mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9663 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 237, 238, 239, 240, 241, 242, 243 ... 484  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 10851
Dołączył(a): 12.02.2004
Offline
PostNapisane: 5 kwi 2012, 01:25 
Cytuj  
Piszpan napisał(a):
ja mysle ze wam lidera brakuje.


spoko, ja robie swoja gildie hardcore PvP :)


_________________



***
Avatar użytkownika

Posty: 536
Dołączył(a): 14.07.2006
Offline
PostNapisane: 5 kwi 2012, 02:11 
Cytuj  
Huragan napisał(a):
spoko, ja robie swoja gildie hardcore PvP :)

Mroczny Legion v2? Pośmiewisko całego polskiego Alliance? O ile dobrze pamiętam (trochę lat minęło) to jedyne co było hardcorowego w tej gildii to to jak bardzo zawsze dostawała po dupie w PvP :P.
Ale filmik pamiętam. Krowa Huragan ze świnią na plecach i Chylińska w tle ;P. Śmieszne czasy.

Btw. zna ktoś może datę najbliższego beta testu w GW2?


_________________
Mykinky

RED? = DEAD

******
Avatar użytkownika

Posty: 4646
Dołączył(a): 31.01.2006
Offline
PostNapisane: 5 kwi 2012, 04:38 
Cytuj  
20-22 albo 27-29 niby mialo by byc


_________________
Once upon a time games was fun and too quickly became about winning, being the best or leveling up to get sick loot. Screw that... it is the time to have fun. - Day9

******

Posty: 4303
Dołączył(a): 27.04.2005
Offline
PostNapisane: 5 kwi 2012, 06:46 
Cytuj  
20 kwietnia odbędzie się ten pierwszy Beta Weekend. :)


_________________
We are all but specks of dust in the dream of the Grand Butterfly.

****
Avatar użytkownika

Posty: 1157
Dołączył(a): 8.03.2005
Offline
PostNapisane: 5 kwi 2012, 07:30 
Cytuj  
Mendol napisał(a):
w rifcie dalismy miesiac rade, mysle, ze w gw2 zdecydowanie dluzej pogramy (w koncu).


O ile nie pogubicie sie w wyborze tego samego serwera...


_________________
OrleOko czuwa...

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 5 kwi 2012, 08:21 
Cytuj  
w rifcie dalismy rade, mysle, ze tutaj tez bez problemu.
takie komentarze zachowaj sobie juz dla siebie.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2739
Dołączył(a): 20.06.2004
Offline
PostNapisane: 5 kwi 2012, 09:03 
Cytuj  
zraz poleje sie strumien flejma, ale co tam..
ktos mi wyjasni o co tak naprawde chodzi w tej grze- do czego ona jest najbardziej zblizona?-do jakiego tytului

ogladalem pare filmikow na YT i jakies z dupy dziwolagi biegaja raz na 2 nogach , raz na 4 lapach z paleczkami w rekach albo strzelaja z pistoletow..lub rzucaja jakies wyladownaia burzowe z dupy .
np
http://www.youtube.com/watch?v=RJC28DUQcZs
http://www.youtube.com/watch?v=a5btWctwe3c
mi to bardziej jakiegos fpsa przypomina niz mmo..ale co ja tam wiem./

***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 5 kwi 2012, 09:10 
Cytuj  
Poziomka napisał(a):
zraz poleje sie strumien flejma, ale co tam..
ktos mi wyjasni o co tak naprawde chodzi w tej grze- do czego ona jest najbardziej zblizona?-do jakiego tytului

Guild Wars 1. A pozatym to rynkowy unikat ;p.

Swoja droga. Skoro TERA ci sie podoba. to GW2 zwali cie z nóg ;s


_________________
viewtopic.php?t=6093
PODPISY: banery, sig'i, podpisy muszą zgadzac sie tematycznie z profilem forum, nie mogą być animowane, nie mogą przekraczac wielkości 100KB i wymiarow 90 (wysokość) x 400 (szerokosc).


