mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4046 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42 ... 203  Następna strona
Autor Wiadomość
****
Avatar użytkownika

Posty: 1438
Dołączył(a): 23.03.2007
Offline
PostNapisane: 13 paź 2010, 17:39 
Cytuj  
Jak sie bedzie celowalo w obecny rynek graczy to nie ma szans utrzymac subskrypcji z poziomu sprzedazy pudelek. Sorry, ale dorosli gracze MMO to obecnie najbardziej niewdzieczny rynek. Na miejscu EA ja bym ich olal i ich "opinie" na temat SWTOR i szukal odbiorcow gdzies indziej. Dobry marketing wykreuje potrzebe grania w MMO wsrod uzytkownikow np. Facebooka i tyle. Co z tego ze gra jest ujowa (pojecie wzgledne) skoro i tak sie da ja upchnac (dzieki popularnemu IP).

Z drugiej strony jestem ciekaw gdzie te 300 milonow baksow sie rozeszlo :P To prawie 3 x Tabula Rasa hehe ;)

*
Avatar użytkownika

Posty: 5772
Dołączył(a): 23.01.2008
Offline
PostNapisane: 13 paź 2010, 17:43 
Cytuj  
Ty chyba w innym swiecie zyjesz, realia mmo kierują sie własnymi prawami. Już mi jest żal ludzi co sie dadza naciac na ten "marketing".


_________________
Vanilla Wow: Nyxs - Rogue Undead

***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 13 paź 2010, 17:51 
Cytuj  
Sparth2 napisał(a):
Jak sie bedzie celowalo w obecny rynek graczy to nie ma szans utrzymac subskrypcji z poziomu sprzedazy pudelek. Sorry, ale dorosli gracze MMO to obecnie najbardziej niewdzieczny rynek. Na miejscu EA ja bym ich olal i ich "opinie" na temat SWTOR i szukal odbiorcow gdzies indziej. Dobry marketing wykreuje potrzebe grania w MMO wsrod uzytkownikow np. Facebooka i tyle. Co z tego ze gra jest ujowa (pojecie wzgledne) skoro i tak sie da ja upchnac (dzieki popularnemu IP).

Z drugiej strony jestem ciekaw gdzie te 300 milonow baksow sie rozeszlo :P To prawie 3 x Tabula Rasa hehe ;)

Nie ma szans. Zadna chujowa gra MMO nie utrzyma przy sobie graczy, nawet rozwych nastolatek z facebooka, a tacy zreszta i tak nie graja w MMO, z tych czy innych powodow. Sad but true, MMO to dosc specyficzny rynek i nic na to nie poradzisz.
Popularne IP conajwyzej zmienic nerd-fan-rage po pierwszym miesiacu gry.

A te 300mln ? Pewnie poszło na zapłacanie aktorom. Ja pierdole, takie kurwa marnowanie pieniedzy. Przeciez za 300mln mozna zrobic najbardziej zajbista gre dekady, wystarczy tylko poszukac ludzi ktorzy znaja sie na na grach.


_________________
viewtopic.php?t=6093
PODPISY: banery, sig'i, podpisy muszą zgadzac sie tematycznie z profilem forum, nie mogą być animowane, nie mogą przekraczac wielkości 100KB i wymiarow 90 (wysokość) x 400 (szerokosc).

****
Avatar użytkownika

Posty: 1438
Dołączył(a): 23.03.2007
Offline
PostNapisane: 13 paź 2010, 18:05 
Cytuj  
Realia sa takie: jaka gra by nie wyszla gracze ja oleja po miesiacy i pojda do nastepnej produkcji. Oczywiscie wyjatkiem jest Blizzard i kilka F2P. O niszowych produkcjach takich jak EVE nie mowie. Pokazcie mi jakas z ostatnich premier, ktora zwiekszyla ilosc subskrypcji po premierze? Wspolczesni gracze MMO to "zrzedliwe kurwy" a nie klienci :P

Albo zrobia skok na bank i sprzedaja 5 mln pudelek w ciagu 2 miesiecy po premierze i beda mieli w dupie czy ktos bedzie w to gral (byle strat nie przynosily serwery). Albo poszukaja sobie innego targetu.

