mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1727 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43 ... 87  Następna strona
Autor Wiadomość

Posty: 20
Dołączył(a): 25.12.2011
Offline
PostNapisane: 21 lut 2012, 19:58 
Cytuj  
Apropos cen na rynku, radzę się zapoznać z cenami partnerów oraz sklepów polskich. U partnerów zacytowanych przez Frogster i En Masse ceny są niższe o około 10 euro/dolarów.
Ceny w Polsce będą jeszcze niższe natomiast obecnie żaden polski dostawca nie jest w stanie zagwarantować dostępu do bety oraz bonusów, które rozdaje dystrybutor.
Przykładem jest empik. Jeśli ktoś nie interesuje się przedmiotami zawartymi w wersji Frogstera oraz En Masse i nie musi brać udziału w beta to może nabyć grę w empiku za 85 zł, przebicie jest olbrzymie.
Mówię o tym, ponieważ wiele ludzi narzeka na ceny Frogstera, są wyższe choćby od amerykańskiego odpowiednika.

*****

Posty: 2872
Dołączył(a): 18.05.2004
Offline
PostNapisane: 21 lut 2012, 21:23 
Cytuj  
Fix napisał(a):
Lagi są zawsze i wszędzie, nie pisałem o problemach osobistych.


Mówię o server lagu, zanim napiszesz odpowiedź bądź łaskaw chociaż zweryfikować swoje informacje, bo sam Frogster przyznał że jest duży problem z lagiem i próbują dojść z czego to wynika.

Fix napisał(a):
Sukces zdobywa się za każdym razem, gdy spełni się oczekiwania producentów. Te są stawiane wraz z postępem robót. Sukcesem możesz uznać wydanie gry, ponieważ takie jest ultimatum. Sukcesem jest działająca beta, ponieważ takie jest ultimatum. Sukces tak jak w sporcie, nie zawsze musi oznaczać wygraną.

Tutaj miałem na myśli opinie ludzi (poważniejszych i mniej poważnych servisów traktujących o grach online i nie tylko). Sukcesem było zainteresowanie z jakim ta gra się spotkała mimo, że kampania reklamowa dość późno się rozpoczęła. Sukcesem jest również zaangażowanie graczy w poprawę tytułu.


Ponownie, gra nie odniosła sukcesu w EU/NA, z tej prostej przyczyny że nawet nie miała jeszcze premiery. Twoje kiepskie próby redefinicji tego co jest sukcesem, a co nie, zachowaj dla innej, mniej rozeznanej w temacie publiki. (Bo to że ktoś ci płaci w ten czy owy sposób za promowanie tej gry jest raczej pewne, na fanboja za bardzo się kontrolujesz, dochodzi twoja kiepska pisownia, co sugeruje że nie mieszkasz w Polsce od jakiegoś czasu, plus fakt że wypowiadasz się tylko w temacie tery i wszystko staje się jasne ;)

O sukcesie Tery będziemy mogli mówić w momencie kiedy liczba sprzedanych kopi będzie równa bądź wyższa od oczekiwań wydawcy, i duża cześć z tych graczy którzy zakupili grę zostanie po upływie darmowego miesiąca. W ten sposób określa się sukces gry MMO, na prawdę nie ma tu wiele miejsca do swobodnej interpretacji czy tego chcesz czy nie.

To o czym ty mówisz można nazwać co najwyżej udaną kampanią promocyjna, czy udanym eventem promującym grę etc.

**

Posty: 458
Dołączył(a): 1.08.2005
Offline
PostNapisane: 21 lut 2012, 21:36 
Cytuj  
Ja uwazam, ze w ogole sie zrobil watek z dupy. Jemu chodzilo o to, ze nagle wchodza ludzie tutaj i pisza ze bedzie fail i jaki to beznadziejny tytul. Zamiast wypowiadac sie konstruktywnie. Napisal konstruktywnie i moze nie kazdemu odpwiada ale przynajmniej pofatygowal sie wiecej niz niektorzy.

Zainteresowanie beta to tez jest sukces, bo jednak trzeba zlozyc zamowienie na pre-oredera.

Wydaje sie, ze juz tak jestesmy napompowani swiatem mmo , ze nic co wychodzi dla nas na pewno nie bedzie dobre itd. Trzeba sie moc otworzyc na nowe i inne.

