mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 500 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 25  Następna strona
Autor Wiadomość
*
Avatar użytkownika

Posty: 5596
Dołączył(a): 24.04.2005
Offline
PostNapisane: 11 wrz 2012, 09:57 
Cytuj  
bOr_sook napisał(a):
Kto tu jest haterem?po prostu trzeb mec zdrowy rozsądek i myśleć


Ani nie masz jednego ani nie robisz drugiego więc to stwierdzenie w twoim poście to jakiś fail :lol:


_________________
Mam leniwe szare komórki.

**
Avatar użytkownika

Posty: 8077
Dołączył(a): 16.11.2004
Offline
PostNapisane: 11 wrz 2012, 10:01 
Cytuj  
Bloodleaf napisał(a):
bOr_sook napisał(a):
Zadałem ci proste pytanie,na które odpowiedz jednak przerasta twoje skromne możliwości,bo tylko umiesz kliknąć add friend i mieć miliony przyjaciół w gw2


Odpowiadam na twoje proste pytanie, tak jak dzis poz robieniu de gadałem z gostkiem 30+ minut o gw1 , daoc i innych rzeczach to jest dla mnie interakcja z innymi, teraz ty w takim razie odpowiedz mi na moje proste pytanie zobaczymy czy starczy ci na to inteligencji.


LoL a jaka jest kurwa zasluga gry w tym ze ma wbudowanego chata? To sam co napisales mozesz zrobic min tu na forum i np w D3 albo nawet w grach w budowanie wioski prze przegladarke.
Ja w RIFT odbylem countless rozmowy na chacie np o WoWie i nie uwazam tej gry za socialna lol, bo ktos tam po drugiej stronie ma chec napierdalac w klawiature a gra udostepnia chat.

Srly.. wezcie sobie pograjcie w jakiegos Darkfalla, UO czy EVE to zobaczycie co to social.
Matko swieta to co ostatnio sie na tym forum robi (jak pokolenie inisidow i bloodleafow sie dorwalo a ich wczesniejsze doswiedczenie z MMO sie chyba zaczyna i konczy na grach z fejsbuka) przechodzi ludzkie pojecie.

GW2 najbarzdiej socialna gra wszechczasow bo chat jest ingame i ludzie zamiast garc wola stac i gadac o GW1!

RE WO LU CJA! (tm by iniside). 10/10! (ofc niezalezne) 8)

PS. Post nie ma na celu bashowaia gry, post ma na celu pokazac idiotyzm argumentacji.


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 11 wrz 2012, 10:11 
Cytuj  
Tak was czytam i mam wrażenie deja vu. Ta sama dyskusja przy każdym mmorpg. ;)

Lubie Angry Joe i chuj z tym, że jest branżowy. Zachęcił mnie do kupna. Gdyby setting był ciekawszy to pewnie bym się zdecydował dać theme parkowi jeszcze jedną szansę. Podoba mi się szereg usprawnień w tej grze oraz combat, a martwi mnie wydajność na pvp. No i wsumie nic nowego tam nie na dobrą sprawę. :) Czy ze sprzętem i5 750, 4gb i 570gtx będę mógł pograć w WvW czy to problem silnika i sprzęt nie ma znaczenia?

W sumie ile tytułów już kupiło się, pograło pare h i do kosza. Nie ma abo, więc można potraktować jak kupno singla. hehe


_________________
Χ Ξ Σ

****
Avatar użytkownika

Posty: 1713
Dołączył(a): 2.11.2009
Offline
PostNapisane: 11 wrz 2012, 10:15 
Cytuj  
Ja mam 2500k kreconego, radka 6950 i w fightach mam 15-20 fpsow.


PS. Ja pierdole, na ebayu gold juz w tysiacach sie pojawia.


