mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomość

Posty: 9
Dołączył(a): 21.08.2004
Offline
PostNapisane: 3 paź 2004, 20:10 
Cytuj  
Dzisiaj rozpocząłem grę w 7-dniowego triala i po kilku godzinach gry trafiłem na parę problemów z którymi nie mogę sobie poradzić. Dla Was te pytania to bułka z masłem, więc proszę o pomoc.

1. Gram na Hibernii, elfem który w przyszłości ma być albo Eldritchem, Enchanterem albo Mentalistą. Dostałem zaproszenie od jednego gościa i dołączyłem do grupy. Problem w tym że za Chiny ludowe nie wiem jak do niego zagadać !!! Gość zadaje mi pytania a ja nie potrafię mu odpowiedzieć ! Przejrzałem manuala dołączonego do triala, ale nie mogę sobie poradzić. Jakbyście mogli to wyjaśnijcie mi łopatologicznie jaka komenda służy do rozmowy z członkiem grupy.

2. Postać - w tej chwili moja elfka jest na 5 lvl i muszę podjąć decyzję, którą klasę wybrać. Czy moglibyście doradzić która z wyżej wymienionych klas jest najciekawsza. Zależy mi na tym, żeby gra nie była zbyt łatwa.

3. Przedmioty - gdy jestem w sklepie i widzę ofertę handlarza, to mam problem po czym poznać że dany przedmiot będzie dobry dla mojej postaci. Jak dotąd większości przedmiotów które znalazłem nie mogę założyć, wyskakuje mi komunikat że nie posiadam wymaganego skilla by użyć tego przedmiotu. Opis przedmiotu jest dosyć lakoniczny, stąd nie wiem jak oddzielić ziarno od plew.

4. Rzucanie czarów - bradzo często moby przerywają rzucanie mojego czaru. Doczytałem w manualu że jest opcja Quick Cast pozwalająca szybciej rzucać czary, kosztująca jednak więcej POWER. Wg manuala ta opcja jest na karcie postaci, jeno że ja jej tam nie widzę. Czy jest tak dlatego, że nie podjąłem decyzji jaką klasę będzie miała moja postać ?

5. Czary w cyklu - gdy każę mojej postaci walczyć wręcz to wystarczy, że raz aktywuję combat mode i zadaje ona ciosy bez mojej ingerencji, natomiast gdy daję rzucanie czaru to postać to robi po czym stoi, aż mie wydam kolejnego rozkazu rzucenia czaru. Czy jest możliwość aby postać rzucała czary tak długo aż jej zabraknie Power-u , bez ciągłego aktywowania skrótu za dany czar odpowiedzialnego ?

6. Questy - zaraz na początku otrzymałem zadanie od jednego z handlarzy aby dostarczyć mu skórę wilka (dokładnie wolf pelt). Mam w ekwipunku skórę wilka (Lough wolf Cadger Skin) i jak zagaduję do handlarza to nic sie nie dzieje. Czy muszę mieć w ekwipunku przedmiot nazywający się tak jak w journalu (czyli wolf pelt) aby quest został zaliczony, czy też po prostu robię coś źle ?

Sorry, za tak banalne pytania i dziękuję z góry za pomoc

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2018
Dołączył(a): 16.11.2001
Offline
PostNapisane: 3 paź 2004, 21:35 
Cytuj  
1. aby odpowiedziec na pma (private message) nalezy wcisnac "r" (wtedy automatycznie odpowiada sie na pma od ostatniej osoby ktora do ciebie zagadala).
/pm name zeby wyslac prywatna wiadomosc do kogos
/g zeby zagadac w grupczacie
/gu zeby w guildczacie

2. Zadna klasa nie jest lepsza gorasz tudziez mniej ciekawa wg mnie.
Kazda z klas mozna specowac w inny sposob, najlepiej wg mnie poczytac ich opisy i wybrac te ktora odpowiada najbardziej twojemy stylowi gry

3. Najlepiej uzywac przedmiotow zoltych badz pomaranczowych (te najbardziej odpowiadaja twojemu lewelowi) zasad akolorystyczna jest taka (kolor nazwy przedmiotu w kolejnosci od przerastajacego twoj lewel do daleko po twoim lewelu):
purpurowy, czerwony, pomaranczowy, zolty, niebieski, zielony, szary.
Wlasciwie czerwony/pomaranczowy/zolty/niebieski sa znosne, jesli chodzi o zbroje to nie nizej niz zolty.
Dodatkowe informacje na temat przedmiotow uzyskasz klikajac prawym na przedimot po czym shift+i

4. Quick cast faktycznie dostaniesz po wybraniu profesji. Co do wiecej many- zabiera tyle samo (chyba ze cos zmienili w patchu), tyle ze nie za szybko mozesz uzyc quick casta ponownie. Wlasciwie quick cast jest uzywany jako life saver :> w wyjatkowych okolicznosciach.