Narzekacie na rozne gry ale kazdy gracz znajdzie swoje universum i sposob na gre. Patrzac na streamy z retaila wcale sie nie nastawiam negatywnie. Dzis udalo sie obejrzec mass pvp gdzie bylo okolo 50-60 osob ze soba walczacych. Fajnie to wyglada i az sie chce moc zagrac w to juz.

Jak ktos uwaza, ze gra bedzie failem po 20 lvlach no to niech sam sobie odpowie na pytanie czego wlasciwie szuka na rynku gier mmo.

****

Posty: 1410
Dołączył(a): 14.05.2009
Offline
PostNapisane: 21 lut 2012, 21:48 
Cytuj  
Deli, ale glownym featurem tej gry ma byc combat i uwierz mi ze po 20tu lvlach mozna sobie wyrobic jakies zdanie na temat glownego ficzera.

**
Avatar użytkownika

Posty: 7136
Dołączył(a): 24.11.2003
Offline
PostNapisane: 21 lut 2012, 21:52 
Cytuj  
W wypadku takiej gry 20 leveli to i tak sporo + to co juz wiemy z doswiadczen ludzi, ktorzy grali w K lub J wersje.
Zreszta, ja osobiscie nie twierdze juz teraz, ze bedzie failem. Ale sukcesu na pewno nie odniesie, bo tego juz chyba zadne standardowe MMO (a takim jest TERA) nie zdola. Bedzie dobrze jezeli utrzyma sie na rynku z ladna i stala iloscia uzytkownikow. Ale i w to jakos trudno uwierzyc - ludzie teraz graja darmowy miesiac i wiecej im sie nie chce. I w wypadku TERA szanse na to samo sa ogromne.

**

Posty: 458
Dołączył(a): 1.08.2005
Offline
PostNapisane: 21 lut 2012, 22:04 
Cytuj  
Kole0 no ale ja nie widzialem, zeby ludzie na to wlasnie narzekali. Czytajac fora wlasnie z tera-europe.com nie widac narzekana na ten aspekt gry. Ludziom sie podoba raczej ten non target.

Gokulo ale powiem Ci jedno...gra sie fajnie, przyjemnie. Nie czujesz, ze levelujesz a do tego wlasnie to pvp i gankowanie. Na razie mam rozowe okulary i paru znajomych co w to beda grali i na pewno bedzie swietna zabawa do czasu dramatu :D

**
Avatar użytkownika

Posty: 7136
Dołączył(a): 24.11.2003
Offline
PostNapisane: 21 lut 2012, 22:07 
Cytuj  
Deli napisał(a):
Gokulo ale powiem Ci jedno...gra sie fajnie, przyjemnie. Nie czujesz, ze levelujesz a do tego wlasnie to pvp i gankowanie. Na razie mam rozowe okulary i paru znajomych co w to beda grali i na pewno bedzie swietna zabawa do czasu dramatu :D


No i dobrze, jezeli komus sie fajnie gra to niech gra poki sie nie znudzi :P
Ja osobiscie juz w pierwszej becie sie nudzilem, robiac to samo po raz drugi od czasu bety Jp ;) Z drugiej strony nie mialem z kim wiecej grac ze znajomych, a to zawsze pomaga w odbiorze gry D;

*****

Posty: 2872
Dołączył(a): 18.05.2004
Offline
PostNapisane: 21 lut 2012, 22:07 
Cytuj  
Gokulo napisał(a):
Zreszta, ja osobiscie nie twierdze juz teraz, ze bedzie failem. Ale sukcesu na pewno nie odniesie, bo tego juz chyba zadne standardowe MMO (a takim jest TERA) nie zdola. Bedzie dobrze jezeli utrzyma sie na rynku z ladna i stala iloscia uzytkownikow. Ale i w to jakos trudno uwierzyc - ludzie teraz graja darmowy miesiac i wiecej im sie nie chce. I w wypadku TERA szanse na to samo sa ogromne.


No ja po 20 lvlach mam dokładnie odwrotne wrażenie, widać że devsi odwalili kawał dobrej roboty. Większość rzeczy wydaje się dobrze przemyślana, i zaimplementowana. Nawet mimo wnerwiających lagspików co parę minut dociągnąłem dwie postacie do lvlu 20+ i miałem dużo więcej funu niż w innych MMO w ciągu ostatnich 2 lat (a parę próbowałem).

