mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 2197 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81 ... 110  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 21 lip 2010, 10:33 
 
Samotnik napisał(a):
Sterowanie "w a s d" i klikanie po skrótach umiejętności myszką aka zachodnie produkcje to masakra, nie wiem jak to może być dla kogoś wygodne, nie mówiąc już o tym ile czasu się traci na najechanie na ikone i click w porównaniu do uderzenia w jeden klawisz.


Tylko nooby tak graja, klikac to sobie mozna jakies buffy czy rzadko uzywane ability. Kazdy normalny gracz uzywa skrotow klawiszowych, tak jak w FFXI. Ikonki sa wygodne, bo widac kiedy ktore ability jest rdy.

Mysz to przede wszystkim wygodna kamera + jakies macra z klawiszy myszy.

W FFXI tak jak piszesz mysz nie byla do niczego potrzeba (raczej przeszkadzala) co jest idiotyzmem w grze na PC...

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2282
Dołączył(a): 24.10.2004
Offline
PostNapisane: 21 lip 2010, 10:36 
 
gram juz od daaaawna i jakos nigdy nie czulem potrzeby na przestawienie sie na pada ( co nie znaczy ze nie gra sie latwiej ). To tylko kwestia przyzwyczajenia - i gra sie naprawde komfortowo . Jednakze z myszka :) nie umailbym bez . Co razi do dzis - ( a nie wiem jak bedzie to rozwiazane w 14tce ) , to macra ktore w wersji SE nie zmienily sie od poczatku ani troche - przy zmianie duzej ilosci equipu - nie da sie wykorzystac tych "kilku" linijek - potrzeba ingerencji 3rd party program niestety ....


_________________
COLD is BACK !

**

Posty: 458
Dołączył(a): 1.08.2005
Offline
PostNapisane: 21 lip 2010, 10:36 
 
mrynar napisał(a):
Samotnik napisał(a):
Sterowanie "w a s d" i klikanie po skrótach umiejętności myszką aka zachodnie produkcje to masakra, nie wiem jak to może być dla kogoś wygodne, nie mówiąc już o tym ile czasu się traci na najechanie na ikone i click w porównaniu do uderzenia w jeden klawisz.


Tylko nooby tak graja, klikac to sobie mozna jakies buffy czy rzadko uzywane ability. Kazdy normalny gracz uzywa skrotow klawiszowych, tak jak w FFXI. Ikonki sa wygodne, bo widac kiedy ktore ability jest rdy.

Mysz to przede wszystkim wygodna kamera + jakies macra z klawiszy myszy.

W FFXI tak jak piszesz mysz nie byla do niczego potrzeba (raczej przeszkadzala) co jest idiotyzmem w grze na PC...


hmm grajac w wiekszosci w fpsy nie widze innej opcji jak wasd plus klawisze sasiednie. Nie ma czegos takiego jak noob...chodzi raczej o przyzwyczajenie sie do pewnego sterowania.

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 21 lip 2010, 10:38 
 
Deli napisał(a):
mrynar napisał(a):
Samotnik napisał(a):
Sterowanie "w a s d" i klikanie po skrótach umiejętności myszką aka zachodnie produkcje to masakra, nie wiem jak to może być dla kogoś wygodne, nie mówiąc już o tym ile czasu się traci na najechanie na ikone i click w porównaniu do uderzenia w jeden klawisz.


Tylko nooby tak graja, klikac to sobie mozna jakies buffy czy rzadko uzywane ability. Kazdy normalny gracz uzywa skrotow klawiszowych, tak jak w FFXI. Ikonki sa wygodne, bo widac kiedy ktore ability jest rdy.

Mysz to przede wszystkim wygodna kamera + jakies macra z klawiszy myszy.

