mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 657 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33  Następna strona
Autor Wiadomość
******
Avatar użytkownika

Posty: 4646
Dołączył(a): 31.01.2006
Offline
PostNapisane: 24 paź 2014, 14:34 
Cytuj  
Zdecydowanie Assetto Corsa


_________________
Once upon a time games was fun and too quickly became about winning, being the best or leveling up to get sick loot. Screw that... it is the time to have fun. - Day9

***

Posty: 13931
Dołączył(a): 28.08.2010
Offline
PostNapisane: 24 paź 2014, 14:38 
Cytuj  
Ravushimo napisał(a):
Zdecydowanie Assetto Corsa


Głupi jesteś?


_________________
Zbanowany permanentnie, bez mozliwosci odwolania od bana.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 24 paź 2014, 14:42 
Cytuj  
raggnarok napisał(a):
Tor-Bled-Nam napisał(a):
Kurde łamię się, niby kwota nie duża nawet jak zrobię delete po godzinie, ale zagłosuje portfelem na tak. :/


Nie kupuj, bedziesz zalowac :)


Masz rację, sprawdzę pirata czy się wkręcę.


_________________
Χ Ξ Σ

******
Avatar użytkownika

Posty: 4646
Dołączył(a): 31.01.2006
Offline
PostNapisane: 24 paź 2014, 14:42 
Cytuj  
Ktos nie w humorze widze.


_________________
Once upon a time games was fun and too quickly became about winning, being the best or leveling up to get sick loot. Screw that... it is the time to have fun. - Day9

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 24 paź 2014, 14:44 
Cytuj  
Ravushimo napisał(a):
Ktos nie w humorze widze.

Wedlug Niaha śmiech i tolerancja są dla słabych ludzi.

Jak można rozwazac zakup Assassin's Greed?

Swoja droga już 50 tys ludzi gra w Civ5: BE, swoje zarobią.


_________________
.


Ostatnio edytowano 24 paź 2014, 14:54 przez Highlander, łącznie edytowano 1 raz
******
Avatar użytkownika

Posty: 4646
Dołączył(a): 31.01.2006
Offline
PostNapisane: 24 paź 2014, 14:52 
Cytuj  
Jeszcze w porownaniu do Civki co nie? No ale jak sie caly dzien z bolem dupy chodzi to widocznie moga byc z tym problemy. ;)


_________________
Once upon a time games was fun and too quickly became about winning, being the best or leveling up to get sick loot. Screw that... it is the time to have fun. - Day9

***

Posty: 13931
Dołączył(a): 28.08.2010
Offline
PostNapisane: 24 paź 2014, 14:58 
Cytuj  
Alpha Centauri noobz


_________________
Zbanowany permanentnie, bez mozliwosci odwolania od bana.

****

Posty: 1554
Dołączył(a): 22.01.2006
Offline
PostNapisane: 24 paź 2014, 16:07 
Cytuj  
Shador von Dal napisał(a):
Farin napisał(a):
Shador von Dal
widziałem stream - jak tam AI ?


Gram na Mercury (to coś jak Książe w Civ V = Normal), jak na razie widziałem jeden taki motyw, że obcy mnie otoczyli i zabili mi jednostkę. A tak to gram mega pasywnie i bardziej wkręcam się w technologie.

Następne parę gier będzie na wyższych poziomach i podejrzewam, że dopiero wtedy będę mógł coś więcej w tym temacie napisać. Nawet nie bardzo miałem okazję walczyć jak do tej pory.

Podsumowując:
W sumie jak ktoś ma Civ V i średnio lubi taki genre to niech sobie odpuści bo to Civka 5 w klimatach S/F z paroma fajnymi ficzerami. Jak ktoś czerpie frajdę z tego typu gier to moim zdaniem można brać i tak nie ma zbyt dużego wyboru w tego typu grach teraz.

Lubię civ5 ale to nie znaczy, że aż tyle wydam na moda do gry :P
Pytam się o AI ponieważ czytałem opinie, że jest w niektórych przypadkach uwstecznione względem piątki z dodatkami(Aliensy się nie wliczają w AI - bo z założenia mają działać jako zmodyfikowani barbarzyńcy).


