mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ] 
Autor Wiadomość
*
Avatar użytkownika

Posty: 6496
Dołączył(a): 17.01.2005
Offline
PostNapisane: 25 lut 2010, 12:18 
Cytuj  
Wczoraj sobie zakupiłem Champions Online.

Powiem szczerze, jako fan City of Heroes/Villains nie zawiodłem się. Gra jest tak bardzo podobna do swoich poprzedników, że aż w oczy kole... ale! No właśnie samo wykonanie graficzne in game jest mocno komiksowe, jeśli ktoś grał w Borderlands to można to do tego porównać.

Zaczne od poczatku, gra kosztuje tylko 40zł a miesięczny abonament jeśli mnie oczy nie zmyliły to 7$, za tyle to aż szkoda nie grać :) Launcher bez problemowo ściągnął mi pełną parą 4gb i już mogłem grać. Tworzenie postaci to ulepszony creator z CoH/CoV, o wiele więcej ubiorów możemy zaserwować naszemu bohaterowi, więcej grafik jest dostępnych. Dodatkowo tym razem możemy sobie prawą rękę i lewą rękę scustomizować oddzielnie, co nam daje multum możliwości (rzecz jasna nie tylko ręce oddzielnie sobie dobieramy/ubieramy ;) np. z ciekawostek oczy też można oddzielnie). Włosy na głowie, brody, wąsy, szyja, tors (wraz z zarostem) ręce (każda oddzielnie), dłonie, paski, nogi, stopy ;) o, uszy ;) skrzydła i ogonki ;) Robi wrażenie. Do tego oczywiście jakieś tatuaże, nadruki na koszulki itp. Po stworzeniu postaci (w moim przypadku zrobiłem gościa "might" o dzwiecznym imieniu Mechanic) startujemy w miescie ktore jest oblezone przez obcych Quanar (insektoidy), jest to swoja droga tutorial przez ktory przechodzimy. Masa npc ktorzy tlumacza nam co i jak sie je. Sama walka, a gralem wczoraj niedlugo, jest całkiem dynamiczna, jako, że ja gram melee klasą to podbiegam do stwora odpalam jeden automatyczny skill (nie ma czegoś takiego jak auto attack) który zwraca mi tzw. endurance/manę i co jakiś czas mocny cios (który za każdym razem wygląda inaczej, więc animacji walki jest od groma). Nie ma, że nasza postać swoi w miejscu i macha rekami jak cepami, gibie się, odskakuje itp. ogólnie efekt końcowy jest na wysokim poziomie. Miłym zaskoczeniem dla mnie było to, że tutaj mamy interakcję ze światem, jako mocarz jestem w stanie wyrwać ławkę z ziemi i rzucić nią w przeciwnika (doczytałem, że psionicy też to mogą mentalnie robić), pare misji polegało na uratowaniu przygniecionych w rumowisku cywili (jeśli ławka dla Was to za mało to wyrwijmy np. latarnię). Na samym końcu czeka nas... public quest! Tak jak w Warhammerze czy tez STO, podzielony jest na pare etapów, w zależności jak bardzo czynni byliśmy dostajemy pod koniec nagrodę.

Ogólnie gierka całkiem przyjemna, jak na wczorajszy wieczór przyniosła mi całkiem sporo funu, dzisiaj wieczorem pobiegam sobie, pozwiedzam. Zobaczymy co z tego wyjdzie.

Moja postać:
Mechanic
Obrazek

Parę screenow z gry:

Obrazek

Obrazek

Obrazek


_________________
Obrazek


Ostatnio edytowano 25 lut 2010, 15:02 przez ShadorVD, łącznie edytowano 1 raz
*****
Avatar użytkownika

Posty: 2639
Dołączył(a): 22.12.2008
Offline
PostNapisane: 25 lut 2010, 12:35 
Cytuj  
A w FE już nie grasz? Taki byłeś ocha i ucha ;)


_________________
LaMoon#2988

*
Avatar użytkownika

Posty: 6496
Dołączył(a): 17.01.2005
Offline
PostNapisane: 25 lut 2010, 12:51 
Cytuj  
lamoon napisał(a):
A w FE już nie grasz? Taki byłeś ocha i ucha ;)


Czasem mam ochote polatac statkiem, od tego mam STO, czasem pokraftowac, pobiegac w swiecie nuklearnym od tego mam FE. Jesli chce pobiegac w czym innym to gram w co innego. Po co mam sie przywiazywac do jednej gry?