Ostatnio edytowano 5 kwi 2012, 09:12 przez iniside, łącznie edytowano 1 raz
*****
Avatar użytkownika

Posty: 2739
Dołączył(a): 20.06.2004
Offline
PostNapisane: 5 kwi 2012, 09:11 
Cytuj  
nie gralem w gw1..
no ale chyba jest do jakiegos innego tytulu zblizona pod wzgledem machaniki gry, klimatu czy tam czegos..
bo raczej nic oryginalnego nie wymyslili:)

***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 5 kwi 2012, 09:14 
Cytuj  
Poziomka napisał(a):
nie gralem w gw1..
no ale chyba jest do jakiegos innego tytulu zblizona pod wzgledem machaniki gry, klimatu czy tam czegos..
bo raczej nic oryginalnego nie wymyslili:)

Nie jest. Combat jest unikalny na skale MMO. Jest bardziej action niz TERA i wymaga duzo wiecej skila niz ten w TERA.
System Eventów, można z dużą dozą ostrożności porównać do riftów i PQ z WAR. Ale to imo tak jakby porównywać rower do ferrari..
WvWvW jest ponoć takie jak w DAoC tylko ze nowu lepsze ;p.

Na twoim miejscu cancelowal byl preorder tery ;p.


_________________
viewtopic.php?t=6093
PODPISY: banery, sig'i, podpisy muszą zgadzac sie tematycznie z profilem forum, nie mogą być animowane, nie mogą przekraczac wielkości 100KB i wymiarow 90 (wysokość) x 400 (szerokosc).

**
Avatar użytkownika

Posty: 8166
Dołączył(a): 10.05.2011
Offline
PostNapisane: 5 kwi 2012, 09:16 
Cytuj  
Poziomka napisał(a):
mi to bardziej jakiegos fpsa przypomina niz mmo..ale co ja tam wiem./


I prawidlowo (przynajmniej taka mam nadzieje):)

******

Posty: 4303
Dołączył(a): 27.04.2005
Offline
PostNapisane: 5 kwi 2012, 10:06 
Cytuj  
"One thing to note is that, earlier we talked about how we were going allow players to sidekick up in level we actually don’t have that functionality in the game and the reason we don’t have it is because when we were going through the game we thought one of the really important moments in the game was kind of that moment where you ran into something and you weren’t quite powerful enough to overcome it, or skilled enough to overcome it, and we wanted to give people the ability to kind of be able to build their character in such a way that you could by those moments instead of just bypassing them by getting artificially side kicked up a level. And so we don’t have side kicking up anymore in the game anymore except for in WvW. So if you want to think of how our dynamic level adjustment works is that it automatically happens downwards in PvE and automatically happens upwards in WvW. And competitive PvP obviously you get set to equal level everybody. So that’s kind of how that works now."


W sumie dobrze, że w PvE level skaluje się tylko w dół. :)


_________________
We are all but specks of dust in the dream of the Grand Butterfly.

**
Avatar użytkownika

Posty: 9516
Dołączył(a): 5.08.2004
Offline
PostNapisane: 5 kwi 2012, 12:33 
Cytuj  
iniside napisał(a):
Poziomka napisał(a):
nie gralem w gw1..
no ale chyba jest do jakiegos innego tytulu zblizona pod wzgledem machaniki gry, klimatu czy tam czegos..
bo raczej nic oryginalnego nie wymyslili:)

Nie jest. Combat jest unikalny na skale MMO. Jest bardziej action niz TERA i wymaga duzo wiecej skila niz ten w TERA.
System Eventów, można z dużą dozą ostrożności porównać do riftów i PQ z WAR. Ale to imo tak jakby porównywać rower do ferrari..
WvWvW jest ponoć takie jak w DAoC tylko ze nowu lepsze ;p.

Na twoim miejscu cancelowal byl preorder tery ;p.


czy w gw2 nie jest przypadkiem normalny tab target? skilla to za duzego nie wymaga chyba co? pozatym nie ma kolizji czyli moge strzelac przez kogos czy przez np. drzewo czy kamien? tera w tym momencie skillowo bije na glowe bo styknie ze taki nuker schowa sie za tanka, doslownie schowa sie i juz go nie trafisz nie mowiac o wykorzystaniu terenu, mobow i calego otaczajacego nas swiata pozatym musisz wycelowac w swoj target w gw2 widzialem jak lucznik strzela w bok przez sciane itp. no chyba ze jestem w bledzie ale skillowosc w gw2 raczej bedzie mala :)

peace.


_________________
Obrazek
http://www.pathofexile.com/forum/view-thread/611443

***
Avatar użytkownika

Posty: 536
Dołączył(a): 14.07.2006
Offline
PostNapisane: 5 kwi 2012, 12:42 
Cytuj  
iniside napisał(a):
WvWvW jest ponoć takie jak w DAoC tylko ze nowu lepsze ;p.

