mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6567 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 278, 279, 280, 281, 282, 283, 284 ... 329  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 10140
Dołączył(a): 13.10.2005
Offline
PostNapisane: 19 wrz 2013, 21:14 
Cytuj  
wodny napisał(a):
No jak widać wiele osób czerpało fun z "Diablo 3" mimo oczywistej kieprawości ostatecznego produktu. Jednak Blizzardowi udało się przemycić to magiczne coś i wielu graczy nawet mimo narzekania przegrało 200 czy więcej godzin. Dodatek zapowiada się całkiem dobrze. Już teraz wiadomo, że będzie zdecydowanie więcej opcji jeżeli chodzi o grę. Jakieś zdobywanie artefaktów w celu wymiany ich na przedmioty legendarne, portale rodem z "Torchlight 2", nowe wyzwania i tak dalej.


Pożyjemy - zobaczymy. Na pewno dodatek wniesie pewien powiew świeżości.

wodny napisał(a):
Nie pamiętam ile dokładnie przegrałem w "Diablo 2". Miałem wtedy gdzieś 12 lat. Stare czasy. Wiele rzeczy wyglądało wtedy inaczej. Dwójka nie wyróżniała się na plus tylko i wyłącznie głębszym systemem niż trójka. Kluczem do sukcesu i długowieczności był tutaj system Battle.net i wszystkie opcje społeczne z nim związane. W trójce żeby znaleźć graczy do wspólnej zabawy trzeba się sporo natrudzić. Jeżeli chcemy oprócz tej zabawy powziąć sobie dodatkowy cel typu runy po klucze to już mamy do czynienia z istną misją niemożliwą. Blizzard zrobił AH, ograniczył na maksa opcje społecznościowe i przez to mógł zarabiać więcej kasy. Gdyby gracze mieli możliwość porozumiewania się ze sobą podobną do tej z dwójki wtedy wiele rzeczy wyglądałoby inaczej. Ile to ja osób poznałem na tym nazwanym bodajże przez adhoca "śmiesznym" czacie w dwójce. Masę. Teraz jest dupa i tyle.


Zgoda w 100%.

wodny napisał(a):
Już pisałem kiedyś wiele o rzeczach, które w systemie "Diablo 2" mi się nie podobały z perspektywy czasu. Oj wiele tego było. Trójka zrobiła kilka rzeczy lepiej, kilka gorzej. Te całe runy umiejętności to taki przerost formy nad treścią. Całkowity niewypał. Duża ilość run jest po prostu do kitu i znowu liczą się tylko 2-3 najważniejsze opcje. Nuda.



Na tym polega problem. Blizzard miał 10 letnie doświadczenie w tworzeniu i rozwoju najlepszego h'n's jaki kiedykolwiek powstał. Niestety przy tworzeniu trójki wypierdolił to do kosza. Nie wiem, może ten człowiek który jest Lead Designerem coś zmieni, ale podchodzę sceptycznie. Druga sprawa to pytanie - ile z tego co zostało zapowiedziane trafi finalnie do dodatku? :)


Shador von Dal napisał(a):

Ja pierdolę...

Ideę, można zrobić ze wszystkiego... chcesz grać w pacmana to graj, im dalej tym ciężej, szybciej... to samo z tetrisem... szybciej, ciężej...

Wszystko zależy od tego czego potrzebujesz, czy będę czy nie będę to moja prywatna sprawa...

Ale niektóre obesrańcy, z całym szacunkiem Razoth ale pisząc co piszesz do nich należysz, decydują co ma komu sprawiać fun... nie bardzo kurwa rozumiem na jakiej zasadzie? W games genre to co mnie wkurwia to powolne powstawanie typow ktorzy maja sie za jakichs zjebanych krytykow... tak jak krytycy kulinarni ktorzy maja uniwersalne podniebienie ktore moze ocenic czy dane danie jest dobre czy nie... o kurwa, bejowi smakowac bedzie, innemu nie a trzeciemu do porzygu. I bez rozgraniczenia czy bej, czy ten drugi czy trzeci jest lepszy.