5. Nie. Jedyne co to mozesz dwa razy nacisnac umiejetnosc/zaklecie (wowczas jedno zaklecie jest odpalane natychmiast a nastepne wisi w quocie) nie mozna natomiast dac tak zeby postac chainspellowala bez naszego udzialu (no chyba ze zablokujesz czyms fizycznie klawisz odpowiadajacy numerowi na skillbar).

6. Musisz miec dokladnie wolf pelt (nazwa itemu z questa i itemu ktory dostales musi byc identyczna).


juz.

***

Posty: 517
Dołączył(a): 14.04.2002
Offline
PostNapisane: 3 paź 2004, 21:47 
Cytuj  
Hokan Ashir napisał(a):

1. Gram na Hibernii, elfem który w przyszłości ma być albo Eldritchem, Enchanterem albo Mentalistą. Dostałem zaproszenie od jednego gościa i dołączyłem do grupy. Problem w tym że za Chiny ludowe nie wiem jak do niego zagadać !!! Gość zadaje mi pytania a ja nie potrafię mu odpowiedzieć ! Przejrzałem manuala dołączonego do triala, ale nie mogę sobie poradzić. Jakbyście mogli to wyjaśnijcie mi łopatologicznie jaka komenda służy do rozmowy z członkiem grupy.


http://camelot-europe.goa.com/news/DAoC ... rticle=816

Hokan Ashir napisał(a):
2. Postać - w tej chwili moja elfka jest na 5 lvl i muszę podjąć decyzję, którą klasę wybrać. Czy moglibyście doradzić która z wyżej wymienionych klas jest najciekawsza. Zależy mi na tym, żeby gra nie była zbyt łatwa.


imo Mentalista

Hokan Ashir napisał(a):
3. Przedmioty - gdy jestem w sklepie i widzę ofertę handlarza, to mam problem po czym poznać że dany przedmiot będzie dobry dla mojej postaci. Jak dotąd większości przedmiotów które znalazłem nie mogę założyć, wyskakuje mi komunikat że nie posiadam wymaganego skilla by użyć tego przedmiotu. Opis przedmiotu jest dosyć lakoniczny, stąd nie wiem jak oddzielić ziarno od plew.


http://camelot-europe.goa.com/news/DAoC ... rticle=802

Hokan Ashir napisał(a):
4. Rzucanie czarów - bradzo często moby przerywają rzucanie mojego czaru. Doczytałem w manualu że jest opcja Quick Cast pozwalająca szybciej rzucać czary, kosztująca jednak więcej POWER. Wg manuala ta opcja jest na karcie postaci, jeno że ja jej tam nie widzę. Czy jest tak dlatego, że nie podjąłem decyzji jaką klasę będzie miała moja postać ?


mob jak cie zaatakuje to zawsze przerywa kastowany czar
quic cast poawala wykastowac 1 czar (raz na 30sec)jak cie bije mob

http://camelot-europe.goa.com/news/DAoC ... rticle=830
<-- wiecej info na ten temat

Hokan Ashir napisał(a):
5. Czary w cyklu - gdy każę mojej postaci walczyć wręcz to wystarczy, że raz aktywuję combat mode i zadaje ona ciosy bez mojej ingerencji, natomiast gdy daję rzucanie czaru to postać to robi po czym stoi, aż mie wydam kolejnego rozkazu rzucenia czaru. Czy jest możliwość aby postać rzucała czary tak długo aż jej zabraknie Power-u , bez ciągłego aktywowania skrótu za dany czar odpowiedzialnego ?


mozesz skolejowac max 2 czary poprostu kilkajac kolejny ( lub ten sam ) podaczas kastowania pierwszego

Hokan Ashir napisał(a):
6. Questy - zaraz na początku otrzymałem zadanie od jednego z handlarzy aby dostarczyć mu skórę wilka (dokładnie wolf pelt). Mam w ekwipunku skórę wilka (Lough wolf Cadger Skin) i jak zagaduję do handlarza to nic sie nie dzieje. Czy muszę mieć w ekwipunku przedmiot nazywający się tak jak w journalu (czyli wolf pelt) aby quest został zaliczony, czy też po prostu robię coś źle ?


