mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 10421 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 305, 306, 307, 308, 309, 310, 311 ... 522  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 10 wrz 2010, 10:26 
 
Mam problemy właśnie z opanowaniem mocnych zakrętów, w grę tutaj wchodzi nie tylko skręcenie kierownicą, ale też umiejętne dodanie gazu, odpowiedni bieg no i idealne zdjęcie nogi z gazu, przy czym depnięcie po wyjściu z zakrętu na pedał też dupą zarzuci. Ah, w sumie to tylko NFS Shift, jestem ogromnie ciekawy jak będzie się bolid f1 zachowywał. Patrząc na film an YT, to jest niebo a ziemia pomiędzy F1 a NFS SHIFT. Chłopaki w rfactorze jeżdżą dosłownie jakbym oglądał wyścig F1 w TV. Tu szykana, tam szykana, wszystko idealnie zapięte.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 10 wrz 2010, 10:42 
 
a ty myslalesz, ze kupisz kierownice i juz bedziesz szalal? :)

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 10 wrz 2010, 10:45 
 
No nie ukrywam, że nie spodziewałem się tak wysokiego poziomu :). Ale to dobrze, wczoraj pośmigałem 2h może na niej, zobaczymy za 20h :)

***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 10 wrz 2010, 10:55 
 
http://www.gry-online.pl/S013.asp?ID=53712

Postapokaliptyczna strategia. Oo na cos takiego czekalem :D.


_________________
viewtopic.php?t=6093
PODPISY: banery, sig'i, podpisy muszą zgadzac sie tematycznie z profilem forum, nie mogą być animowane, nie mogą przekraczac wielkości 100KB i wymiarow 90 (wysokość) x 400 (szerokosc).

*
Avatar użytkownika

Posty: 6736
Dołączył(a): 18.09.2004
Offline
PostNapisane: 10 wrz 2010, 10:56 
 
http://www.gram.pl/news_8QjgGey0_O_tryb ... kilka.html
http://www.gram.pl/news_8QjgGe65_Kolejn ... tal_2.html


_________________
Obrazek

*
Avatar użytkownika

Posty: 5072
Dołączył(a): 22.07.2007
Offline
PostNapisane: 10 wrz 2010, 10:57 
 
A mnie tak wlasnie naszlo na odkurzenie mojego joysticka:D

Jest jakas dobra symulacja samolotow poza Iłem?(o walki powietrzne mi chodzi). Wiem ze z tej seri chyba wszylo Heroes of cos tam, ale to na jedno wychodzi tylko inny teatr dzialan. Najlepiej IIWS chociaz jakies inne cuda tez moga byc.

Wrazenia kiedy cos zaczyna trzasc twoim samolotem a ty patrzysz w bok i widzisz ze ktos zrobil z twojego skrzydla sito sa niezapomniane :P
O ganianiu sie w powietrzu tez juz nie wspomne, grajac z noobkami najlatwiej bylo sie ich pozbyc skrecajac mocno, na granicy stracenia kontroli nad samoltem i czekac az w koncu gosciu za toba przecholuje i zacznie spadac;p

***
Avatar użytkownika

Posty: 10868
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 10 wrz 2010, 11:29 
 
Na rynku są tylko dwie pozycje godne uwagi ił2 i lock-on + flaming cliffs.

Sobtainer napisał(a):
Atherius napisał(a):
Tylko fajniej się zmienia biegi łopatkami - tak jak to jest w sportowych furach niż przyciskami jak w dfgt

Ja bym wolał tą momo http://allegro.pl/logitech-momo-racing- ... 82041.html


@up
jakimi przyciskami, przeciez wkleilem zdjecie i opisalem, ze sa lopatki pod fuck offem elegancko na zmiane biegow.

roball napisał(a):
No wlasnie chodzi mi o to JAK SIE GRA, bo nie mialem kierownicy wczesniej i nie wiem czy bedzie z tego fun czy sie rozczarouje, bo sie napalilem w ch.


Słuchaj, ja zawsze jeździłem na klawiaturze. Ewentualnie na padzie xboxa podpiętego do pieca. Ale to co wczoraj przeżyłem na kierownicy, to jest taka przepaść, że nie da się tego opowiedzieć. Masz wrażenie, że sam nim jedziesz. Mój stary jak usiadł do murcielago w shifcie, zrobiłem mu kamerę wewnątrz, to cieszył się jak dziecko. A mam taki hype na F1 teraz, że nie mogę się doczekać. Nawet zacząłem brnąć czy do premiery f1 2010 nie kupie rfactora który kosztuje śmieszne 40 pln.


Sob w dfgt to nie są łopatki tylko przyciski...

to są łopatki z prawdziwej fury
Obrazek
Obrazek

a tak wyglądają w dfgt
Obrazek

tutaj w logi momo
Obrazek

g25
Obrazek

Można poczytać na necie, że w dfgt nie jest to do końca takie fajne rozwiązanie..

