mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47868 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 290, 291, 292, 293, 294, 295, 296 ... 2394  Następna strona
Autor Wiadomość
***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 31 sie 2013, 13:41 
Cytuj  
embe - zwyczajnie się dziwią i dają o tym znać w "internetach". Wychowani w środowisku jednokulturowym, od dziecka przebywając jedynie wśród polaków-katolików (ewentualnie trafi się jakiś ateista, który różni się tym, że w niedzielę zamiast na mszę chodzi na zakupy do biedronki), białych o słowiańskich rysach szokuje ich widok dziwnych osobników odprawiających nieznany obrządek. Zwierz jakiś? Ufoludki?

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 31 sie 2013, 14:13 
Cytuj  
Otoz to. A bardziej to szokuje wlasnie brać katolicka. W dodatku kazda religia konkuruje z inna i nie jest tolerancyjna.

I nie jestem ateista, mam gdzies te kwestie. Nie interesuja mnie jesli mnie nie dotycza.
Polska niby gwarantuje wolnosc wyznania, wiec jesli Tobie pozwalaja byc katolikiem, to pozwol innym byc ateista, apropos afiszowania sie z durnymi pogladami.


_________________
.

**

Posty: 312
Dołączył(a): 4.01.2005
Offline
PostNapisane: 31 sie 2013, 14:19 
Cytuj  
Chociaz sam nie wierze w Boga, atesci w dzisiejszym internecie sa tak samo wkurzajacy jak religijni idioci. Niech obie grupy trzymaja swoja wiare, lub jej brak, dla siebie. W obu przypadkach jest to tak samo malo interesujace dla innych ludzi.


_________________
"Jeśli już nie masz o czymś pojęcia, to przynajmniej postaraj się o zamieszanie."

*
Avatar użytkownika

Posty: 5159
Dołączył(a): 10.02.2009
Offline
PostNapisane: 31 sie 2013, 15:14 
Cytuj  
Highlander napisał(a):
Otoz to. A bardziej to szokuje wlasnie brać katolicka. W dodatku kazda religia konkuruje z inna i nie jest tolerancyjna.

I nie jestem ateista, mam gdzies te kwestie. Nie interesuja mnie jesli mnie nie dotycza.
Polska niby gwarantuje wolnosc wyznania, wiec jesli Tobie pozwalaja byc katolikiem, to pozwol innym byc ateista, apropos afiszowania sie z durnymi pogladami.

ta
Highlander pare postów wyżej napisał(a):
I nie, nie podobaja mi sie te ciapoki, roznice kulturalne, religijne doprowadzaja do konfilktow itp. Ciekawe czy jak do ciapokow pojedziesz to czy mozesz sie zachowywac jak ci sie podoba, czy moze musisz sie dostosowac? Czemu oni nie musza sie dostosowywac do norm u nas panujacych?

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 31 sie 2013, 15:30 
Cytuj  
To byl przytyk na argument embe.
Jak tu wiecej byloby ciapatych to brac katolicka bedzie sie oburzac i chcac nie chcac i tak bede wmieszany w konflikt.
I tak, uwazam, ze jak sie do innego kraju jedzie to powinno sie przyjac tam panujace normy spoleczne, a nie panoszyc ze swoimi.
Wolalbym by kazdy w co tam sobie wierzy trzymal w chacie lub robil to co musi w miejscach do tego przeznaczonych. Ale tak nie bedzie.
Rozumiem, ze jest tu wiekszosc katolicka, nie stana sie wszyscy nagle tolerancyjni i mili, ani jej nie zlikwiduja, dlatego juz wole jedna religie. Nie lubie jesli mniejszosc narzuca cos wiekszosci.


_________________
.

*
Avatar użytkownika

Posty: 5159
Dołączył(a): 10.02.2009
Offline
PostNapisane: 31 sie 2013, 16:15 
Cytuj  
W Polsce akurat spory ułamek muzułmanów to mieszkający tutaj od ponad 600 lat Tatarzy, więc argument o przyjeździe do innego kraju trochę z dupy. Paru kolesi pomodliło się po swojemu w miejscu publicznym, a ty robisz dramę jakby ktoś zajebał swoją córkę za cudzołóstwo.
Cytuj:
Wolalbym by kazdy w co tam sobie wierzy trzymal w chacie lub robil to co musi w miejscach do tego przeznaczonych. Ale tak nie bedzie.

I dobrze, bo byłoby to strasznie chujowe.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 31 sie 2013, 16:24 
Cytuj  
Napisalem, ze problemem byloby gdyby to bylo na wieksza skale. W innych krajach coraz wiecej, u nas nie bedzie?
Wrzucilem linka, drame zrobil kto inny.

chujowe? co w tym takiego zlego? Dla mnie ogolnie klepanie formulek i modlenie sie do obrazkow to fail. Wiara w religie, a nie Boga.


