mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 122 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 7 gru 2013, 23:30 
Cytuj  
albo dyskusja albo stawianie własnych teorii


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

****

Posty: 1671
Dołączył(a): 10.07.2010
Offline
PostNapisane: 8 gru 2013, 00:24 
Cytuj  
Obrazek

Jak mogliście nie uwzględnić w swoich rozważaniach teorii przedstawionych w gwiezdnych wojnach, pierdoleni ignoranci, a nie fizycy.

Marek gz, dzięki Tobie odkryłem całkowicie nowy poziom zażenowania. :P

*
Avatar użytkownika

Posty: 5159
Dołączył(a): 10.02.2009
Offline
PostNapisane: 8 gru 2013, 00:46 
Cytuj  
przecież pisałem o Kessel runie
dodałbym jeszcze kosmiczne jaja:
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 19066
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 8 gru 2013, 12:08 
Cytuj  
Fizyk kwantowy to nastepny krok w karierze w UK po dekaoratorce wnetrz.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10868
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 8 gru 2013, 12:30 
Cytuj  
Jesteś nie na bieżąco, bo atm jest elektrykiem.


_________________
@polygamia

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 8 gru 2013, 15:44 
Cytuj  
Mirtul napisał(a):
Co prawda jeszcze nie jestem pelnoprawnym fizykiem, ale...

Co do predkosci fal grawitacyjnych, albo moze raczej predkosci oddzialywania grawitacji, bo fal nikt jeszcez nie zaobserwowal (sa one po prostu hipoteza). Najprostsza odpowiedzia bedzie to, ze jej predkosc okreslic mozna na podstawie zwyczajnych POMIAROW. Nie ma co sie bardziej w temat zaglebiac. Nie jest to nic specjalnie trudnego. Zaloze sie tez, ze wynika to z obliczen teoretycznych, ale osobiscie takowych nie widzialem, wiec prosze sie na mnie nie powolywac. Oczywiscie jak ktos chce to zapraszam do przestudiowania Ogolnej Teorii Wzglednosci, ktora jest uogolnieniem Szczegolnej Teorii Wzglednosci. A jak ktos sie zainteresuje dalej to proponuje teorie pola.

A co do obiektow przekraczajacych predkosc swiatla i mozliwosci ich obserwacji. Kazdy obiekt emituje promieniowanie, wiec moznaby go zaobserwowac, czemu nie. Moznaby nawet pokusic sie o banalna analogie - czy mozemy uslyszec obiekty przekraczajacy predkosc dzwieku? To tyle jesli chodzi o mozliwosc obserwacji. Bo jakbysmy go naprawde zauwazyli to bysmy mieli znacznie gorsze problemy (znaczy sie, trzeba by rozwazyc wszystkie problemy zwiazane z podrazami w czasie, co byloby dosc trudne ;) ).


O dzięki Mirtul - w końcu ktoś z sensem:
Tu jest linki:
http://news.astronet.pl/2834
Na razie określono, że prędkość grawitacji to c - z błędem 20%.

Obiekt przekraczający prędkość dźwięku owszem słychać - a raczej słychać falę dźwiękową którą ten obiekt powoduje. Czyli wpływ obiektu na otoczenie. Ta fala dociera do nas z dużym opóźnieniem - bo rozchodzi się z prędkością dzwięku. Tak naprawdę biorąc pod uwagę jedynie oddziaływanie takiego obiektu na otoczenie (ta fala dźwiękowa) pomijając bodźce wzrokowe, nie bylibyśmy w stanie określić prędkości obiektu ani jego pozycji.
Więc sorry ale mierzenie prędkości obiektów poruszających się z prędkością naddźwiękową przy pomocy fal dźwiękowych jest tak samo niemożliwe jak mierzenie obiektów poruszajacych się z prędkościami nadświetlnymi przy pomocy fotonów poruszających się z prędkością C.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2382
Dołączył(a): 2.12.2001
Offline
PostNapisane: 8 gru 2013, 17:09 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
Więc sorry ale mierzenie prędkości obiektów poruszających się z prędkością naddźwiękową przy pomocy fal dźwiękowych jest tak samo niemożliwe jak mierzenie obiektów poruszajacych się z prędkościami nadświetlnymi przy pomocy fotonów poruszających się z prędkością C.

Zniszczę Twoją wizję świata.
Oczywiście, że można, mierząc zmiany częstotliwości docierającej do nas w kolejnych chwilach czasu fali dźwiękowej (czyli korzystając z efektu Dopplera).
Światło też jest falą i w drugim przypadku można by zrobić dokładnie to samo, gdyby nie drobny fakt: nic nie może poruszać się szybciej niż światło.