Tak patrząc po filmach to WvW w Guild Wars 2 wygląda prawie identycznie jak w Warhammerze Online. Z tym, że lepiej zrobione. Na większa skalę, z większym rozmachem i trzema stronami konfliktu. Nie problem zrobić by to było fajne, problem by fpsy pozwoliły grać 90% graczy a nie 10% (mało komu się to udaje). Podobnie jest z eventami. To są wypisz, wymaluj public questy z WAR, z tym, że na kompletnie innym poziomie niż u swojego predecessora. A reszta? A reszta jest albo nowa albo z GW1.

Piszpan napisał(a):
czy w gw2 nie jest przypadkiem normalny tab target? skilla to za duzego nie wymaga chyba co? pozatym nie ma kolizji czyli moge strzelac przez kogos czy przez np. drzewo czy kamien? tera w tym momencie skillowo bije na glowe bo styknie ze taki nuker schowa sie za tanka, doslownie schowa sie i juz go nie trafisz nie mowiac o wykorzystaniu terenu, mobow i calego otaczajacego nas swiata pozatym musisz wycelowac w swoj target w gw2 widzialem jak lucznik strzela w bok przez sciane itp. no chyba ze jestem w bledzie ale skillowosc w gw2 raczej bedzie mala :)

Jest sticky combat ale można unikać pocisków. Dużo jest też ground targetów z których można dodge'nąć. I nie, nie można trafiać przez drzewa i kamienie. Masz wtedy "Target Obscured". Można też strzelać będąc poza zasięgiem. Wtedy pocisk poleci ale będziesz miał "Out of Range". Jeśli ktoś klika bezmyślnie to będzie w ten sposób marnował cooldowny. Dlatego ludzie piszą, że bezmyślne walenie po 1-5 się tutaj nie sprawdza i trzeba (dla odmiany) pomyśleć.

A Tera? To najbardziej statyczna gra mmo w jaką w życiu grałem. Absolutnie każdy skill wymaga od nas byśmy się zatrzymali w miejscu. Nawet podstawowy, instantowy atak LMB klas range. Nie ma porównania. System celownika też jest mocno przereklamowany. Hitboxy graczy są wielkie jak drzwi od stodoły. Wystarczy walić w jego kierunku, nie trzeba jakoś przesadnie celować. Do tego skille są tam takie "ospałe". Jest taki 0.5-seundowy zgrzyt między każdym skillem (nie ma kolejkowania następnego skilla, gdy klikamy kolejną umiejętność zanim animacja poprzedniej się skończy). Combat nie daje przez to uczucia płynności. Byłem sporym zwolennikiem Tery do czasu jak nie zagrałem w betę. Straszliwy zawód.
W GW2 absolutnie każdy skill (no chyba, ze się mylę), można rzucać w biegu,. Nawet channelingi i casty czarów.


_________________
Mykinky

RED? = DEAD


Ostatnio edytowano 5 kwi 2012, 12:59 przez Bierzgal, łącznie edytowano 2 razy
***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 5 kwi 2012, 12:57 
Cytuj  
Piszpan napisał(a):
iniside napisał(a):
Poziomka napisał(a):
nie gralem w gw1..
no ale chyba jest do jakiegos innego tytulu zblizona pod wzgledem machaniki gry, klimatu czy tam czegos..
bo raczej nic oryginalnego nie wymyslili:)

Nie jest. Combat jest unikalny na skale MMO. Jest bardziej action niz TERA i wymaga duzo wiecej skila niz ten w TERA.
System Eventów, można z dużą dozą ostrożności porównać do riftów i PQ z WAR. Ale to imo tak jakby porównywać rower do ferrari..
WvWvW jest ponoć takie jak w DAoC tylko ze nowu lepsze ;p.

Na twoim miejscu cancelowal byl preorder tery ;p.


czy w gw2 nie jest przypadkiem normalny tab target? skilla to za duzego nie wymaga chyba co? pozatym nie ma kolizji czyli moge strzelac przez kogos czy przez np. drzewo czy kamien? tera w tym momencie skillowo bije na glowe bo styknie ze taki nuker schowa sie za tanka, doslownie schowa sie i juz go nie trafisz nie mowiac o wykorzystaniu terenu, mobow i calego otaczajacego nas swiata pozatym musisz wycelowac w swoj target w gw2 widzialem jak lucznik strzela w bok przez sciane itp. no chyba ze jestem w bledzie ale skillowosc w gw2 raczej bedzie mala :)

peace.

Mylisz sie.
a) W GW2 nie ma dedicated class. Kazdy moze robi wszystko, z roznia skutecznoscia.
b) W GW2 mozesz uzywac skili w czasie ruchu.
c) Skile w GW2 sa mocno sytuacyjne. Napierdalanie 1,2,3,4,5 jest szybka droga do grobu.
d) KAZDY skill ma kilka dodatkowych efektow/
e) mozna robić uniki.
f) Jest semi tab-target. Tak mozesz tabowac, ale ktoś kto potrafi namierzać cel trzymajac go w srodku ekranu ma przewage ruszania sie i pozycyjna.

