mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1040 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23 ... 52  Następna strona
Autor Wiadomość
*****
Avatar użytkownika

Posty: 2291
Dołączył(a): 30.01.2005
Offline
PostNapisane: 22 sie 2013, 15:39 
Cytuj  
Targaryen napisał(a):
Overpower all things.

Rha, robisz MRD/WAR?


_________________
Hana wa Sakuragi,
Hito wa Watashi...


Obrazek

**

Posty: 458
Dołączył(a): 1.08.2005
Offline
PostNapisane: 22 sie 2013, 16:06 
Cytuj  
To ja mam pytanie teraz.

Mam sobie THM35 ale nie lvlowalem nim nic poza tym.
Na pewno wiem, ze nastepna rzecza bedzie BMG ale w miedzyczasie czy nie powinienem sobie podlvlowac CNJ zeby miec troche wiecej sustainu? Nie wiem do konca czy dostane Cure i Protect.

Do tego nie do konca rozumiem jak mam efektywnmie zarzdzac mana. Nigdy nie czytalem za bardzo poradnika do THM'a i w sumie teraz widze, ze wypalam sie z many bardzo szybko.

Z gory dzieki za jakies konretne odpowiedzi albo nakierowanie na dobre zrodlo wiedzy.

**
Avatar użytkownika

Posty: 7136
Dołączył(a): 24.11.2003
Offline
PostNapisane: 22 sie 2013, 16:14 
Cytuj  
No jezeli chcesz miec cure i protect to Conjurera musisz zrobic.

Jezeli chodzi o mp management to BLM ma dwa statusy wywolywane przez castowanie: Astral Fire i Umbral Ice. Astral Fire gdy uzywasz Fire-spelli, powoduje wieksze dmg od fire, ale blokuje regenerowanie sie mp. Umbral ice zwieksza dmg ice spelli i bardzo zwieksza regen mp. Generalnie chcesz uzywac fire az sie wyladujesz z mp i wtedy przeskoczyc na blizzard az mp sie odnowi.

****

Posty: 1007
Dołączył(a): 22.01.2005
Offline
PostNapisane: 22 sie 2013, 16:22 
Cytuj  
Imho rob arcanista jak chcesz robic thm/blm - tez ma swojego cure'a, a blm moze brac na pasek skille arcanista, a conjurera juz nie


_________________
FFXI - Ramuh -Deshter Whm75/Smn75 Retired
FFXIV - Sargatanas Deshter Verniferi

****
Avatar użytkownika

Posty: 1383
Dołączył(a): 14.11.2006
Offline
PostNapisane: 22 sie 2013, 16:22 
Cytuj  
Do zmiany fire na ice i odwrotnie służy odpowiedni skill, Trans...coś tam. Spamujesz fire spelle, aż skończy ci się mana i nast. odpalasz skill do zmiany, kilka sek. i mp masz pełne.


_________________
FFXIV ARR: Moogle | Shin Ji | 50BLM/WHM/SMN/SCH/PLD/WVR/GSM/CUL/LTW/ALC

**

Posty: 458
Dołączył(a): 1.08.2005
Offline
PostNapisane: 22 sie 2013, 16:25 
Cytuj  
Gokulo napisał(a):
No jezeli chcesz miec cure i protect to Conjurera musisz zrobic.

Jezeli chodzi o mp management to BLM ma dwa statusy wywolywane przez castowanie: Astral Fire i Umbral Ice. Astral Fire gdy uzywasz Fire-spelli, powoduje wieksze dmg od fire, ale blokuje regenerowanie sie mp. Umbral ice zwieksza dmg ice spelli i bardzo zwieksza regen mp. Generalnie chcesz uzywac fire az sie wyladujesz z mp i wtedy przeskoczyc na blizzard az mp sie odnowi.



No dobra takie rozumowanie obilo mi sie o oczy. edited

Chcialem sie jeszcze dowiedziec co dokladnie robi spell Transpose. Czy jego zdaniem wlasnie jest przeskakiwanie z tego z Astrala na Umbrele i w druga strone?

Jak sie do tego wszystkiego ma Thunder? Z tego co widze z opisu i z obserwacji to nie zdaje zbyt duzego initial dmg ale...ale za to ma dobry DOT no i jest szansa (5%)na to, ze nastepny czar zada iles tam Potency (zalezy od lvlu czaru). Mam jakos wplyw na to czy to random? Na pewno Thunder jest mniej MP zerny no ale za to srednie Potency jest duzo nizsze niz Fire.