Combat jest naprawdę zabawny dający satysfakcje, nawet w PvE (o PvP nie wspomnę) Dużo rozwiązań jest zapożyczonych z innych gier (glyphy na skille z WoWa, kamyczki do itemów z Aiona, enchanting z L2, PLEX z EVE etc, ale jest to zrobione z głową, i dobrze wpasowane w samą rozgrywkę dodatkowo rozbudowując grę a nie wprowadzając niepotrzebny zamęt.

Jedyne dwie moje obawy w tej chwili związana z tą grą to:
1) Frogster i to czy podołają
2) To że gra mimo dodanego contentu nie podniesie się w KR co będzie jednoznaczne z jej powolną śmiercią we wszystkich rejonach.

****

Posty: 1410
Dołączył(a): 14.05.2009
Offline
PostNapisane: 21 lut 2012, 22:17 
Cytuj  
tbh ja nie ogarniam dlaczego jest taka obawa przed Frogsterem - co jak co ale oni utrzymuja najwieksza gre f2p i jakos jakosc ich uslug oprocz tech supportu jest dobra(servery itp).
no, a wiadomo ze na f2p nie ma tech supportu jak w wowie itp bo jednak na p2p kazdy uzytkownik jest rowny, a w f2p raz pomagasz darmozjadowi, a raz temu co investuje tysiece w IS, wiec jakosc musi byc jakos ograniczona imo.

**
Avatar użytkownika

Posty: 7136
Dołączył(a): 24.11.2003
Offline
PostNapisane: 21 lut 2012, 22:19 
Cytuj  
Kole0 napisał(a):
no, a wiadomo ze na f2p nie ma tech supportu jak w wowie itp bo jednak na p2p kazdy uzytkownik jest rowny, a w f2p raz pomagasz darmozjadowi, a raz temu co investuje tysiece w IS, wiec jakosc musi byc jakos ograniczona imo.


Ehh, z doswiadczenia wiekszosc powie, ze nie jest tak rozowo niestety ^^; Nie mowie konkretnie o Frogsterze akurat, bo z nimi nie mam doswiadczen, ale w wielu grach P2P rozne sie cuda dzieja z supportem.

******
Avatar użytkownika

Posty: 4646
Dołączył(a): 31.01.2006
Offline
PostNapisane: 21 lut 2012, 23:26 
Cytuj  
W ostatnich latach malo ktora firma ma konkretny support... bryluje tutaj EA ktora do roli pomocy technicznej zatrudnia chyba sprzataczki.


_________________
Once upon a time games was fun and too quickly became about winning, being the best or leveling up to get sick loot. Screw that... it is the time to have fun. - Day9

**

Posty: 458
Dołączył(a): 1.08.2005
Offline
PostNapisane: 21 lut 2012, 23:28 
Cytuj  
Ravushimo napisał(a):
W ostatnich latach malo ktora firma ma konkretny support... bryluje tutaj EA ktora do roli pomocy technicznej zatrudnia chyba sprzataczki.


ncsoft jest ok. Odzyskalem dane do swoich wszsytkich 4 kont na rozne gry. I to nie posiadajac wszystkich potrzebnych danych.


Posty: 20
Dołączył(a): 25.12.2011
Offline
PostNapisane: 21 lut 2012, 23:29 
Cytuj  
Muszę powiedzieć, że Frogster ma dobry kontakt z graczami, jednak bardziej mnie urzekł En Masse, który uruchomił już przed betą usługę Live Support. Działa znakomicie, GM-owie niczego sobie, swoje poczucie humoru mają.

**
Avatar użytkownika

Posty: 8077
Dołączył(a): 16.11.2004
Offline
PostNapisane: 21 lut 2012, 23:30 
Cytuj  
Ravushimo napisał(a):
W ostatnich latach malo ktora firma ma konkretny support... bryluje tutaj EA ktora do roli pomocy technicznej zatrudnia chyba sprzataczki.


Nieprawda.