Rly. Combat w TERA to z zalezem stwierdzam, kupa gowna w porownaniu z tym co jest w GW2 ;p. TERA ma miałki i prymitywny design. Jedyne co jest w nim fajnego to celownik... A tak. Wolny, slamazarny, i na sile trzymajacy sie utartych konceptow, ktore nijak nie pasuja do action mmo.

Cytuj:
Nawet channelingi

Niektorych sie nie da. Nie wiem czy to zamierzony efekt, czy przeoczenie.

Cytuj:
ie problem zrobić by to było fajne, problem by fpsy pozwoliły grać 90%

Ja na mojej nowej grafe w momencie >premiery< nie bede mogl grac w miare rozsadnie, to bede ragowal. Narazie sie wstrzymam. W zbyt duzych powijakach to jeszcze jest zeby wyrokowac wydajnosc ;p.


_________________
viewtopic.php?t=6093
PODPISY: banery, sig'i, podpisy muszą zgadzac sie tematycznie z profilem forum, nie mogą być animowane, nie mogą przekraczac wielkości 100KB i wymiarow 90 (wysokość) x 400 (szerokosc).

***
Avatar użytkownika

Posty: 536
Dołączył(a): 14.07.2006
Offline
PostNapisane: 5 kwi 2012, 13:01 
Cytuj  
iniside napisał(a):
Cytuj:
Nawet channelingi

Niektorych sie nie da. Nie wiem czy to zamierzony efekt, czy przeoczenie.

Channelingów jest dosyć mało ogólnie. Kojarzę chyba tylko trzy. Syfon z dagger nekromanty, plujka long bow rangera i "force choke" na air dagger elementaliście. Te chyba dało radę w biegu. Inne musiały mi umknąć. Pewnie AoE jakieś (co w sumie było by dosyć logiczne)?


_________________
Mykinky

RED? = DEAD


Ostatnio edytowano 5 kwi 2012, 13:03 przez Bierzgal, łącznie edytowano 1 raz
***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 5 kwi 2012, 13:03 
Cytuj  
Byl jakis channel z axe u necro i nie dalo sie przy nim ruszac.


_________________
viewtopic.php?t=6093
PODPISY: banery, sig'i, podpisy muszą zgadzac sie tematycznie z profilem forum, nie mogą być animowane, nie mogą przekraczac wielkości 100KB i wymiarow 90 (wysokość) x 400 (szerokosc).

**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 5 kwi 2012, 13:18 
Cytuj  
Poziomka napisał(a):
zraz poleje sie strumien flejma, ale co tam..
ktos mi wyjasni o co tak naprawde chodzi w tej grze- do czego ona jest najbardziej zblizona?-do jakiego tytului

ogladalem pare filmikow na YT i jakies z dupy dziwolagi biegaja raz na 2 nogach , raz na 4 lapach z paleczkami w rekach albo strzelaja z pistoletow..lub rzucaja jakies wyladownaia burzowe z dupy .
np
http://www.youtube.com/watch?v=RJC28DUQcZs
http://www.youtube.com/watch?v=a5btWctwe3c
mi to bardziej jakiegos fpsa przypomina niz mmo..ale co ja tam wiem./

Po prostu inny rodzaj mmorpg-a.

To czy lepszy czy gorszy to już zależy od osobistych preferencji.

Zresztą nie wiem o co ci dokładnie chodzi , jaki element jest zbliżony ?

Gear w tej grze się mało / wcale nie liczy , no przynajmniej tak ma być niby , choć podejrzewam ,że dla jakiś specyficznych buildów będzie się opłacało wygrindzić gear z odpowiednio rozłożonymi dla wymyślonego przez nas buildu statami ,ale to tylko spekulację.

Poza tym co - trochę ma zbliżonego z fps-ami ta gra , bo combat jest bardziej actiony , gear się mniej liczy , nastawienie na e-sport ,etc

W betę się fajnie grało i podejrzewam że się przez dłuższy czas będzie fajnie grało ,a czy mi na dłuższą metę podejdzie taki styl mmorpg-a - to nie wiem wypowiem się parę miesięcy po release.