LD - dzieki za informacje. No wlasnie to jest nowa klasa i jakos nie wnikalem w jej skille bo, na pewno pierwsza klasa ktora chce miec wymaksowana jest THM/BLM. Jest to chyba warte rozwazenia.

Co pisze to ktos cos dodaje. No nic Shinji wlasnie mi odpowiedz dal na jedno z moich pytan.


Ostatnio edytowano 22 sie 2013, 16:26 przez Deli, łącznie edytowano 1 raz
******
Avatar użytkownika

Posty: 3980
Dołączył(a): 8.03.2004
Offline
PostNapisane: 22 sie 2013, 16:26 
Cytuj  
Transpose - zamienia fire astral na Umbra Ice - praktycznie nawet nie trzeba castowac Blizzarda a wciagu kilku sekund ma sie full MP :D


_________________
"Why is it people who can't take advice
always insist on giving it ?" - J. B.

**

Posty: 458
Dołączył(a): 1.08.2005
Offline
PostNapisane: 22 sie 2013, 16:27 
Cytuj  
Bodziu napisał(a):
Transpose - zamienia fire astral na Umbra Ice - praktycznie nawet nie trzeba castowac Blizzarda a wciagu kilku sekund ma sie full MP :D



No wlasnie na to cierpialem, na brak many teraz w becie...no taka mala rzecz a cieszy. Mam nadzieje, ze w miare sie wyrobie z wiedza i nie bede biegal jak mlody wsrod elity ;)

****

Posty: 1815
Dołączył(a): 7.01.2005
Offline
PostNapisane: 22 sie 2013, 16:48 
Cytuj  
Deli napisał(a):
Bodziu napisał(a):
Transpose - zamienia fire astral na Umbra Ice - praktycznie nawet nie trzeba castowac Blizzarda a wciagu kilku sekund ma sie full MP :D



No wlasnie na to cierpialem, na brak many teraz w becie...no taka mala rzecz a cieszy. Mam nadzieje, ze w miare sie wyrobie z wiedza i nie bede biegal jak mlody wsrod elity ;)


Jak masz manę to walisz fajery a jak nie masz (albo przeciwnicy słabi) to walisz blizardy. W międzyczasie warto walnąć Scythe, szczególnie na szybkiego pulla, na normalnego to bliz,thund,astral i ogień fire, fire, fire ;]


_________________
Obrazek

******

Posty: 3739
Dołączył(a): 27.02.2004
Offline
PostNapisane: 22 sie 2013, 17:02 
Cytuj  
Vejitta napisał(a):
Targaryen napisał(a):
Overpower all things.

Rha, robisz MRD/WAR?


Jeśli się zdecyduję robić później tanka to tak, maruda/warrior a nie gladiator/paladyn. Na początek jednak lancer/dragoon.


_________________
"The tendency to whining and complaining may be taken as the surest sign symptom of little souls and inferior intellects."
Francis Jeffrey

**

Posty: 458
Dołączył(a): 1.08.2005
Offline
PostNapisane: 22 sie 2013, 17:35 
Cytuj  
Lord_Deshter napisał(a):
Imho rob arcanista jak chcesz robic thm/blm - tez ma swojego cure'a, a blm moze brac na pasek skille arcanista, a conjurera juz nie


O co Ci chodzi z tym braniem skilli na pasek?

Z tego co czytalem\czytam to wlasnie wiecej moge skilli uzywac od CNJ niz od ARC.

****

Posty: 1007
Dołączył(a): 22.01.2005
Offline
PostNapisane: 22 sie 2013, 17:56 
Cytuj  
Jako thaumaturge byc moze - ale jak zrobisz quest na black mage'a i bedziesz chcial grac jako blm to mozesz uzywac dodatkowych skilli tylko z arcanista i archera


_________________
FFXI - Ramuh -Deshter Whm75/Smn75 Retired
FFXIV - Sargatanas Deshter Verniferi

**

Posty: 458
Dołączył(a): 1.08.2005
Offline
PostNapisane: 22 sie 2013, 17:59 
Cytuj  
Lord_Deshter napisał(a):
Jako thaumaturge byc moze - ale jak zrobisz quest na black mage'a i bedziesz chcial grac jako blm to mozesz uzywac dodatkowych skilli z arcanista i archera


Widze to teraz. No tak czy siak oplaca sie lvlowac CNJ i ARC do pewnego lvlu zeby miec te skille na BLM'ie. Poki gram THM to oplaca sie wlasnie jednak wiecej czasu zainwestowac w CNJ'a

W ogole nie rozumiem roznicy w sumie grania THM i BLM. Niby widze, ze bedzie mozna mocniej nukowac bedac BLM'em no ale bedac THM'em mozna miec wiekszy sustain.