_________________
.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 31 sie 2013, 21:49 
Cytuj  
Też nie widzę dlaczego trzeba się afiszować z wiarą? To powinna być wewnętrzna sprawa każdego człowieka. Wierzysz w Chrystusa, Allaha, Wielką Latającą Pizzę - co mnie to obchodzi? To twoja prywatna sprawa.
Podobnie jak wiara w istnienie/nie_istnienie życia na innych planetach. Jakoś nikt nie potrzeby by wychodzić z tym na ulicę i afiszować swoich przekonań. Nie ma napinki aka Junkier/Blendamend style - "ja jestem najlepsiejszy, posiadłem monopol na rację a każdy kto myśli inaczej ten kretyn" - nie ma żadnego problemu.

A niestety z wiarą jest tak, że musimy się afiszować, wieszać odpowiednie obrazki na ścianach, krzyżyki na szyi, zasłaniać całą twarz, nosić pejsy do samego pępka, czy punkt dwunasta w południe walić pokłony w kierunku Mekki. A potem są konflikty - jednemu się nie podoba obrazek, drugiemu krzyżyk, jeszcze inny ma problem z dziwakami utałanymi w czerń gdzie błyskają tylko oczy, a mnie przeszkadza jak o 12 w południe nie mogę przejść ulicą bo jakieś pajace się gibają na chodnikach...
I tak się zaczyna.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10854
Dołączył(a): 12.02.2004
Offline
PostNapisane: 31 sie 2013, 22:17 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
Też nie widzę dlaczego trzeba się afiszować z wiarą? To powinna być wewnętrzna sprawa każdego człowieka. Wierzysz w Chrystusa, Allaha, Wielką Latającą Pizzę - co mnie to obchodzi? To twoja prywatna sprawa..


Fuck`em all
http://www.youtube.com/watch?v=Gdr6yd-E-0Q


_________________



*
Avatar użytkownika

Posty: 5159
Dołączył(a): 10.02.2009
Offline
PostNapisane: 1 wrz 2013, 00:31 
Cytuj  
Highlander napisał(a):
chujowe? co w tym takiego zlego? Dla mnie ogolnie klepanie formulek i modlenie sie do obrazkow to fail. Wiara w religie, a nie Boga.

Oczywiście w naszym liberalnym i pluralistycznym społeczeństwie masz prawo do takiej opinii.
Co absolutnie nie zmienia faktu, że co do zasady dopóki nie robią nikomu krzywdy chuj Ci do tego co inni ludzie robią w przestrzeni publicznej.
Post Mareczka to tradycyjnie jeden wielki strzał w chochoła więc poprzestanę tylko na sprostowaniu jednej istotnej rzeczy
Cytuj:
ja jestem najlepsiejszy, posiadłem monopol na rację a każdy kto myśli inaczej ten kretyn

Wcale nie uważam cię za kretyna dlatego, że się ze mną nie zgadzasz.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 1 wrz 2013, 07:32 
Cytuj  
btw. fajny artykuł:

http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,145 ... raju_.html

To mnie szczególnie ujęło:
rząd obiecywał obniżyć i uprościć podatki, a zamiast tego je podwyższa,
obiecywał sprawną i tanią administrację, a pompuje biurokrację,
nie dba o dobre prawo i sprawne sądownictwo,

Brzmi znajomo? Rządy nieudaczników z PO?
Nie to, polityka Grecji z lat 2001-2010..

******

Posty: 3429
Dołączył(a): 25.10.2010
Offline
PostNapisane: 1 wrz 2013, 23:22 
Cytuj  
http://www.kwasnicki.mpolska24.pl/5014/27-postulatow

Cytuj:
Wydaje mi się, że głos ten wart jest upowszechnienia i dlatego pozwolę sobie te postulaty przedstawić.

Trochę przypominają one (stylistyką, ‘zakorzenieniem’ w naszych codziennych kłopotach, oczywistością, ale też i pewną naiwnością) te 21 postulatów Międzyzakładowego Komitetu Strajkowego z 17 sierpnia 1980.

Podobnie jak to było 33 lata temu, można te 27 postulatów spisać na tablicy ze sklejki , potraktować jako plan minimum, który w realizacji będzie wyglądał całkiem inaczej, ale przynajmniej zapoczątkuje zmiany i wejście na ścieżkę zmian z której już nie będzie odwrotu. Marzy mi się by takie swojsko brzmiące, prosto, ‘od serca’, napisane postulaty stały się zaczynem społecznego ruchu na rzecz koniecznych reform w Polsce.