Jest imo miejsce i dla mmorpg-a w którym gear się liczy i dla takiego w którym gear się nie liczy.
Zresztą gra grze nierówna - można zrobić imo mmorpg-a w którym się gear liczy a i tak jest fajny ,a można zrobić taki w którym każda nowa porcja tierowanego dungeona robi z poprzedniego gear-u wykałaczki o podłubania w zębach i wtedy jest to zjebane ,no ale to tylko ja :roll:


Wszyscy GW2 nie będą lubieć , tak samo jak nie wszyscy będą lubieć Terę (choć GW2 będzie bardziej popularne, ale to akurat mało ważne jest ,przynajmniej dla mnie jako gracza nigdy nie było).


Do czego porównać?

- open world - eventy podają ci "questy" w fajniejszy sposób niż koleś ze strzałką nad głową ,ale oprócz tego masz normalne wbijanie leveli (choć jest downscaling w dół levela jak jesteś w niżej levelowanym miejscu co jest spoko)


- crafting - nie miałem czasu potestować dłużej niż 30 min i zrobić sobie jednego 'baga' ,ale wydaje się takim zwykłym themeparkowym craftem ani lepszym ani gorszym niż w standardowym tehemparku ,ale tu się nic innego nie spodziewałem

- combat - fajnie zrobiony , mi tam wisi czy gear ma znaczenie czy nie ma (no nie do końca ,ale nie przykładam do tego takiej wagi jak niektórzy chyba) ,ale walczy się fajnie , jest trochę dynamiczniejsza niż w przeciętnym mmorpg-u , szczególnie jak się ogarnie postać , to ,że skille zależą od broni ,weapon swapping , pewne kombinację skilli ,etc

- PvP - wypowiem się nt. arenek / BG (w zasadzie to czym się arenka od bg różni? bo nigdy nie ogarniałem tego dla mnie to to samo ...) tylko ,bo w WvWvW za krótko grałem i za słaby performance tam miałem na moim zabytkowym lapku.
tzw. Structured PvP jest fajne , jak zazwyczaj mnie nudzi ,to tu się fajnie grało , nie wiem czemu i kto wie może mi się po tygodniu znudzi ,ale wątpie.
W każdym razie balans jest zrobiony dla małej grupy vs. mała grupa (imo) i arenki są ogólnie ok zrobione i idzie odrobić do pewnego momentu stratę w punktach. Ogólnie w miarę fajny fun.


- Grafika i performance - TERA jest dużo lepiej zoptymalizowana ,no ale ona wyszła w Korei rok temu.
Jakość grafiki opiera się na czym innym imo ,w Terze na wysokiej jakości teksturach i niezłym dopracowaniu technicznym całej oprawy, Ogólnie sprawia b. fajne wrażenie.
W GW2 - jakość grafy opiera się na połączeniu dobrego naprawdę poziomu artystycznego , stylizowaniu grafy miejscami na "olejny obraz" (c) oraz dużej ilości post-processingu.
Bardzo fajne wrażenie sprawia również , tyle ,że w inny sposób.

Czasem prześwituje to ,że jednak silnik ma swoje lata , z drugiej strony w TERA jest podobnie tylko jest to manifestowane b. słabym post-processingiem bo Unreal Engine I nie wspiera w ogóle chyba niektórych rzeczy?


No to tyle , chcesz coś więcej to musisz być bardziej specyficzny i dokładny w pytaniach.

edit: dodany tekst + edycja


Ostatnio edytowano 5 kwi 2012, 13:34 przez sula, łącznie edytowano 2 razy
*****
Avatar użytkownika

Posty: 2739
Dołączył(a): 20.06.2004
Offline
PostNapisane: 5 kwi 2012, 13:20 
Cytuj  
no wiesz zanim wyjdzie oficjalnie gw2, to Tera sie moze skonczyc- bo chyba gw2 nie wyjdzie wczesniej niz po wakacjach-albo nawet przed koncem roku (nie jestem na biezaco z informacjami)
a Terze daje gora ze 3-4mc czasu wiec pewno bym mogl grac na luzie w to i w to tyle ze narazie ogladajac filmiki z gw2 nie ogarniam troche tego.
moze jak ruszy beta (widzialem ktos wspominal o jakiejs dacie 20 kwiecien) i jak bym pogral w taka bete weekend to moze zmenilbym zdanie i pre-orderowal boxa

narazie to srednio to wyglada,mowie tu o tym co do tej pory obejrzalem na YT

**
Avatar użytkownika

Posty: 8166
Dołączył(a): 10.05.2011
Offline
PostNapisane: 5 kwi 2012, 13:24 
Cytuj  
http://www.keye.pl/games/product/id/438 ... Podstawowa

184zeta.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9663 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 237, 238, 239, 240, 241, 242, 243 ... 484  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.