mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1747 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24 ... 88  Następna strona
Autor Wiadomość

Posty: 17
Dołączył(a): 4.05.2012
Offline
PostNapisane: 4 maja 2012, 12:24 
Cytuj  
Witajcie :D To mój pierwszy post na tym forum, choć dzięki Caviezowi (pozdrowionka) zaglądam już tu od pewnego czasu. Razem z Caviezem pykamy w gierkę i wymieniamy się doświadczeniami. Jestem wielkim fanem Civilization i w ogóle gier typu 4x, ale po piątej odsłonie Civilization jestem totalnie nią zniesmaczony a dokładniej AI która jest głupsza od moich sznurówek. W ten sposób od części pierwszej Civki... nie gram w nią - no poza tym, że jeżeli mam czas gram w Civ IV. Co do Fallen to jestem bardzo pozytywnie tą grą zaskoczony, jak dla mnie wypas:) Gram na poziomie "normal", ale widzę, że zacznę na wyższym bo coś za łatwo mi idzie, ale proszę - czytam że z kolejną wersją troszeczkę podnieśli poprzeczkę - to dobrze, wymiotować mi się chce od tego obniżania poprzeczki w najnowszych grach, upraszczania i nastawiania się na multi w wyniku czego z mojej ukochanej serii - Civilization zrobili ładnego RTSa... No to na początek tyle :D

****
Avatar użytkownika

Posty: 1438
Dołączył(a): 23.03.2007
Offline
PostNapisane: 4 maja 2012, 13:44 
Cytuj  
Mozliwe, ze CiV odzyska chociaz czesc fanow po wydaniu dodatku i wprowadzeniu religii do gry. Na ta chwile pozostaje grac FE lub w mody do CIV.FE.

*

Posty: 6153
Dołączył(a): 23.04.2008
Offline
PostNapisane: 4 maja 2012, 15:33 
Cytuj  
Dla mnie civ 5 jest słaba, nawet jak poprawia AI to większy miód serwuje FE (beta). Civ IV dużo lepsza od V. Skończona gra (FE) podniesie poprzeczkę wśród tego typu gier co może zaowocuje innymi dobrymi grami. Miałem nadzieję ,że ten warlock to coś fajnego, ale im wyszło średnio, słabiej od civ V. Można obadać demo na steam jak ktoś chce(gra za bardzo uproszczona). Paradox ostatnio daje dupy z każdym prawie tytułem. (Oni tylko wydają,ale jakaś kontrola jakości powinna być)

Co do FE jeśli chcecie mnieć trudniej: trzeba zagrać każda nacja np; na easy i do każdego techa wymyślonego przez was stworzyć nowe jednostki>łucznicy>łucznicy + traity> łucznicy +traity+ armor>łucznicy+traity+armor(chainmail)+magiczne itemy itd Podobnie z piechotą, jazda ,magami czym więcej różnorodności tym lepiej. Jak już zuprejdujecie w ten sposób każda nację (lub te przeciwko , którym chcecie grać) to AI na normal w górę nie będzie was już zasypywał tandetnymi oddziałami, tylko takimi jednostkami jakie wy stworzyliście (nawet nazwy zostaną). Hardcore gwarantowany no i dużo ciekawsze gry. Co do tworzonych jednostek róbcie na maxa hp i armor to w grach przeciwko nim będziecie mieć problem z ubiciem pojedynczego oddziału no i w końcu magia będzie nad wyraz użyteczna w walce(przeciwko nim).


Rob_ert witam i mam nadzieję ,że FE sprawi ci moc radochy :D


Posty: 17
Dołączył(a): 4.05.2012
Offline
PostNapisane: 4 maja 2012, 17:17 
Cytuj  
Hej warhameron... Twoje posty dużo mi pomogły w moich początkach w FE:) FE już daje mi dużo radości, od dawna nie miałem tak iż w czasie pracy myślałem o strategii jaką zastosuję w czasie gry. Civ V jest słaba... uproszczona, ale dla mnie gwoździem do trumny jest głupie, debilne AI i do pasji doprowadza mnie opinia niektórych graczy, że to takie czasy i wszystkie problemy z grą znikają w multi... Gdybym wiedział, że Civ V jest grą przeznaczoną na multi nie kupowałbym jej gdyż jestem graczem raczej starej daty:).
Ufam, że zagoszczę tu na dłużej jak i FE wciągnie mnie tak jak pozostałe 4 odsłony Civki:)

*

Posty: 6153
Dołączył(a): 23.04.2008
Offline
PostNapisane: 4 maja 2012, 17:36 
Cytuj  
Kurde ta 913 jest miodna. Sam sobie tylko karniaka strzeliłem wybierając magmar (przyrost ludków za kile w walce,ale tylko niedaleko miasta...) Przejmowanie bestii po prostu miód (mam 2 większe pajaki po 75 hp(3lev) i na oku mam dużego(300hp), ale jeszcze kilkadziesiat tur zanim sie wybiorę po niego. Mobki jak zaczną atakować to jadą do upadłego(trzeba teraz pilnować miast i outpostów). Mam dylemat zacząć od nowa czy jednak się pomęczyć i levelować moje dwa pupile. w 913 niestety spadł exp 2-3 razy wolniej się leveluje (koksów się już nie da zrobić), poza achivmentami dodali nowe skile i traity dla chempów. Trudniej o dobre itemy. Dodali poty, które usuwają negatywne traity(woundy) chempom !