_________________
Abuchat.com/bettingnation - otwarta grupa non-profit dla entuzjastow esportowych.


Ostatnio edytowano 11 wrz 2012, 10:19 przez Szamotula, łącznie edytowano 1 raz
*

Posty: 157
Dołączył(a): 2.09.2011
Offline
PostNapisane: 11 wrz 2012, 10:19 
Cytuj  
Bloodleaf napisał(a):
bOr_sook napisał(a):
Zadałem ci proste pytanie,na które odpowiedz jednak przerasta twoje skromne możliwości,bo tylko umiesz kliknąć add friend i mieć miliony przyjaciół w gw2


Odpowiadam na twoje proste pytanie, tak jak dzis poz robieniu de gadałem z gostkiem 30+ minut o gw1 , daoc i innych rzeczach to jest dla mnie interakcja z innymi, teraz ty w takim razie odpowiedz mi na moje proste pytanie zobaczymy czy starczy ci na to inteligencji.

A gdzie to pytanie?
Nie osmieszaj sie już prosze...

*
Avatar użytkownika

Posty: 5596
Dołączył(a): 24.04.2005
Offline
PostNapisane: 11 wrz 2012, 10:19 
Cytuj  
Tor-Bled-Nam napisał(a):
Tak was czytam i mam wrażenie deja vu. Ta sama dyskusja przy każdym mmorpg. ;)


No jeszcze w niejednym dziale mmo będą ;)

@up

Cytuj:
A na czym polega twoje udzielanie sie w dziale gw2? Ciągłym trollowaniu?



No jak widać nie jest to dla ciebie proste, ale nie zdziwiłeś mnie ,naprawdę.


_________________
Mam leniwe szare komórki.

*

Posty: 157
Dołączył(a): 2.09.2011
Offline
PostNapisane: 11 wrz 2012, 10:20 
Cytuj  
Kabraxis napisał(a):
Bloodleaf napisał(a):
bOr_sook napisał(a):
Zadałem ci proste pytanie,na które odpowiedz jednak przerasta twoje skromne możliwości,bo tylko umiesz kliknąć add friend i mieć miliony przyjaciół w gw2


Odpowiadam na twoje proste pytanie, tak jak dzis poz robieniu de gadałem z gostkiem 30+ minut o gw1 , daoc i innych rzeczach to jest dla mnie interakcja z innymi, teraz ty w takim razie odpowiedz mi na moje proste pytanie zobaczymy czy starczy ci na to inteligencji.


LoL a jaka jest kurwa zasluga gry w tym ze ma wbudowanego chata? To sam co napisales mozesz zrobic min tu na forum i np w D3 albo nawet w grach w budowanie wioski prze przegladarke.
Ja w RIFT odbylem countless rozmowy na chacie np o WoWie i nie uwazam tej gry za socialna lol, bo ktos tam po drugiej stronie ma chec napierdalac w klawiature a gra udostepnia chat.

Srly.. wezcie sobie pograjcie w jakiegos Darkfalla, UO czy EVE to zobaczycie co to social.
Matko swieta to co ostatnio sie na tym forum robi (jak pokolenie inisidow i bloodleafow sie dorwalo a ich wczesniejsze doswiedczenie z MMO sie chyba zaczyna i konczy na grach z fejsbuka) przechodzi ludzkie pojecie.

GW2 najbarzdiej socialna gra wszechczasow bo chat jest ingame i ludzie zamiast garc wola stac i gadac o GW1!

RE WO LU CJA! (tm by iniside). 10/10! (ofc niezalezne) 8)

PS. Post nie ma na celu bashowaia gry, post ma na celu pokazac idiotyzm argumentacji.

Dokładnie

*

Posty: 157
Dołączył(a): 2.09.2011
Offline
PostNapisane: 11 wrz 2012, 10:22 
Cytuj  
Bloodleaf napisał(a):
Tor-Bled-Nam napisał(a):
Tak was czytam i mam wrażenie deja vu. Ta sama dyskusja przy każdym mmorpg. ;)


No jeszcze w niejednym dziale mmo będą ;)

@up

Cytuj:
A na czym polega twoje udzielanie sie w dziale gw2? Ciągłym trollowaniu?



No jak widać nie jest to dla ciebie proste, ale nie zdziwiłeś mnie ,naprawdę.

