mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 97 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
**

Posty: 7311
Dołączył(a): 8.11.2001
Offline
PostNapisane: 24 lut 2003, 23:48 
Cytuj  
lol D:

*

Posty: 199
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 25 lut 2003, 11:29 
Cytuj  
Dobra, ja też coś powiem, chociaż tyle tu flamesów, że nie wiem czy jeszcze ktoś to czyta...

Dla tych co mnie nie znają powiem, że grałem po kilka tygodni w EQ, AO i DAOC czyli krótko i w tej kolejności właśnie. Ostatnio znów jestem w EQ - zobaczymy na jak długo heh :razz:

Primo: jeżeli chcemy oceniać obiektywnie czy i która gra jest udana która nie, to - sorry Konrador - ale jedynym kryterium może być jej sukces komercyjny (= no of players), a nie opinia Twoja, moja lub kogokolwiek.
Nie sądzę aby w EQ grało 400000 kretynów nieświadomych istnienia innych MMORPG. Skoro ciągle grają, to albo uznali że ta gra ma tajemnicze "coś" czego nie mają inne, albo inne róźnią się tylko powierzchownie i nie opłaca im się zaczynać od nowa. Myślę że i jedno i drugie.

Multimedia: fajnie jak są bajerne jak w AO czy DAOC (no... z tym dźwiękiem w DAOC to może nie do końca) bo sam też na początku piałem z zachwytu zamieszczając destrukcyjne posty tu na forum EQ :grin: ale człowiek się szybko przyzwyczaja i po jakimś czasie przestaje zwracać uwagę na szczegóły textury itp
grafika/dźwięk w EQ nie są zresztą aż TAK złe, nie przesadzaj człowieku... spójrz na - khem - shadowbane... uważasz że to taka rewelacja ? a dopiero za miesiąc wchodzi na rynek!

PvP: oczywiście że jest w EQ i to niekoniecznie na PvP serwerach; o ile pamiętam to np. gildie mogą sobie wypowiadać wojny (hej mistrzowie EQ! :wink: zgadza się?) Nawiasem mówiąc bawiłem się trochę PvP w battlefields w DAOC i nie rzuciło mnie na kolana; w większości przypadków kompletny chaos, żadnej strategii, żadnego planu - nic z tych rzeczy które tak podkreślasz
domyślam się że prawdziwe raidy PvP na high level to co innego, ale... pewnie jak wszystko zależy to od ludzi którzy w tym uczestniczą, a gierka daje Ci tylko interfejs

dobra, starczy bo i tak nikt tego nie przeczyta :grin:


_________________
vel Brutallus

*

Posty: 6032
Dołączył(a): 13.11.2001
Offline
PostNapisane: 25 lut 2003, 12:02 
Cytuj  
Masz zasadniczo racje a do tego o gustach sie nie dyskutuje :smile:

Tyle ze co do DAoC to wez poprawke na to ze BG to sa miejsca gdzie startuja newbiasy zeby sie nauczyc jak sie strzela do ludzi a nie do mobow wiec super taktyki tam sie spodziewac nie mozna (chyba ze akurat kilku vetow zaczelo robic nowe chary i kosza wszystko tam w team play).
Roznica miedzy dobrym PvP a chaosem jest dokladnie taka sama we wszystkich grach. W UO tez pamietam mase sytuacji gdy zerg niezgranych newbie ganial 3 PK i ciagle dostawali w dupe :wink:

A niechec do EQ wiekszosci osob wynika z tego, ze oni nic innego poza PvP nie robili w innych grac (a jesli robili jakies wieksze PvM to po to, zeby jakos sobie dopakowac char DO PvP :smile:) i nie przekonasz ich ze PvM moze byc ciekawe.
Z drugiej strony jak komus nie pasilo PvP albo EQ jest jego pierwszym mmorpg to "moze sie przywiazac".
Ja w UO gralem 4 lata z tego 2 ostatnie to juz bardziej sila inercji niz z pasja :smile:


_________________
Jestem fanem PiS (Piachów i Szutrów)

******
Avatar użytkownika

Posty: 3420
Dołączył(a): 1.02.2002
Offline
PostNapisane: 25 lut 2003, 12:04 
Cytuj  
Koramurq ja te fakty przytaczalem po stokorc razy ale niestety one jakby erm nie trafiaja do naszych wspoldyskutantow...

I zakonczmy na tym bo to naprawde nie ma zadnego sensu...


_________________
"Ja się nie znam, ale chętnie się wypowiem" - Stanisław Tym

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2609
Dołączył(a): 12.11.2001
Offline
PostNapisane: 25 lut 2003, 15:13 
Cytuj  
Do mnie argumenty ilosciowe slabo przemawiaja.

- Czy Coca-cola jest najlepszym napojem na swiecie?
- Czy ryz i ziemniaki sa najlepszym posilkiem na swiecie?
- Czy rasa azjatycka jest piekniejsza od pozostalych, skoro przy wyborze partnera wiele osob kieruje sie wygladem?
- Czy McDonald to idealna restauracja?

itd.

