mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 2197 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51 ... 110  Następna strona
Autor Wiadomość
****

Posty: 1842
Dołączył(a): 26.11.2003
Offline
PostNapisane: 14 kwi 2010, 09:52 
 
Mega test Alfy - mega dużo wniosków i infosów, których nikt wcześniej nie opisał, bardzo dużo zdjęć.

Uwaga - długo się ładuje
http://forum.ffxiv.pl/viewtopic.php?f=7&t=263&start=0


_________________
Obrazek

****

Posty: 1842
Dołączył(a): 26.11.2003
Offline
PostNapisane: 14 kwi 2010, 09:58 
 
grafa nie jest taka zła... :roll:

Obrazek


_________________
Obrazek

****
Avatar użytkownika

Posty: 1640
Dołączył(a): 11.06.2005
Offline
PostNapisane: 14 kwi 2010, 10:11 
 
Czyżby znowu zapowiadało się XXX godzin farmowania skinów...?


_________________
Obrazek

**
Avatar użytkownika

Posty: 7136
Dołączył(a): 24.11.2003
Offline
PostNapisane: 14 kwi 2010, 11:47 
 
Region dookola Limsa-Lominsa, ktory jest dostepny w Alphie:

Obrazek

For jumping fans ;)

Obrazek

Niby tez bedziemy mogli tak modyfikowac wlosy:

Obrazek

Obrazek

Yarr, I 'ar Viking

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

**
Avatar użytkownika

Posty: 7136
Dołączył(a): 24.11.2003
Offline
PostNapisane: 14 kwi 2010, 20:23 
 
Z tego co wyczytalem wlasnie to S-E napisalo, ze Alpha Testy beda trwaly dluzej niz plananowano poczatkowo ze wzgledu na spore problemy z NPC/spawnami mobow itp wsrod wielu graczy.

Cytuj:
Let me begin by expressing my thanks to all of you for participating in the first two tests in the alpha phase. I will be the first to admit that things have not gone as smoothly as we had originally hoped, and I offer my sincerest apologies to everyone who has had difficulties logging in to the game. We understand your frustration, but ask you to remain patient while we assess the problems and work to alleviate them.

For those testers who have been able to access the game, we greatly appreciate all the excellent feedback you have continued to provide. Your opinions are uniquely valuable to us as they provide an insight into the player’s perspective on the countless elements which make up FINAL FANTASY XIV. In response, our development team has been working around the clock, reviewing bug reports and browsing the tester forums, and will continue to make every effort to incorporate your opinions into the game’s development process.

Of course, due to the server and client issues, we are aware that many of you feel you have not had enough time to fully test the features indicated in the Test Content threads, such as basic controls and the battle system. For this reason, we have decided to extend the testing period for these areas of gameplay. In conjunction with this extension, we will be postponing plans to reset characters and conduct level balancing until players have had further opportunities to fully experience the battle and control systems.

The following is a summary of issues encountered during the first and second alpha tests:

- First Alpha Test
Due to unforeseen technical difficulties, the gathering of large numbers of characters in a single area caused a client-side error for many testers. This, in turn, resulted in server load exceeding estimated levels, ultimately limiting the overall number of testers being able to log in.

- Second Alpha Test
For the most part, we were able to resolve the client-side error players experienced on the first day of testing. However, solving that problem resulted in the emergence of new issues, which directly affected the testing efforts of many.
In addition, our efforts to alleviate server load issues proved insufficient, preventing us from increasing the maximum number of players able to log in simultaneously. This, unfortunately, meant that a large proportion of testers were unable to participate in the test.

In addition to the login issues, we also realize there still remain several other critical problems preventing many of our testers from testing the client software, even if they are able to log in. We are working on solving these issues one by one, and hope that with each new test, the software will become increasingly stable, and ultimately allow all of our testers to participate in the debugging process. The changes may not come overnight, but rest assured, they will come.

Again, I apologize for any inconvenience and frustration caused, and humbly ask for your continued support and feedback.

FINAL FANTASY XIV Director
Nobuaki Komoto

****
Avatar użytkownika

Posty: 1640
Dołączył(a): 11.06.2005
Offline
PostNapisane: 14 kwi 2010, 22:11 
 
Przedtem tak nie było tego widać, ale na tych screenach, grafika prezentuje się miernie. Musi być naprawdę wielki skok między alpha a wersją ostateczną, aby FF 14 nazwać ładnym.


