mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 21954 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 304, 305, 306, 307, 308, 309, 310 ... 1098  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 13 gru 2012, 16:33 
 
Ja grając np. w LoL, QuakeLive, World of Tanks albo inny teoretyczny freebie zawsze coś sobie kupowałem wiedząc, że dzięki temu gra będzie miała progress (poza QL bo tam zasadzili "downgress" i już nie mam premium).
Mam Riot Points i skórki w LoL, mam premium tank w WoT oraz miałem premium w QL.
Nie lubię pay2win (WoT trochę tutaj odstaje bo premium tanki jednak drobny p2w powodują chociażby niższymi kosztami naprawy <-> income) więc jeśli item, który kupuję wspiera tytuł oraz go rozwija nie robiąc ze mnie gimped p2w emo rozpierdalacza to dlaczego nie?
Szczególnie jeśli to są małe studia.
Sorry ale płacić takiemu EA za to, że kupiłem ich FIFA za 239 a potem każą mi jeszcze bulić za kolejne features nie będę.
Potem czytam, że zrobili na czysto kasy w pierdyliardach $$$.
No ale to co innego.

Kabraxis napisał(a):
Kurwa.. jak do dzieci. Handel pikselami i wszelakie RMT jest chujowy i niszczy branze. Kiedys go nie bylo i mogloby go nie byc dalej.
DOTA czy nie DOTA.. whatever.

EOT z mojej strony. Lykajcie jak pelikany dalej. Ja nie bede i jestem z tego dumny.


ZAWSZE BYŁ~
Od czasów EQ i UO tylko był tzw szarą strefą.
Ludzie handlowali, handlują i handlować będą.
Sam znam osoby co sprzedali stuff do UO za kupę rl cash a to są lata 90.
Więc nie pierdol takich farmazonów.

**
Avatar użytkownika

Posty: 8077
Dołączył(a): 16.11.2004
Offline
PostNapisane: 13 gru 2012, 16:37 
 
Ale byl niejako 'nielegalny', wiazal sie z mozliwoscia bana... byl 'szara strefa'. Teraz zaczyna wygladac to inaczej.


_________________
Obrazek

*
Avatar użytkownika

Posty: 6496
Dołączył(a): 17.01.2005
Offline
PostNapisane: 13 gru 2012, 16:38 
 
Że Wam się jeszcze chce pisać z tym oszołomem.


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 13 gru 2012, 16:39 
 
Weźcie sobie tego debila do jakiegoś topiku we flames i tam z nim "dyskutujcie". Znów chlew z jego majaczeniami się robi.


_________________
Χ Ξ Σ

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 13 gru 2012, 16:40 
 
Więc ja wolę żeby był realny i widoczny.
Jeśli jakaś gra oferuje pay2win w sposób dobitny to ją zlewam.
Jeśli jakaś gra oferuje pay2win w PvE i ktoś ma kasę żeby wydać 3k EUR to JEGO PROBLEM. On nie ingeruje w moją grę. Dodatkowo na takim frajerze mogę jeszcze zarobić i z pozyskanej kasy kupić mnóstwo skórek do LoL albo samemu ubrać się w coś czego szukam (vide D3 - wszystkie EUR które dostałem na RMAH zostawiłem na RMAH, jeszcze tak nisko nie updałem żeby tą kasę sobie wypłacać w rl).
Nie widzę tu problemu a nawet zalety, odpada szansa na scam i troll bo jest to kontrolowane przez producenta gry.

**
Avatar użytkownika

Posty: 8077
Dołączył(a): 16.11.2004
Offline
PostNapisane: 13 gru 2012, 16:45 
 
pan od letplej i blendamend -> ssijcie i spierdalajcie panowie 'dyskutanci'.


Cytuj:
JEGO PROBLEM


Otoz jestes w ogromnym bledzie ale to temat na dluzszego posta a teraz wychodze wiec moze napisze jak wroce. ;)

Poglabiajace sie monetyzacja pikseli i jeje nastepstwa (a ich jest mnoswo) to problem kazdego gracza - to ze ty nie kupujesz nie oznacza ze to na ciebei nie ma wplywu. Bo ma. Moze tego nie zauwazasz, moze tego nie przyjmujesz do wiadomosci ale ma. A projektowania jak i kiedy ma wplywac zaczyna sie juz na 'desce kreslarksiej'.
Jest to ciekawy temat do dyskusji ale raczej sie nie miesci w tematycie tego topica wiec mozna to pzreniesc albo co... :)

Co nei zmienia gfaktyu ze legalne RMT jest chujowe i naprawde... nie jest ludzkosci do szczescia potrzebne.. nie wazne co trenowani do czegos takiego PRowcy wam wmowia.