**

Posty: 263
Dołączył(a): 26.02.2012
Offline
PostNapisane: 4 maja 2012, 18:54 
Cytuj  
Sparth2 napisał(a):
Mozliwe, ze CiV odzyska chociaz czesc fanow po wydaniu dodatku i wprowadzeniu religii do gry. Na ta chwile pozostaje grac FE lub w mody do CIV.FE.


Ewentualnie czekać do 7 maja na Warlocka ;D Też dobra giera..


_________________
Obrazek

****

Posty: 1554
Dołączył(a): 22.01.2006
Offline
PostNapisane: 4 maja 2012, 19:59 
Cytuj  
warhameron napisał(a):
Kurde ta 913 jest miodna. Sam sobie tylko karniaka strzeliłem wybierając magmar (przyrost ludków za kile w walce,ale tylko niedaleko miasta...) Przejmowanie bestii po prostu miód (mam 2 większe pajaki po 75 hp(3lev) i na oku mam dużego(300hp), ale jeszcze kilkadziesiat tur zanim sie wybiorę po niego. Mobki jak zaczną atakować to jadą do upadłego(trzeba teraz pilnować miast i outpostów). Mam dylemat zacząć od nowa czy jednak się pomęczyć i levelować moje dwa pupile. w 913 niestety spadł exp 2-3 razy wolniej się leveluje (koksów się już nie da zrobić), poza achivmentami dodali nowe skile i traity dla chempów. Trudniej o dobre itemy. Dodali poty, które usuwają negatywne traity(woundy) chempom !

A idź mi panie! Ja se tu gram, outpost postawiłem, a tu sobie żmije deadly przeszły się po nim i z rozpedu miasto mi zniszczyły - normalnie zonka niezłego dostałem :]


_________________
"Są dwie rzeczy bezgraniczne: wszechświat i Ludzka głupota, co do wszechświata nie jestem pewien" A. Einstein

*

Posty: 6153
Dołączył(a): 23.04.2008
Offline
PostNapisane: 5 maja 2012, 03:26 
Cytuj  
CavieZ napisał(a):
Sparth2 napisał(a):
Mozliwe, ze CiV odzyska chociaz czesc fanow po wydaniu dodatku i wprowadzeniu religii do gry. Na ta chwile pozostaje grac FE lub w mody do CIV.FE.


Ewentualnie czekać do 7 maja na Warlocka ;D Też dobra giera..


Warlock to kaku pierwsze ostrzeżenie to cena :D NIe 40-50 euro, ale 20 (usa 20$). Za dużo uproszczeń, nie słuchali się z tego co wiem testerów. Pewnie kupię jak cena spadnie do 5 euro bo gra więcej nie jest warta(i tylko z sentymentu do elven lagacy / fantasy wars)

Co do Warlocka wpierw stestujcie demo

**

Posty: 263
Dołączył(a): 26.02.2012
Offline
PostNapisane: 5 maja 2012, 07:41 
Cytuj  
warhameron napisał(a):
CavieZ napisał(a):
Sparth2 napisał(a):
Mozliwe, ze CiV odzyska chociaz czesc fanow po wydaniu dodatku i wprowadzeniu religii do gry. Na ta chwile pozostaje grac FE lub w mody do CIV.FE.


Ewentualnie czekać do 7 maja na Warlocka ;D Też dobra giera..


Warlock to kaku pierwsze ostrzeżenie to cena :D NIe 40-50 euro, ale 20 (usa 20$). Za dużo uproszczeń, nie słuchali się z tego co wiem testerów. Pewnie kupię jak cena spadnie do 5 euro bo gra więcej nie jest warta(i tylko z sentymentu do elven lagacy / fantasy wars)

Co do Warlocka wpierw stestujcie demo


Według mnie nie powinienes jej porównywać do FE.. Warlock nastawiony jest na szybką potyczkę i szybką grę po prostu. Po prostu jest to badziej taka gra RTS niż Civ 5 czy FE. Mi siępodoba :) tylko szkoda, że w badaniach wynajdujemy tylko magie.


