mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 154 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona
Autor Wiadomość
****

Posty: 1842
Dołączył(a): 26.11.2003
Offline
PostNapisane: 23 wrz 2010, 17:50 
Cytuj  
Marass napisał(a):
Właśnie odebrałem paczkę z Anglii z Finalem :D


Z jakiego sklepu? Bo nie wiem czy mordować już listonosza czy nie :evil:
Ja zamawiałem w game.co.uk i w niedziele miałem "dispatched"


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 23 wrz 2010, 17:58 
Cytuj  
Mendol napisał(a):
dolacze sie do pytania neonina liczac na to, ze odpowie ktos rozsadny.
mrynar albo kassei. bo jak widze wiekszosc z was ma problem z napisaniem krotkiej recenzji, ktora bedzie zawierala cos wiecej niz stwierdzenie ulomka shinji 'bo tak'.



Zona i syn juz maja swoje kopie, ja nie. Wydanie CE jest calkiem fajne, 200 zl to nie jest jakas przegieta cena za to co oferuje (token, kubek itd).

Patcher to jakis zart, na szczescie (chyba) mozna sciagnac pliki torrentem. Tu odrazu widac, ze to stare "dobre" SE. Raczej jestem nastawiony na fajne, oryginalne pomysly i kiepskie wykonanie (tak jakby Japonczycy bal sie uzyc sprawdzonych pomyslow z innych gier, wymyslajac wlasne pokrecone).

Nie gralem w bety, nie wiem jaka jest gra. Ponoc bardzo kiepska. Napisze cos jak pogram troche.

Kupilem gre, bo zazwyczaj kupuje nowe tytuly mmo. No i po to zeby pogadac w grze ze starymi znajomymi (poki graja). ;) Fanbojem tego tytulu nie bede, bo juz jestem za stary na fanbojowanie.

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 23 wrz 2010, 18:02 
Cytuj  
zet napisał(a):
Marass napisał(a):
Właśnie odebrałem paczkę z Anglii z Finalem :D


Z jakiego sklepu? Bo nie wiem czy mordować już listonosza czy nie :evil:
Ja zamawiałem w game.co.uk i w niedziele miałem "dispatched"

U nas na pomorzu jakieś szopki z PPP. List z Gdańska z KRS do US przez 7 dni nie dotarł jeszcze. Kupa ludzi w naszym regionie ma problemy z przesyłkami ...


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 23 wrz 2010, 18:04 
Cytuj  
tczewiak napisał(a):
zet napisał(a):
Marass napisał(a):
Właśnie odebrałem paczkę z Anglii z Finalem :D


Z jakiego sklepu? Bo nie wiem czy mordować już listonosza czy nie :evil:
Ja zamawiałem w game.co.uk i w niedziele miałem "dispatched"

U nas na pomorzu jakieś szopki z PPP. List z Gdańska z KRS do US przez 7 dni nie dotarł jeszcze. Kupa ludzi w naszym regionie ma problemy z przesyłkami ...


Zona i syn dostali gry. Ja nie, bo zamawialem pod nny adres i z lekkim poslizgiem.

******
Avatar użytkownika

Posty: 3980
Dołączył(a): 8.03.2004
Offline
PostNapisane: 23 wrz 2010, 18:17 
Cytuj  
inside - grales w zonach na 30lvl+ ? A moze grales w zonach juz na 50lvl ? Skad masz takie info ze mobow jest malo ? Na podstawie lokacji poczatkowych nie ma co sie wypowiadac, podobnie jest w FF11, ale w calej grze uwierz mi jest sporo wiecej. Osobiscie nie widzialem co dalej bylo bo w OB nawet mi sie nie chcialo tego sprawdzac, bardziej skupilem sie na roznorodnosci craftu, klasach aby nie tracic czasu w retailu z odpowiednim wyborem, aczkolwiek to tez nie dokonca prawidlowe, bo skille jakie sa po 30lvl zapowiadaja sie obiecujaco, nie mowiac o powiazaniu multiklasowosci. Nie chce tutaj bronic FF, bo OB mi raczej nie przypadla do gustu wlasnie przez to, ze wszystko trwalo dlugo. Sam craft to mnie po prostu wykonczyl, ale juz pod sam koniec OB powylaczali troche checkerow, reportsow i gralo sie diametralnie inaczej. Dlatego zdecydowalem sie na retail, moze wlasnie z powodu tak poteznej roznicy jaka juz w OB zauwazylem :) Byc moze sie zawiode i bedzie to porazka na poczatku, bo "who knows" jak bedzie na premierze na PS3?
Wszystko sie okaze, obys sie mylil i nie wyszlo tak jak piszesz ;)