Żal...

**
Avatar użytkownika

Posty: 8166
Dołączył(a): 10.05.2011
Offline
PostNapisane: 11 wrz 2012, 10:26 
Cytuj  
Mendol juz pewnie pasek ze spodni wyciaga


_________________
embe napisał(a):
Szukasz gościa do zrobienia łazienki to przeglądasz jego papiery mistrzowskie czy (..) ewentualnie... bierzesz go z polecenia?
Nie ważne że inna skala ale tak to działa, taki misiewicz mógłby się okazać większym fachowcem niż richard od noszenia teczek.

*
Avatar użytkownika

Posty: 5596
Dołączył(a): 24.04.2005
Offline
PostNapisane: 11 wrz 2012, 10:33 
Cytuj  
bOr_sook napisał(a):
Żal...


Fakt skoro nie potrafisz odpowiedzieć na tak proste pytanie.

Z mojej strony eot bo nawet średnim trollem nie jesteś co najwyżej potrafisz zacytować innych.

Cytuj:
Srly.. wezcie sobie pograjcie w jakiegos Darkfalla, UO czy EVE to zobaczycie co to social.


No tak bo autoclick czy bot to social, w eve grałem 2 lata i tez jakoś tego osławionego sociala nie widziałem, co do UO sie mogę zgodzić ale UO już praktycznie nie istnieje, a po za tym w SGW pre to był social albo w Saga Of Ryzom, ale z gier które istnieją w chwili obecnej najlepszy mam tu, btw to Fb to też social i to bardzo rozbudowany ale każdy widzi to co chce szczególnie jak jego własne ego go przerasta.


Dobra ja spadam grać w GW2 bo mi szkoda tak czas marnować na puste "duskusje" komu się gra nie podoba to jego sprawa, wystarczy że wyrazi opinie raz i wystarczy wszystko ponad to to już w mniejszym lub większym stopniu trolling.


_________________
Mam leniwe szare komórki.

***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 11 wrz 2012, 10:42 
Cytuj  
Kabraxis napisał(a):
Bloodleaf napisał(a):
bOr_sook napisał(a):
Zadałem ci proste pytanie,na które odpowiedz jednak przerasta twoje skromne możliwości,bo tylko umiesz kliknąć add friend i mieć miliony przyjaciół w gw2


Odpowiadam na twoje proste pytanie, tak jak dzis poz robieniu de gadałem z gostkiem 30+ minut o gw1 , daoc i innych rzeczach to jest dla mnie interakcja z innymi, teraz ty w takim razie odpowiedz mi na moje proste pytanie zobaczymy czy starczy ci na to inteligencji.


LoL a jaka jest kurwa zasluga gry w tym ze ma wbudowanego chata? To sam co napisales mozesz zrobic min tu na forum i np w D3 albo nawet w grach w budowanie wioski prze przegladarke.
Ja w RIFT odbylem countless rozmowy na chacie np o WoWie i nie uwazam tej gry za socialna lol, bo ktos tam po drugiej stronie ma chec napierdalac w klawiature a gra udostepnia chat.

Srly.. wezcie sobie pograjcie w jakiegos Darkfalla, UO czy EVE to zobaczycie co to social.
Matko swieta to co ostatnio sie na tym forum robi (jak pokolenie inisidow i bloodleafow sie dorwalo a ich wczesniejsze doswiedczenie z MMO sie chyba zaczyna i konczy na grach z fejsbuka) przechodzi ludzkie pojecie.

GW2 najbarzdiej socialna gra wszechczasow bo chat jest ingame i ludzie zamiast garc wola stac i gadac o GW1!

RE WO LU CJA! (tm by iniside). 10/10! (ofc niezalezne) 8)

PS. Post nie ma na celu bashowaia gry, post ma na celu pokazac idiotyzm argumentacji.

Jesteś hipokrytą.