_________________
Obrazek

*

Posty: 6153
Dołączył(a): 23.04.2008
Offline
PostNapisane: 5 maja 2012, 09:11 
Cytuj  
Warlock w swoim typie może nie jest złą grą(ale jest za bardzo uproszczony w porównaniu do fantasy wars czy elven legacy, a powinnien byc bardziej rozbudowany pod pewnymi aspektami... np powinno sie moc zbierac itemy i wyposarzac oddzialy>sztandary, poty bronie zbroje itp)

Parę screenów z 913: http://imgur.com/a/L0v5b

Drzewa na mapie taktycznej są inne lepiej wyglądają. Moja armia złożona z pająków rządzi :D (mam 3 największe z daze m , 3 mniejsze z web em oraz 2 packi po 5szt + 1-2 inne. Kiszka bo bestie nie dostaja hp wraz z lev up. Przez to ,że jest mniej expa i lev up jest wolniejszy kluczowy staje sie dobór odpowiednich skili (warto robic save y przed wbiciem lev). Z głupich zmian to jeden kolor granic wszystkich przeciwników, ale to poprawią bo sie nikomu nie podoba.

****

Posty: 1554
Dołączył(a): 22.01.2006
Offline
PostNapisane: 5 maja 2012, 09:42 
Cytuj  
Ja się wkurwiłem na ostatnią grę. Po parudziesięciu turach przyszedł mobek Deadly(nie wiadomo skąd, bo wokół miasta wyczyściłem pola) i zaciukał mi miasto :/
Najgorsze jest to, że nie da się postawić osiedla na tym samym miejscu - jest nie do zasiedlenia ....


_________________
"Są dwie rzeczy bezgraniczne: wszechświat i Ludzka głupota, co do wszechświata nie jestem pewien" A. Einstein

*

Posty: 6153
Dołączył(a): 23.04.2008
Offline
PostNapisane: 5 maja 2012, 10:15 
Cytuj  
Ja trzymam od 3 do 7 obrońców w każdym mieście. Bronie nawet kluczowych putpostów(2-3 shardy). Na czelendźu deadly pack co 10-20 tur wypuszcza jakiś pack i się szwędają. Teraz mobki atakują i niszczą all. Koniec sielanki ( w końcu).

****

Posty: 1554
Dołączył(a): 22.01.2006
Offline
PostNapisane: 6 maja 2012, 11:03 
Cytuj  
dobra wychodzi na to, że jak się nie trzyma minimum 3-4 obrońców w mieście(poziom Chalenge) i to nie ważne jakie jednostki, to odwiedzają nas potworki nawet dość sporo oddalone od tego miasta.
Druga rzecz: zdolność Tame jest przepakowana. dzięki temu chodze swoim hero i trzema potworkami i nawet deadly potworki trzęsą się na mój widok :/


_________________
"Są dwie rzeczy bezgraniczne: wszechświat i Ludzka głupota, co do wszechświata nie jestem pewien" A. Einstein

*

Posty: 6153
Dołączył(a): 23.04.2008
Offline
PostNapisane: 6 maja 2012, 11:30 
Cytuj  
Większość besti do przejecia jest słabiutka, jak na razie są 2 fajne bestie (forest draków się nie da niestety, może z serpent packtem da rade)

****

Posty: 1554
Dołączył(a): 22.01.2006
Offline
PostNapisane: 6 maja 2012, 12:13 
Cytuj  
To ja nie wiem gdzie ty szukasz :P
Trzęsłem portkami przed takim opancerzonym miśkiem(jakby z lawy), dopóki nie zdałem sobie sprawy, ze jest on beast !
3 takie miśki biorą na klatę smoka !
dodam jeszcze, że mają jedną z największych inicjatyw w grze i w bitwie poruszają się na 3/4 mapki!


_________________
"Są dwie rzeczy bezgraniczne: wszechświat i Ludzka głupota, co do wszechświata nie jestem pewien" A. Einstein

*

Posty: 6153
Dołączył(a): 23.04.2008
Offline
PostNapisane: 6 maja 2012, 12:25 
Cytuj  
Mają za mało hp na tanka. Big spider ma prawie 200hp i niezły dmg.

****

Posty: 1554
Dołączył(a): 22.01.2006
Offline
PostNapisane: 6 maja 2012, 15:21 
Cytuj  
Ja ich nie używam do tankowania - zanim smoczek zrobił mi coś większego już wąchał kwiatki :P
Mam jednego big Spider-a ale jest on strasznie powolny i ma mniejszą obronę.


_________________
"Są dwie rzeczy bezgraniczne: wszechświat i Ludzka głupota, co do wszechświata nie jestem pewien" A. Einstein

**

Posty: 263
Dołączył(a): 26.02.2012
Offline
PostNapisane: 6 maja 2012, 15:31 
Cytuj  
A jak wy werbujecie stworki?:P


_________________
Obrazek

*

Posty: 6153
Dołączył(a): 23.04.2008
Offline
PostNapisane: 6 maja 2012, 15:44 
Cytuj  
Beastlord trait.

**

Posty: 263
Dołączył(a): 26.02.2012
Offline
PostNapisane: 6 maja 2012, 15:46 
Cytuj  
Powiedzcie mi oco kaman przy wymianie techow. Jakies pkt sie przyznaje np 20 za magic tech..


_________________
Obrazek

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1747 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24 ... 88  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.