Myślę, że po kilkudziesięciu latach, z wieloma z tych 27 postulatów będzie tak jak wieloma z tych historycznych 21 postulatów: spełnione będą, ale nie tak jak wyobrażali sobie ich twórcy (np. „Realizować pełne zaopatrzenie rynku wewnętrznego w artykuły żywnościowe, a eksportować tylko i wyłącznie nadwyżki”), będą całkowicie niezrozumiałe dla młodego pokolenia (np. „Wprowadzić na mięso i przetwory kartki – bony żywnościowe (do czasu opanowania sytuacji na rynku)” lub „Znieść ceny komercyjne i sprzedaż za dewizy w tzw. eksporcie wewnętrznym”). Te ‘niedostatki’ wydaje się nieważne, ważne by zogniskowały wokół siebie Polaków, zainicjowały dyskusję i zaktywizowały ludzi.

Oto te postulaty:

Zlikwidować podatek dochodowy. Dlaczego karze się człowieka za to, że pracuje. Ewentualnie wprowadzić podatek pogłówny dla każdego pracującego.
Wprowadzić jedną stawkę VAT (np. 15 %) i co za tym idzie zlikwidować różnego rodzaju ulgi. Skończą się machlojki na podatku VAT i idiotyczne interpretacje Urzędów Skarbowych.
Zlikwidować urzędy marszałkowskie i powiaty – dublują kompetencję.
Uprościć prawo podatkowe. Zapisy w polskim prawie podatkowym zmieniane do tej pory były około 19 tysięcy razy.
Znieść finansowanie partii z budżetu.
Zreformować KRUS.
Zlikwidować urzędy pracy albo je sprywatyzować.
Znieść przywileje emerytalno-rentowe (policja, górnicy, wojsko, wymiar sprawiedliwości), policjant może dorobić sobie bez ograniczeń na emeryturze, a ZUS zabiera mu tylko 25% z uposażenia emerytalnego, górnik 25 lat i 3000 z emerytury, sędzia -przechodzenie w stan spoczynku, wojskowi kucharze w wieku 40 latach na emeryturze.
Obniżyć akcyzę na paliwa, energie elektryczną, węgiel. Skandal żeby akcyzą objęte było nośniki energii.
Zmniejszyć liczebność Sejmu i Senatu oraz Rad Miast co najmniej o połowę, np. w takim Nowym Yorku liczącym 8 milionów mieszkańców Rada liczy 51 radnych a Warszawy 60
Zmniejszy ilość ministerstw do 5 (gospodarki, spraw wewnętrznych, obrony narodowej, spraw zagranicznych i sprawiedliwości).
Wprowadzić możliwość wyboru Trybunału Konstytucyjnego przez obywateli.
Wprowadzić do konstytucji zakaz zadłużania się skarbu państwa (uchwalania budżetu państwa z deficytem) powyżej 20% w relacji do PKB,
Obniżyć koszty pracy dzisiaj pracownik dostający 2500 zł na rękę netto kosztuje pracodawcę 4300 zł.
Wprowadzić dobrowolność ubezpieczeń społecznych (ewentualnie coś na wzór emerytur kanadyjskich – każdy dostaje minimum na przeżycie, a resztę odkłada sobie sam).
Zreformować sądownictwo.
Zlikwidować NFZ – zamiast tego wprowadzić regionalne kasy chorych i dopuścić inne podmioty, które mógłby ze sobą konkurować ceną usług medycznych. Dobrowolność płacenia składki zdrowotnej, kto chce niech płaci składkę, kto nie chce niech się sam ubezpieczy. Łapiński za pseudo reformę z NFZ, przeprowadzoną w celu upchania tam swoich kolesi, powinien pójść siedzieć do więzienia.
Wyjść z Euro-Kołchozu, który ograniczeniami administracyjno-prawnymi zabija polską przedsiębiorczość( niestety teraz jest to bardzo trudne do zrealizowania).
Zmniejszyć biurokrację w samorządach (gmina, powiat, województwo).
Wprowadzić w Konstytucji możliwość odwołania w drodze referendum lokalnym posła (posłanki), ministra (ogólnokrajowym), po upływie połowy kadencji poseł byłby zobligowany przedstawić swoje dokonania (liczbę interpelacji, zapytań, wykazu ustaw za którymi głosował itp.).
Znieść przywileje dla posłów i senatorów. Obecnie poseł może jeździć za darmo środkami komunikacji miejskiej, pociągami, pożyczki na preferencyjnych zasadach).
Wprowadzić JOWy. Nie są idealnym rozwiązaniem, ale wolę już mieć jakikolwiek wpływ na wybór kandydata niż ciągle od 24 lat głosować na tego człowieka, którego wódz partyjny umieści na liście swojej partii. System wyborczy Hondt’a powinien odejść do lamusa.
Wprowadzić coś na wzór ustawy z dnia 30 stycznia 1920 roku w przedmiocie odpowiedzialności urzędników za przestępstwa popełnione z chęci zysku.
Wprowadzić od podstawówki nieobowiązkowe zajęcia z logiki i ekonomii.
Zdemonopolizować rynek gazu i paliw.
Wprowadzić do kodeksu karnego system kumulacji kar taki jaki istnieje w Stanach Zjednoczonych.
Znieść Konstytucję z 1997 roku i napisać nową. Obecna konstytucja stworzona przy udziale środowisk wywodzących się z solidarności i nieboszczki PZPR umożliwiła zabetonowanie polskiej sceny politycznej i tylko stworzyła pozory Polski jako demokratycznego państwa prawnego.