Nie doczytałeś co napisałem i wylałeś szambo w postaci posta naszpikowanego wycieczkami osobistymi. Żałosne, ale spróbuję jeszcze raz.

Napiszę w prostszym języku, tak byś zrozumiał:

Istnieje możliwość stworzenia gry, która zapewni fun casualowi oraz hardcore graczowi. To, jak bardzo będziesz chciał się w nią wkręcić, zależy tylko i wyłącznie od ciebie. Przykładem takiej gry jest Diablo 2. Produkcja która sprzedała się w 17 milionach egzemplarzy. Między innymi dlatego, że trafia w szerokie spektrum graczy. Każdemu daje taki sam fun.

Diablo 3 nie daje każdemu takiego samego funu. Diablo 3 jest grą dla ludzi z niskimi wymaganiami. Fastfoodem gamingowym podobnym do Call of Duty czy Halo. Chcesz popykać? Będziesz zadowolony. Chcesz głębi? Nie będziesz zadowolony.

Nie piszę, co ma komu sprawiać fun ponieważ fakty mówią za mnie. Fakty mówią, że poprzednia część Diablo dała fun kilkunastu milionom i zapewniła serii miano legendy.

Miano, które zostało przez trójkę zniszczone.

Dotarło? Czy poleci kolejna porcja szamba?


_________________
wodny napisał(a):
wolałbym by ludzie pukali się w pupę niż mieli broń.

******

Posty: 4303
Dołączył(a): 27.04.2005
Offline
PostNapisane: 19 wrz 2013, 21:24 
Cytuj  
Razoth napisał(a):
Na tym polega problem. Blizzard miał 10 letnie doświadczenie w tworzeniu i rozwoju najlepszego h'n's jaki kiedykolwiek powstał. Niestety przy tworzeniu trójki wypierdolił to do kosza. Nie wiem, może ten człowiek który jest Lead Designerem coś zmieni, ale podchodzę sceptycznie. Druga sprawa to pytanie - ile z tego co zostało zapowiedziane trafi finalnie do dodatku? :)

Ile osób, które maczało palce w jedynce lub dwójce robiło trójkę? Sam nie wiem, ale stawiam na 0 lub kilka. Szefem całego projektu był Jay Wilson, który o H&S ma takie pojęcie jak ja o języku włoskim. Przy tworzeniu trójki wiele rzeczy poszło do kosza. Zapowiedzieli grę niepotrzebnie 4 lata przed premierą i potem większość rzeczy, która miała ujrzeć światło dziennie została usunięta. Wystarczy prześledzić drogę jaką przeszły runy. Zawsze myślałem, że sequel powinien brać najlepsze rzeczy z poprzedniej części i dodawać świeże pomysły. Czyli idąc tym tokiem trójka powinna być jak dwójka plus "Pan Zniszczenia" plus coś jeszcze. Tak się jak wiemy nie stało i wyszedł taki wybryk cyfrowy.


_________________
We are all but specks of dust in the dream of the Grand Butterfly.

*
Avatar użytkownika

Posty: 153
Dołączył(a): 4.05.2013
Offline
PostNapisane: 19 wrz 2013, 21:30 
Cytuj  
Jak dla mnie Razoth to wszystko najlepeij podsumowal wodny 200 h dla mnie w h&s to malo taki gatunek od hardcorowego gracza powinien wymagac wiecej. A co do diablo 3 to nie tylko wyrzucili wszystko do kosza ale tez olali community kotre wyraznie pisalo czego chce.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 19 wrz 2013, 21:30 
Cytuj  
Wy trochę zapominacie, że poszukiwanie obecnie na rynku Diablo 2 przez Was wieje taką samą nudą i wiochą jak poszukiwanie obecnie UO przeze mnie.
Nie te czasy.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10140
Dołączył(a): 13.10.2005
Offline
PostNapisane: 19 wrz 2013, 21:35 
Cytuj  
Oyci3C napisał(a):
Wy trochę zapominacie, że poszukiwanie obecnie na rynku Diablo 2 przez Was wieje taką samą nudą i wiochą jak poszukiwanie obecnie UO przeze mnie.
Nie te czasy.