******
Avatar użytkownika

Posty: 4672
Dołączył(a): 20.03.2007
Offline
PostNapisane: 13 paź 2010, 18:14 
Cytuj  
Jak napisalem, ze wzgledu na sam swiat Old Republic, gre pewnie kupie, a jak mi sie spodoba to wykupie i subskrypcje.
Mowcie co chcecie ze WAR AoC, Star Trek, PotBS, whatever jest chujowe. Pewnie macie racje, ale osobiscie bardzo cenilem sobie pierwszy miesiac gry w kazdej z w/w grach, bardzo podobalo mi sie odkrywanie swiata, poczatki i dlatego nie zaluje wydanej kasy na pudelka/konta. Przy grze single player i tak nie wysiedzialbym miesiaca, a cena ta sama.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10140
Dołączył(a): 13.10.2005
Offline
PostNapisane: 13 paź 2010, 21:26 
Cytuj  
Nie wierzę i nie chcę wierzyć, że oni wydali na to 300 milionów.

Na prawdę. Nie chcę.

Co do reszty wypowiedzi to podchodzę do niej z rezerwą, ale widać jak skończył Warhammer i widać jak prezentuje się TOR.

Co za dno.

iniside napisał(a):
Przeciez za 300mln mozna zrobic najbardziej zajbista gre dekady, wystarczy tylko poszukac ludzi ktorzy znaja sie na na grach.


+1


_________________
wodny napisał(a):
wolałbym by ludzie pukali się w pupę niż mieli broń.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2986
Dołączył(a): 29.02.2008
Offline
PostNapisane: 13 paź 2010, 21:43 
Cytuj  
Ten zwolniony gość narzeka na EA za brak wsparcia marketingowego dla Warhammera jednocześnie mówiąc, że produkt był zbyt szybko wydany. Temu drugiemu nie sposób zaprzeczyć, ale całość wypowiedzi brzmi odrobinę niespójnie. Poza tym, nie bardzo rozumiem jak wydanie pieniędzy na "wsparcie marketingowe" miałoby zapewnić powodzenie produktowi, który i tak nie był wykończony - to trochę bez sensu. Nagonić więcej klientów pewnie by zdołali ale co by to dało? Niewiele, tym większa byłaby liczba osób, które zwątpiłyby po 1 miesiącu (i zapewne szersza zła opinia też by poszła).

EA wywala masę pieniędzy na te projekty ale większość tego chyba i tak właśnie idzie w marketing zamiast inwestowania w sam produkt - chociażby poprzez finansowanie studia tworzącego przez czas potrzebny na "wypolerowanie" na wysoki połysk. Taką strategię przyjmuje Blizzard i jak na razie ona się sprawdza (wszystko trwa długo ale do efektów trudno się przyczepić).


_________________
For the pony!

**

Posty: 339
Dołączył(a): 22.10.2004
Offline
PostNapisane: 14 paź 2010, 08:24 
Cytuj  
Powtorzy sie sytuacja jak ze Star Trek online...

******

Posty: 4059
Dołączył(a): 5.01.2002
Offline
PostNapisane: 14 paź 2010, 09:15 
Cytuj  
Obecnie gry mmo sa jak restauracje. Nie smakuje mi w jednej ide do drugiej. Ktos z kogo zdaniem sie licze powiedzial, ze w tej daja chujowe zarcie to w niej nie jem. To nie szkolna stolowka gdzie wpierdalalo sie to co rzucili na blat ...
SWTOR? Co z tego, ze kelner ma ladny glos skoro mieso jest juz nieswieze :< ...

T.


_________________
Templair_@PSN

****
Avatar użytkownika

Posty: 1116
Dołączył(a): 11.04.2005
Offline
PostNapisane: 14 paź 2010, 09:16 
Cytuj  
Zastanawiam się jaki procent tych 300mln stanowią koszty licencji.


_________________
whiteman#2717

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2986
Dołączył(a): 29.02.2008
Offline
PostNapisane: 14 paź 2010, 09:23 
Cytuj  
Templair napisał(a):
Obecnie gry mmo sa jak restauracje. Nie smakuje mi w jednej ide do drugiej. Ktos z kogo zdaniem sie licze powiedzial, ze w tej daja chujowe zarcie to w niej nie jem. To nie szkolna stolowka gdzie wpierdalalo sie to co rzucili na blat ...
SWTOR? Co z tego, ze kelner ma ladny glos skoro mieso jest juz nieswieze :< ...