_________________
Obrazek

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 8 gru 2013, 17:26 
Cytuj  
Perrin - załóżmy, że da sie pokonać prędkość światła. Zaznaczyłem to na początku. Einstein to nie religia - to teoria. Tu nie ma nic do rzeczy kwestia wiary czy nie wiary.
Obiekt oddala się od nas z prędkość 100000000000000c - strumień fotonów który drażni naszą siatków dociera do naszej źrenicy (innego przyrządu) bez żadnych problemów?
Jak gęsty jest ten strumień fotonów i przy jakiej prędkości rozrzedzony (potężną prędkością) strumień fotonów przestanie oddziaływać na naszą źrenicę/przyrząd?

btw. relatywistyczny przyrost masy już nie istnieje. Poległ ubity przez samego Einsteina w 1989 (wtedy znaleziono jego notatkę odnośnie tej części teorii)

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2382
Dołączył(a): 2.12.2001
Offline
PostNapisane: 8 gru 2013, 17:35 
Cytuj  
Nic nie będzie rozrzedzone. Będzie coraz gęstsze, mało tego, będzie lawinowo narastać.
Im większa prędkość tym większa energia. Im większa energia tym więcej emitowanych fal elektromagnetycznych (jako, że energia kinetyczna <poruszającego się ciała> jest ściśle związana z temperaturą, a zgodnie z prawem Boltzmana wartość emitowanego promieniowania zależy w 4 potędze od temperatury ciała). To tak w skrócie. Możesz sobie dowolnie zwiększać prędkość, nic Ci to nie pomoże.

Serio, po co ta dyskusja? Wszystko jest w podręcznikach z elementarną fizyką.


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 8 gru 2013, 17:43 
Cytuj  
Czuję Nobla w powietrzu. Coraz więcej geniuszy tworzy nową fizykę.


_________________
Χ Ξ Σ

*
Avatar użytkownika

Posty: 5159
Dołączył(a): 10.02.2009
Offline
PostNapisane: 8 gru 2013, 17:44 
Cytuj  
no dobrze, ale załóżmy, że taki obiekt poruszający się z prędkością 10000000000 C nie będzie w ogóle emitował promieniowania elektromagnetycznego, TO CO WTEDY?!?!?!

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 8 gru 2013, 17:46 
Cytuj  
Perrin - w podręczniku było, że masa obiektu poruszajacego się z prędkościami zbliżonymi do C rośnie. Do nieskonczoności. I pisali nieprawdę...
Uważasz, że teorie Einsteina nie należy nazywać dalej teorią? Bo to czyste fakty poparte licznymi doświadczeniami i udowodnione na wiele sposobów?

obliczmy:
1us - dostajemy paczkę fotonów od obiektu poruszający sie z prędkością 1mlnC z odległości 1C
2us - dostajemy paczkę fotonów od obiektu poruszającego sie z prędością 1mln C z odległości 1000C - ohh wait nasz przyrząd otrzyma tą paczuszkę fotonów z pokaźnym opóźnieniem.
itd.

Teraz odłóżmy na bok załozenie, że wektor ruchu obiektu jest skierowany dokładnie w punkt obserwacji. Obiekt jest badany. Chcemy ustalić jego połozenie i prędkość a porusza się z prękością przekraczajacą C. My go obserwujemy przy pomocy fotonów (to najszybsze co mamy). Jak?

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2382
Dołączył(a): 2.12.2001
Offline
PostNapisane: 8 gru 2013, 18:23 
Cytuj  
Boże, widzisz a nie grzmisz.
W każdym olejnym swoim poście wypisujesz kolejne brednie, gdy je obalam, przemilczasz temat i wymyślasz kolejne. Piszesz, że nie da się zmierzyć prędkości większej od prędkości dźwięku za pomocą fali dźwiękowej, podczas gdy jest to dziecinnie proste. Piszesz, że strumień emitowanych fotonów jest coraz rzadszy wraz ze wzrostem prędkości, jest dokładnie odwrotnie. Teraz jeszcze twierdzisz, że w podręcznikach do fizyki wypisują bzdury. Udowodnij. Wklej skan takiego podręcznika, zaznacz w nim dokładnie gdzie są tam błędne teorie a potem wklej skany publikacji, które wprost wskazują na to, że w podręcznikach pisali nieprawdę.
Męczy mnie rozmowa z Tobą. Idź na jakąś politechnikę, zrób magisterium z fizyki, być może uznam Cie wtedy za partnera do rozmowy, teraz po prostu zaczynasz mnie nudzić.