Kassei - o jakiej prawdzie mowisz ? Przeciez retail to calkowicie inna kompilacja niz OB. Skad masz info ze w ret. bedzie tak samo ? A odnosnie Twojej napasci na fanboyow nawet nie bede komentowal, akurat nie czuje sie nim, gralem w wiele tytulow, nietylko powierzchownie, troche contentu lyknalem - fakt, ze niektore tytuly mnie kompletnie nie wciagnely a byly to az dwa LOL (WHO i AION).
Natomiast moja napasc na Ultime byla spowodowana brakiem szacunku do klienta anizeli przejawem checi grania w head starcie czy owym fanboizmem, gdyz ani jednej konkretnej informacji nie otrzymalem czy to mailowej czy telefonicznej, o niedotrzymaniu terminu. Jak telefonowalem to po prostu zlewka na maxa, brak jakiejkolwiek informacji.
Miedzy innymi nie komentowalem prowokacji ze strony Rha czy tez retoryki Gala, gdyz za stary jestem aby tlumaczyc ludziom o podstawowych zasadach w biznesie szczegolnie dotyczacym kontaktow miedzyludzkich, na codzien mam to z pacjentami ;) Moge tylko podac przyklad, ze jak sie raz spoznilem z dojazdem do klienta to musialem sie mu w pas klaniac aby bnie mial pretensji :( a w moim przypadku sam musze dzwonic aby ich prosic o jakiekolwiek info. O_O
No ale my wolimy biernie stac i patrzec anizeli ragowac na pewne niedorobstwa, jak to pewne motto prawi: "Wystarczy nic nie robic aby swiat sie zawalil" ;)
Na szczescie 2 dni obsuwy i gwarancja wypuszczenia przesylki dzisiaj moge przelknac i im darowac :) szczegolnie osobistym poinformowaniu mnie o zaistnialym fakcie :P

That's my 2 cents in that case !


_________________
"Why is it people who can't take advice
always insist on giving it ?" - J. B.

****

Posty: 1034
Dołączył(a): 20.09.2004
Offline
PostNapisane: 23 wrz 2010, 18:24 
Cytuj  
YAAAY!!! Gra lezy obok mnie. Widac ze czy wysylane do Polski czy do Francji termin dostawy z game.co.uk jest identyczny.
Co z tym Lindblum - czemu zablokowane??

<script src='http://img839.imageshack.us/shareable/?i=img0641vm.jpg&p=tl' type='text/javascript'></script><noscript>Obrazek</noscript>

<script src='http://img827.imageshack.us/shareable/?i=img0642k.jpg&p=tl' type='text/javascript'></script><noscript>Obrazek</noscript>


_________________
Obrazek

**
Avatar użytkownika

Posty: 7136
Dołączył(a): 24.11.2003
Offline
PostNapisane: 23 wrz 2010, 18:26 
Cytuj  
1. Fixnij posta
2. Juz nie jest zablokowany (a zanim bedziesz pisal o errorach: narazie chyba jeszcze jest maint :P)

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 23 wrz 2010, 18:39 
Cytuj  
Różowy, pedalski kocyk? WTF!?