_________________
"Są dwie rzeczy bezgraniczne: wszechświat i Ludzka głupota, co do wszechświata nie jestem pewien" A. Einstein

****
Avatar użytkownika

Posty: 1741
Dołączył(a): 16.03.2009
Offline
PostNapisane: 24 paź 2014, 16:40 
Cytuj  
Zagrałem raz na Gemini i średnia w chuj ta gra :] Zaczołem sam na średniej wielkości wyspie więc może dlatego było mało ciekawie i mega łatwo, może później sprawdze na jakimś kontynencie, ale i tak średnio mi się chce i chyba prędzej zagram poraz kolejny w civke.
Do civki się nie umywa, już chyba podstawka była lepsza od tego, a najhypowany na to byłem mega.
Jednostki są słabe w uj; graficznie to taka zabawa 16-latka w blenderze, nazwy i ikony też są z dupy, tak więc zrobiłem mape "Small", a w sumie nie kojarze co jest co nawet, nie ma to jak katapulta vs. battleship :]
A technology grid też jest słaby, spodziewałem się czegoś w stylu raczej że wybieram kierunek i idąc tam specjalizuje się w jakiejś dziedzinie i troche tak jest ale generalnie to perki z tego są z dupy i wogóle nic się kupy nie trzyma.
Z drugiej strony to jak zaczołem to 12h non stop grałem i dopóki nie skończyłem to mi się grać chciało, ale pierdolnięty jestem troche i jak włączam civke to z realem wogóle nie kontaktuje więc może dlatego :]

**
Avatar użytkownika

Posty: 9587
Dołączył(a): 9.02.2004
Offline
PostNapisane: 24 paź 2014, 17:55 
Cytuj  
A ja zainstalowałem community packa do V i kupiłem Loga 2 i mam weekend z głowy.


_________________
Gramsajt.pl - głupawy blog o grach

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2625
Dołączył(a): 11.05.2008
Offline
PostNapisane: 25 paź 2014, 19:03 
Cytuj  
http://www.youtube.com/watch?v=fXYBO2-eOAs

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2387
Dołączył(a): 18.11.2001
Offline
PostNapisane: 25 paź 2014, 19:45 
Cytuj  
@Bahamut Civ5 podstawka jest biedą przy tym i nie chyba, ale na pewno. Poza tym ja mam wrażenie czytając twoje wypowiedzi, że ty chcesz żeby ci się to nie podobało - nie rozumiem. Chociaż w sumie się nie dziwie, jak oderwać się nie możesz. ;)

Jestem po pierwszej grze, gemini, zwycięstwo poprzez wyzwolenie. Odczucia są takie, że jak ktoś gra mało w civkę, albo mu się znudziła to nie ma tu czego szukać. Dla osób które nadal męczą tę grę to jak najbardziej będzie udany zakup.

Na dzień dobry z nowości miazma, robi fajną rzecz na początku gry, a mianowicie testuję uwagę gracza. 3-4robotników mi wyparowało i jacyś zwiadowcy. Podoba mi się, fajne urozmaicenie. Do tego obcy, są o wiele "lepsi" od barbów w civce (na początku), 1 settler został zjedzony przez moją nie uwagę, a raczej fakt że zwiadowców (nie wiem jak w pl explorer się nazywa) obcy chyba olewają o ile nie podejdzie się do gniazda. No to settlerów nie olewają, zjadają od razu, takie coś boli. No ale to pikuś bo po prostu łazi się z 1jednostką wojska (no chyba że glizda będzie to nic nie pomoże), gorzej że zjadają szlaki handlowe i to często (albo mi się tak wydawało na początku). Później można wybrać właściwość, że szlaków nie atakują i w sumie od tego etapu obcy przestają stanowić zagrożenie. No ale na początku jak jest blisko gniazdo to jest wesoło. Troszkę boli że obcy mają chyba 5-6 jednostek łącznie i nic się nie zmienia przez całą grę. Plusem obcych jest to, że można się z nimi zaprzyjaźnić.

Wywiad - jest lepszy niż w civ5+BNW, max byłem w stanie dobić 3poziom w miastach, więc nie wiem jak efektywne są dalsze opcje wywiadowcze(max jest 5lvl). Zatrzymałem się na kasie i nauce, czasem kradzież techa (tutaj sporo agentów mi padło, na ilość prób kradzieży). Nie wiem czy jest jakiś sposób na wbicie wyższego lvla, bo powyżej 3 to ani razu się nie udało. Jest więcej agentów niż w civ5, jak zginie to nowy rekrut pojawia się po kilku turach. Agenci dają bonusy (można sobie wybrać jeden z 5), jeżeli trzyma się ich u siebie w bazie (stolicy, nie chronią wtedy przed obcym wywiadem tylko siedzą w bazie).