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 25 lut 2010, 13:16 
Cytuj  
Gra fajnie wyglada ale jednak te klimaty chyba trafiaja do malej ilosci ludzi.
Nie wiem dlaczego ludzie maja mentalnosc ze jak grac w mmo to w jedno latami, czasy sie zmienily i mam nadzieje producenci gier sie dostosuja do tego, wiele ludzi chce sobie popykac ze znajomymi w rozne gry i nie wiazac sie na lata w jednej.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

*
Avatar użytkownika

Posty: 6496
Dołączył(a): 17.01.2005
Offline
PostNapisane: 25 lut 2010, 13:30 
Cytuj  
@up

Dokładnie.

A tak swoją drogą rozbawił mnie fakt, że grając w CO mogę gadać sobie z ludzmi ze STO :)


_________________
Obrazek

**
Avatar użytkownika

Posty: 7136
Dołączył(a): 24.11.2003
Offline
PostNapisane: 25 lut 2010, 14:35 
Cytuj  
Shador von Dal napisał(a):
Tak jak w Warhammerze, STO podzielony na pare etapów i w zależności jak bardzo czynni byliśmy dostajemy pod koniec nagrodę.



Mala gafa? ;)

*
Avatar użytkownika

Posty: 6496
Dołączył(a): 17.01.2005
Offline
PostNapisane: 25 lut 2010, 15:00 
Cytuj  
Gokulo napisał(a):
Shador von Dal napisał(a):
Tak jak w Warhammerze, STO podzielony na pare etapów i w zależności jak bardzo czynni byliśmy dostajemy pod koniec nagrodę.



Mala gafa? ;)


Nuuu... poprawie ale chodzilo mi o to, ze tak jak w Warhammerze i STO :)


_________________
Obrazek

******
Avatar użytkownika

Posty: 4672
Dołączył(a): 20.03.2007
Offline
PostNapisane: 25 lut 2010, 18:11 
Cytuj  
CO jest imo tragiczne. Desert/Canada byla ok ale glowne miasto - tragedia.
Moze to tylko ja, ale w takiej grze gdzie pvp praktycznie nie istnieje, a te "scenario" sa nudne i tragiczne, a pve hmm z tymi animacjami nie jest zbyt ciekawe - to dla mnie sam fun z travel powers to za malo.

Znacznie bardziej polecam jesli chodzi o gre tego typu - CoH.

****

Posty: 1439
Dołączył(a): 7.09.2005
Offline
PostNapisane: 25 lut 2010, 19:11 
Cytuj  
a co z DC universe ?


_________________
MO - the last hope of mmoRPG

*
Avatar użytkownika

Posty: 5596
Dołączył(a): 24.04.2005
Offline
PostNapisane: 26 lut 2010, 08:21 
Cytuj  
joshe napisał(a):
a co z DC universe ?


Jeszcze nie wyszło ?


_________________
Mam leniwe szare komórki.

*
Avatar użytkownika

Posty: 6496
Dołączył(a): 17.01.2005
Offline
PostNapisane: 26 lut 2010, 10:32 
Cytuj  
Wczoraj po powrocie do domu zasiadlem do Champions Online... no i sie zaczelo. Po przejsciu startowego miasta (tutorial) mamy do wyboru gdzie chcemy sie udac, albo na pustynie (nie pamietam nazwy) albo do Kanady. Udalem sie do Kanady, snieg sobie padal a dookola bylo mase zombie ;) Na starcie mamy za zadanie udac sie do Power Trainers nauczyc sie nowych umiejetnosci. Z tego co zrozumialem mozemy nauczyc sie umiejetnosci DOWOLNYCH! Czyli, ze nie tylko przywiazanych do naszej klasy ale wszystkich ktore sa dostepne (poprawcie mnie jesli sie myle). Do tego od razu z miejsca mamy do wyboru travel power, jesli ich okolo 10. O tyle dobrze, ze uczac sie mozemy ja przetestowac w pomieszczeniu nauczycieli, jesli nam sie nie spodoba mozemy sie oduczyc ;) I tak tez wczoraj zrobilem, wyprobowalem wszystkie, najbardziej spodobala mi sie umiejetnosc... wkopania sie w ziemie i jak kret podrozowac ;) Smiesznie to wyglada, latac nie pozwala ale za to ruch przy tej power travel jest baaardzo szybki.