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

*

Posty: 6494
Dołączył(a): 14.10.2002
Offline
PostNapisane: 24 wrz 2010, 06:14 
Cytuj  
tczewiak napisał(a):
Różowy, pedalski kocyk? WTF!?


Trzeba na kamila wysłać krzyka vel Suczkę.

Właśnie Krzyku - będziesz grał?


_________________
FFXI: Hucksterthief: THF99 / BLU99 / NIN99 | AF3+2 (done!) THF5/5, NIN5/5, BLU5/5 | Merity:670+ | Kannagi: 85
FFXIV: The Huckster: BRD80 i452 | MIN80 / BTN80 / FSH80 | GSM80 / CRP80 / CUL80

*
Avatar użytkownika

Posty: 6496
Dołączył(a): 17.01.2005
Offline
PostNapisane: 24 wrz 2010, 06:29 
Cytuj  
Moge sie zalozyc, ze jest to toaleta z takimi rozowymi nakladkami! :)


_________________
Obrazek

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2018
Dołączył(a): 16.11.2001
Offline
PostNapisane: 24 wrz 2010, 08:15 
Cytuj  
Bede, tylko troche pozniej :)
A kocyk boski :)

****

Posty: 1471
Dołączył(a): 28.04.2009
Offline
PostNapisane: 24 wrz 2010, 08:31 
Cytuj  
Może by ktoś napisał coś o klasach (jobach czy jakimtam) i wrażeniach jak się nimi gra.

**
Avatar użytkownika

Posty: 7136
Dołączył(a): 24.11.2003
Offline
PostNapisane: 24 wrz 2010, 08:36 
Cytuj  
Maly esej by z tego wyszedl :P Mozna poszukac gdzies na necie opinii, popatrzec na stronach z info jakie profesje maja skille, zeby nabrac pojecia o tym jaka moze byc ich rola itp.

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 24 wrz 2010, 10:17 
Cytuj  
Pierwsze wrazenia!

(gralem troche na koncie zony)

Narazie jestem zachwycony!

Rejestracja, instalacja - wszystko dziala bezproblemowo. W porownaniu z FFXI to niebo i ziemia. Jedyny zgrzyt to ten nieszczesny patcher, z malymi plikami nie ma problemu, ale pzy sciaganiu duzego transfer skacze i trzeba uzyc torrenta. Szkoda ze tego automatycznie nie podpieli pod torrenta (nie wiem, moze dla Japonczykow to dyshonor korzystac z programu wymyslonego przez bialych, dziwne ze nie stworzyli swojego internetu na potrzeby FF). ;)

Sam wstep do gry bardzo fajny. Super intro, cutscenki do pierwszej walki tez fajne. Jak komus sie podobaly CSy w XI to tymi powinien byc zachwycony. Pomysl ten sam (czyli nasza postac w CSach, ale wykonanie duzo lepsze, ladna grafika no i postacie gadaja!).

XIV jest totalnie nie userfriendly. Gra nasz wyrzuca w srodku miasta i nie wiadomo co robic. Sa NPCe ale nie bardzo wiadomo kto jest od czego (na pierwszy rzut oka przynajmniej). Mi sie taka surowosc podoba, trzeba wszystko odkrywac samemu, albo korzystac z www. Dla wielu to moze byc jednak wada.

Walka. Hmm. Jak dla kogos combat w FFXI wydawal sie za wolny to niech lepiej odpusci sobie XIV. Tutaj walka to szachy. Dla emeryta jak ja to plus, ale patrzac obiektywnie brakuje w tym chocby troche dynamiki. Jak znam FF to gra pokaze swoj potencjal przy walkach z bossami, gdzie zapewne kluczowa bedzie wspolpraca miedzy graczami i perfekcyjny timinig, a nie radosne napierdlalanie czterech skilli jak w wiekszosci mmo.

Grafika jest bardzo ladna, klawiatura gra sie wygodnie (w porownaniu do XI) no i najwazniejsze: na medium gra chodzi plynnie nawet na srednich kompach. Demonizowanie wymagan FFXIV bylo przesadzone. Oczywiscie przy ustawieniach na full napewno trzeba mocnego kompa, ale i medium gra wyglada calkiem przyzwoicie.

