mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 10851
Dołączył(a): 12.02.2004
Offline
PostNapisane: 19 lut 2006, 08:06 
Cytuj  
http://projectoffset.com/

Czyzby nowa mmorpg ? :) Ponoc robia ja byli devsi Blizzarda.

**

Posty: 7311
Dołączył(a): 8.11.2001
Offline
PostNapisane: 19 lut 2006, 08:42 
Cytuj  
Mi sie wydaje, ze raczej cos na ksztalt rankow i unlockowania broni w BF2. Nie zmienia to faktu, ze gra zapowiada sie smakowicie.

****

Posty: 1439
Dołączył(a): 7.09.2005
Offline
PostNapisane: 19 lut 2006, 09:26 
Cytuj  
coraz więcej mmofps'ów zaczyna powstawać
czyżby aż takie zapotrzebowanie na tego typu gry były ?
a może po prostu wszystkie FPS'y będą przemieniać się w MMO ?


_________________
MO - the last hope of mmoRPG

*****

Posty: 2204
Dołączył(a): 10.07.2004
Offline
PostNapisane: 19 lut 2006, 09:27 
Cytuj  
Nie wiem czy kojażycie taki twór jak Savage - połączenie FPS z RTS'em gdzie commander wydawaje polecenia graczom, buduje budowle etc.
Offset to jego sequel.

I to nie są ludzie z Blizza ;P


_________________
Sylvian's Chronicles
Beta Counters »
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 10851
Dołączył(a): 12.02.2004
Offline
PostNapisane: 19 lut 2006, 14:10 
Cytuj  
Sylvian napisał(a):
I to nie są ludzie z Blizza ;P


http://projectoffset.com/news.html

February 13, 2006 - Red 5 Studios Licenses the Offset Engine

Red 5 Studios, a new game company formed by key developers and executives behind Blizzard Entertainment®'s hit game "World of Warcraft®" have chosen the Offset Engine to power their next generation MMO. The whole team here at Offset is really excited about what these guys are doing - be sure to check out their site at red5studios.com.

About Red 5 Studios, Inc.
Red 5 Studios [www.red5studios.com] is an independent developer of massively multiplayer online entertainment founded by key developers and executives behind Blizzard Entertainment®'s hit game "World of Warcraft®." Based in Orange County, California, Red 5 Studios combines next generation technology with the world's best game development talent to create original entertainment fulfilling the dreams and fantasies of millions of people worldwide.


--------------------

owszem, to sa devsi z Blizza :)


_________________



*****
Avatar użytkownika

Posty: 2387
Dołączył(a): 18.11.2001
Offline
PostNapisane: 19 lut 2006, 14:31 
Cytuj  
toc oni tylko endzin wykorzystaja

**

Posty: 7311
Dołączył(a): 8.11.2001
Offline
PostNapisane: 19 lut 2006, 19:30 
Cytuj  
a może po prostu wszystkie FPS'y będą przemieniać się w MMO ?

Nie.

Czego uczepiliscie sie tego mmo? W ktorym miejscu pisali, ze ta gra bedzie miala z nimi cos wspolnego? Z drugiej strony, jesli zalozymy, ze Savage to mmorpg, no to tak - Project Offset tez moze byc mmog. :\

*****

Posty: 2204
Dołączył(a): 10.07.2004
Offline
PostNapisane: 19 lut 2006, 22:12 
Cytuj  
Huragan napisał(a):
Sylvian napisał(a):
I to nie są ludzie z Blizza ;P


http://projectoffset.com/news.html

February 13, 2006 - Red 5 Studios Licenses the Offset Engine

Red 5 Studios, a new game company formed by key developers and executives behind Blizzard Entertainment®'s hit game "World of Warcraft®" have chosen the Offset Engine to power their next generation MMO. The whole team here at Offset is really excited about what these guys are doing - be sure to check out their site at red5studios.com.