przeciagasz (metada drag&drop ) skore z plecaka na NPC
jak nieprzyjmuje to znaczy ze zla skora :)

http://camelot-europe.goa.com/news/DAoC ... ubrique=92 <-- kompletny manual

***

Posty: 517
Dołączył(a): 14.04.2002
Offline
PostNapisane: 3 paź 2004, 21:48 
Cytuj  
bach dlugo pisalem bo upgrejduje drzwi z rjanem atm :P


Posty: 9
Dołączył(a): 21.08.2004
Offline
PostNapisane: 3 paź 2004, 22:56 
Cytuj  
Dziękuję bardzo za info, zapomniałem o camelot-europe, cóż moje niedopatrzenie. Dotarłem do Tir na Nog gdzie wyszkoliłem się na Mentalista. Nie wiem na razie o co chodzi z tymi specjalizacjami,ale najpierw poszukam na camelot-europe co by Wam głowy po próżnicy nie zawracać. Prosiłbym jeno o jeszcze inne porady:

1. Jestem w tym Tir na Nog i do tej pory wszędzie gdzie byłem, była dostepna mapka obszaru, wlazłem do Tir na Nog a tu "map no available" . Lokacja jest dosyć spora i trochę zakręcona więc trochę mi zeszło zanim znalazłem trenera Mentalistę. Czy takie sytuacje (brak mapy) często się zdarzają ?

2. NPC - trafiam na wiele postaci niezależnych, hmm... w Tir na Nog to nawet na bardzo wiele i tak się zastanawiam czy jest sens do wszystkich zagadywać (w aspekcie potencjalnych questów). Kupcy, nauczyciele, trenerzy itp. są ładnie opisani więc wiadomo kto zacz, natomiast z resztą to chyba jest tak jak w offline'wych RPG że po prostu są i niewiele do gry wnoszą. Czy jest jakiś sensowny sposób na sprawdzenie czy koleś jest warty uwagi czy nie ?

3. Poczytałem sobie o kolorach przedmiotów i chciałbym sie upewnić w jednej kwestii. Mam przedmiot, który jest niebieski czyli teoretycznie idealny dla mojej postaci. ale jak go chcę użyć to mi mówi że nie mam odpowiedniego skilla. Jest to przedmiot typu "Leather Armor" a na stronie Camelot Herald wyczytałem że Class Ability dla Mentalista w kwestii zbroi to "Cloak Armor". Karta postaci mówi to samo. Podejrzewam, że dlatego nie mogę założyć żadnego przedmiotu typu "Leather Armor" pomimi tego że jest niebieski. Czy mam rację ? Czy np. na lvl25 też będę mógł założyć tylko przedmioty typu "Cloth Armor" ?

4. Jak się szwendałem po świecie Camelota to jeden gość rzucił na mnie dwa czary wzmacniające ( "buffy" ?) . Nie powiem fajne były bo mój cieniutki mag natłukł w 20 min. więcej mobów niż wcześniej przez godzinę. W poradniku dla noobów znalazłem info że nie jest mile widziane proszenie doświadczonych graczy o tego typu pomoc. Czy tak faktycznie jest ?

5. Śmierć - w tym samym poradniku napisali, że jak mnie zabiją do 4 lvl włącznie to ginę praktycznie bez konsekwencji, natomiast od lvl5 będą jakieś inne konsekwencje. Parę razy już mnie siępnęli, ale nie zauważyłem żeby mi spadły XP-ki lub cuś innego. Czy mógłbym prosić o oświecenie czym mi grozi częste ginięcie ?

Dziękuję i pozdrawiam

*****

Posty: 2199
Dołączył(a): 3.07.2002
Offline
PostNapisane: 3 paź 2004, 23:41 
Cytuj  
1. Jestem w tym Tir na Nog i do tej pory wszędzie gdzie byłem, była dostepna mapka obszaru, wlazłem do Tir na Nog a tu "map no available" . Lokacja jest dosyć spora i trochę zakręcona więc trochę mi zeszło zanim znalazłem trenera Mentalistę. Czy takie sytuacje (brak mapy) często się zdarzają ?


My sie na ingame mapach nie znamy bo na EU serwerach gramy :P Dla nas jeszcze to w ogole nie istnieje, wiec ci nie odpowiem jak to na US wyglada.