_________________
Obrazek

**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 13 gru 2012, 17:03 
 
Oyci3C napisał(a):
Mam Riot Points i skórki w LoL, mam premium tank w WoT oraz miałem premium w QL.
Nie lubię pay2win (WoT trochę tutaj odstaje bo premium tanki jednak drobny p2w powodują chociażby niższymi kosztami naprawy <-> income) więc jeśli item, który kupuję wspiera tytuł oraz go rozwija nie robiąc ze mnie gimped p2w emo rozpierdalacza to dlaczego nie?
Szczególnie jeśli to są małe studia.
Sorry ale płacić takiemu EA za to, że kupiłem ich FIFA za 239 a potem każą mi jeszcze bulić za kolejne features nie będę.

lolwut?

Riot Games - twórca LoLa należy w 91,8% do Tencent Games. Gigantycznej chińskiej firmy gamingowej, która zapłaciła za to 400 mln USD. W 2011 Tencent Holdings miał 4,5 mld USD (w przeliczeniu) przychodu i 1,6 mld USD zysku. Jest większa pod względem przychodów i niesamowicie bardziej zyskowna (kilkanaście razy więcej) od EA.

Wargaming.net - twórca WoT. Ok to jest mniejsza firma ale małej jej nie można nazwać. Ma 800 pracowników i miesięczne przychody "dwucyfowe w milionach USD". Niestety brak dokładnego info ile bo nie publikuje sprawdozdań finansowych, ale kosi grubą kasę. Podejrzewam, że na zachodnim rynku z online gier to tylko WoW, LoL, Halo i CoD więcej zbierają.


W UO był handel, ale lepiej było jak to była mniejszość. W epoce CS i RMAH handluje nieporównywalnie więcej graczy.

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 13 gru 2012, 17:08 
 
malo kto pamieta ze Origin w UO normalnie sprzedawal "gotowe" postacie o odpowiednich template
nawet nie mialy 100 % skilla tylko 85%

wiec to zadna nowosc

to ze wplyw DLC , RMAH , freebie bedzie coraz wiekszy w grach ,to jest normalna konsekwencja sukcesu
tego typu rozwiazan

spodziewajscie sie ze nowe konsole beda glownie celowaly w rynek casual gospodyn domowych ,bo to jest olbrzymi procent niezagospodarowanego rynku ,po sukcesie finansowym Wii i wygranej tej generacji ani Sony ani M$ nie beda sie bawic w polsrodki tylko dowala od razu do pieca


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 13 gru 2012, 17:14 
 
Pamiętam. Zresztą dalej sprzedaje i już nie tylko postacie z tego co wiem. Z tym, że ja za czasów wczesnego(relatywnie) UO byłem smarkiem i grałem na prywatnych serwach (no serwie ;p). Rozwijąc się będzie tego typu CS, RMAH-y i inne to na bank.

Ci co się z Chińczyków śmiali, też na tym forum właśnie w czasach UO / EQ / DaOC - zachodni rynek ewoluuje w tamtym kierunku. Zresztą coraz więcej Chińskich firm inwestuje na zachodzie dziesiątki a nawet setki milionów wykupując zachodnie firmy gamingowe.

Ten Tencent który kupił twórców LoL-a za 400 mln to nie wyjątek. Zresztą ma kapitalizacje ponad 50 mld $, więcej od Ebay-a, i prawie 2/3 Amazon-a. Więcej od EA i Acti. To jest największa Chińska firma gamingowa, ale są też inne kolosy, nie tak dużo mniejsze.

***
Avatar użytkownika

Posty: 13268
Dołączył(a): 7.11.2004
Offline
PostNapisane: 13 gru 2012, 17:23 
 
Oyci3C napisał(a):
Dodatkowo na takim frajerze mogę jeszcze zarobić i z pozyskanej kasy kupić mnóstwo skórek do LoL albo samemu ubrać się w coś czego szukam (vide D3 - wszystkie EUR które dostałem na RMAH zostawiłem na RMAH, jeszcze tak nisko nie updałem żeby tą kasę sobie wypłacać w rl).


Tak wlasnie mysle o Docie, jak wejdzie handelek itemami, to wywale jakis zeby miec na inny. Ofc mogłbym bawić sie na forum jakims w barter, reddit czy czat spamować, ale wole grać w gre ;]
Win-win jak dla mnie. Przecież nie dodają zadnych nowych itemów dajacych przewage, zwyczajnie wprowadzają inną (wygodniejszą, bezpieczniejszą) drogę handlu nic nie znaczącymi itemkami, ktore tak lubimy zbierać i kupować.