PS. Nie ma czegoś takiego jak "wektor ruchu". Wielkościami wektorowymi mogą być prędkość, przyśpieszenie, pęd, które ruch opisują. Kolejny post, kolejne brednie... Zrozum, taka dyskusja, to trochę nie Twój poziom.


_________________
Obrazek

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 8 gru 2013, 18:33 
Cytuj  
Perrin - łapiemy się za słówka tym razem? Podyskutujmy nad semantyką ale w innym wątku ok? Nikt ci nie każe odpowiadać - szczególnie, że w kółko piszesz zachowawcze wyczytane masło maślane.
Mnie interesuje jedno - czy możemy przy pomocy fotonów obserwować ciała o prędkości większej od C. Tyle.

Moim zdaniem nie możemy.

Sorry a ty masz magistra fizyki? Zeskanuj i wklej swój dyplom.
Co do dowodów:
weź sobie ksiażkę do fizyki i poczytaj o przyroście masie do nieskończoności wraz ze wzrostem prędkości do C.

A potem:
http://www.quora.com/Physics/Why-does-m ... -velocity# - wyjaśnienie pomyłki Einsteina:
When mass increases with velocity, it is important to consider that this is most definitely not an increase in matter. Rather it reflects an increase in energy.

a jak chcesz to przeczytasz tutaj:

It is not good to introduce the concept of the mass M = m/\sqrt{1 - v^2/c^2} of a moving body for which no clear definition can be given. It is better to introduce no other mass concept than the 'rest mass' m. Instead of introducing M it is better to mention the expression for the momentum and energy of a body in motion.

-- Albert Einstein in letter to Lincoln Barnett, 19 June 1948 (quote from L. B. Okun (1989), p. 42[1])

******
Avatar użytkownika

Posty: 3478
Dołączył(a): 27.05.2005
Offline
PostNapisane: 8 gru 2013, 20:18 
Cytuj  
Nie ma czegos takiego jak 'ciaglosc fotonow' czy czegokolwiek. Wszystko jest skwantowane. Takie swiatlo sloneczne dociera do nas w porcjach. To ze jest ich pierdyliard na sekunde na metr szescienny i sprawiaja wrazenie ciaglosci to inna sprawa. To po pierwsze.

Po drugie, to co Marku wrzuciles w powyzszym poscie, cytat Einsteina to tak naprawde nic innowacyjnego. Na swiecie sa dwie koncepcje, obie w stu procentach _rownowazne_.
1) Masa jest stala, natomiast ped wyraza sie przez m*v*sqrt{1 - v^2/c^2}
2) Ped wyraza sie przez m*v, natomiast masa "relatywistyczna" to m0*sqrt{1 - v^2/c^2}, gdzie m0 to 'masa spoczynkowa', dla v=0
Osobiscie jestem raczej fanem tej pierwszej, ale jak juz pisalem, nie prowadza one do zadnych innych wynikow.

****
Avatar użytkownika

Posty: 1741
Dołączył(a): 16.03.2009
Offline
PostNapisane: 1 sie 2014, 16:17 
Cytuj  
http://www.wykop.pl/link/2100692/nasa-p ... o-silnika/

Discuss :]

*
Avatar użytkownika

Posty: 5159
Dołączył(a): 10.02.2009
Offline
PostNapisane: 1 sie 2014, 16:29 
Cytuj  
Autor artykułu użył wielu trudnych słów, a ja jestem zwykłym prostym człowiekiem. Za ile osiągniemy prędkość warpową?

***
Avatar użytkownika

Posty: 10854
Dołączył(a): 12.02.2004
Offline
PostNapisane: 1 sie 2014, 16:34 
Cytuj  
Dajcie tu Tedixa :)


_________________



***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 1 sie 2014, 16:35 
Cytuj  
Marek zaraz przyjdzie i obali to wszystko.

**
Avatar użytkownika

Posty: 8166
Dołączył(a): 10.05.2011
Offline
PostNapisane: 1 sie 2014, 16:35 
Cytuj  
niech wpakuja te silniki do czolgow, to bedzie mozna w koncu nimi (czolgami, nie silnikami) driftowac


_________________
embe napisał(a):
Szukasz gościa do zrobienia łazienki to przeglądasz jego papiery mistrzowskie czy (..) ewentualnie... bierzesz go z polecenia?
Nie ważne że inna skala ale tak to działa, taki misiewicz mógłby się okazać większym fachowcem niż richard od noszenia teczek.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 122 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.