Koniec lata.


_________________
Obrazek

**
Avatar użytkownika

Posty: 9516
Dołączył(a): 5.08.2004
Offline
PostNapisane: 3 wrz 2013, 12:05 
Cytuj  
berlin chyba jest pierwszy ktory zakazuje chinki w boze narodzenie? az sie wierzyc nie chce

http://www.wykop.pl/ramka/1636868/boze-narodzenie-2013-w-berlinie-kreuzbergu-nielegalne-zakazy/


_________________
Obrazek
http://www.pathofexile.com/forum/view-thread/611443

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 3 wrz 2013, 12:09 
Cytuj  
ulzylo mi, myslalem, ze chodzi Ci o zakaz azjatek...


_________________
.

***
Avatar użytkownika

Posty: 13268
Dołączył(a): 7.11.2004
Offline
PostNapisane: 3 wrz 2013, 12:11 
Cytuj  
Co tam dokładnie napisali? Wykop mi nie działa.


_________________
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent

****
Avatar użytkownika

Posty: 1514
Dołączył(a): 5.10.2009
Offline
PostNapisane: 3 wrz 2013, 12:18 
Cytuj  
Cytuj:
Urząd dzielnicy Friedrichshain-Kreuzberg w Berlinie zabronił obchodzenia Bożego Narodzenia w miejscach publicznych. Choinka ma być tylko jedna, umieszczona we wcześniej ustalonym przez władze miejscu. - donosi "Berliner Zeitung". O ile dobrze zrozumiałem artykuł, zabrania się także roznoszenia opłatków po domach.

Powodem takiej decyzji urzędników było zakazanie w sierpniu hucznego obchodzenia przez Muzułmanów końca Ramadanu na ulicach Berlina. W efekcie Muzułmanie wymogli na urzędnikach takiego samego traktowania wszystkich religii.


Ps. jadłem wczoraj kebaba :(


_________________
PSN_id: Adhoc8810

***
Avatar użytkownika

Posty: 19066
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 3 wrz 2013, 12:43 
Cytuj  
Adhoc napisał(a):
Cytuj:
Urząd dzielnicy Friedrichshain-Kreuzberg w Berlinie zabronił obchodzenia Bożego Narodzenia w miejscach publicznych. Choinka ma być tylko jedna, umieszczona we wcześniej ustalonym przez władze miejscu. - donosi "Berliner Zeitung". O ile dobrze zrozumiałem artykuł, zabrania się także roznoszenia opłatków po domach.

Powodem takiej decyzji urzędników było zakazanie w sierpniu hucznego obchodzenia przez Muzułmanów końca Ramadanu na ulicach Berlina. W efekcie Muzułmanie wymogli na urzędnikach takiego samego traktowania wszystkich religii.


Ps. jadłem wczoraj kebaba :(


Niemcy juz od jakiegos czasu sie glowia jak sie wyplatac z multi-kulti. Prawo unijne tylko sprzyja takim dziwactwom.

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 3 wrz 2013, 12:47 
Cytuj  
http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/op ... -i-komorki


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

****
Avatar użytkownika

Posty: 1514
Dołączył(a): 5.10.2009
Offline
PostNapisane: 3 wrz 2013, 12:55 
Cytuj  
tczewiak napisał(a):
http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/oplata-audiowizualna-najwczesniej-w-2015-r-takze-za-komputery-tablety-i-komorki

Czekam z utensknieniem.
Jeszcze licze na podatek od rodzin bezdzietnych.

A tak serio to mogę te 10 zł płacić tylko niech cała suma idzie do trójki.


_________________
PSN_id: Adhoc8810

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 3 wrz 2013, 12:58 
Cytuj  
A ja nie mogę tych 10zł płacić. Uważam, że znacznie lepszym ich spożytkowaniem jest inwestycja w piwo.
Niech wypierdalają od tego z jakich usług chcę korzystać. Z TV nie korzystam, z radia też nie. Zapewniam też, że nie oglądam chujostw made by tvp na youtubie.
Niech mnie pocałują w dupę, bo ani razu tego gówna nie zapłacę.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47868 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 290, 291, 292, 293, 294, 295, 296 ... 2394  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.