Nie prawda. O ile ty ze swoim UO masz przejebane, bo nie wychodzi nic sensownego w segmencie MMO, to ja na przykład mam PoE, Torchlight 2 i Grim Dawn w produkcji. :D

Oprócz tego mam powiew świeżości i krok w nowym kierunku. Mam na myśli Dark Souls. Gra H'n'S ale w odmienionej konwencji. Wszystko zależy bardziej od zręczności i pamięci a mniej od cyferek. Dodatkowo genialny pomysł na always online, które faktycznie ma sens (gracze mogą nas zgwałcić w każdym czasie). Gdyby nie plaga cheaterów, którzy niwelują sens gry przez neta, grałbym do tej pory zapewne. Bo system PvP jest na prawdę mistrzowski.

Jeżeli dwójka coś na to poradzi, to będę w siódmym niebie.


_________________
wodny napisał(a):
wolałbym by ludzie pukali się w pupę niż mieli broń.

*
Avatar użytkownika

Posty: 153
Dołączył(a): 4.05.2013
Offline
PostNapisane: 19 wrz 2013, 21:37 
Cytuj  
Ale ja nie oczekuje nie wiadeomo czego chcialbym tylko poprawiona bogatsza wersje D2 i tyle tak jak Ty UO a nie tego jednarozowego chinskiego gowna


EDIT albo trzeba szukac w niszowych tytulach

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 19 wrz 2013, 21:42 
Cytuj  
No ale mimo wszystko są to tytuły, które nie powtórzą ogromu i wielkości D2. Proste.
Tak samo jak nie będzie już MMO, które przykuje jak UO (bo wtedy było jedyne w swoim rodzaju, nie było alternatyw i ludzie grali siłą rzeczy).
Niestety taki D3 dzieli rynek i to jest zmierzch tych czasów.
A Dark Souls skończył się dla mnie na etapie pojawienia się na PC i Xbox:) Co innego DemonSouls.

***

Posty: 13931
Dołączył(a): 28.08.2010
Offline
PostNapisane: 19 wrz 2013, 22:12 
Cytuj  
@Kabraxis
Co gorsze, shador wchodzi na nasz ts i zmusza ludzi do grania w ff14


_________________
Zbanowany permanentnie, bez mozliwosci odwolania od bana.

*
Avatar użytkownika

Posty: 6496
Dołączył(a): 17.01.2005
Offline
PostNapisane: 19 wrz 2013, 22:21 
Cytuj  
Razoth napisał(a):
blablabla


starasz sie wypasc madrze z tym swoim avatarkiem ale jakos chujowo ci to idzie.

A teraz wroc do historii i zobacz sobie co ludziki pisali na temat d2 po jego wyjsciu. Dalej, zobacz co pisali ludziki po wyjsciu d2lod.

A teraz naloz sobie to cale zachowanie na wiekszosc gier ktora wyszla, min. D3. Dlatego zal dupe sciska jak sie czyta tych wszystkich, kurwa, znawcow.

Pattern sie powtarza. a to smutne, bo niby ludzie ucza sie na bledach.

karababka i niah nie wymaga nawet odpowiedzi.


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 10140
Dołączył(a): 13.10.2005
Offline
PostNapisane: 19 wrz 2013, 22:24 
Cytuj  
Czyli jednak szambo. Kończę dyskusję w takim razie.