_________________
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 13 gru 2012, 17:27 
 
sula napisał(a):
Ci co się z Chińczyków śmiali, też na tym forum właśnie w czasach UO / EQ / DaOC - zachodni rynek ewoluuje w tamtym kierunku. Zresztą coraz więcej Chińskich firm inwestuje na zachodzie dziesiątki a nawet setki milionów wykupując zachodnie firmy gamingowe.

Ten Tencent który kupił twórców LoL-a za 400 mln to nie wyjątek. Zresztą ma kapitalizacje ponad 50 mld $, więcej od Ebay-a, i prawie 2/3 Amazon-a. Więcej od EA i Acti. To jest największa Chińska firma gamingowa, ale są też inne kolosy, nie tak dużo mniejsze.


Chinczycy maja ogromna nadwyzke budzetowa ktora po prostu wyciagaja z kieszeni i placa na co chca

do tego swietnie umieja sie uczyc prawidel rynkowych ,miejmy tylko nadzieje ze nie bedzie z Chin drugiej Germanii 1939


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 13 gru 2012, 17:36 
 
Glowny argument czemu mi sie nie podoba to -> "i don't like it". Po prostu. Jak nie podoba mi sie jakas laska, to tez musze podawac argument? Nie lubie tego i juz. Ofkorz mozecie sie nie zgadzac. Nie czytalem wiekszosci postow, ale generalnie to wytlumaczyl Kabra, czemu mi to nie odpowiada.

Ale jesli juz musze, to drazni mnie ile jest tego najebane. Chce by gra byla kojarzona wylacznie z zabawa. Jesli progres gry ma byc pozniej, ze dokladaja coraz to nowych bardziej glupich hero to ja podziekuje.

Nie lubie tego w zadnej grze, nie tylko w docie. Ale jak widze czasem na czacie w grze "want to transfer..." "want to sell..." ble. Ok. ludzie handlowali itemkami zawsze, ale nie bylo to na taka skale. Chetnie przyjalbym opcje po prostu wylaczenia tego, zadnych itemkow, widze standardowe skiny i mam w pompie ;p


_________________
.


Ostatnio edytowano 13 gru 2012, 17:40 przez Highlander, łącznie edytowano 1 raz
***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 13 gru 2012, 17:38 
 
Highlander napisał(a):
Jak nie podoba mi sie jakas laska, to tez musze podawac argument? .


moze miec bogate wnetrze :)


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 13 gru 2012, 17:39 
 
"może jest miła" ...


_________________
.

****

Posty: 1554
Dołączył(a): 22.01.2006
Offline
PostNapisane: 13 gru 2012, 17:39 
 
Highlander napisał(a):
"może jest miła" ...

Może robi laskę za 5 groszy...


_________________
"Są dwie rzeczy bezgraniczne: wszechświat i Ludzka głupota, co do wszechświata nie jestem pewien" A. Einstein

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 13 gru 2012, 17:41 
 
"mam swoje standardy i ponizej miseczki D nie schodze", czy jakos tak ;)

ok proruchacze, koniec z OT.

Cytuj:
Bardziej mi chodziło o to, że użytkownicy zachodni kiedyś się śmiali z free gierek i sklepików, itd a teraz dziękują jeszcze jak gra przejdzie na taki model biznesowy. No i zachodnie firmy też przechodzą. Nie tylko te które mają inwestorów w Chin.

otototototo.


_________________
.


Ostatnio edytowano 13 gru 2012, 18:01 przez Highlander, łącznie edytowano 1 raz
**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 13 gru 2012, 17:54 
 
Aldatha napisał(a):
sula napisał(a):
Ci co się z Chińczyków śmiali, też na tym forum właśnie w czasach UO / EQ / DaOC - zachodni rynek ewoluuje w tamtym kierunku. Zresztą coraz więcej Chińskich firm inwestuje na zachodzie dziesiątki a nawet setki milionów wykupując zachodnie firmy gamingowe.

Ten Tencent który kupił twórców LoL-a za 400 mln to nie wyjątek. Zresztą ma kapitalizacje ponad 50 mld $, więcej od Ebay-a, i prawie 2/3 Amazon-a. Więcej od EA i Acti. To jest największa Chińska firma gamingowa, ale są też inne kolosy, nie tak dużo mniejsze.


Chinczycy maja ogromna nadwyzke budzetowa ktora po prostu wyciagaja z kieszeni i placa na co chca

do tego swietnie umieja sie uczyc prawidel rynkowych ,miejmy tylko nadzieje ze nie bedzie z Chin drugiej Germanii 1939

Nie tylko państwowe firmy. Prywatne, a może nawet przedewszystkim prywatne. Choć to w sumie czasem płynna granica jest, partyjna nomenklatura tam też uwłaszona jest jeszcze lepiej niż w europejskich państwach post-kom.