Najpierw narzekasz na to ze, kazdy w tej grze jest samo wystarczalany, tylko wymaga to za dużo grindu, czasu i inne pierdy.
Potem narzekasz, ze gra jest za malo socjalna, bo gracze nie musza sie ze sobą komunikować (czyt. socjal nie jest hamsko narzucony, moge sie socjalizować z tymi z którymi mi to odpowiada).

Jakbyś wysilił szare komórki to byś zobacyzł że:
1. Nie musisz grindować.
2. Możesz sobie znaleść kolegów i koleżanki.
3. Z których wybierzecie sobie kogoś kto będzie dla was craftował.
4. Możecie mu wspólne dawać materiały.
5. Nie musisz wszystkiego robić sam. Chyba że chcesz.

Jest wielka różnica pomiędzy posiadaniem wyboru a narzucaniem wyboru. GW2 daje ci wybor jak chcesz osiągnąć różne cele. Nawet jesli tych wyborów nie jest strasznie dużo, jest ich więcej. Nie narzuca ci jedynej słusznej scieżki.

Nawet nie będe tego porównywał do innych gier. Niechce mi sie, a ty i tak jesteś ślepy na porównania.
Ja może jestem fanbojem, ale ty masz arcyciekawą skołność do filtrowania faktów tak, zeby odpowiadały tylko twojej aktualnej wizji.

Sorry. Ale straciłeś całą swoją wiarygodność.
O GW1 nawet nie pisz. Bo w dupie byłeś gówno widziałes.
I GW2 jest bardzo podobne. Pare rzeczy jest inne (wymóg tego, że zony sa otwarte), ale generalnie gry sa do siebie bardziej podobne niż nie sa.
Ba gW2 jest dużo bardziej rozbudowane w momencie premiery niż GW1 po Factions.

Wiecej ci nie odposuje. Możesz sobie darować odpisywanie na tego posta. Nie mam zamiaru czytać więcej twoich wybrakowanych wypocin.


_________________
viewtopic.php?t=6093
PODPISY: banery, sig'i, podpisy muszą zgadzac sie tematycznie z profilem forum, nie mogą być animowane, nie mogą przekraczac wielkości 100KB i wymiarow 90 (wysokość) x 400 (szerokosc).

**
Avatar użytkownika

Posty: 8077
Dołączył(a): 16.11.2004
Offline
PostNapisane: 11 wrz 2012, 10:46 
Cytuj  
Z ograniczonym czlowiekiem nie bede dyskutowal. Tak Fb to social kurwa i ma w chuj wspolnego z MMO a w EVE wogole go nie ma (oczywista oczywistosc.. corpy, sojusze, alliance, polityka i wojny gidliowe, itd to wymysly ccp aby kmiotkow nabierac reklamami). GW2 ma najlepszy bo ma chat mimo ze fakty sa takie ze gra nie wymaga jakiejkolwiek interakcji miedzy graczami i nie buduje zadnej spolecznosci w jakikolwiek sposob (bo nie ma do tego zadnych mechanizmow oprocz wlasnie chata lol). Nawet mechanizmy gildiowe premiuja tak samo granie solo jak w grupie z guildmates lolz. Super social.

/facepalm

:lol:

W GW 2 social nie istnieje. Koniec. Kropka.

Cytuj:
Dobra ja spadam grać w GW2 bo mi szkoda tak czas marnować na puste "duskusje" komu się gra nie podoba to jego sprawa, wystarczy że wyrazi opinie raz i wystarczy wszystko ponad to to już w mniejszym lub większym stopniu trolling.


to spadaj... forum jest po to aby dyskutowac, jak nie masz argumentow to rzeczywiscie mozesz spadac (a nie masz).
I nie tobie oceniac co jest trolingiem a co nie. Jestes taki jak zabolek, ktory latal po dziale D3 i kazdemu, ktory wyrazil niepochlebna opinie na temat dowolnego elementu D3 wmawial ze jest trollem i blagal ludzi zeby przestali. hehe

PS. a propos tego fejsbuka... rozbudowany social to masz jak pojdziesz do sasiada mu pomoc naprawic drzwi do garazu albo w EVE Online jak musisz miec plecy w dwoch corpach aby przeleciec fragment mapy bez puffniecia a nie kurwa przy klikaniu ze 'lubisz to' jak franek jest z skomplikowanym zwiazku.
/lol pokolenie fejsbuka. Wyjdz czasem z domu to moze zobaczysz jak wyglada social i jak moze wygladac jest implementacja w grze MMO.