"Łopatki zmiany biegów nie są do końca łopatkami, są to podłużne przyciski z tyłu kierownicy, więc osoby o krótkich palcach mogą mieć problem z ich obsługą. "

Może to szczegóły, ale jak już się kupuję fajerę, żeby po-simować to lepszy realizm uzyskujemy posiadając łopatki niż przyciski do zmiany biegów. Bawiłem się chyba wszystkimi kierownicami logi i różnica jest kolosalna.
To twoja pierwsza kierownica i po prostu nie dostrzegasz tego, mi to przeszkadzało.

Co do oporu podczas skrętu to pobaw się ustawieniami sterów - parametr "caster", ważne jest także ustawienie maksymalnego kąta skrętu. Popróbuj różnych ustawień, nie ma uniwersalnych, ja do każdej gry inne parametry dawałem.


_________________
@polygamia


Ostatnio edytowano 10 wrz 2010, 11:55 przez Atherius, łącznie edytowano 1 raz
*****
Avatar użytkownika

Posty: 2252
Dołączył(a): 10.12.2001
Offline
PostNapisane: 10 wrz 2010, 11:40 
 
A niedlugo DCS: A-10C Warthog, prawdopodobnie jeszcze w tym roku. :D

http://www.digitalcombatsimulator.com/i ... cr=default
http://www.simhq.com/_air13/air_456a.html


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 10868
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 10 wrz 2010, 11:56 
 
To tak, tylko to już nie samolot. :]
Ale jak najbardziej w kwestii simów DCS to czołówka.

-- źle przeczytałem, myślałem, że chodzi o nowy heli a nie a10 :D tylko mi przemknęło, że to DCS


_________________
@polygamia

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 10 wrz 2010, 12:06 
 
no manetki sa fajne.
ale te 240st wydaje sie troche malo (ja wykorzystywalem w nfsie pelne obroty w logitechu).

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 10 wrz 2010, 12:07 
 
Dzięki Altherius za rady i info. Myślę, że dlatego że to moja 1-sza kierownica nie dostrzegam takich różnic, zobaczymy później :).

A co do A-10, to kiedyś sklejałem modele ;P i to dość długo, łącznie z malowaniem 1 włosem końskim źrenic u pilotów i pasów w kokpicie. A samolot A-10 był niedostępny w żadnej firmie robiącej modele ;( teraz tego jest jak siana, nie wspominam o aerografach które również kiedy były niedostępne (no może pistolety były, ale sprężarka to olaboga).

***
Avatar użytkownika

Posty: 10868
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 10 wrz 2010, 12:09 
 
Jak ktoś lubi dużo pomachać to może i mało, do f1 więcej nie trzeba. :]
Mi nie przyszło do głowy odpalać nfs na kierownicy.


_________________
@polygamia

*
Avatar użytkownika

Posty: 5072
Dołączył(a): 22.07.2007
Offline
PostNapisane: 10 wrz 2010, 12:12 
 
Mac napisał(a):
A niedlugo DCS: A-10C Warthog, prawdopodobnie jeszcze w tym roku. :D

http://www.digitalcombatsimulator.com/i ... cr=default
http://www.simhq.com/_air13/air_456a.html


Kuwa, ja mialem problemy z ogarnieciem wszystkich opcji w Il-2(i tak nie ogarnelem, tylko latac umialem;p). A tutaj bedzie 20x wiecej przyciskow do uzycia :D.

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 10 wrz 2010, 12:15 
 
Muszę zajść do Empiku dzisiaj i zobaczyć czy Dirta 2 mają, bo podobno tam można poczuć piękno kierownicy :)

***
Avatar użytkownika

Posty: 10868
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 10 wrz 2010, 12:17 
 
tiomor napisał(a):
Mac napisał(a):
A niedlugo DCS: A-10C Warthog, prawdopodobnie jeszcze w tym roku. :D

http://www.digitalcombatsimulator.com/i ... cr=default
http://www.simhq.com/_air13/air_456a.html


Kuwa, ja mialem problemy z ogarnieciem wszystkich opcji w Il-2(i tak nie ogarnelem, tylko latac umialem;p). A tutaj bedzie 20x wiecej przyciskow do uzycia :D.


No co ty gadasz, co w il2 jest takiego skomplikowanego, jak tam nie ma elektroniki nie licząc przyrządów do nawigacji. :D
W black shark żeby w ogóle unieść się w powietrze to trzeba wykonać sporo czynności, w "ile" odpalasz silnik, dajesz ciąg, joy do siebie i lecisz. :]

Btw dla mnie il>lockon, więcej skilla się liczy, jesteś skazany sam na siebie, jak wzrok cię zawiedzie to elektronika ze współczesnych samolotów nie pomoże, nie nakieruje sama pocisku, nie włączy się autopilot itp.