_________________
Obrazek

******
Avatar użytkownika

Posty: 3980
Dołączył(a): 8.03.2004
Offline
PostNapisane: 15 kwi 2010, 06:56 
 
Naprawde nie wiem co wy z ta miernoscia grafiki macie, grafa jest i tak dobra jak na MMO, na pewno widac roznice w porownaniu do FF11, nietylko grafika zostala zmieniona, kupe innych rzeczy, imho na plus. Jak na alphe to i tak jest super, nie ma antyaliasingu, tekstury juz sa lepsze (caly czas odnosze sie do FF11), no i po screenach alphy to nie wiele jeszcze mozna powiedziec o grze, podobnie po roznego rodzaju filmikach, raczej po tym mozna powiedziec o mechanice gry i to jest przede wszystkim wazne, oprawa graficzna mozna pozostawic na sam koniec dodajac roznego rodzaju opcje, ladujace lepsze tekstury, wlaczajace AA i inne aspekty z tym zwiazane. Testy zawsze byly kierowane w jakims celu i nie wydaje mi sie, aby w tym przypadku bylo to ocenianie grafiki ;) Tak tez luzik, ppoczekajmy jeszcze z opinia na ten temat :)


_________________
"Why is it people who can't take advice
always insist on giving it ?" - J. B.

****

Posty: 1842
Dołączył(a): 26.11.2003
Offline
PostNapisane: 15 kwi 2010, 07:55 
 
http://ffxivmaps.com/


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 15 kwi 2010, 08:29 
 
Bodziu --> porownywanie XIV z XI jest bez sensu, te gry dzieli 8 lat (chyba) roznicy, a to lata swietlne jesli chodzi o gry komputerowe.

Poprostu XIV nie zachwyca na tle nowszych mmo (Aion, AoC, MO). Mi osobiscie nie chodzi o efekty, ktorych nie widac w alfie, tylko o styl grafiki.
FF XI mial rozpoznawalna grafike, a gdyby mi ktos pokazal te screeny i by nie widzial ze to FF XIV to bym pomyslal, ze to jakas darmowka.

Mam tylko nadzieje, ze ten silnik jest wydajny i gra na porzadnym kompie bedzie smigac. Grafika jest wazna na poczatku, potem czlowiek sie przyzwyczaja i wazniejsza od ladnych widoczkow jest wydajnosc.

Edit:
Duzy plus dla SE za to, ze nie poszli w przekolorowanie swiata (jak w WoW czy Aion) i gra ma stonowane kolory, podobnie jak XI.

******
Avatar użytkownika

Posty: 3980
Dołączył(a): 8.03.2004
Offline
PostNapisane: 15 kwi 2010, 09:30 
 
Opik - Widzisz w MMO grafika to raczej drugi plan, grywalnosc jest przede wszystkim, MMO z ladna grafa juz wyszly i jak skonczyly to wiemy. Poza tym zauwaz ze to jest alfa, testy sa nie dla grafy a raczej w konkretnym kierunku aby cos sprawdzic, a grafa bedziesz mogl sie zadowalac w retailu. Imho bez sensu jest teraz skupiac uwage na grafice, nieprawdaz ?

A co do tla z owczesnych MMO, ktore poza grafika niczego nie wnosza LOL, to zobacz jaki jest WoW, grafa kanciasta, cukierkowa, a nadal ma sie najlepiej ze wszystkich ;) - przy tak niby slabej grafie w Dalaranie nadal laguje jak cholera (chodzi mi tutaj o ilosc graczy w jednym miejscu), przy lepszej grafie pewnie by spadlo do 1fpsa LOL. Podejrzewam, ze wypuszczenie MMO z super grafa, skonczy sie kompletna wtopa z powodu nie wyrobienia sprzetu i lacza do rozgrywki z takim czyms ;) Ograniczenia jak widac musza byc i o tym devsi wiedza :P

Jesli oczekujecie od FF14 gry z super grafa to badzcie pewni ze sie zawiedziecie. Osobiscie mi nie zalezy na super grafie, bo do tego sluza gry do single player, tutaj mozna podziwiac kunszt devsow robiacych cuda z grafa.
Natomiast w MMO - poza tym aby grafa nie razila w oczy - najwazniejsze jest lore, klimat a przede wszystkim grywalnosc, z tego co widze FF14 idzie w kierunku player friendly co tylko sie cieszyc, z reszta juz na ktoryms ze screenow zauwazlem mozliwosc wyboru stopnia trudnosci: solo, small party itd. :)

/peace


_________________
"Why is it people who can't take advice
always insist on giving it ?" - J. B.

****

Posty: 1623
Dołączył(a): 11.10.2006
Offline
PostNapisane: 15 kwi 2010, 15:35 
 
Grafika nie musi być super, ale powinna wyglądać lepiej niż produkcje z 2004. Postaci wyglądają dosyć ciekawie, ale reszta nie różni się niczym od FFXI i koreańskich darmówek.
W Aion potrafili zrobić, że grafika była ładna, a gra działała wydajnie:)

**
Avatar użytkownika

Posty: 7136
Dołączył(a): 24.11.2003
Offline
PostNapisane: 15 kwi 2010, 17:06 
 
Cos sie jeblo XD

Cytuj:
The alpha tests for Apr. 15 and Apr. 18 have been canceled.