_________________
Obrazek


Ostatnio edytowano 11 wrz 2012, 10:54 przez Kabraxis, łącznie edytowano 2 razy
****
Avatar użytkownika

Posty: 1713
Dołączył(a): 2.11.2009
Offline
PostNapisane: 11 wrz 2012, 10:48 
Cytuj  
Btw ktory to cwaniak tak ochoczo spamowal topic, ze w gw2 nie bedzie botow bo nie ma po co miec golda ;>?
Bo ja tutaj widze next gen botting - boty wspolpracuja ze soba. Nowy social!


_________________
Abuchat.com/bettingnation - otwarta grupa non-profit dla entuzjastow esportowych.

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 11 wrz 2012, 10:49 
Cytuj  
To jest taki single player z możliwością rozmów póki co...
Jak WoWcrap.
Ja wiem, że nienawidziliście FFXI, w głównej mierze przez to, że nie graliście (a grając w GW2 argumentacje o pedoTaruTaru wsadzić możecie sobie w otchłanie odbytu), ale tam powyżej lvl10 solo dało się co najwyżej pobiegać. A i to nie wszędzie.
SWG jako przykładu nie przywołam, bo tam solo dało się sporo zdziałać.
MMO nie polega na tym, że mogę sobie pogadać, ale na tym, że mogę wpływać na gospodarkę (w GW2 gra tylu retardów, że jest to póki co niemożliwe), że mogę komuś jebnąć (vide SWG - takie na wpół open pvp było), przez większość gry bawić się drużynowo, a jak całe to multi ma polegać na gadaniu to mogliby chociaż jakiś wygodny czat zrobić (vide FFXI/SWG).
GW2 nie jest crapem jak Aion, ale jakąś rewolucją też nie jest. Ot kolejny themepark (ta - to jest themepark) na 2 tygodnie, a potem można zapomnieć, że taki tytuł istniał.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

*

Posty: 157
Dołączył(a): 2.09.2011
Offline
PostNapisane: 11 wrz 2012, 10:50 
Cytuj  
Bloodleaf napisał(a):
bOr_sook napisał(a):
Żal...


Fakt skoro nie potrafisz odpowiedzieć na tak proste pytanie.

Z mojej strony eot bo nawet średnim trollem nie jesteś co najwyżej potrafisz zacytować innych.

Cytuj:
Srly.. wezcie sobie pograjcie w jakiegos Darkfalla, UO czy EVE to zobaczycie co to social.


No tak bo autoclick czy bot to social, w eve grałem 2 lata i tez jakoś tego osławionego sociala nie widziałem, co do UO sie mogę zgodzić ale UO już praktycznie nie istnieje, a po za tym w SGW pre to był social albo w Saga Of Ryzom, ale z gier które istnieją w chwili obecnej najlepszy mam tu, btw to Fb to też social i to bardzo rozbudowany ale każdy widzi to co chce szczególnie jak jego własne ego go przerasta.


Dobra ja spadam grać w GW2 bo mi szkoda tak czas marnować na puste "duskusje" komu się gra nie podoba to jego sprawa, wystarczy że wyrazi opinie raz i wystarczy wszystko ponad to to już w mniejszym lub większym stopniu trolling.

Graj graj...
Bo co innego możesz w życiu robić?

*
Avatar użytkownika

Posty: 5596
Dołączył(a): 24.04.2005
Offline
PostNapisane: 11 wrz 2012, 11:03 
Cytuj  
tczewiak napisał(a):
Ot kolejny themepark na 2 tygodnie, a potem można zapomnieć, że taki tytuł istniał.


Ale dlaczego swoja opinię przypisujesz do wszystkich graczy w GW2? To twoja opinia i spoko ale nie wszyscy o dziwo tak uważają.


