mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7635 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 234, 235, 236, 237, 238, 239, 240 ... 382  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 19 wrz 2013, 07:45 
Cytuj  
Bawiłeś się zakładką "Zabezpieczenia"? Jeśli tak, to poklikaj w "Zaawansowane" i "Dostęp czynny".

X.


_________________
http://zaginiony.net

****
Avatar użytkownika

Posty: 1741
Dołączył(a): 16.03.2009
Offline
PostNapisane: 19 wrz 2013, 13:22 
Cytuj  
Xanth napisał(a):
Bawiłeś się zakładką "Zabezpieczenia"? Jeśli tak, to poklikaj w "Zaawansowane" i "Dostęp czynny".

X.

Zajebiście, dzięki.

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 19 wrz 2013, 16:41 
Cytuj  
czy jest gdzieś dostępny soft do myszek a4tech, czyli oscar editor x7 dla windows 8, to co mają na nieaktualizowanej swojej stronie do starocie z 2011-2012 roku i wywala się w win8, co tez przy okazji świadczy o tym że win8 gównianie sobie radzi ze zgodnością wsteczną ( może tylko u mnie, kto wie ).


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 20 wrz 2013, 06:45 
Cytuj  
czy ktoś może polecić jakiś fajny gaming headset z mikrofonem? Najlepiej jakby działał z PS3/4 i PC.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2986
Dołączył(a): 29.02.2008
Offline
PostNapisane: 20 wrz 2013, 15:54 
Cytuj  
M$ przysłał mi na maila info o Windows 8.1 zachęcając do zmiany (miałem 8, wywaliłem i wróciłem do 7tki). Szukając w necie opinii i różnic między podstawką, a wersją 8.1 natknąłem się na artykuł w Chipie, w którym m.in. piszą:

Cytuj:
Aktualizując system do wersji 8.1, kiedy ta w końcu się pojawi do pobrania w końcowej wersji, powinniśmy w zauważalny sposób odczuć zmianę w wydajności. Microsoft prezentował na żywo różnice przy uruchamianiu tej samej aplikacji na Windows 8, i Windows 8.1, na tym samym sprzęcie. Różnicę widać było gołym okiem.

Aplikacje uruchamiają się od pięciu do trzydziestu procent szybciej, zużywają od dziesięciu do dwudziestu procent mniej pamięci, reagują też na interakcję ze stront użytkownika od 15 do 35 procent szybciej.


Czy ktoś miał okazję już to może sprawdzić i może potwierdzić/zaprzeczyć? Oczekuję wymiany karty graficznej na przełomie miesiąca i zrobiłbym reinstalację systemu ale nie wiem czy warto wrzucać na nowo 8kę..


_________________
For the pony!

**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 20 wrz 2013, 16:06 
Cytuj  
Mam 8.1 Preview atm. Różnica trochę jest między 8.1, a 8 na korzyść nowszej, ale mniejsza niż między np. Vistą / 7 a 'gołą' 8-ką. Jak zmieniłem na 8 to różnicę w responsywności było widać na pierwszy rzut oka we wszystkim, a między 8 a 8.1 jednak już jest dużo mniej wyraźna.

Ogólnie MS jak chcę przeżyć, to będzie musiał w przyszłości mocno inwestować, w "odchudzenie" i przyśpieszenie Windowsa, bo overhead jest duży, a ma przecież walczyć na tabletach. (niedługo ofensywa tabletów z prockami x86 Intela i Windowsem). Tylko mam trochę wątpliwości czy MS rozumie jak niewiele czasu mu pozostało i, że się musi sprężać.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 20 wrz 2013, 16:19 
Cytuj  
Dzis właśnie ugradowałem się do 8.1 Enterprise RTM (bo się właśnie pokazał w Technecie) i generalnie szału nie ma. Niby jakby lepiej, ale jakby to nie to (ale to pewnie dlatego, ze maszyna stoi na i7, dużej ilości ramu i ssd, na słabszych możliwe że będzie lepiej) ;)

X.