W FFXI tak jak piszesz mysz nie byla do niczego potrzeba (raczej przeszkadzala) co jest idiotyzmem w grze na PC...


hmm grajac w wiekszosci w fpsy nie widze innej opcji jak wasd plus klawisze sasiednie. Nie ma czegos takiego jak noob...chodzi raczej o przyzwyczajenie sie do pewnego sterowania.


przyzwyczajenie przyzwyczajeniem, ale klikanie w ikonki jest noobowskie imo, to tak jakby w FFXI wybierac ability z listy. :)

******

Posty: 3739
Dołączył(a): 27.02.2004
Offline
PostNapisane: 21 lip 2010, 10:53 
 
Przed FFXI na PC grałem okazyjnie. Ale jak w każdego Finala tak i w FFXI zacząłem grać klasycznie na padzie. Klawiatury używam do wciskania makro i gadania, swego czasu miałem klawiaturo-pada od Logitecha i jak chciałem coś napisać to wystarczyło go położyć na kolanach.

Dostęp do spelli w szybki sposób to nie jest problem tylko kwestia odpowiedniego zmodyfikowania listy do naszych potrzeb, wtedy można w sekundę użyć tego co się chce- tak samo jak z kliknięcie makra.


_________________
"The tendency to whining and complaining may be taken as the surest sign symptom of little souls and inferior intellects."
Francis Jeffrey

******
Avatar użytkownika

Posty: 3980
Dołączył(a): 8.03.2004
Offline
PostNapisane: 21 lip 2010, 10:57 
 
mrynar napisał(a):
przyzwyczajenie przyzwyczajeniem, ale klikanie w ikonki jest noobowskie imo, to tak jakby w FFXI wybierac ability z listy. :)


No tu sie konkretnie nie zgadzam, wybieranie ability z listy nie bylo wcale noobowskie, osobiscie czesto uzywalem grajac wlasnie NINem, widzialem kiedy mi CD schodzi na Utsusemi :P i lepsze to bylo niz sapamowanie macr i liczenie ze juz mam CD off :)


_________________
"Why is it people who can't take advice
always insist on giving it ?" - J. B.

******

Posty: 3739
Dołączył(a): 27.02.2004
Offline
PostNapisane: 21 lip 2010, 12:23 
 
Keii napisał(a):
http://www.ffxivcore.com/topic/8808-recommended-system-requirements-famitsu-blog/


Procesor Intel CORE i7 860 2,8GHz LGA1156 BOX
Płyta główna Gigabyte GA-P55-USB3
Pamięć DDRAM3 2x2048MB PC1333 Kingston
Dysk twardy 500GB Samsung HD502HJ
Nagrywarka DVDR/RW LG GH22LS50 SATA czarna
Karta graficzna Gigabyte Geforce GTX 465 1024MB DDR5 ; 607/3206
Obudowa Modecom Logic B11 SILVER
Zasilacz SCYTHE KAMARIKI 4 PLUG-IN 650W - MODULARNY

Nada się?


_________________
"The tendency to whining and complaining may be taken as the surest sign symptom of little souls and inferior intellects."
Francis Jeffrey

*

Posty: 119
Dołączył(a): 8.08.2008
Offline
PostNapisane: 21 lip 2010, 15:58 
 
ledwo spełniasz :D
ja mam tylko 2 GB ramu nei wiem czy gra mi pojdzie :D
mam pytania odnosnie itemów jak je zdobywamy ? sa przypisane do postaci sa jakies rare? z instancji ? może ktoś opisać po krótce co itemy wdzianka nam daja i w jaki sposob je zdobywamy oraz jak wyglada craft itemow

*

Posty: 6494
Dołączył(a): 14.10.2002
Offline
PostNapisane: 21 lip 2010, 16:29 
 
Targaryen napisał(a):
Keii napisał(a):
http://www.ffxivcore.com/topic/8808-recommended-system-requirements-famitsu-blog/


Procesor Intel CORE i7 860 2,8GHz LGA1156 BOX
Płyta główna Gigabyte GA-P55-USB3
Pamięć DDRAM3 2x2048MB PC1333 Kingston
Dysk twardy 500GB Samsung HD502HJ
Nagrywarka DVDR/RW LG GH22LS50 SATA czarna
Karta graficzna Gigabyte Geforce GTX 465 1024MB DDR5 ; 607/3206
Obudowa Modecom Logic B11 SILVER
Zasilacz SCYTHE KAMARIKI 4 PLUG-IN 650W - MODULARNY

Nada się?