Ai - niczym nie zaskoczyło ani na plus ani na minus, jak to na takim poziomie od początku do końca człowiek ma przewagę - ciężko odróżnić od civ5. Za to zauważyłem "bugi", jedna pani co chwilę mnie potępiała a miała ze mną pakt o "przyjaźni", niezdecydowana. Inny Pan poza tym, że nonstop mnie denerwował swoimi tekstami (zająłem mu stolicę) to miał pretensję, że biję handlujące z nim stacje a ja nic nie robiłem. (tzn pierwszą zniszczyłem, ale później do końca gry mnie tym męczył) Wojny miałem dwie, dwie tury i gg, więc nie wiem jak ai sobie radzi (pewnie tak samo jak w civ5).

Stacje - bieda wersja państw-miast (które w sumie też są biedne). O tyle dobrze, że można je rozwalić i zrównać z ziemią. Fajne bonusy dają do handlu. Szkoda, że nie można robić więcej poza handlem ze stacjami, jak nikt nie handluje ze stacją sama znika.

Handel - 3 szlaki na miasto, 10 miast = 30 szlaków. Przesadzili. Pomijając już zarządzanie tym to pojedynczy szlak daje mega bonusy (max miałem chyba 18mlotkow w jednym szlaku dla jednego z miast), wszystkie szlaki jakie miałem ustawione były wewnątrz imperium. Nie widziałem sensu wysyłania czegokolwiek poza, no chyba że do stacji albo jak nie miałem już opcji by wysłać do swojego miasta to coś tam poszło do innych civ. Za mocne, za dużo, pogięło kogoś tam. Poza tym czemu nie ma lotniczych?

Drzewko tech - bardzo fajnie, że jest siatka. Duży krok do przodu względem lewo-prawo z civ. Jak to się spisze w dłuższej perspektywie, nie mam pojęcia. Obecnie wygląda to tak, że nawet w endgame można ukraść jakaś tech największemu biedakowi na mapie. Bo pewnie ma coś czego nie mamy my (co innego przydatność tego techa). Na pewno taka siatka zwiększa replayability, przynajmniej powinna. Poprawił bym wygląd, trochę wkurza zwijanie się techów na oddaleniu (jak dla mnie za szybko) i na dole przydałby się pasek z lista techów zakolejkowanych. Uwypukliłbym też jakimś kolorem cuda w techach, bo wszystko tam jest takie samo.

Affinites i virtues, ciężko jeszcze ocenić. W virtues (poszedłem nauka i produkcja) miałem problem co wziąć bo wszystko wydawało się słabe :) Fajnie, że są bonusy w pionie i poziomie (za ilość wybranych cech). Affinites wbijają się gdzieś z boku, wybieramy je ze względu na dostępność do 3 surowców i tyle. Dodają lubie/nielubie opcje ai, definiują opcję zakończenia gry i wiso ryba, chciałbym też jakiegoś wyboru a nie tylko kolejne poziomy.

Jednostki - kompletnie mi nie leżą nazwy jednostek, kurwa mać apostol arbiter itp. co to kurwa jest? Przez te nazwy na początku trzeba sprawdzać co się buduje, bo chuj wie czy to lata, chodzi czy pływa. Masakra. Ulepszanie jednostki na każdym poziomie ma 2 opcje, to za mało, min powinny być 3. Ilość jednostek jest ok, w sumie nie różni się to od 5, wywalili imba bombowce i nie ma melee okrętów zajmujących miasta. Doszły satelity, fajne urozmaicenie, gł bonusy dla ziemi, jednostek, miast. Jest jeden "megasatelita" - teleporter. To jest fajna sprawa, jak całą armię (no 7 jednostek) można przerzucić prawie gdziekolwiek. Brakowało mi budynków dodających expa dla tworzonych jednostek (koszary itp).

Doszły ulepszenia pól, które mają koszty utrzymania. 6golda, 2gold 1zdrowie, itp. Fajna rzecz, nie ma walenia na pałę wszystkiego jak leci. Oczywiście standardowe ulepszenia są darmowe.