PS. W weekend mam zamiar upgradować starego netbooka na Atomie 1 generacji. Win8 daje sobie radę (lepiej niż win7), ale skok wydajności w 8.1 pewnie dopiero tu odczuję ;)

sula napisał(a):
Tylko mam trochę wątpliwości czy MS rozumie jak niewiele czasu mu pozostało i, że się musi sprężać.

A z kim ma konkurować? Z Androidem? No proszę cię, jakbyś miał wybor pomiędzy tanim tabletem z Androidem a Windowsem 8 (nie RT), to co byś wybrał? ;)


_________________
http://zaginiony.net

***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 20 wrz 2013, 17:17 
Cytuj  
Z androidem oczywiscie.
Co ma takiego Windows na tablecie, zeby go wogole na tym tablecie chciał uzywać ? Ahh, juz wiem. Zajmuje po instalacji ponad 12GB miejsca. No to jest niezly ficzer.
No ale zalozmy ze jakims cudem ktos tam w MS, pojdzie po rozum do glowy i zauwazyc, ze z dekstopowych aplikacji na tablecie i tak sie nie da korzystać, i wytna wiekszosc systemu, i zredukuja ilocsc miejsca jaki zajmuje do 1GB (co jest według mnie dalej smieszne).
Tabletowych aplikacji na Windowsa wlasciwie nie ma.

Nie wspominajac juz o tym, ze dosc mam Windowsa na desktopie. Jeszcze mi na tablecie potrzebny.... :wtf: :wtf: :lol:
Fakty sa proste. Windows powoli ale sukcesownie przestaje sie liczyć na rynku urzadzeń konsumenckich. Microsoft przespał swoja szanse, a bez monopolu na danym rynku oni nie sa zwyczajnie sobie poradzić z realiami.
Pomyslmy. Kiedy ostatnio Microsoft wprowadził jakas realna innowacje ? Ahhh, juz pamietam. Kiedy wprowadzili jadro NT, okolo 20 lat temu... (oczywiscie zamiast pojsc po calosci, do nowego systemu przeniesli wszystkie siermiezne rozwiazania z DOSa ;s)


_________________
viewtopic.php?t=6093
PODPISY: banery, sig'i, podpisy muszą zgadzac sie tematycznie z profilem forum, nie mogą być animowane, nie mogą przekraczac wielkości 100KB i wymiarow 90 (wysokość) x 400 (szerokosc).

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 20 wrz 2013, 17:50 
Cytuj  
Jedno słowo: kompatybilność. Wybacz, osobiście bardziej wolę jednak aplikacje windowsowe niż androidowe. Jak dla mnie może być na tablecie nawet linux z wine, byle działały mi moje programy. Jestem w stanie nawet przeżyć noszenie w kieszeni mikro myszki na bt (choć przecież ostatnio rysiki wracają do łask) ;)

X.


_________________
http://zaginiony.net

***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 20 wrz 2013, 18:07 
Cytuj  
Co mi po kompatybilnosci. Na tablecie i tak nie wlacze Photoshopa albo 3ds maxa ;p.
Wole system skrojny na konkretne urzadzenie, niz jakis koslawy poklejny plastrami windows.


_________________
viewtopic.php?t=6093
PODPISY: banery, sig'i, podpisy muszą zgadzac sie tematycznie z profilem forum, nie mogą być animowane, nie mogą przekraczac wielkości 100KB i wymiarow 90 (wysokość) x 400 (szerokosc).

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 20 wrz 2013, 18:13 
Cytuj  
inside - przestań, gdyby microsoft jak zwykle nie przespał dogodnego momentu to mógłby mieć i z 70-80% rynku tabletów. Android nie miałby sensu na tabletach - od zawsze tam mocno dostawał w dupę od iOS-a z racji niewielu aplikacji przystosowanych do większego ekranu - od jakiegoś czasu już nadrobili straty.
Gdyby microsoft ze swoim surface wystartował 4-3 lata temu to miałby sukces w kieszeni.

iniside napisał(a):
Wole system skrojny na konkretne urzadzenie, niz jakis koslawy poklejny plastrami windows.


a tutaj to piszesz o androidzie? Przecież android caly czas działa o niebo gorzej niż windows...