About Red 5 Studios, Inc.
Red 5 Studios [www.red5studios.com] is an independent developer of massively multiplayer online entertainment founded by key developers and executives behind Blizzard Entertainment®'s hit game "World of Warcraft®." Based in Orange County, California, Red 5 Studios combines next generation technology with the world's best game development talent to create original entertainment fulfilling the dreams and fantasies of millions of people worldwide.


--------------------

owszem, to sa devsi z Blizza :)


Oświeć mnie czy to ja czegoś nie kumam czy wręcz odwrotnie?
Red5 Studio wykorzysta silnik Offset do swojej produkcji (mmo) - ale nie ma z Project Offset nic wspólnego.
Project Offset tworzony jest przez ludzi z S2 Games - czyli z Blizzem mają tyle wspólnego co krowa z psem.

Druga sprawa to Savage nie był mmo. To, żę FPS przemieniają się w mmo (nie mylić z mmorpg) to raczej nic dziwnego - raczej ewolucja gatunku. Dzięki temu na przeciw siebie będą mogły stanąć dwie armie a nie 2 teamy niedobitków ;)

Wracając do Offset - jak zauważył Konrador nikt nie powiedział że to będzie mmo. Jakiś czas temu mówili że będzie większa skala wydażeń ale to wszystko.


_________________
Sylvian's Chronicles
Beta Counters »
Obrazek

***

Posty: 517
Dołączył(a): 4.02.2004
Offline
PostNapisane: 19 lut 2006, 22:21 
Cytuj  
ale wtedy trzeba przyjac ze Gunz i Battlefield 2 tez sa MMOG-ami :P


_________________
Obrazek

**
Avatar użytkownika

Posty: 427
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 19 lut 2006, 23:31 
Cytuj  
troche OT, ale co tam..

dla mnie podzial jest prosty, jezeli wydawca gry z gory narzuca maksymalna liczbe graczy na planszy - czy piszac gornolotnie w swiecie gry - do tej pory jest to tylko multiplayer. Natomiast jezeli ograniczeniach wynikaja tylko z wydolnosci silnika, a w zalozeniach nie ma takich ograniczen, mysle o takiej grze jako o mmog.. a czy umownie jest to mmorpg czy mmofps, to juz zalezy tylko i wylacznie od grajacego. Nie ma takiej sily, zeby wydawca zmusil mnie do odgrywania roli glupiej blondynki, nikogo nie obrazajac, jezeli takiego avatara sobie stworze do grania.


_________________
__________________________
putting the 'F' back in freedom

neocron - ao - coh - cov - aa - ddo - pe - eq2 - gw - hgl - rfo - vo - swg - ps - tr - mxo - fom - fe - ga - eve - vg - lotro - aoc - war - aion - star trek - perpetum - gw2 - wot - skyforge

**

Posty: 481
Dołączył(a): 2.07.2005
Offline
PostNapisane: 20 lut 2006, 00:35 
Cytuj  
Wręcz jest napisane że rywalizować będą dwie drużyny.

Cytuj:
The high adventure contained within Project Offset's (working title) multi-player campaign emphasizes cooperation and strategy in a frenetic contest between two teams vying to complete set objectives across vast battlefields.


Z tego co potrafię wywnioskować to będzie to bezpośrednia rywalizacja, czyli nie to co w WoW, dwie strony konfliktu, tylko raczej drużyny w mniejszych liczbach.


_________________
Kapitan Gramatyka napisał(a):
gdzie ty do cholery widzisz cytat lub cytaty zostalo z twojego cytatu przytoczone tylko slowo a ty zrobiles z tego pare cytatow no moge ci tylko pogatulowac glupoty

***

Posty: 604
Dołączył(a): 27.08.2003
Offline
PostNapisane: 20 lut 2006, 02:12 
Cytuj  
Cieszy to, szczerze mowaic, od czasówe wspanialego Hexena 2 brakowalo mi strzelanki fantasy.