_________________
wodny napisał(a):
wolałbym by ludzie pukali się w pupę niż mieli broń.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 19 wrz 2013, 22:25 
Cytuj  
w ds wystarczy grac na konsoli, na ktorej powinien pozostac, i problemu cziterow nie ma.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 19 wrz 2013, 22:26 
Cytuj  
No jebali D2 i D2LoD strasznie, szczególnie za online.

Mendol napisał(a):
w ds wystarczy grac na konsoli, na ktorej powinien pozostac, i problemu cziterow nie ma.


Przestań pić bo za często się z Tobą ostatnio zgadzam.

*
Avatar użytkownika

Posty: 6496
Dołączył(a): 17.01.2005
Offline
PostNapisane: 19 wrz 2013, 22:27 
Cytuj  
Razoth napisał(a):
Czyli jednak szambo. Kończę dyskusję w takim razie.


To ze sie nie zgadzam = szambo?

Schodzisz do poziomu kebabixa.

@ds

Demons Souls i Dark Souls jest idealne... na platformach gdzie nie ma czitów, to fakt (nie istotne czy klawa+mycha czy pad - to klasa sama w sobie).


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 10140
Dołączył(a): 13.10.2005
Offline
PostNapisane: 19 wrz 2013, 22:32 
Cytuj  
Szambo = marnej jakości wycieczki osobiste, negatywne nastawienie, które da się wyczuć w każdym zdaniu oraz podawanie argumentu, że "poprzednia część która wyszła 10 lat temu była be."

(to, że nie była a jedynie pewne jej elementy wymagały poprawy vs. spartolona core mechanika najnowszego D3, które wymaga znacznie większych nakładów pracy to temat na osobną dyskusję, której na pewno z tobą nie mam zamiaru prowadzić).

Jak chcesz to dalej obrzucaj się łajnem z Kabraxisem, ja opuszczam ZOO.


_________________
wodny napisał(a):
wolałbym by ludzie pukali się w pupę niż mieli broń.

*
Avatar użytkownika

Posty: 6496
Dołączył(a): 17.01.2005
Offline
PostNapisane: 19 wrz 2013, 22:42 
Cytuj  
@Razoth

Za wycieczki osobiste mogę przeprosić, bo fakt faktem, do poziomu niektórych nie warto się 'spuszczać'.

meritum:
Ale o czym ja mam dyskutować? O tym, że w D3 jest wiele do poprawy? Nie mam zamiaru, bo się z tym całkowicie zgadzam.

Po prostu przytaczam fakt, z D2 było to samo, zostało to naprawione albo, lepiej, zmodyfikowane i jest to na dzień dzisiejszy gra która jest uwielbiana przez wszystkich lubiących dany genre. Mówisz o systemie itp. to jakoś widocznie zapomniałeś o tym co mówili ludzie o tym, że warrior przestanie rzucać fireballeitp. a dla mnie to już nie są jakieś tam graficzne popierdujki i smaczki tylko diametralne zmiany w, jak to nazywasz, core mechanika - uważasz, że 'wyszlifowanie' - wszystkiego i 'przekonanie' - wszystkich wymagało mniej wkładu pracy niż teraz z D3?

Fakt, faktem - fani D1 mogli powiedziec - po chuj robic cos nowego (D2) skoro mamy przetestowane D1

Teraz mamy D3 i slyszymy - po chuj robic cos nowego skoro mamy D2...

Aes Sedai? Kolo sie toczy itp. Bo dla mnie to ta sama gadka ktora byla parenascie lat temu.

edit:
Dobranoc, ide gotowac mete.


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 10236
Dołączył(a): 5.11.2004
Offline
PostNapisane: 20 wrz 2013, 00:25 
Cytuj  
Ty nic Shador nie rozumiesz. Nie porownuj D1 z D2 z D3. D2 byla lepsza, bardziej zlozona gra od jedynki juz przy podstawce. Ba, sama podstawka D2 byla juz swietnym hns, a LoD po prostu wyniosl te gre na jeszcze wyzszy poziom. D3 natomiast jest regresem i splyceniem serii - jesli tego nie rozumiesz dyskusja z toba nie ma zadnego sensu.