T.


Dokładnie. To w sumie kwintesencja różnicy między single player, a MMO. W sprzedaży singla marketingiem można rozdmuchać sprzedaż i wpuścić ludzi w maliny (bo po jakimś czasie i tak zapomną i wrócą po kolejnego gniota) - w przypadku MMO sprzedaż boxa stanowi jedynie zwrot części kosztów, a o zarobku można mówić jedynie w realiach długoterminowych, poprzez obsługę abonamentów.


_________________
For the pony!

***

Posty: 757
Dołączył(a): 19.12.2008
Offline
PostNapisane: 14 paź 2010, 11:11 
Cytuj  
yabaddi napisał(a):
(...)w przypadku MMO sprzedaż boxa stanowi jedynie zwrot części kosztów, a o zarobku można mówić jedynie w realiach długoterminowych, poprzez obsługę abonamentów.


Ciekawe co na to kolesie z ArenaNet.


_________________
Quake Live - best pure skill PvP MMO;)
"Some people say I'm a pussy. I say, you are what you eat. "
"Scissors should be nerfed, but Rock is ok." - Paper

***
Avatar użytkownika

Posty: 13268
Dołączył(a): 7.11.2004
Offline
PostNapisane: 14 paź 2010, 11:12 
Cytuj  
Zobaczymy po ich pierwszym MMO.


_________________
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2986
Dołączył(a): 29.02.2008
Offline
PostNapisane: 14 paź 2010, 11:17 
Cytuj  
Guild Wars jest tu w pewnym sensie odstępstwem od reguły - oni mają zamiar zarobić na boxach i na dodatkach (dlatego pewnie będzie ich dużo). Stąd pewnie też i długie rzeźbienie nad jakością podstawki (inaczej dużo nie zarobią).


_________________
For the pony!

***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 14 paź 2010, 11:24 
Cytuj  
tomugeen napisał(a):
Zobaczymy po ich pierwszym MMO.

Hm.
W zasadzie to drugim ;p. No ok GW to nie jest pelnoprawne MMO, ale biorac pod uwage co ostatnio nam proboja wciskac jako MMO to mozna by polemizowac ;p.


_________________
viewtopic.php?t=6093
PODPISY: banery, sig'i, podpisy muszą zgadzac sie tematycznie z profilem forum, nie mogą być animowane, nie mogą przekraczac wielkości 100KB i wymiarow 90 (wysokość) x 400 (szerokosc).

***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 14 paź 2010, 12:13 
Cytuj  
http://ealouse.wordpress.com/

Have fun!


_________________
viewtopic.php?t=6093
PODPISY: banery, sig'i, podpisy muszą zgadzac sie tematycznie z profilem forum, nie mogą być animowane, nie mogą przekraczac wielkości 100KB i wymiarow 90 (wysokość) x 400 (szerokosc).

*

Posty: 6153
Dołączył(a): 23.04.2008
Offline
PostNapisane: 16 paź 2010, 15:03 
Cytuj  
Ex-EA dev says The Old Republic is "one of the greatest failures"


http://www.strategyinformer.com/news/95 ... t-failures

******
Avatar użytkownika

Posty: 4646
Dołączył(a): 31.01.2006
Offline
PostNapisane: 17 paź 2010, 08:35 
Cytuj  
yyy bylo


_________________
Once upon a time games was fun and too quickly became about winning, being the best or leveling up to get sick loot. Screw that... it is the time to have fun. - Day9

***
Avatar użytkownika

Posty: 10851
Dołączył(a): 12.02.2004
Offline
PostNapisane: 17 paź 2010, 08:40 
Cytuj  
warhameron napisał(a):
Ex-EA dev says The Old Republic is "one of the greatest failures"


obudziles sie tydzien za pozno


_________________



******
Avatar użytkownika

Posty: 3592
Dołączył(a): 30.07.2005
Offline
PostNapisane: 29 paź 2010, 19:17 
Cytuj  
Imperial Agent Class Video
http://www.youtube.com/watch?v=xKpAnRu1NsI


_________________
Obrazek

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4046 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42 ... 203  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.