_________________
w nieba pszestszeni
wpopszek drug
jak zwierze co łapę ssie hrapie
wielki istny toważysz papiesz
kudłaty niedźwieć
buk

**

Posty: 7311
Dołączył(a): 8.11.2001
Offline
PostNapisane: 20 lut 2006, 02:19 
Cytuj  
Tez sie ciesze, ze cos takiego szykuja, brakuje mi bardzo gier w stylu Heretica (no i potem dopiero Hexena), chociaz w sumie az tak wiele ich nie bylo:< Teraz wszystko robi sie na jedna nute: 1) jakistam zolnierz z przyszlosci; 2) zolnierz IIWŚ (swoja droga, ja pierdole, kiedy im sie znudzi? ja juz rzygam) - do tego jakas ladna graficzka i do sklepu.

***

Posty: 604
Dołączył(a): 27.08.2003
Offline
PostNapisane: 20 lut 2006, 02:26 
Cytuj  
Troche zejde z tematu, bo poruszylkes kjwestie 2 WŚ w grach:

Mi by sie ta druga wojna jeszcze podobala, gdyby kazda gra nie skladala sie z tych samych scen:

- ladowanie w Normandii, gdzie europlaze rosza swoja krwia dzielni, amerykanscy chlopcy.

- stalingrad gdzie uczciwy i bohaterski zolnierz radziecki rosi swoja krwia ziemie ojczyzny itp

- ewentualnie jeszzce afryka, gdzie dzileni brytyjscy chlopcy rosza swoja krwia piaski pustyni.

I tak wyglada druga wojna w kazdej grze. Ze moznaby zagrac niemcami w FPS -wyobrazni juz nie starcza. Ze przed Stalingradem i ladowaniem w Nomrandii trwala juz IIWŚ tez chyba nei starcza czegos, nie wiem, moze wiedzy.

Dobrze ze sa chociaz RTSy gdzie mozna w roli Niemca zagrac - ot taki Codename Panzers... nawet w Polsce spora czesc gry sie dzieje...


_________________
w nieba pszestszeni
wpopszek drug
jak zwierze co łapę ssie hrapie
wielki istny toważysz papiesz
kudłaty niedźwieć
buk

*

Posty: 5321
Dołączył(a): 19.11.2004
Offline
PostNapisane: 20 lut 2006, 02:36 
Cytuj  
Cytuj:
Ze moznaby zagrac niemcami w FPS


.. i rozstrzeliwać miejscową ludnośc, nadzorować transporty do obozów zagłady, zakopywać masowe groby.

Cytuj:
- ot taki Codename Panzers


W którym to historia została zafałszowana do granic możłiwości. Między innymi wmawia sie tam że polacy są winni "interwencji wojsk niemieckich".

Cytuj:
wyobrazni juz nie starcza

Cytuj:
nei starcza czegos, nie wiem, moze wiedzy.


Za to starcza przyzwoitości.


_________________
I say starighten yuh crooked ways.
Blessed is the man that walketh not in the counsel of the ungodly.

***

Posty: 604
Dołączył(a): 27.08.2003
Offline
PostNapisane: 20 lut 2006, 03:04 
Cytuj  
Po pierwsze nie wmawia nic. W grze - o ile grales - Niemcy atakuja, Polacy nic nie prowokują. Byla spora kaczka medialna z tym zwiazana, jako ze w intrze lecialy propogandowe urywki filmow z niemieckich kronik, co dziennikarze albo raczje lowcy sensacji naduzyli.

Przyzwoitosci?

Rozumiem, ze uwazasz, ze kierowanie wojskami niemieckimi z poziomu dywizji czy armii w Panzer General, Combat Mission itd jest przywoite, ale juz z oczu pojedynczego zolnierza albo plutonu to niemoralna ohyda? A ja sie wlasnie zastanawiam gdzie lezy roznica?

Nie dajmy sie zwariowac.