Cytuj:
"During the alpha test that occurred on Apr. 15, 2010 at 3:00 (PDT), due to characters logging with with damaged data, there were a number of server issues and many had trouble staying connected to the alpha test.

As a result of our investigation, we have found that while some characters were deleted because of data issues the other day, all of the damaged characters were not deleted. Because of this, we will once again be isolating and deleting the characters in question.

Additionally, while we plan to deal with this issue with all possible speed, we do not yet know when this will be complete. Therefore, the alpha tests for Apr. 15 and Apr. 18 have been canceled.

The next alpha test dates will be posted as soon as the issues have been resolved such that we can resume.

We truly apologize for the inconvenience this may cause you and thank you for your understanding in this matter."

******
Avatar użytkownika

Posty: 3980
Dołączył(a): 8.03.2004
Offline
PostNapisane: 16 kwi 2010, 07:12 
 
Sidagel napisał(a):
Grafika nie musi być super, ale powinna wyglądać lepiej niż produkcje z 2004. Postaci wyglądają dosyć ciekawie, ale reszta nie różni się niczym od FFXI i koreańskich darmówek.
W Aion potrafili zrobić, że grafika była ładna, a gra działała wydajnie:)


Ta, zajebiscie wydajna jest grafika w Aionie, szczegolnie w Abyss przy zdobywaniu fortec LOL. A co do darmowek, niektore sa ladniejsze anizeli komercyjne i to topowe gry, wiec nie wiem czemu ludzie ciagle to tak podkreslaja ?


_________________
"Why is it people who can't take advice
always insist on giving it ?" - J. B.

****

Posty: 1842
Dołączył(a): 26.11.2003
Offline
PostNapisane: 16 kwi 2010, 07:43 
 
Cytuj:
"During the alpha test that occurred on Apr. 15, 2010 at 3:00 (PDT), due to characters logging with with damaged data, there were a number of server issues and many had trouble staying connected to the alpha test.

As a result of our investigation, we have found that while some characters were deleted because of data issues the other day, all of the damaged characters were not deleted. Because of this, we will once again be isolating and deleting the characters in question.

Additionally, while we plan to deal with this issue with all possible speed, we do not yet know when this will be complete. Therefore, the alpha tests for Apr. 15 and Apr. 18 have been canceled.

The next alpha test dates will be posted as soon as the issues have been resolved such that we can resume.

We truly apologize for the inconvenience this may cause you and thank you for your understanding in this matter."


Może Taj się włamał, zrobił zylion Alfa kont i sprzedał na ebayu :P


_________________
Obrazek

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2223
Dołączył(a): 8.07.2005
Offline
PostNapisane: 16 kwi 2010, 10:51 
 
Bodziu napisał(a):
Ta, zajebiscie wydajna jest grafika w Aionie, szczegolnie w Abyss przy zdobywaniu fortec LOL.
Bodziu nie fanboy'uj aż tak bardzo, bo mimo mojej dużej sympatii do Ciebie już po prostu nie mogę tego czytać ;) Ja w Aion miałem około 40 fps w max detalach i to zaraz po premierze, czyli w okresie kiedy o jedną fortecę się napierdalało kilkaset ludzi. Problemem były częste crashe klienta przy takich zergach, ale na płynność nie można było narzekać. W porównaniu np do WAR w którym grafika do rewelacyjnych się nie zalicza a slideshow przy keepach był nawet na high-end sprzęcie, to AION ma zajebiście wydajny silnik. Podawanie przykładu WoW, że ma znacznie chujowszą grafikę i grają w niego miliony, też jest lekko nietrafione bo w momencie premiery była ona na znacznie wyższym poziomie porównując do tych screenów z FF14, która ma do premiery jeszcze z 1,5 roku. Ja się zgadzam z Tobą w 100% że grafika w grach nie jest najważniejsza, ale nie ma co się oszukiwać - grafika na tych screenach jest po prostu nie na czasie. Te ostatnie screeny wygląda trochę jak podretuszowany i przemodelowany Everquest II (gra z 2004 roku) czy Vanguard.
Nikt chyba tutaj nie skreśla FF14 po tych screenach, ale jest jak jest. Niestety podejście, że czarne jest szare a białe jest beżowe to trochę chybiona polityka. Niektórzy faktycznie przesadzają z krytyką, bo to dopiero ALPHA, nie ma nawet daty premiery podanej i ponoć grafa jest w medium detalach. Jeszcze tak naprawdę dużo może się zmienić. Z drugiej strony na takim etapie SE i każdy inny developer potrzebuję konstruktywnej krytyki, a nie lizania jaj, że w ogóle coś robią, a tak się niestety tu niektórzy zachowują. Ile razy tu były dyskusje i płacz, że square coś zjebało w F11, że nie słucha graczy. To nie jest ich wina, to jest właśnie wina takiego podejścia graczy jakie tutaj niektórzy prezentują :har: Bycie fanboyem to niestety choroba, która zaciera jakiekolwiek obiektywne podejście do zagadnienia... Zresztą jak sobie przypomnę takie osoby jak Zjawcia czy Glizduś, które wyśmiewały i jechały po WoW przy każdej okazji, a teraz grają namiętnie, to nie wiem czy się śmiać czy płakać ;)