****

Posty: 1007
Dołączył(a): 22.01.2005
Offline
PostNapisane: 22 sie 2013, 18:05 
Cytuj  
Generalnie chodzi o to, ze classy sa bardziej 'solo', a joby bardziej 'party'

Na BLMie nie bedziesz mogl uzywac skilli cnj, a jesli zalezy Ci na samym cure to imho lepiej arcanista zrobic :p bo i thm i blm tego uzyje.


_________________
FFXI - Ramuh -Deshter Whm75/Smn75 Retired
FFXIV - Sargatanas Deshter Verniferi

**

Posty: 458
Dołączył(a): 1.08.2005
Offline
PostNapisane: 22 sie 2013, 18:06 
Cytuj  
Lord_Deshter napisał(a):
Generalnie chodzi o to, ze classy sa bardziej 'solo', a joby bardziej 'party'

Na BLMie nie bedziesz mogl uzywac skilli cnj, a jesli zalezy Ci na samym cure to imho lepiej arcanista zrobic :p bo i thm i blm tego uzyje.


No w sumie z tego co widze to i tak bede musial miec 15 lvl ARC zeby spelnic wymog klasowy do robienia BLM. Tak podaje nowe zrodlo...kiedys trzeba bylo miec tylko lvl ;)

******

Posty: 4799
Dołączył(a): 8.12.2004
Offline
PostNapisane: 22 sie 2013, 20:15 
Cytuj  
podejrzewam ze i tak wszyscy zrobia wszystkie joby (nawet sie do tego nie przyznajac) - po to zeby zobaczyc klasowa fabule


_________________
Final Fantasy XI : Zjawcia [Ramuh] RETIRED
Final Fantasy XIV: Chrysalis Skyserpent [Moogle]

*

Posty: 6394
Dołączył(a): 16.08.2005
Offline
PostNapisane: 22 sie 2013, 20:32 
Cytuj  
Duszek napisał(a):
podejrzewam ze i tak wszyscy zrobia wszystkie joby (nawet sie do tego nie przyznajac) - po to zeby zobaczyc klasowa fabule


No ja na pewno, to mi się właśnie podoba w FFXIV, że jedną postacią mogę zrobić wszystko.


_________________
EA in a Nutshell:
http://www.youtube.com/watch?v=e-LE0ycgkBQ


Posty: 27
Dołączył(a): 13.08.2013
Offline
PostNapisane: 22 sie 2013, 21:10 
Cytuj  
TobiAlex napisał(a):
Duszek napisał(a):
podejrzewam ze i tak wszyscy zrobia wszystkie joby (nawet sie do tego nie przyznajac) - po to zeby zobaczyc klasowa fabule


No ja na pewno, to mi się właśnie podoba w FFXIV, że jedną postacią mogę zrobić wszystko.


Tu mam pytanie,wybrałem w OB rase która ma dużo INT i zrobiłem maga.
Wbiłem 20 lvl, dodawałem punkty głównie do INT.
I co mogę teraz z tej postaci zrobić tanka w płytowej zbroji?
Jak sie mają punkty bazowe do tego (sporo int mało stg)?
Robiąc teraz tanka będę znowu rozdawał punkciki od nowa?


_________________
Obrazek

*****

Posty: 2668
Dołączył(a): 19.12.2004
Offline
PostNapisane: 22 sie 2013, 21:13 
Cytuj  
kazda klasa ma osobne statsy


_________________
Jast v2.0

**
Avatar użytkownika

Posty: 7136
Dołączył(a): 24.11.2003
Offline
PostNapisane: 22 sie 2013, 21:13 
Cytuj  
Statsy rasowe maja bardzo male znaczenie w pozniejszym etapie gry.

I tak, kazda klasa osobno dostaje punkty do rozdania.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1040 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23 ... 52  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.