_________________
w nieba pszestszeni
wpopszek drug
jak zwierze co łapę ssie hrapie
wielki istny toważysz papiesz
kudłaty niedźwieć
buk

*****

Posty: 2204
Dołączył(a): 10.07.2004
Offline
PostNapisane: 20 lut 2006, 11:10 
Cytuj  
Shadun żadna różnica czy strzelasz jako aliant czy żołnierz osi. Strelasza do ludzie więc jeśli Cię tak to razi to nie graj w tego typu gry ok?

BTW wrócmy może do watku głównego ;)


_________________
Sylvian's Chronicles
Beta Counters »
Obrazek

**

Posty: 7311
Dołączył(a): 8.11.2001
Offline
PostNapisane: 20 lut 2006, 15:32 
Cytuj  
.. i rozstrzeliwać miejscową ludnośc, nadzorować transporty do obozów zagłady, zakopywać masowe groby.

Pfft, bez przesady, ''moze'' takich szczegolow autorzy gry by sobie zaoszczedzili, chodzi po prostu o mozliwosc zagrania po tej drugiej strony, bo ciagle bieganie aliantami moze sie znudzic. Zreszta Niemcami mozna bylo grac w niejednej grze (raczej w trybie mp, jesli mowimy o fps-ach)) i nikt z tego powodu nie plakal. Poza tym zrealizowano juz wiele bardziej chorych pomyslow na gry, niz bieganie wirtualnym hitlerowcem z mp ilestam w lapie.

***

Posty: 604
Dołączył(a): 27.08.2003
Offline
PostNapisane: 21 lut 2006, 17:41 
Cytuj  
Zwlaszcze ze nie wszyscy Niemcy to byli zolnierze "trupiej glowki" SS, czy komendanci obozow zagłady. Na wielu frontach nie bylo tez ludobojstwa ani nawet zadnego przejawu wojny totalnej.

Na froncie afrykanskim Niemcy w przeciwienstwie do ciemiezacych Afryke od wiekow Brytyjczykow ( ktorzy, czego sie im nie pamieta - wlasnie w czasie wojen burskich storzyli pierwsze obozy koncetracyjne ) zachowywali sie bardzo humanitarnie. Dowodzil bowiem czlowiek godny ze wszechmiar szacunku - choc po stronie winnej rozpetania wojny - gen Rommel.

Zbrodnie zdarzaly sie glownei tam, gdzie stery przejmowali "polityczni" kacykowie NSDAP oraz elita SS, zindoktyrynowana i wyzbyta z wszelkich przejawów humanitaryzmu.

Nie chce w zaden sposob usprawiedliwiac Niemcow, niemniej jednak armia niemeicka to byli takze zwykli, przyzwoici zolnierze, tacy sami jak ci po drugiej stronie, i wierzcie mi, nie wszyscy byli zbrodnairzami wojennymi.

A z militarnegio punktu widzenia, wojna z oczu niemieckiego zolneirza, moglabybyc duzo ciekawsza, zwlaszcza ze dysponowali znacnzie lepszym zapleczem technicznym. Chyba kazdy fan militariow wolalby pokierowac w grze wojennej grupa Tygrysow czy Panter niz marniutkimi tandetnymi Shermanami? ;) Ale historie pisza zywciezcy, wiec w kolejnych 25 grach przyjdzie mi jezdzic i strzelac na tandetnym sprzecie zachodnich Allies.


_________________
w nieba pszestszeni
wpopszek drug
jak zwierze co łapę ssie hrapie
wielki istny toważysz papiesz
kudłaty niedźwieć
buk

****
Avatar użytkownika

Posty: 1913
Dołączył(a): 30.10.2004
Offline
PostNapisane: 21 lut 2006, 17:49 
Cytuj  
Shadhun nie wiem czy ktos o tym mowil ale moze wiesz co to byl incydent( vel prowokacja)gliwicki? Takie rozkazy dostali szeregowi niemcy... odwet za to co zrobila polska.

Poza tym nie przesadzajmy, mimo tego ze rzeczywiscie nazisci byli "tymi zlymi" w wojnie to jednak taki szeregowy zolnierz byl przede wszystkim czlowiekiem...


_________________
Obrazek

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.