2. NPC - trafiam na wiele postaci niezależnych, hmm... w Tir na Nog to nawet na bardzo wiele i tak się zastanawiam czy jest sens do wszystkich zagadywać (w aspekcie potencjalnych questów). Kupcy, nauczyciele, trenerzy itp. są ładnie opisani więc wiadomo kto zacz, natomiast z resztą to chyba jest tak jak w offline'wych RPG że po prostu są i niewiele do gry wnoszą. Czy jest jakiś sensowny sposób na sprawdzenie czy koleś jest warty uwagi czy nie ?

http://daoc.warcry.com/quests

My ( tylko nie wim jeszcze czy pisze jako my ludzie z EU czy jako My krol...) nie podchodzimy do daoca jako rpg... tu sie najpierw czyta duzo lektury z internetu, a pozniej chodzi i robi tylko i wylacznie to co trzeba. Jest wiela stron, gdzie sa opisane questy , opieane jest kto je daje, na ktorym lvlu sa dostepne no i dla jakiej klasy. Polecam czytac i jeszcze raz czytac ( szczegolnie sekcja przydatne linki na tym forum na ktorym wlasnie piszemy)

3. Poczytałem sobie o kolorach przedmiotów i chciałbym sie upewnić w jednej kwestii. Mam przedmiot, który jest niebieski czyli teoretycznie idealny dla mojej postaci. ale jak go chcę użyć to mi mówi że nie mam odpowiedniego skilla. Jest to przedmiot typu "Leather Armor" a na stronie Camelot Herald wyczytałem że Class Ability dla Mentalista w kwestii zbroi to "Cloak Armor". Karta postaci mówi to samo. Podejrzewam, że dlatego nie mogę założyć żadnego przedmiotu typu "Leather Armor" pomimi tego że jest niebieski. Czy mam rację ? Czy np. na lvl25 też będę mógł założyć tylko przedmioty typu "Cloth Armor" ?

Idealny przedmiot to zolty, niebieski to juz troche za slaby. A co do tego co mozesz nosic - zbroje w hib dziela sie na : cloth ( nie cloak :wink: ) , leather, reinforced i scale. Pierwsza (cloth) moga nosic casterzy ( np .ty), leather - to domena nightshade, reinforced - tutaj rangerzy blademaster i inni, no i scale - droods, heavy tanki . I teraz, jezeli mozesz uzywac cloth, to tylko cloth. Jezeli scale - to scale i wszelkie poprzednie. Co jaka klasa moze nosic oraz o wieeela wiecej informacji bardzo ladnie poukladanych znajdziesz na :


http://www.classesofcamelot.com



4. Jak się szwendałem po świecie Camelota to jeden gość rzucił na mnie dwa czary wzmacniające ( "buffy" ?) . Nie powiem fajne były bo mój cieniutki mag natłukł w 20 min. więcej mobów niż wcześniej przez godzinę. W poradniku dla noobów znalazłem info że nie jest mile widziane proszenie doświadczonych graczy o tego typu pomoc. Czy tak faktycznie jest ?

Poprosic zawsze mozna, ale nie wolno sie prosic.


5. Śmierć - w tym samym poradniku napisali, że jak mnie zabiją do 4 lvl włącznie to ginę praktycznie bez konsekwencji, natomiast od lvl5 będą jakieś inne konsekwencje. Parę razy już mnie siępnęli, ale nie zauważyłem żeby mi spadły XP-ki lub cuś innego. Czy mógłbym prosić o oświecenie czym mi grozi częste ginięcie ?

Po 5 lvlu ( dokladnie chyba od 6), przy kazdej kolejnej smierci, bedzie ci ubywac :

- con - tu pomoze healer u ktorego bedziesz mogl odzyskac

- a druga rzecz to czesc xp - kazda kolejna smierc na danym lvlu zabiera wiecej xp'a, a pierwsza praktycznie jest niezauwazalna


_________________
Nie mam pomyslu na signature

****

Posty: 1262
Dołączył(a): 22.01.2002
Offline
PostNapisane: 4 paź 2004, 13:13 
Cytuj  
czytaj i odkrywaj
bierz questy i podrozuj - odkrywanie swiata w pierwszych tygodniach gry w daoc bardzo mnie fascynowalo.


_________________
TBH!

**

Posty: 338
Dołączył(a): 26.11.2001
Offline
PostNapisane: 4 paź 2004, 14:39 
Cytuj  
Moje pierwsze chary to byla jazda ...
zrobilem kazdego questa na 1 charze :D:P
I bylem w kazdym miejscu na mapie (oryginalnej), wtedy to byla radosc z expownia/poznawania.


Posty: 9
Dołączył(a): 21.08.2004
Offline
PostNapisane: 4 paź 2004, 15:48 
Cytuj  
Dziekuję bardzo wszystkim za pomoc i do zobaczenia w grze (jak kupię wersję EU :D ).

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.