_________________
Mam leniwe szare komórki.

****
Avatar użytkownika

Posty: 1034
Dołączył(a): 16.02.2005
Offline
PostNapisane: 11 wrz 2012, 11:08 
Cytuj  
Cytuj:

No tak bo autoclick czy bot to social, w eve grałem 2 lata i tez jakoś tego osławionego sociala nie widziałem,


Mozna grac w eve nie doswiadczajac socjala i 10 lat, pod warunkiem ze tluczesz misje w hi :)

Bez corpo sam to mozesz pochodzic po stacji grajac w low/null
W ta gre nie da sie grac bez TS'a, mozna powiedziec ze tego socjala jest nawet za duzo ;p

**
Avatar użytkownika

Posty: 8077
Dołączył(a): 16.11.2004
Offline
PostNapisane: 11 wrz 2012, 11:10 
Cytuj  
iniside napisał(a):
Wiecej ci nie odposuje.


1. uje sie nie kreskuje. 8)

2. GW2 jest mniej rozbudowane niz WoW w momencie premiery a ty porownujesz do jedynki. hehe... to jest prosciutki themepark nic wiecej. Bardzo prosciutki... Dokladnie taki jak inne - tylko prostszy i mniej rozbudowany (bo jedyne co moesz robic to napieprzac mobki i farmic eskorty - zero innych activities). O ilosci skilli/buildow i sposobow rozwoju postaci juz nie wspomne bo pewnie jest tego kilkanascie razy mniej niz w jedynce. Wogole mocno mi zal zajebistego skill systemu i systemu rozwoju z GW1.

3. Nie odpisuj. Jak sobie ze swoim gadaniem o skeletal meshach i 'kocham arenaNEt' razem z bloodleafem w pizdu na jakiegos fejsbuka lajkowac posty o GW2 to moze bedzie mozna w tym dziale normalnie porozmawiac z ludzmi ktorzy maja jakas wiedze o MMO i nie uwazaja ze w RPG fabula jest niewazna, w themeparkach moglby byc tylko combat i napierdlanie mobow a social w MMO = pierdolenie na chacie.

Cytuj:
Ale dlaczego swoja opinię przypisujesz do wszystkich graczy w GW2? To twoja opinia i spoko ale nie wszyscy o dziwo tak uważają.


Ja pierdole.... ofc ze to jego opinia... ma ci pisac calym zdaniem 'uwazam ze" jak w podstawowce? Ile ty masz lat?
i ofc nie wszyscy tak uwazaja - dlatego powstaly fora na ktorych sie dyskutuje i wymienia poglady a nie zakrzykuje "jak sie nie podoba to nie pisz!" co usilnie probujesz robic.
Tylko jest roznica miedzy dyskusja z argumentami a pierdoleniem fanboja z argumentacja "ale w GW2 jest chat" an poziomie wczesnego gimnazjum.

/rotfl


_________________
Obrazek

****
Avatar użytkownika

Posty: 1713
Dołączył(a): 2.11.2009
Offline
PostNapisane: 11 wrz 2012, 11:25 
Cytuj  
Co do buildow to wogle jest smiesznie imo. Zastanawia mnie po co ktos mialby wybierac inne staty niz pure offensive czyli power + crit, ew. condi + crit przeciez i tak tutaj nie ma holy trinity to po co byc tanky itp.


_________________
Abuchat.com/bettingnation - otwarta grupa non-profit dla entuzjastow esportowych.

***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 11 wrz 2012, 11:28 
Cytuj  
Hehehe. Kabraxis poraz kolejny oczywiscie pominął rzecyz niewygodne i skupił sie tylko na tym co pasuje do jego teorii :lol:


_________________
viewtopic.php?t=6093
PODPISY: banery, sig'i, podpisy muszą zgadzac sie tematycznie z profilem forum, nie mogą być animowane, nie mogą przekraczac wielkości 100KB i wymiarow 90 (wysokość) x 400 (szerokosc).

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 500 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 25  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.