****
Avatar użytkownika

Posty: 1514
Dołączył(a): 5.10.2009
Offline
PostNapisane: 20 wrz 2013, 00:42 
Cytuj  
W rozwoju postaci D2 było lepsze o tyle, że moża było dysponować statami oraz to, że itemki dawały bonusy do konkretnych lub wszystkich talentów co pozwalało mieć np. lv 30 golema u necro itd.
Klimat i fabuła to rzecz gustu ale był jakiś taki bardziej mature a filmiki pomiedzy aktami to mistrzostwo. Tutaj najbardziej gra ucierpiała.
Brakuje też takich smaczków jak world spawn Diablo.

http://www.youtube.com/watch?v=7LhaXh6xAR0

Ale to tyle, a nostalgia to choroba :)

edit: http://www.youtube.com/watch?v=5nmE5t1EvM8 tak D3 mogło wyglądac, pewnie wielu widziało.


_________________
PSN_id: Adhoc8810

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2387
Dołączył(a): 18.11.2001
Offline
PostNapisane: 20 wrz 2013, 01:26 
Cytuj  
Dla mnie hns zawsze bylo prosta, mindless rozrywka, nie rozumiem jakim cudem nagle kiedys to byla intelektualna zabawa dla wybranych a dzisiaj dla prostego plebu. Tez nie ogarniam problemu z mainstatem w d3, bo przeciez str-barb/int-mag/dex-luk zawsze w tych grach bylo. Inna para kaloszy to skille w tej grze i brak aktywnego rozwoju postaci. Ale itm? w d2 jak szukalem miecza to musial miec x i y stat, tu jest tak samo... szukam kilku statow jakie musza miec itm, samo str barbowi gowno daje - bo jak ktos zauwazyl wczesniej w d3 jest crit dmg/crit chance, ktore sa imba.

*
Avatar użytkownika

Posty: 6496
Dołączył(a): 17.01.2005
Offline
PostNapisane: 20 wrz 2013, 07:54 
Cytuj  
raggnarok napisał(a):
Ty nic Shador nie rozumiesz. Nie porownuj D1 z D2 z D3. D2 byla lepsza, bardziej zlozona gra od jedynki juz przy podstawce. Ba, sama podstawka D2 byla juz swietnym hns, a LoD po prostu wyniosl te gre na jeszcze wyzszy poziom. D3 natomiast jest regresem i splyceniem serii - jesli tego nie rozumiesz dyskusja z toba nie ma zadnego sensu.


Raggnarok, ty o jednym ja o drugim...

To co ja napisałem to napisałem o schemacie który mieliśmy wtedy i mamy teraz, mamy reakcję ludzi wtedy i dziś. Jest to samo, a niektórzy dla przypomnienia mówili to samo co teraz czyli gra została zidiocona itp. a co się stało po paru patchach, dodatku? Sam dobrze wiesz, ja o tym piszę.

Nie piszę nigdzie, że D1 jest lepsze, czy też D2 jest gorsze od D3, po prostu śmiać mi się chce kiedy czytam kolejny raz to samo.


_________________
Obrazek

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2986
Dołączył(a): 29.02.2008
Offline
PostNapisane: 20 wrz 2013, 08:01 
Cytuj  
Razoth napisał(a):
Szambo = marnej jakości wycieczki osobiste, negatywne nastawienie, które da się wyczuć w każdym zdaniu oraz podawanie argumentu, że "poprzednia część która wyszła 10 lat temu była be."

[..]

Jak chcesz to dalej obrzucaj się łajnem z Kabraxisem, ja opuszczam ZOO.


Tomu, ktoś Ci szambo rozlał na wycieraczkę.. :roll:

Ps. Panowie, ogarnijcie się bo .. /facepalm


_________________
For the pony!

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6567 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 278, 279, 280, 281, 282, 283, 284 ... 329  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.