mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 49 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
***

Posty: 989
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 30 sie 2005, 23:07 
Cytuj  
Najpierw pragne się przywitać, jako że dopiero rozpoczynam życie na tym forum. Tak więc... siema :wink: . Do rzeczy...

www.roma-victor.com co niektórzy juz wspominali, o tej grze, ale w nie najlepszym kontekście(grafika, ale o niej później).

Gre "odkryłem" jakiś tydzień, moze dwa temu(wcześniej olałem gre na podstawie wyglądu... jak się okazało był to błąd). Beta trwa juz od jakiegos czasu, mozna się zgłosic i miec nadzieje, że wybiorą. W chwili obecnej w beta-testach uczestniczy tylko garść wybrańców, lecz zaniedługo, do gry powinno byc dopuszczone znacznie szersze grono.

Co mnie tak ruszył w tej grze? Juz pisze:
-gra osadzona w realiach historycznych - 180 AD na mapie obejmującej sporą część Europy(mniej więcej do Wisły) oraz część Afryki Pn-Zach. Jak nalezy sie spodziewać pozostała część "rzymskiego świata" zostanie udostępniona wraz z dodatkiem, który [nie mam wątpliwości] się ukaże;
-realizm historyczny, który nie jest jednak stawiany wyżej niż radość z gry, którą ma czerpać przeciętny gracz;
-rozbudowane dzrewko skill dzięki któremu możemy zostac kim chcemy: od prostego farmera do siejącego postrach barbarzyńcy, od zwykłego górnika do legionisty, od tresera zwierząt do kapłana. Zamierzenia są takie, by każdy istniejący zawód [w roku 180AD] był obecny równiez w grze. Drzewko trade-skilli znajdujace się na stronie gry, jest dzewkeim umiejętności juz znajdującyhc się w gzre. W wersji finalnej możemy się spodziewac znacznie bardzej rozbudowanej listy umiejętności;
-rozbudowany system PvP zawierający czy to walki gladiatorów, czy to monumentalne bitwy, w których plemiona barbarzyńskie staną do walki z legionami Rzymu, czy też zwykłe utarczki między graczami;
-model walki, który wymaga [oprócz statystyk PC] również umiejetności gry(zręcznośc i RLE);
-Sprytny system klanów/gildii, który w zależności od charakteru organizacja(t.zn zrzeszającej twojowników, rzemieślników lub kapłanów) daje odpowiednie profity do wykonywanego pzez postać zawodu;
-ograniczona działalność magii, tj. brak magów, ale mozliwa interwencja bogów etc. Producent jak dotad nie wyjawił zbyt wielu szczegółw;
-brak abonamentu, wystarczy jednorazowa opłata

Tym co najbardziej odpycha graczy w RV jest grafika. Nie radze jednak zniechęcać się od razu do gry z jej powodu, gdyż bez wątpienia ulegnie ona jeszcze znacznej poprawie do dnia premiery.

Po co pisze o tej grze? Przedewszystkim dlatego, by sprawdzić jaką popularnością gra będzie cieszyc się w Polsce, jak równiez dlatego, by zachęcić kilku graczy do bliższego zainteresowania się grą(co mma nadzieje mi się uda).

BTW. Mam nadzieje, że nie złamałem zadnej reguły forum/działu(tyle różnych forów, tyle różnych działów - wszystko zaczyna mi się już mylić... eh;]).

***
Avatar użytkownika

Posty: 13268
Dołączył(a): 7.11.2004
Offline
PostNapisane: 31 sie 2005, 00:14 
Cytuj  
Zapowiedziami tego typu moze wie poszczycic prawie kazda gra, a w praniu co innego wychodzi.
Ciekawe jak dlugo utrzyma sie taka gra bez abonaentu... i jaka bedzie jakosc takiego serwisu.