Polazilem, powalczylem, i zrobilem kolejna postac ;) Tym razem siedzialem baaaardzo dlugo i tworzylem postac... jedna, druga ;) W sumie to jestem pod mocnym wrazeniem takiej kreacji postaci :)

I przygoda zaczela sie ponownie, tym razem jednak moglem opuscic tutorial i poleciec na pustynie ;)

Po pracy cos tam nowego naskrobie ;)


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 26 lut 2010, 10:47 
Cytuj  
Jak kogos bardzo interesuje to moze sciagnac demo, ograniczone do dwoch char slotow, jednej zony i 15lvl.


_________________
viewtopic.php?t=6093
PODPISY: banery, sig'i, podpisy muszą zgadzac sie tematycznie z profilem forum, nie mogą być animowane, nie mogą przekraczac wielkości 100KB i wymiarow 90 (wysokość) x 400 (szerokosc).

*
Avatar użytkownika

Posty: 6496
Dołączył(a): 17.01.2005
Offline
PostNapisane: 26 lut 2010, 11:12 
Cytuj  
@up

No właśnie, zapomniałem o tym napisać :) Ewentualnie mogę przesłać zaproszenia, mam jeszcze 4.


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 26 lut 2010, 21:03 
Cytuj  
1. Gra ma paskudna grafike
2. I nie wiele by mi to przeszkadalo gdyby nie fakt ze tnie sie to grzej niz Crysis na high..
3. Calkiem fajny gameplay. Absolutnie nic nowego w nim ni ma, ale fajnie sie strzało do durnych wrogow :E.

Nie jest to gra za ktora moglbym placic abo. Jak bedzie darmowa z item-shopem to moga pograc dluzej ;p.


_________________
viewtopic.php?t=6093
PODPISY: banery, sig'i, podpisy muszą zgadzac sie tematycznie z profilem forum, nie mogą być animowane, nie mogą przekraczac wielkości 100KB i wymiarow 90 (wysokość) x 400 (szerokosc).

*
Avatar użytkownika

Posty: 6496
Dołączył(a): 17.01.2005
Offline
PostNapisane: 26 lut 2010, 22:28 
Cytuj  
iniside napisał(a):
1. Gra ma paskudna grafike
2. I nie wiele by mi to przeszkadalo gdyby nie fakt ze tnie sie to grzej niz Crysis na high..
3. Calkiem fajny gameplay. Absolutnie nic nowego w nim ni ma, ale fajnie sie strzało do durnych wrogow :E.

Nie jest to gra za ktora moglbym placic abo. Jak bedzie darmowa z item-shopem to moga pograc dluzej ;p.


Hyhy, grafika wlasnie mi sie podobala, tak samo jak w Borderlands :) Tnie sie, prawda, w sumie zastanawiam sie wlasnie dlaczego to sie tnie ;)

A no i wlasnie, dzisiaj dostalem newsletter, ze City of Heroes ma poprawiona grafike! :) Sciagne sobie trialika i obczaje :)


_________________
Obrazek

****

Posty: 1439
Dołączył(a): 7.09.2005
Offline
PostNapisane: 18 mar 2010, 00:38 
Cytuj  
dostałem spamiszcza że wyszedł nowy dodatek za friko.
A przy okazji rabacik:

For a limited time, you can elect to subscribe to a three-month recurring subscription to Champions Online for just $29.99 USD. That's a $15 savings over the standard monthly rate!

http://champions-online.us1.list-manage ... da34a288d0


_________________
MO - the last hope of mmoRPG

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.