Co do Chin, no to ciekawie będzie. W 2030 mają mieć większą gospodarkę niż USA, organizują powoli własne Lotrniskowce (pierwszy już pływa). Ogólnie Europa się stanie peryferiami jeszcze za naszego życia. Słabo zalduniona, przeżywająca kryzys demograficzny oraz wstrząsana konfliktami religijnymi i etnicznymi.

Ok koniec OT z mojej strony. Sry

Bardziej mi chodziło o to, że użytkownicy zachodni kiedyś się śmiali z free gierek i sklepików, itd a teraz dziękują jeszcze jak gra przejdzie na taki model biznesowy. No i zachodnie firmy też przechodzą. Nie tylko te które mają inwestorów w Chin.

****

Posty: 1554
Dołączył(a): 22.01.2006
Offline
PostNapisane: 13 gru 2012, 21:18 
 
sula napisał(a):
Aldatha napisał(a):
sula napisał(a):
Ci co się z Chińczyków śmiali, też na tym forum właśnie w czasach UO / EQ / DaOC - zachodni rynek ewoluuje w tamtym kierunku. Zresztą coraz więcej Chińskich firm inwestuje na zachodzie dziesiątki a nawet setki milionów wykupując zachodnie firmy gamingowe.

Ten Tencent który kupił twórców LoL-a za 400 mln to nie wyjątek. Zresztą ma kapitalizacje ponad 50 mld $, więcej od Ebay-a, i prawie 2/3 Amazon-a. Więcej od EA i Acti. To jest największa Chińska firma gamingowa, ale są też inne kolosy, nie tak dużo mniejsze.


Chinczycy maja ogromna nadwyzke budzetowa ktora po prostu wyciagaja z kieszeni i placa na co chca

do tego swietnie umieja sie uczyc prawidel rynkowych ,miejmy tylko nadzieje ze nie bedzie z Chin drugiej Germanii 1939

Nie tylko państwowe firmy. Prywatne, a może nawet przedewszystkim prywatne. Choć to w sumie czasem płynna granica jest, partyjna nomenklatura tam też uwłaszona jest jeszcze lepiej niż w europejskich państwach post-kom.

Co do Chin, no to ciekawie będzie. W 2030 mają mieć większą gospodarkę niż USA, organizują powoli własne Lotrniskowce (pierwszy już pływa). Ogólnie Europa się stanie peryferiami jeszcze za naszego życia. Słabo zalduniona, przeżywająca kryzys demograficzny oraz wstrząsana konfliktami religijnymi i etnicznymi.

Ok koniec OT z mojej strony. Sry

Bardziej mi chodziło o to, że użytkownicy zachodni kiedyś się śmiali z free gierek i sklepików, itd a teraz dziękują jeszcze jak gra przejdzie na taki model biznesowy. No i zachodnie firmy też przechodzą. Nie tylko te które mają inwestorów w Chin.

Mnie to tam lata koło d...y. Jeszcze się nie zdarzyło aby mnie jakaś gra F2P zatrzymała na choćby 2 miesiące i jeszcze ani razu nie płaciłem w żadnym shop-ie.
Jestem już stary i z przyzwyczajenia jak płacę za grę to wymagam pewnych rzeczy, a jak nie płacę i nie muszę to często nic od niej nie wymagam ani też się nie staram żeby w niej zostać na dłużej. Choć może pojawi się w końcu jakaś gra tego typu, która mnie zatrzyma na dłużej i coś w niej kupię ale to przyszłość daleka i niezbadana jest :]


_________________
"Są dwie rzeczy bezgraniczne: wszechświat i Ludzka głupota, co do wszechświata nie jestem pewien" A. Einstein

*
Avatar użytkownika

Posty: 5072
Dołączył(a): 22.07.2007
Offline
PostNapisane: 14 gru 2012, 16:15 
 
Wyszły ostatnio jakies fajne klasyczne RTSy?(lub troche mniej klasyczne?).
Ostatnio jest tak zajebista posucha ze az mi smutno i zainstalowalem sobie kozaki ;<

******
Avatar użytkownika

Posty: 4672
Dołączył(a): 20.03.2007
Offline
PostNapisane: 14 gru 2012, 16:18 
 
Jedyne co przychodzi mi do głowy to Tryst, pamiętam że o tym czytałem, ale odpuściłem szybko.

http://www.spacesector.com/blog/2012/09 ... -released/

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 21954 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 304, 305, 306, 307, 308, 309, 310 ... 1098  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.