PS. ta gra jest brzydka :]


_________________
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent


Ostatnio edytowano 31 sie 2005, 01:01 przez tomugeen, łącznie edytowano 1 raz
****

Posty: 1106
Dołączył(a): 5.03.2005
Offline
PostNapisane: 31 sie 2005, 07:08 
Cytuj  
Powiemdziałem o niej znajomemu, może on zagra, ja też spróbuję się przełamać,prawdopodobnie zostanę kapłanem.

Edit: Jak się dostć do bety bo a znalezłem tylko linka do form. może coś podasz?

***

Posty: 989
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 31 sie 2005, 07:42 
Cytuj  
http://www.roma-victor.com/beta/

Składasz tam podanie(application form) i czekasz az wybiorą. Teraz jest zdaje sie późna beta, więc szanse że cie wybiorą są niewielkie(jest wielu chętnych), ale szybko(mam nadzieje) powinna się wreszcie pojawic rekrutacja do ostaniego, finalnego testu beta, w którym będzie uczestniczyć znacznie więcej ludzi(tak więc sznase na wybór są wtedy nzacznie wieksze.
tomugeen napisał(a):
Zapowiedziami tego typu moze wie poszczycic prawie kazda gra, a w praniu co innego wychodzi.
Ciekawe jak dlugo utrzyma sie taka gra bez abonaentu... i jaka bedzie jakosc takiego serwisu.


PS. ta gra jest brzydka


Zobaczymy;], ale to o czym napisałem jest juz faktem, a nie hucznymi zapowiedxiami autora.

Gra wygląda brzydko na screenach(na filmikach nieco lepiej), ale najnowsze screene pochodzą sprzed miesiąca, a przez miesiąc można sporo poprawić. Zresztą jak juz pisałem grafika zostanie poprawiona(twórcy gry zostawili kwestie graf. na końcowy etap produkcji gry). BTW jako ciekawostke odnośnie grafiki dodam, że RedBedlam będzie korzystać z tech. SpeedTree, co pozwala miec nadzieje, ze roslinność w grze będzie wyglądać mniej więcej tak:
http://www.speedtree.com/html/image_bro ... images.htm
a jeśli jeden element gry będzie sie prezentował [wizualnie] bardzo dobrze, to reszta (budynki, postacie, wszelkiej maści przedmioty etc.) nie będzie mu zapewne zbytnio ustepowac ;].

*

Posty: 111
Dołączył(a): 29.10.2004
Offline
PostNapisane: 31 sie 2005, 12:03 
Cytuj  
jesli nie liczyc numeru karty kredytowej to przy rejestracji na bete kaza sobie podawac wiecej danych osobowych niz niejedna firma do bilingu... dziekuje.


_________________
One must feel chaos within, to give birth to a dancing star.

***

Posty: 967
Dołączył(a): 9.05.2003
Offline
PostNapisane: 4 wrz 2005, 04:38 
Cytuj  
Dzisiaj czekala mnie mila niespodzianka w mailu .. :) Dostalem sie do bety Roma Victor tak wiec (bo z tego co wiem NDA zostala zniesiona ) bede w stanie powiedziec co i jak jutro/pojutrze jak chwilke w to pogram .. Heh juz nawet nie pamietam kiedy sie rejestrowalem ale conajmniej z pol roku czkealem tak wiec jak widzicie zarejestrowac sie zawsze oplaca :P


Edit : Udalo mi sie wbic do gry , jak narazie to dla mnie jest wczesna Alpha a nie beta . Grafika przypomina hmm irth online jezeli ktos w to gral . Jutro sprobuje troche pobiegac i zobaczyc co i jak :)


_________________
"Something worked as intended?? 0_0"

"This means we will have to get someone to create a bug and another guy to nerf it, I will deal with this immediately !"

******
Avatar użytkownika

Posty: 3420
Dołączył(a): 1.02.2002
Offline
PostNapisane: 5 wrz 2005, 12:28 
Cytuj  
Kurna jakies swieto lasu, najpierw dostalem invite do irth online a teraz do roma victor heh (dziwie sie ze w ogole sie chcialem na to zapisac)
Irth online sobie darowalem, ale to zassyam.Maja szybkie lacza...

edit;
ok zakonczylem juz moja przygode z RV.