_________________
Obrazek
RETIRED [UO,SWG,L2,FFXI,FFXIV,WoW,RFO,GW,CoH,DDO,SB,TR,PS,EQ2,MxO,VG,AOC,WAR,DFO,AION,RIFT,LOTRO,SWTOR,EVE]
ATM [PONY CARS GARAGE HOBBY]

*

Posty: 6494
Dołączył(a): 14.10.2002
Offline
PostNapisane: 16 kwi 2010, 11:12 
 
I tak dyskusja wg mnie jest bezcelowa - bo kwestia grafiki, to kwestia gustu - mnie się np nie podoba cukierkowa grafika w WoWie, a milionom graczy się podoba i to się liczy.

I tak na koniec dnia najważniejsza jest grywalność i klimat - bo jeżeli nawet grafika będzie najlepsza i engine zajebisty, a gra kiepska - to ludzie w nią nie będą grali.


_________________
FFXI: Hucksterthief: THF99 / BLU99 / NIN99 | AF3+2 (done!) THF5/5, NIN5/5, BLU5/5 | Merity:670+ | Kannagi: 85
FFXIV: The Huckster: BRD80 i452 | MIN80 / BTN80 / FSH80 | GSM80 / CRP80 / CUL80

******
Avatar użytkownika

Posty: 3980
Dołączył(a): 8.03.2004
Offline
PostNapisane: 16 kwi 2010, 11:45 
 
Kassei - prosze cie bardzo, zacznij czytac ze zrozumieniem, bo jakies dziwne refleksje na temat "fanboyostwa" wyciagasz. To ze zwracam szczegolna uwage, na fakt ukierunkowanie testow, nie jest zadnym argumentem o "fanboizmie", natomiast dziwi mnie ciagla krytyka dotyczaca grafiki w tejze wersji alfa, i tyle. A co do wydajnosci Aiona, wiesz rozumujac twoim tokiem to moge ci rowniez przyszyc fanboya NCSoftu, bo jesli u ciebie jest 40fpsow w zergu, albo w skupisku ludzi powyzej 40osob to dziwne, ale u mnie i innych moich znajomych, z ktorymi gralem, spadek wydajnosci byl bardzo widoczny istny slide-show nawet po wylaczeniu UI, o miejscu, w ktore ladujesz w Abyss na 25lvl w ogole nie wspominam, bo wielokrotnie tam DC otrzymywalem. Nie wiem jak sie przedstawia na stan dzisiejszy, bo nie gram w to gowno. Tak tez prosze cie oszczedz mi nawijania makaronu :P
A co do twojego porownania z EQ, VG czy nawet WOW, wiesz marna prowokacja, nie tym razem, po prostu sobie odpuszcze.


_________________
"Why is it people who can't take advice
always insist on giving it ?" - J. B.

****
Avatar użytkownika

Posty: 1996
Dołączył(a): 26.04.2003
Offline
PostNapisane: 16 kwi 2010, 12:09 
 
Nie da się ukryć że grafika w alphie (z tego co widziałem na screenach i filmikach) nie jest na najwyższym poziomie. To że jest to alpha daje nadzieję na to że się to jeszcze zmieni (mam nadzieję). Martwi mnie też wydajność(bardzo długie loadingi na tym etapie) oraz zachowana z FF11 sterylność otoczenia, czyli mała ilość detali, które nie są meblami przy ścianie. Co gorsza liczyłem na większe zmiany, a tak naprawdę SE tworzy po prostu klon FF11 z lepszą grafiką. Rasy są praktycznie identyczne, wliczając w to ich usposobienie, inne elementy też są bardzo podobne. Ja czekam na jakąś betę, wtedy będzie można się wypowiadać o tym tytule w jakiś bardziej szczegółowy sposób, gdyż na chwilę obecną to po prostu gdybanie ;)


_________________
With a solar knife I split the sky
And walk right in between
To search the answers to every "why?"
Where I have seen the unseen.