Nowe warunki zwycięstwa - na razie kontakt miałem z jednym (poza dominacją która jest oczywista) i jest to ciekawsze niż w civce. Krótka siec questów (3-4), zakończona budową cudu. Cud buduje miasto na jednym ze swoich pól, cud może zostać zniszczony przez jednostkę wojskową/obcych. Budowałem bramę przesyłową, po wybudowaniu trzeba było przeprowadzić jednostki o łącznej wartości bojowej 1000. Jedna jednostka na turę. Gł przeprowadzałem jednostki o wartości 52, zajęło mi to jakieś max 18tur. To w sumie daje 30-35 tur na wybudowanie cudu i wygranie gry, w tym czasie każdy może to zniszczyć bez konieczności zajmowania "super miasta". Jest to milion razy lepsze od np. lotu w kosmos w civ5, gdzie nawet jak się straciło stolicę to wciąż można było wygrać bo magicznie wraz ze stolicą przenosił się kosmodrom. Duży plus, nie da się uciułać wielkich ludzi i odpalić wszystkiego na raz, trzeba mieć zasoby by to obronić przez x czasu.

UI itp. - gorsze niż w civ5. Mam wrażenie, ze trzeba więcej klikać. Nie rozumiem czemu jak wchodzę do miasta nie mam otwartej już listy budowy, tylko muszę klikać by ją otworzyć. Jak wybiorę by miasto produkowało np. kulturę i mam włączoną kolejkę to muszę wyłączać kolejkę i dopiero wtedy mogę zmienić produkcję. Nie ma na gł ekranie opcji włączenia siatki czy ikon zasobów (skróty działają), brak informacji na temat relacji względem siebie graczy AI (albo jestem ślepy). Gra ma problemy z centrowaniem na jednostce (gł gdy zaczyna się tura), centruje mi ekran/kawałek obok, trzeba klikać na jednostkę po lewej na dole, żeby wycentrowało (od czasu do czasu to się zdarza). Nie wiem czemu ale wkurwia mnie mocno, że "nie" jest po lewej a "tak" po prawej podczas różnych wyborów, hipsterzy zajęli się robieniem gier ;)

To chyba tyle po 1 grze, ja jestem zadowolony, ale nie miałem większych wątpliwości przed premierą, wkurzają niedoróbki w ui i zarządzaniu grą. Szkoda, że te frakcję są bezosobowe i w sumie nudne, nie mają startu do nacji z civ5. Jak już jest ich z 8 to mogli chociaż dać po 2-3 przywódców do wyboru. Obcych też za mało by nie spowszednieli po kilku grach. Chciałoby się więcej, jakby zrobili z tego druga gł serię obok cywilizacji to jest nadzieja. Grafika ciut ładniejsza tech niż w 5, ale art mi średnio pasuje, zbyt zabawkowe te jednostki. Na mapie to tak nie boli jak na ekranie ulepszania kolejnych typów. Jeszcze mi się przypomniało, jeden duży quest line mi się zablokował, po wykonaniu zadania, pojawiło się następne ale bez opcji do zaliczenia. Był sam tekst, no i .. nie miało to wpływu na grę więc w sumie olać.

TL;DR: jest spoko, mogło być lepiej, ui gorsze niż w 5, lepszy wywiad, przesadzili z handlem, miazma+obcy na początku gry to plus, trochę bugów, fajne warunki zwycięstwa

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 25 paź 2014, 21:22 
Cytuj  
Thx za solid info.

****

Posty: 1554
Dołączył(a): 22.01.2006
Offline
PostNapisane: 26 paź 2014, 09:21 
Cytuj  
"Morgul" - ja powracam od czasu do czasu do Civ5. Zgodze się, że goła 5 jest gorsza od B.E. ale kurcze, skoro robił to prawie ten sam zespół to dlaczego w kilku(choćby wymienione błędy w UI) miejscach takie niedoróbki wzgledem poprzedniczki? Wydaje się, że zrobili to tak nie dlatego, że pracował nad tym jakiś nowy zespół, a po to aby mieć co dodać w dodatku :P
Druga sprawa, trzeba być niezłym nubem aby nie zauważyć miazmy i starcić jednostki :P
Obcy niszczą wszystko co przechodzi im niedaleko gniazda(tym bardziej, że gniazda pojawiają się losowo podobnie jak wioski barbów. Settlersów nie atakują jakoś szczególnie. System Questów(z wyborami) jednak lepiej był rozwiązany Civ4. Tam były często 3 wybory plus Q były losowe, a tu druga gra i w sumie Q w 80% mam te same :/


_________________
"Są dwie rzeczy bezgraniczne: wszechświat i Ludzka głupota, co do wszechświata nie jestem pewien" A. Einstein

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2387
Dołączył(a): 18.11.2001
Offline
PostNapisane: 26 paź 2014, 11:22 
Cytuj  
Miazma jest w wielu miejscach i tu nie chodzi o jej zauważanie, stoisz na niej, robotnik pracuje 10tur nagle znika, to samo explorer. Robisz coś w innym miejscu i zapominasz, że za 3 tury miałeś przesunąć jednostkę, podleczyć i wrócić. Jak masz X robotników to wystarczy być człowiekiem.