Wziałbym zamiast GeForce'a - Radeona 5850


_________________
FFXI: Hucksterthief: THF99 / BLU99 / NIN99 | AF3+2 (done!) THF5/5, NIN5/5, BLU5/5 | Merity:670+ | Kannagi: 85
FFXIV: The Huckster: BRD80 i452 | MIN80 / BTN80 / FSH80 | GSM80 / CRP80 / CUL80

****
Avatar użytkownika

Posty: 1996
Dołączył(a): 26.04.2003
Offline
PostNapisane: 21 lip 2010, 19:00 
 
A ja na chwilę obecną brałbym nvidię jeżeli komputer jest kupowany pod FF14.


_________________
With a solar knife I split the sky
And walk right in between
To search the answers to every "why?"
Where I have seen the unseen.

FFXI Retired

****

Posty: 1034
Dołączył(a): 20.09.2004
Offline
PostNapisane: 21 lip 2010, 19:33 
 
Czy to sa MINIMALNE wymagania??!! :o
Jejku kto dzis ma juz takie maszyny??


_________________
Obrazek

****
Avatar użytkownika

Posty: 1640
Dołączył(a): 11.06.2005
Offline
PostNapisane: 21 lip 2010, 19:43 
 
Ja dlatego mam zamiar grać na PS3 :)


_________________
Obrazek

****
Avatar użytkownika

Posty: 1996
Dołączył(a): 26.04.2003
Offline
PostNapisane: 21 lip 2010, 20:24 
 
To są rekomendowane, zresztą jest napisane. Myślę że aby uzyskać jakość porównywalną z konsolą sprzęt sprzed 2 lat będzie ok.


_________________
With a solar knife I split the sky
And walk right in between
To search the answers to every "why?"
Where I have seen the unseen.

FFXI Retired

****
Avatar użytkownika

Posty: 1640
Dołączył(a): 11.06.2005
Offline
PostNapisane: 21 lip 2010, 20:52 
 
Właśnie, pytanie. Jak wyglądają ls-y? Są znowu fajne kuleczki nad głowami? Czy jest to zrobione tak kiepsko jak w LoTRO?


_________________
Obrazek

****

Posty: 1872
Dołączył(a): 30.01.2005
Offline
PostNapisane: 21 lip 2010, 21:13 
 
nie umiem grac myszka, myszka od wiekow mnie wkurzala (ciesze sie, ze w FFXI nie ma przymusu grania nia) i mam nadzieje, ze nie bede musiala sie z nia uzerac w FFXIV >.>


_________________
Kalcia (Mithra) - Ramuh [retired]
Kalcia Kitsunetsuki (Miqo'te) - Sargatanas

****

Posty: 1842
Dołączył(a): 26.11.2003
Offline
PostNapisane: 21 lip 2010, 22:17 
 
Erelen napisał(a):
Właśnie, pytanie. Jak wyglądają ls-y? Są znowu fajne kuleczki nad głowami? Czy jest to zrobione tak kiepsko jak w LoTRO?


W becie na razie nie ma takiej opcji


_________________
Obrazek

*

Posty: 6494
Dołączył(a): 14.10.2002
Offline
PostNapisane: 22 lip 2010, 07:33 
 
nie kumam co z tą betą - jeszcze nie udało mi się ani razu tam zalogować... stworzyłem postać i na tym się skończyło. Nie wiem jak oni chcą to we wrześniu wypuścić.

EDIT:
No tak...

Cytuj:
We would like to take this opportunity to provide an explanation on why we had to cut the FINAL FANTASY Beta Test short on July 21, and the plans we have prepared for the next Beta Test.