_________________
@polygamia

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 10 wrz 2010, 12:18 
 
zajebiscie sie gralo w nfs'a na kierownicy na ps2.

***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 10 wrz 2010, 12:18 
 
tiomor napisał(a):
Mac napisał(a):
A niedlugo DCS: A-10C Warthog, prawdopodobnie jeszcze w tym roku. :D

http://www.digitalcombatsimulator.com/i ... cr=default
http://www.simhq.com/_air13/air_456a.html


Kuwa, ja mialem problemy z ogarnieciem wszystkich opcji w Il-2(i tak nie ogarnelem, tylko latac umialem;p). A tutaj bedzie 20x wiecej przyciskow do uzycia :D.

A podobno pilotaz nowoczesny maszyn ma jak najmniej angazowac pilota tak aby mogl on sie skupic na walce ;o.


_________________
viewtopic.php?t=6093
PODPISY: banery, sig'i, podpisy muszą zgadzac sie tematycznie z profilem forum, nie mogą być animowane, nie mogą przekraczac wielkości 100KB i wymiarow 90 (wysokość) x 400 (szerokosc).

***
Avatar użytkownika

Posty: 10868
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 10 wrz 2010, 12:23 
 
Mendol napisał(a):
zajebiscie sie gralo w nfs'a na kierownicy na ps2.


No ok, ale poza wrażeniami to równie dobrze można i na padzie pojechać. :]
Jak pierwszy raz odpaliłem rfactor i nie mogłem ruszyć z miejsca grając na klawie to wtedy dopiero sobie uświadomiłem, która gra wymaga kierownicy, a w którą można równie dobrze grać na klawiaturze i nie ma to większego znaczenia - nfs, dirt 2 i inne arcade.

Pomijając już wrażenia estetyczne, bo faktycznie fajniej w ścigałkę się jeździ na czymś, co przypomina kierownicę niż kalkulator. :]


_________________
@polygamia

*
Avatar użytkownika

Posty: 5072
Dołączył(a): 22.07.2007
Offline
PostNapisane: 10 wrz 2010, 12:26 
 
Atherius napisał(a):
No co ty gadasz, co w il2 jest takiego skomplikowanego, jak tam nie ma elektroniki nie licząc przyrządów do nawigacji. :D
W black shark żeby w ogóle unieść się w powietrze to trzeba wykonać sporo czynności, w "ile" odpalasz silnik, dajesz ciąg, joy do siebie i lecisz. :]

Btw dla mnie il>lockon, więcej skilla się liczy, jesteś skazany sam na siebie, jak wzrok cię zawiedzie to elektronika ze współczesnych samolotów nie pomoże, nie nakieruje sama pocisku, nie włączy się autopilot itp.


Dlatego tak zajebiscie mi sie w Iła gralo, ale do tej pory nie wiem do czego niektore opcje sluza. Moja gra polegala na odpaleniu silnika, wystartowaniu, schowaniu podwozia i lataniu, a te wszystkie opcje z tymi ruchamimi fragmentami na skrzydlach/dupie malo mnie obchodzily :D. Liczyl sie tylko frag :D

***
Avatar użytkownika

Posty: 10868
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 10 wrz 2010, 12:33 
 
tiomor napisał(a):
Atherius napisał(a):
No co ty gadasz, co w il2 jest takiego skomplikowanego, jak tam nie ma elektroniki nie licząc przyrządów do nawigacji. :D
W black shark żeby w ogóle unieść się w powietrze to trzeba wykonać sporo czynności, w "ile" odpalasz silnik, dajesz ciąg, joy do siebie i lecisz. :]

Btw dla mnie il>lockon, więcej skilla się liczy, jesteś skazany sam na siebie, jak wzrok cię zawiedzie to elektronika ze współczesnych samolotów nie pomoże, nie nakieruje sama pocisku, nie włączy się autopilot itp.


Dlatego tak zajebiscie mi sie w Iła gralo, ale do tej pory nie wiem do czego niektore opcje sluza. Moja gra polegala na odpaleniu silnika, wystartowaniu, schowaniu podwozia i lataniu, a te wszystkie opcje z tymi ruchamimi fragmentami na skrzydlach/dupie malo mnie obchodzily :D. Liczyl sie tylko frag :D


Ja też latam na czuja i nie patrzę na przyrządy, ewentualnie poziom paliwa. :D
Warto mieć joya z FF wtedy czuć kiedy wchodzi korkociąg, reszta to pure skill hehe.


_________________
@polygamia

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 10421 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 305, 306, 307, 308, 309, 310, 311 ... 522  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.