*

Posty: 199
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 25 lut 2003, 15:35 
Cytuj  
Cytuj:
2003-02-25 15:13, Coval napisał:
Do mnie argumenty ilosciowe slabo przemawiaja.

- Czy Coca-cola jest najlepszym napojem na swiecie?
- Czy ryz i ziemniaki sa najlepszym posilkiem na swiecie?
- Czy rasa azjatycka jest piekniejsza od pozostalych, skoro przy wyborze partnera wiele osob kieruje sie wygladem?
- Czy McDonald to idealna restauracja?

itd.


Coval, może nie są najlepsze ale skoro tyle się ich sprzedaje/wybiera to nie mogą być złe (i nie są, bo nawet McDonald ma swoje zalety) i to mi chodziło z EQ
poza tym analogia jest słaba, bo w RL "argumenty ilościowe" zazwyczaj związane są nieodłącznie z innymi cechami - cena, dostępność, zapotrzebowanie (powietrzem musisz oddychać nawet jak ktoś... lol sorry :grin: ) itp.
a tu porównujemy wirtualne gry do których każdy ma dostęp za tę samą cenę i wybór zależy TYLKO od preferencji osobistych gracza


_________________
vel Brutallus

**

Posty: 7311
Dołączył(a): 8.11.2001
Offline
PostNapisane: 25 lut 2003, 15:59 
Cytuj  
Troche nie rozumiem twojej argumentacji Koramur : Rzeczywiscie taka liczba subskrybentow moze o czyms swiadczyc, ale czy z tego powodu mam sie zamknac i nic nie mowic, jesli gra mi sie nie podoba? Troche to bez sensu...

Co do Shadowbane to tak, grafika smierdzi, ale ja nikomu przeciez nie bronie mowic, ze mu sie ta gra nie podoba...

**

Posty: 478
Dołączył(a): 24.11.2001
Offline
PostNapisane: 25 lut 2003, 16:02 
Cytuj  
gadacie, gadacie i gadacie a nic z tego nie wynika :/

Jak ktos lubi druzynowo killowac moby i nie chce zadnego PK/PvP to niech gra w EQ.
A jak ktos preferuje inny typ gry, czyli pvp, pk czy gvg to niech sie od EQ trzyma z daleka i koniec.

**
Avatar użytkownika

Posty: 9369
Dołączył(a): 18.07.2002
Offline
PostNapisane: 25 lut 2003, 16:03 
Cytuj  
od sb to z daleka :smile:
jak od kiedy to gracie dla grafiki?
w singlu grafa a i owszem ale w mulity grafa nie jest i nie bedzie najwaznijsza .

*

Posty: 6460
Dołączył(a): 14.07.2002
Offline
PostNapisane: 25 lut 2003, 17:41 
Cytuj  
niby niema ale jak jest naprawde obrzydliwa to naprawde przeszkadza, ale np takie 2d jak w uo jest ok

*****

Posty: 2117
Dołączył(a): 15.11.2001
Offline
PostNapisane: 25 lut 2003, 19:36 
Cytuj  
Oooo ale sie nam topic rozrosl :/ a szkoda taki byl kameralny... :razz:

Kon, uhm mow co chcesz... tylko juz w 1 post'cie tego topicu sflamowales EQ (moderatorzy spia :razz:) W ocenie EQ nie jestes
-ani obiektywny (zdanie masz przeciez z gory wyrobione na podstawie zachodnich board whinerow... i wspolna adoracja calego pk lobby)
-ani rzetelny (sorry ale grales najwyzej tydzien? z juz ustalonym stosunkiem do tej gry) heh... nie wiem jak cie w tym ukladzie mozna cie zaklasyfikowac? wsciekly newb ktorego gra przerosla? whiner? czy jak wy to mowicie trammie? chodzisz i plujesz jak ten wielblad :razz:

Jeszcze tylko zacytuje konradora (kiedys byl taki topic na flames nie pamietam ktory) gdzie napisales ze ci co najbardziej krzycza maja 12-15 lat i najchetniej graja w to gdzie szybko moga zdobyc power i jeszcze szybciej im sie to nudzi :wink:


_________________
..of Tarew Marr, ew, Nagafen!

Let fools do good, and fair men call for grace; Aaron will have his soul black like his face.

**

Posty: 7311
Dołączył(a): 8.11.2001
Offline
PostNapisane: 25 lut 2003, 19:49 
Cytuj  
Kon, uhm mow co chcesz... tylko juz w 1 post'cie tego topicu sflamowales EQ (moderatorzy spia )

ROFL, no fajnie. Brakuje jeszcze tego, zeby Beast przenosil topici, ktore przypadkiem nie podejda jakiemus carebearsowi. Mam propozycje - zaloz sobie wlasne nazi-forum o EQ, gdzie cenzura to bedzie normalka i bedziesz kasowal wszelkie posty, ktore ci sie nie spodobaja, albo narusza dobre(w twoim mniemaniu) imie carebearquesta.