No mi settlerów od razu zjedli jak mieli w zasięgu, ten wielki robal raz sobie zaparkował pod nowym miastem i nic nie mogłem zrobić, zajebał robotników jak próbowałem obok coś zbudować, a zabija się go mega długo. Na pewno są większym wyzwaniem od barbów, którzy nie byli wyzwaniem jakimkolwiek. Tzn jak było ich dużo mogli spowolnić trochę, ale czyszczenie nie stanowiło problemu. Tu jest ciut ciężej na początku i ja starałem się ignorować obcych, a nie zabijać, nie wiem jak się zachowują jak włączy im się agresor.

Questów nie czytałem, wybory były takie sobie, dziś zacznę pewnie drugą grę, ale szału tam nie było z tymi co wyskakiwały, ot dostawało się bonusy do x albo y.

****

Posty: 1554
Dołączył(a): 22.01.2006
Offline
PostNapisane: 26 paź 2014, 11:49 
Cytuj  
Może przy 6 robotnikach(w 5-ce nigdy nie miałem więcej niż 6) i powyżej możesz mieć taki problem. Choć tu wystarczy satelita do usuwania miazmy bądź tech. dajacy robotnikom taką mozliwość. Już kilka razy dawałem budowę usprawnienia na miazmie i od razu wiedziałem, że mi robol nie zginie :P
Wszystko zależy jaki typ robala - "osy" są zazwyczaj losowe ale im bliżej gniazda tym chętniej atakują(żuczki są mniej agresywne). "Robal"(czyt. czerw ;] ) atakuje zawsze i wszystko co jest w jego pobliżu. Podobnie mają robale wodne. Agresor włącza się po iluś zabitych jednostkach, lub po zniszczeniu gniazda, aczkolwiek nie u wszystkich robali na raz.
Q dotyczace budynków są bardzo ważne i dużo dają, bo to perma buff i ten rodzaj wyboru jest dużym plusem. dla mnie minusem jest brak losowości Q w trakcie rozgrywki - szczególnie porównując to do tego co było w 4.


_________________
"Są dwie rzeczy bezgraniczne: wszechświat i Ludzka głupota, co do wszechświata nie jestem pewien" A. Einstein

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2387
Dołączył(a): 18.11.2001
Offline
PostNapisane: 26 paź 2014, 11:55 
Cytuj  
No ale te q wybory były nudne w 90% enegia albo zarlo itp. o to chodzi, jakby tego w ogóle nie było to bym nie zauważył różnicy. Robal nie atakuje zawsze i wszystkiego co jest w jego zasięgu, przynajmniej w mojej grze. Skoro tak u ciebie było, to najwyraźniej mają losowe odchyły.

Robotników to miałem z 10-15? nie wiem, ciągle było mało. Raz jakimś cudem robotnik mi się uaktywnił na środku oceanu i nie wiedziałem czy to bug gry czy jakiś mój missclik i popłynął w siną dal (nigdy nie zdarzyło mi się coś takiego). No ale to kwestia indywidualna ile uwagi poświęcasz robotnikom, ja jak mówię miałem świadomość, że za x tur muszę go zdjąć ale ginął i tak. :)

****

Posty: 1554
Dołączył(a): 22.01.2006
Offline
PostNapisane: 26 paź 2014, 12:26 
Cytuj  
Nudne wybory wynikają pewnie z tego, że reszte dostaniesz w płatnych DLC ;]


_________________
"Są dwie rzeczy bezgraniczne: wszechświat i Ludzka głupota, co do wszechświata nie jestem pewien" A. Einstein

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 26 paź 2014, 16:11 
Cytuj  
Nic, trzeba czekać na gold ;)

*
Avatar użytkownika

Posty: 6496
Dołączył(a): 17.01.2005
Offline
PostNapisane: 26 paź 2014, 21:09 
Cytuj  
Civ BE- 100 tur jako demko - http://www.pcgamer.com/civilization-bey ... u-can-try/


_________________
Obrazek

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 657 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.