During this recent test, the processing of each world was going smoothly. However, due to the increase in the number of testers, the process that is associated with all worlds experienced heavy loads. As a result, the heavy load caused issues during the login and area change processes.

We are happy to announce that we now have a rough idea of what is causing these issues and we are currently in the process of making the proper adjustments on the server structure, along with performing internal stress tests. Our current plans are to have the test prepared after July 24.

We deeply apologize for the inconvenience this issue may have caused on the testers and thank you for your continuous support in this matter.


_________________
FFXI: Hucksterthief: THF99 / BLU99 / NIN99 | AF3+2 (done!) THF5/5, NIN5/5, BLU5/5 | Merity:670+ | Kannagi: 85
FFXIV: The Huckster: BRD80 i452 | MIN80 / BTN80 / FSH80 | GSM80 / CRP80 / CUL80

******
Avatar użytkownika

Posty: 3980
Dołączył(a): 8.03.2004
Offline
PostNapisane: 22 lip 2010, 09:33 
 
Z jednej strony ciesze sie ze nie mam dostepu do bety :P Szkoda "nerf" :P


_________________
"Why is it people who can't take advice
always insist on giving it ?" - J. B.

***

Posty: 608
Dołączył(a): 20.05.2004
Offline
PostNapisane: 22 lip 2010, 09:41 
 
Wczoraj udało mi się w końcu zalogować (ale szybko mnie wywaliło przez technical difficulties :P).
Nie wiem, czy ktoś z was się interesował craftem już, ale wczoraj usiadłem sobie do Botanika :) i powiem szczerze, że rąbanie drzewek wygląda całkiem interesująco - wybiera się wysokość na drzewku, w które uderzymy siekerą, a potem jeszcze kąt z jakim zrobimy zamach. Nie miałem okazji dłużej tego potestować, bo po wyrąbaniu 1 quest itemka padły serwery :0
Te całe guildleves wyglądają na ciekawe i pomysł z tymi retainerami jest mega boski ;) (można wybrać sobie rasę i mniej więcej wygląd swojego retainer'a - można go np użyc jako swój bazar, który będzie sprzedawał nasze itemki ;))
Co do sterowania... na razie ta myszka przeszkadza, bo i z jej pomocą obracanie kamery nie jest zbyt wygodne, kwestia czasu pewnie :)
No i falafle są ciekawsze niż z początku mi się wydawało ;)
a wracając jeszcze do statów i tego, że nie będzie można mieć kilku jobów na jednej postaci przez to. W końcu SE wprowadziło dużo większą różnorodność, jest dużo więcej zmiennych i mam nadzieję, że ludziom będzie się chciało z tego skorzystać i będą dopasowywać taktykę pod ludzi, a nie na odwrót.


_________________
...was wearing his fine white coat of mail and his helmet with gold-studded stones; by his side hung Joyeuse, and never was there a sword to match it; its colour changed thirty times a day.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2986
Dołączył(a): 29.02.2008
Offline
PostNapisane: 22 lip 2010, 13:22 
 
Huckster napisał(a):
EDIT:
No tak...

Cytuj:
We would like to take this opportunity to provide an explanation on why we had to cut the FINAL FANTASY Beta Test short on July 21, and the plans we have prepared for the next Beta Test.

During this recent test, the processing of each world was going smoothly. However, due to the increase in the number of testers, the process that is associated with all worlds experienced heavy loads. As a result, the heavy load caused issues during the login and area change processes.

We are happy to announce that we now have a rough idea of what is causing these issues and we are currently in the process of making the proper adjustments on the server structure, along with performing internal stress tests. Our current plans are to have the test prepared after July 24.

We deeply apologize for the inconvenience this issue may have caused on the testers and thank you for your continuous support in this matter.


Heh, mnie już żona zaczynała obsobaczać, że jej źle porty na routerze forward'owałem bo się do bety nie może zalogować, a tu taki zonk :P


_________________
For the pony!

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 2197 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81 ... 110  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.