mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
Autor Wiadomość
***

Posty: 779
Dołączył(a): 28.07.2005
Offline
PostNapisane: 25 kwi 2006, 19:33 
Cytuj  
Wiec...
1. MemTest to program do testowania ramu sciagnac go mozna z tad http://hcidesign.com/memtest/. Wiec pierw sciagasz go, instalujesz robisz reset i wyciagasz 2 pozostale kosci (mowiles ze masz 1.5gb wiec podejrzewam ze 3 kosci), po czym wlaczasz kompa WYLACZASZ wszystkie nieporzebne rzeczy i robisz test 12-24h :] jak nie znajdzie zadnego errora jest ok, potem enxt kosci (troche to potrwa ale masz 100% pewnosc ze ram jest ok), eventualnie jak sam mowiles dolozyles 1 kosc sprawdz czy sa te same, bo np kingstony zle wspolpracuja z innymi itd... polecam zaczac od tej nowej.
2. Zeby ustawic Virtual Memory na 2048-4096 musisz miec tyle wolnego miejsca na dysku, wiec z 2.5gb tego nie osigniesz.
Polecam zrobic troche miejsca ja obecnie mam specialna partycje pod l2 z 50gb wolnego miejsca, mam tam cos 8 kopi l2 dla odpowiednich potrzeb itd, wolne miejsce to ponad 25gb wiec nie mam problemu.
Wiec to tyle jak na teraz, ale pierw poprzekladaj ram w slotach, mi to osobiscie pomoglo za pierwszym razem


_________________
Obrazek

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2739
Dołączył(a): 20.06.2004
Offline
PostNapisane: 26 kwi 2006, 08:34 
Cytuj  
Ok juz rozumiem..
Z tym memtestem nie wiem jak powinno to wygladac gdy ram jest OK, a jak gdy sa jakies errory..wiec poczekam az braciak sprawdzi u siebie jak to wyglada i mi powie ..(heh troche zagmatwalem)

Wracajac do problemu mojego, to trochw dziwna sprawa, bo gralem sobie np w Counter-strike i gra chodzi normalnie, nie ma zwieszek. Sprobuje pograc troche jeszce w inne gry,zeby ocenic sytuacje....ale jesli inne gry beda dzialac, znaczy ze ram jest OK, i ze karta graficzna tez jest Ok..

No nic ide testowac

***

Posty: 779
Dołączył(a): 28.07.2005
Offline
PostNapisane: 26 kwi 2006, 09:28 
Cytuj  
Poziomka napisał(a):
Ok juz rozumiem..
Z tym memtestem nie wiem jak powinno to wygladac gdy ram jest OK, a jak gdy sa jakies errory..wiec poczekam az braciak sprawdzi u siebie jak to wyglada i mi powie ..(heh troche zagmatwalem)

Wracajac do problemu mojego, to trochw dziwna sprawa, bo gralem sobie np w Counter-strike i gra chodzi normalnie, nie ma zwieszek. Sprobuje pograc troche jeszce w inne gry,zeby ocenic sytuacje....ale jesli inne gry beda dzialac, znaczy ze ram jest OK, i ze karta graficzna tez jest Ok..

No nic ide testowac

Nigdy nie masz pewnosci czy ram ejst ok:P
Moze wyciagnij ta nowa kosc i graj troche na 1gb jak problem zniknie to amsz odpowiedz.

A co do tego ze inne gry chodza najs to mialem identycznie, problem wystepowal tylko w l2


_________________
Obrazek

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2739
Dołączył(a): 20.06.2004
Offline
PostNapisane: 26 kwi 2006, 10:29 
Cytuj  
W sumie wyjelem 1 kosc...i teraz mam 2x kingston =1 x No name jakis i L2 chodzi od prawie 2h bez zawieszki...

Wiec faktycznie cos bylo z ta koscia
wiec moze faktycznie kingston gryzl sie z infineonem
albo tez zwykle przelaczenia kostek na inne sloty pomogly-
Jedno z trzech , grunt ze narazie dziala :>
TX

***

Posty: 779
Dołączył(a): 28.07.2005
Offline
PostNapisane: 26 kwi 2006, 14:43 
Cytuj  
Poziomka napisał(a):
W sumie wyjelem 1 kosc...i teraz mam 2x kingston =1 x No name jakis i L2 chodzi od prawie 2h bez zawieszki...

Wiec faktycznie cos bylo z ta koscia
wiec moze faktycznie kingston gryzl sie z infineonem
albo tez zwykle przelaczenia kostek na inne sloty pomogly-
Jedno z trzech , grunt ze narazie dziala :>
TX

Raczej to ze kingston zle wspolpracuje z innymi:]
Ciesze sie ze mogłem pomoc


_________________
Obrazek

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2739
Dołączył(a): 20.06.2004
Offline
PostNapisane: 26 kwi 2006, 15:59 
Cytuj  
Alu jeszce jedna sprawa..

Moglbys u siebie odpalic takiego memtesta na godzinke czy 2 w wolnej chwili , i o ile wiesz ze masz ram sprawny moglbys cyknac fotke swojemu ekranowi z odpalonym memtestem po wlasnie 2h powiedzmy.
Aparatem cyfrowym, czy nawet telefonem komorkowym..obojetnie.

Nie wiem jak powinien wygladac taki wynik badania "dobego ramu" i totez nie jestem w stanie okreslic jak jest u mnie :>
A moze jest jakis inny program cos pod windowsa zeby mozna bylo zrobic zrzut z ekranu czy cos :>.

***

Posty: 779
Dołączył(a): 28.07.2005
Offline
PostNapisane: 26 kwi 2006, 16:18 
Cytuj  
Poziomka napisał(a):
Alu jeszce jedna sprawa..

Moglbys u siebie odpalic takiego memtesta na godzinke czy 2 w wolnej chwili , i o ile wiesz ze masz ram sprawny moglbys cyknac fotke swojemu ekranowi z odpalonym memtestem po wlasnie 2h powiedzmy.
Aparatem cyfrowym, czy nawet telefonem komorkowym..obojetnie.

Nie wiem jak powinien wygladac taki wynik badania "dobego ramu" i totez nie jestem w stanie okreslic jak jest u mnie :>
A moze jest jakis inny program cos pod windowsa zeby mozna bylo zrobic zrzut z ekranu czy cos :>.


To raczej niemozliwe, umnie 2 pc pracuja 24/7 nei ma mowy zebym jakeigos "wylaczyl", dobry wynik memtesta wyglada tak ze przy "errors" jest 0.
Wtedy ejst wszystko ok, z tym ze w 2h nic nie sprawdzisz, kosc 512mb leci minimum 12h><


_________________
Obrazek

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.