Oni zatrudniaja Droida. Rozmawialem z nim ostatnio to wiem, co prawda chyba sie zepsul bo 134676885 osob uslyszalo od niego to samo co ja i nic wiecej ale to przeciez niewazne. 8)


"Muszę powiedzieć, że Frogster ma dobry kontakt z graczami, jednak bardziej mnie urzekł En Masse, który uruchomił już przed betą usługę Live Support. Działa znakomicie, GM-owie niczego sobie, swoje poczucie humoru mają."

Kto tu wpuscil tego ziomka i dlaczego ja jestem PEWNY ze koles pracuje dla Frogstera?
Ciekawe czy to ten sam pan piekny co byl CMem w Mythos Polska i ktory chyba pomylil sie z powolaniem bo powinien raczej buraki sadzic czy cos w tym stylu.


Posty: 20
Dołączył(a): 25.12.2011
Offline
PostNapisane: 22 lut 2012, 00:38 
Cytuj  
Specjalnie dla Pana złamię swoją zasadę i odpowiem na powyższy post.
Mówiłem o kontakcie między Frogster a graczami TERA. Nie miałem bezpośredniego kontaktu z Frogsterem przed tym tytułem ale znam ich wydarzenia i wiem co się działo przez ostatnie miesiące. Natomiast powtórzę, chodziło mi tylko i wyłącznie o kontakt z graczami community TERA. Nie mówię również, że nie mają wad, ponieważ tak jak już wspomniałem lepszy support posiada En Masse.

***
Avatar użytkownika

Posty: 686
Dołączył(a): 15.04.2005
Offline
PostNapisane: 22 lut 2012, 03:58 
Cytuj  
buhehehe no to się ubawiłem setnie Frogster i dobry kontakt z graczami :roll:

http://uk.pc.gamespy.com/pc/runes-of-ma ... 279p1.html

tak dobry że doprowadza graczy do maksymalnego wkurwienia :

Obrazek


_________________
Obrazek

*
Avatar użytkownika

Posty: 5596
Dołączył(a): 24.04.2005
Offline
PostNapisane: 22 lut 2012, 11:10 
Cytuj  
ShadeKnight napisał(a):
A tak na serio to o co drugim MMO przed premierą można pisać takie fanboyowe banialuki, a później max 3 miechy po premierze wszyscy jojczą i plują sobie w brodę, że wydali kasę na kolejny krap.


Nie wiem jacy wszyscy, ja nigdy jeszcze nie plułem sobie w brodę że wydałem kasę na MMO i tak spędzam w nich więcej czasu i mam więcej funu niż w grach sp i to mi wystarczy.


_________________
Mam leniwe szare komórki.

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 22 lut 2012, 11:17 
Cytuj  
Gralem w jedna gre Frogstera - RoM i od strony technicznej, supportu naprawde nie mam tej grze nic do zarzucenia. Czesto gorzej to dziala w grach P2P.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2451
Dołączył(a): 10.03.2004
Offline
PostNapisane: 22 lut 2012, 15:09 
Cytuj  
Fix napisał(a):
1. Proszę o sformułowanie pytania w inny sposób, bardziej trzymający się prawdy oraz realiów dzisiejszego świata. Proszę również, aby pytanie to trzymało poziom dyskusji a także spełniało wymogi współczesnego słuchacza. Wówczas będę w stanie pomóc choć szczerze powiedziawszy koledzy Twoi niezbyt ułatwiają Tobie zadanie.
2. Jestem.
High five.


1. Skoro nie rozumiesz zadawanych pytań powinieneś zacząć edukację od początku. Silenie się na sarkazm wychodzi słabo - poszukaj innego sposobu.
2. 2000 brutto oznacza bogaty - ale w Etiopii

Blood kupujesz to coś?


_________________
Nazywanie kogoś idiotą nie jest obelgą tylko diagnozą

****

Posty: 1375
Dołączył(a): 23.03.2005
Offline
PostNapisane: 22 lut 2012, 16:12 
Cytuj  
mrynar napisał(a):
Gralem w jedna gre Frogstera - RoM i od strony technicznej, supportu naprawde nie mam tej grze nic do zarzucenia. Czesto gorzej to dziala w grach P2P.

Bo te firmy mają KPI dla supportu ;) U nas też jest maxymalny czas odpowiedzi na zgłoszenie, jak przekraczają albo wracaja zgloszenia bo obsługa odpowiedziała chujowo to jest lanie na gołą dupę :P

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1727 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43 ... 87  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.