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 22 wrz 2013, 17:13 
Cytuj  
czy jest jakiś sposób by skasować stare maile na gmailu?
Chodzi mi o przefiltrowanie ich po "unread", starsze niż {data}, zaznaczenie wszystkiego i danie delete.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 22 wrz 2013, 18:11 
Cytuj  
Dowolny klient mailowy (Outlook, Live Mail, Thunderbird) po IMAPie i filtrujesz jak chcesz.

X.


_________________
http://zaginiony.net

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 22 wrz 2013, 18:20 
Cytuj  
Gdzie Win7 zapisuje na dysku punkty przywracania systemu, bo nie moge znalezc ;<


_________________
.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 22 wrz 2013, 18:48 
Cytuj  
Highlander napisał(a):
Gdzie Win7 zapisuje na dysku punkty przywracania systemu, bo nie moge znalezc ;<

System Volume Information, ukryty systemowy.

X.


_________________
http://zaginiony.net

****
Avatar użytkownika

Posty: 1741
Dołączył(a): 16.03.2009
Offline
PostNapisane: 24 wrz 2013, 13:48 
Cytuj  
Szukam karty graficznej co będzie śmigać cicho latami. Po zakupie większość kart ma głośność taką w miare, ale tak po 2 latach zaczyna wyć jak odkurzacz. Ilość wiatraków ma znaczenie? Jest jakaś firma na którą warto zwrócić uwage? Może ktoś jakimś ciekawym linkiem w tym temacie się podzielić?
A wogóle to warto kupować teraz czy się zanosi na obniżki?
Karty szukam takiej w okolicach 500zł, najlepiej Nvidia.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10868
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 24 wrz 2013, 14:22 
Cytuj  
Trzeba odkurzyć od czasu do czasu wnętrze kompa to nic nie będzie wyło.
Bliżej 600zł ale poniżej tej karty nie ma co obecnie schodzić, za ~500zł to masz jakieś kastraty same.
http://www.skapiec.pl/site/cat/14/comp/4866405


_________________
@polygamia

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 24 wrz 2013, 14:25 
Cytuj  
do 500zł to chyba jedynie 560ti z direct cuII ale nowe nie do dostania


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

****
Avatar użytkownika

Posty: 1741
Dołączył(a): 16.03.2009
Offline
PostNapisane: 24 wrz 2013, 15:50 
Cytuj  
Atherius napisał(a):
Trzeba odkurzyć od czasu do czasu wnętrze kompa to nic nie będzie wyło.
Bliżej 600zł ale poniżej tej karty nie ma co obecnie schodzić, za ~500zł to masz jakieś kastraty same.
http://www.skapiec.pl/site/cat/14/comp/4866405

Przeczyściłem kompa sprężonym, kartę również i nadal wyje i terkocze jak wchodzi na wyższe obroty. Da coś jeszcze mechanicznie z nią podziałać? Nie wiem... oleju nalać do wiatraczka czy co? :]
O co chodzi z tym radeonem? Nie wygląda imponująco :]
embe napisał(a):
do 500zł to chyba jedynie 560ti z direct cuII ale nowe nie do dostania

Czyli rozumiem że najbardziej solidne i ciche karty to Asus z Direct CU? :] Np to
http://www.morele.net/karta-graficzna-a ... d5-592382/
Czy jest coś lepszego w rozsądnym przedziale cenowym?
Inna sprawa... to jak to teraz wygląda z pamięcią w kartach, jak 3 lata temu kupowałem kartę to nie opłacało się brać wersji ze zwiększoną ilością ramu. Jak jest teraz? Warto dopłacać te 50zł za dodatkowy GB?

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 24 wrz 2013, 16:00 
Cytuj  
650ti jak na swoją cene to słabo wypada, szukaj testów ze sprawdzeniem hałasu


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7635 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 234, 235, 236, 237, 238, 239, 240 ... 382  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.