Polecam tylko osobom bardzo cierpliwym, i zapalencom.
Interfejs jest po prostu tragiczny, proste czynnosci wymagaja dziestek klinkiec...

Gra jest skomplikowana, powiedzialbym ze przerost tresci nad forma.

O grafice byla juz mowa, mialem nadzieje ze to co widac na screenach na zywo prezentuje sie lepiej...
Na moim AMD64 3000 1giga i NV 6600 128 czkawaka byla taka ze az przykro.
Ping znosny 65-75ms ale bywaly skoki do 2k ms (nie tylko u mnie bo inni tez sie skarzyli na tym czyms co sie nazywa chat)

Beta to, to nie jest.Wyglada jak gleboka preAlpha...

Grajac w VR jako zywo przypomnialy mi sie czasy kiedy to na Amidze gralem w gre pt. Elvira.

Tak zdaje sobie sprawe, ze gralem w to tylko 20min.Dluzej nie dalem rady.Wish w porownaniiu z RV byl po prostu rewelacyjny!
Obstawiam ze RV podzieli jego los.


_________________
"Ja się nie znam, ale chętnie się wypowiem" - Stanisław Tym

***

Posty: 967
Dołączył(a): 9.05.2003
Offline
PostNapisane: 5 wrz 2005, 14:07 
Cytuj  
nic dodac nic ujac ..:( Ale bede sobie wracal raz na jakis czas do RV i patrzyl na zmiany bo moze z tej alphy wyjdzie jeszcze naprawde fajna gra :) Pomysly maja niezle . Heh a ja i tak narazie nie mam sieci :(


_________________
"Something worked as intended?? 0_0"

"This means we will have to get someone to create a bug and another guy to nerf it, I will deal with this immediately !"

**

Posty: 7311
Dołączył(a): 8.11.2001
Offline
PostNapisane: 5 wrz 2005, 19:09 
Cytuj  
Eh, ja dopiero dostane konto niedlugo (bo wygralem w losowaniu... tak, troche to trwalo), a tak mnie tutaj zniechecacie :< Szkoda - myslalem, ze grafke da sie jakos przelknac, a gameplay bedzie nadrabial jakos.

******
Avatar użytkownika

Posty: 3420
Dołączył(a): 1.02.2002
Offline
PostNapisane: 5 wrz 2005, 20:10 
Cytuj  
No co ja moge powiedziec, wybredny to moze ja i jestem.No ale RV to po prostu jakis efekt uboczny przy produkcji hmm no wlasnie czego? na pewno nie mmoga...

Pewnie dostane invite do kolejnej cud produkcji, widac zapisalem sie na to wszystko za czasow tego naszego dzialnia redakcyjnego heh.Bo jakos nie pamietam zebym sie interesowal tymi projektami...

edit:
uh poszlo cos nie tak


_________________
"Ja się nie znam, ale chętnie się wypowiem" - Stanisław Tym

****

Posty: 1106
Dołączył(a): 5.03.2005
Offline
PostNapisane: 6 wrz 2005, 19:12 
Cytuj  
Ja nie używasz konta to możesz mi je dać z linkiem do klienta :).

***
Avatar użytkownika

Posty: 540
Dołączył(a): 13.09.2004
Offline
PostNapisane: 10 wrz 2005, 00:16 
Cytuj  
ja wlasnie przez przypadek znalazlem w poczcie maila sprzed ilus dni (wczensiej myslalem ze to spam)
no niby mnei zaprosili na beta testy
tak poczytalem ten watek i sie zastanawiam czy ktokolwiek jeszcze "testuje" to?