O innych elementach gry napisze jak troche pogram na swoim kompie. Na teraz jestem naprawde zachwycony (moze dlatego, ze spodziewalam sie jakiejs totalnie niedorobionej gry).

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 24 wrz 2010, 13:44 
Cytuj  
to teraz pytanie - czy ff14 moze byc gra dla kilku (2-3-4) znajomych, ktorzy chca sobie wspolnie pograc?
2-3h co pare dni?
jak rozumiem w ff w nie bedzie zadnego pvp?

*
Avatar użytkownika

Posty: 6736
Dołączył(a): 18.09.2004
Offline
PostNapisane: 24 wrz 2010, 13:46 
Cytuj  
PvP będzie, ale raczej nie w formie zwykłych dueli. Na razie szczegółowych informacji brak, ale SE coś przebąkiwało o walkach morskich.


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 24 wrz 2010, 14:23 
Cytuj  
Mendol napisał(a):
to teraz pytanie - czy ff14 moze byc gra dla kilku (2-3-4) znajomych, ktorzy chca sobie wspolnie pograc?
2-3h co pare dni?


Mysle, ze idealnie sie do tego nadaje. Wpasc, porobic guildleve i wypasc.

****

Posty: 1623
Dołączył(a): 11.10.2006
Offline
PostNapisane: 24 wrz 2010, 17:39 
Cytuj  
mrynar napisał(a):
Pierwsze wrazenia!
XIV jest totalnie nie userfriendly. Gra nasz wyrzuca w srodku miasta i nie wiadomo co robic.

NPC z cutscenki mówi/pisze co trzeba zrobić, nie miałem z tym problemów gdzie iść i z kim gadać, a starałem się podejść do tego jak w WOW.
Dodatkowo na WWW SE zrobiło zajebisty Guide dla noobków;)
mrynar napisał(a):
Walka. Hmm. Jak dla kogos combat w FFXI wydawal sie za wolny to niech lepiej odpusci sobie XIV. Tutaj walka to szachy.

Jak dla mnie walka w prównaniu do 11-tki jest szybsza i szybko się dostaje skile, które się używa podczas walki, a nie jak w 11-tce autoatack praktycznie do 10-lv i 5min cd na skilach. Nie jest to bezmózgi napierdalacz z wowa, ale walka jest dosyć zbalansowana, bo jak już masz stroszkę skili to się się robi ciekawie.

Od siebie dodam, że jestem bardzo pozytywnie zaskoczony co do działania serwerów, nie padają jak muchy co chwile, jak to bywało w innych tytułach, jest problem z wydajnością to widać, ale pewnie szybko to poprawią. Nie miałem żadnych bugów i krzaków po 3-4h gry. Może to mi się wydaje, ale całe UI działa dużo szybciej niż w becie (wliczając craft).
Co do wydajności silnika graficznego to widzę spory wzrost w porównaniu do bety na wysokich detalach, choć mam dosyć słaby sprzęt.

Mam też wrażenie, że exp troszkę szybciej leci i co mnie zdziwiło pug exp idzie mi szybciej niż physical.


Ostatnio edytowano 24 wrz 2010, 17:41 przez Sidagel, łącznie edytowano 1 raz
***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 24 wrz 2010, 17:41 
Cytuj  
Niestety przez Pedalską Pierdoloną Pocztę Polską w weekend nie pogram. Paczka zaginęła z dwoma egzemplarzami gry.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 24 wrz 2010, 18:08 
Cytuj  
Ja nie dostalem awizo, ale poszedlem na poczte i powiedzialem ze przyszlo awizo. Na paczkach nie znalezli, ale gra byla na listach i to juz chyba od wczoraj.

Moj szwagier mowi ze ten kubek jest do sikania dla HC graczy.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 154 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.