W ocenie EQ nie jestes
-ani obiektywny (zdanie masz przeciez z gory wyrobione na podstawie zachodnich board whinerow... i wspolna adoracja calego pk lobby)


Zdanie mam wyrobione na podstawie tego, co sam zobaczylem grajac w ta gre, o czym juz z reszta w tym threadzie wspomnialem. Ty jednak standardowo najwazniejsza czesc posta przeoczyles i teraz piszesz ch wie o czym...

-ani rzetelny (sorry ale grales najwyzej tydzien? z juz ustalonym stosunkiem do tej gry) heh... nie wiem jak cie w tym ukladzie mozna cie zaklasyfikowac? wsciekly newb ktorego gra przerosla? whiner? czy jak wy to mowicie trammie? chodzisz i plujesz jak ten wielblad

HEHE, tekst z wielbladem fajny, ale reszta bardzo cieniutka. Widzisz, juz pare godzin gry w EQ wystarczylo mi, zeby wyrobic sobie o niej opinie. To o czyms musi swiadczyc. Ja tutaj nie zaczalem plakac, wiec nie wiem skad ten whiner. Trammie=carebear, wiec termin ten bardziej pasowalby do ciebie.

Jeszcze tylko zacytuje konradora (kiedys byl taki topic na flames nie pamietam ktory) gdzie napisales ze ci co najbardziej krzycza maja 12-15 lat i najchetniej graja w to gdzie szybko moga zdobyc power i jeszcze szybciej im sie to nudzi

Ale to nie jest zaden cytat tylko jakies bzdury. Ja sobie takiego czegos nie przypominam. Jak znajdziesz prawdziwy cytat, to chetnie sobie przeczytam, a poki co - nie zmyslaj.

**
Avatar użytkownika

Posty: 9369
Dołączył(a): 18.07.2002
Offline
PostNapisane: 25 lut 2003, 20:12 
Cytuj  
czy ty musisz miec ostatnie zdanie ?????
przeciez to prowadzi do nikad.


_________________
Choices always were a problem for you
What you need is someone strong to guide you
Deaf and blind and dumb and born to follow
What you need is someone strong to guide you...
Like me

**

Posty: 7311
Dołączył(a): 8.11.2001
Offline
PostNapisane: 25 lut 2003, 20:18 
Cytuj  
Tak :[

**
Avatar użytkownika

Posty: 9369
Dołączył(a): 18.07.2002
Offline
PostNapisane: 25 lut 2003, 20:35 
Cytuj  
nie :/


_________________
Choices always were a problem for you
What you need is someone strong to guide you
Deaf and blind and dumb and born to follow
What you need is someone strong to guide you...
Like me

*****

Posty: 2117
Dołączył(a): 15.11.2001
Offline
PostNapisane: 25 lut 2003, 21:27 
Cytuj  
"Zdanie mam wyrobione na podstawie..."

I dokladnie akapit ponizej masz odpowiedz ode mnie... zaczyna sie na "ani rzetelny..."

Malo ze nie czytasz postow na ktore odpowiadasz ale nie czytasz nawet tego co quotujesz... :/ No po prostu sorry ale rece i spodnie w tym momencie opadaja :/


Tak przy okazji sa ludzie ktorzy graja latami w EQ a i tak duzo rzeczy nie widzieli :/ A ty przejrzales to wszystko w pare godzin... po prostu ci zazdroszcze kon :/ To cos jak bys pojechal do egiptu zeby chodzic tam w 3 metrowym kolku, po kilku godzinach wrocil i mowil ze piramidy sux, nie ma hotelow, plazy nie ma tylko sam nudny piasek :razz:

Konczac, uhm napisalem post po 3 dniach i za 10 minut mialem odpowiedz :razz: Widze ze lubisz ten board bardzo :cool:


_________________
..of Tarew Marr, ew, Nagafen!

Let fools do good, and fair men call for grace; Aaron will have his soul black like his face.

****
Avatar użytkownika

Posty: 1106
Dołączył(a): 8.11.2001
Offline
PostNapisane: 25 lut 2003, 21:27 
Cytuj  
LIES

***
Avatar użytkownika

Posty: 922
Dołączył(a): 8.11.2001
Offline
PostNapisane: 25 lut 2003, 21:43 
Cytuj  
Feed troll more? :<


_________________
I wish to place a trash barrel~

****

Posty: 1401
Dołączył(a): 22.12.2001
Offline
PostNapisane: 25 lut 2003, 21:59 
Cytuj  
STFU all
to prowadzi do nikad EOT

******
Avatar użytkownika

Posty: 3420
Dołączył(a): 1.02.2002
Offline
PostNapisane: 25 lut 2003, 22:02 
Cytuj  
- Czy rasa azjatycka jest piekniejsza od pozostalych, skoro przy wyborze partnera wiele osob kieruje sie wygladem?


ignotum per ignotum - zadnie kompletnie nie logiczne...


_________________
"Ja się nie znam, ale chętnie się wypowiem" - Stanisław Tym

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 97 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.