FFXI Retired

******

Posty: 3739
Dołączył(a): 27.02.2004
Offline
PostNapisane: 16 kwi 2010, 12:20 
 
Kassei tak z ciekawości zapytam, czy z któregokolwiek z 21 mmorgów które masz w sigu byłeś tak naprawdę w pełni zadowolony? Jeśli tak to dlaczego każdy z nich jest w kategorii "retired"?

Tak przy okazji to jest forum dla fanów FFXI i osób zainteresowanych newsami związanymi z FFXIV, czy wielką niespodzianką jest to, że może im się podobać styl graficzny prezentowany w FFXI i ponownie użyty w FFXIV. Niektórzy wolą taką grafikę nad styl z innych gier, pewnie muszą być od razu FF-fanboyami. Konsekwentnie, ci którym się grafika nie podoba zaraz muszą być FF-haterami?

Co do wydajności to będzie można dyskutować kiedy gra się ukaże i będzie przetestowana w tym kierunku. No i jeszcze jedno, niektórzy nie muszą liczyć porów na skórze swojej postaci aby się dobrze bawić zawartością gry. :D


_________________
"The tendency to whining and complaining may be taken as the surest sign symptom of little souls and inferior intellects."
Francis Jeffrey

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2223
Dołączył(a): 8.07.2005
Offline
PostNapisane: 16 kwi 2010, 13:06 
 
Bodziu napisał(a):
wiesz rozumujac twoim tokiem to moge ci rowniez przyszyc fanboya NCSoftu
Bodziu litości :lol: W Aiona nie gram uważam, że jest generalnie chujowy, bardzo krytycznie do niego podchodziłem od samego początku, ale to co napisałem jest obiektywną oceną, bo aion ma jeden z najlepszych i najwydajniejszych engine wśród mmo które wydano w ostatnich latach. To, że jednemu działało lepiej drugiemu gorzej to kwestia wydajności samego komputera, na dobrych specyfikacjach z dużą ilością ramu gra śmiga aż miło. Idealnie nie było, bo zdarzały się czasem crashe, mi co ciekawe gra działała znacznie stabilniej na systemie 32 bit niż 64, z tego co pamiętam Lesiu miał niezły cyrk, ale to i tak bezsprzecznie lepiej niż sytuacja, że gra działa chujowo KAŻDEMU na KAŻDYM sprzęcie nawet dwa lata po wydaniu, a takie mmo też są na rynku ;) Obiektywnie patrząc Aion jak na mmo ma bardzo udany engine, gra jest i ładna i wydajna. Zresztą nie chce mi się ciągnąć tego tematu ;)

Bodziu napisał(a):
A co do twojego porownania z EQ, VG czy nawet WOW, wiesz marna prowokacja, nie tym razem, po prostu sobie odpuszcze.
To nie jest żadna prowokacja Bodziu... zluzuj. Zbyt osobiście chyba to odbierasz, ja też się może nieprecyzyjnie wyraziłem. Zresztą tak jak pisałem, dla mnie osobiście ta grafika jest całkiem ok. To jest alpha i pewnie jeszcze trochę będą nad tym pracowali. Jestem jednak w stanie zrozumieć, że ktoś uważa, iż też screeny wyglądają chujowo jak na dzisiejsze czasy, bo obiektywnie patrząc tak po prostu jest. Rozumiem też, że jeśli gra będzie dobra, obroni się gameplayem i contentem, to nikt na to nie będzie zwracał najmniejszej uwagi nawet jeśli grafika będzie wyglądała tak jak teraz. Grę trzeba ocenić jako całość aby ta ocena była wymierna, na tą chwilę jedynie co może ocenić szary człowiek bez możliwości zagrania w nią, to właśnie grafika... więc też nie można mieć pretensji, że te niewymierne oceny są surowe...


_________________
Obrazek
RETIRED [UO,SWG,L2,FFXI,FFXIV,WoW,RFO,GW,CoH,DDO,SB,TR,PS,EQ2,MxO,VG,AOC,WAR,DFO,AION,RIFT,LOTRO,SWTOR,EVE]
ATM [PONY CARS GARAGE HOBBY]

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 2197 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51 ... 110  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.