_________________
--
IGN:
Past: Giwera @ LotRO.Snowbourn // Giwera @ WoW.Burning Legion - Horde // Giwera @ SWG.Eclipse PreCU Jedi // Giwera @ AoC.Fury // Giwera @ EQ2.Nagafen(PVP) - FP // Giwera @ MXO.Syntax // Lady Giwera @ GW

**

Posty: 7311
Dołączył(a): 8.11.2001
Offline
PostNapisane: 10 wrz 2005, 01:26 
Cytuj  
Ja bym sobie potestowal, ale crashe klienta mi na to nie pozwalaja za bardzo :\

***
Avatar użytkownika

Posty: 540
Dołączył(a): 13.09.2004
Offline
PostNapisane: 10 wrz 2005, 19:35 
Cytuj  
mi sie crashnelo pierwszy raz wlasnie ale po jakeis godzinie odpalonego clienta i w czasie jak czytalem cos na stronce:)

ale graficznie gra jest troche beznajdziejna:/

narazie szukam sposobu na zarobienie kasy/jedzenia/ubrania itp:D


_________________
--
IGN:
Past: Giwera @ LotRO.Snowbourn // Giwera @ WoW.Burning Legion - Horde // Giwera @ SWG.Eclipse PreCU Jedi // Giwera @ AoC.Fury // Giwera @ EQ2.Nagafen(PVP) - FP // Giwera @ MXO.Syntax // Lady Giwera @ GW

**

Posty: 7311
Dołączył(a): 8.11.2001
Offline
PostNapisane: 10 wrz 2005, 22:34 
Cytuj  
Podobno ktorys klan rozdaje jakies starter kity. Rzuc okiem na forum.
Ja probowalem jeszcze pare razy wchodzic, ale za kazdym razem dzwiek sie loopuje po paru sekundach gry i przewaznie pomaga tylko reset :< Shit happens, moze pogram jak wypuszcza tego nowszego klienta z alpha servera...

***
Avatar użytkownika

Posty: 540
Dołączył(a): 13.09.2004
Offline
PostNapisane: 7 gru 2005, 12:27 
Cytuj  
A large batch of testers was recently introduced to the Roma Victor Commercial Test to help test the servers before the imminent preorders (http://www.roma-victor.com/news/press/showpr.php?pr=051206a)


_________________
--
IGN:
Past: Giwera @ LotRO.Snowbourn // Giwera @ WoW.Burning Legion - Horde // Giwera @ SWG.Eclipse PreCU Jedi // Giwera @ AoC.Fury // Giwera @ EQ2.Nagafen(PVP) - FP // Giwera @ MXO.Syntax // Lady Giwera @ GW

*

Posty: 133
Dołączył(a): 12.06.2004
Offline
PostNapisane: 7 gru 2005, 17:57 
Cytuj  
Jak ktos sie przestal bawic kontem a chce byc dobry i zrobic komus prezent na mikolajki to niech przesle mi na PM :> Raz w roku mozna byc czlowiekiem :D

*

Posty: 83
Dołączył(a): 6.12.2005
Offline
PostNapisane: 7 gru 2005, 18:48 
Cytuj  
gra ma być retail już w kwietniu, więc chyba lada dzień powinni dopuścić więcej graczy do bety


_________________
. . .

****

Posty: 1106
Dołączył(a): 5.03.2005
Offline
PostNapisane: 7 gru 2005, 19:33 
Cytuj  
Ciekawe, jak będzie wyglądała wersja finalna, i czy ktoś z naszego forum się na to załapie :)

**

Posty: 7311
Dołączył(a): 8.11.2001
Offline
PostNapisane: 7 gru 2005, 19:49 
Cytuj  
Coz, gra bedzie wygladala ohydnie, czyli tak jak wyglada na kazdym zaprezentowanym przez devsow screenie... A jak bedzie sie w to gralo, to sie przekonamy jak wyjdzie. Ja nie chce za duzo mowic, ale na 99% po releasie ujrzymy wersje alpha/beta, srednio nadajaca sie do grania, z bardzo duza iloscia bugow.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 49 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.