mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6822 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74 ... 342  Następna strona
Autor Wiadomość
***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 13 maja 2014, 22:30 
Cytuj  
Piszpan napisał(a):
marek ale czym ty sie chwalisz ze wyjedziesz 2x na all inclusive ktory kosztuje polowe tego co u nas zwykly wypad nad polskie morze :)

moze i macie racje ze kupujesz gre pograsz sobie i sprzedajesz ale serio po 1 nie chcialoby mi sie czekac az gra dojdzie bo kupujesz keya sciagasz i grasz (w sobote wpadly dzieciaki to im kupilem mortal kombat sam zreszta tez pogralem chwile) no i pozniej wystawiaj to gdzies pakuj wysylaj itd.



a czy ja się chwalę? Niby czym? Ja pierdolę.. zapomniałem, ze to polska, tu przecież jak ktoś zje hotdoga na mieście popijając prawdziwą cocacolą to krezus i szpaner! :lol:
Ja tylko piszę, że bez sensu jest wywalać tysiące złotych, jak można nie wywalać. A co do wygody to już napisałem: po cholerę rozpalać kominek gazetą? Wyjmij plik dwusetek z kieszeni i podpalaj.
Na serio Piszpan to co piszesz to się kupy nie trzyma. W miarę nowe gry na konsole chodzą po ~30-40GBP (używki). Spakowanie gry i przejście się na pocztę (już nie biorąc pod uwagę, ze ja codziennie i tak mam do wysłania kilka paczek więc i tak żona codziennie chodzi na pocztę) to raptem 3min max.
30-40GBP za 3min to wychodzi jakieś 600GBP/h, to 5400GBP dniówki i 1,3mln GBP rocznie. Po podatku!
Jasne będę wywalał te gry przez okno albo zakopywał w ogródku. Przecież to tylko jakieś 1-1.5k GBP rocznie.

Serio wolę poświęcić te 2h rocznie na wystawienie na ebay-u, spakowanie i wysłanie i zrobić sobie miesiąc wolnego od pracy. Bo tak to mniej więcej wyjdzie finansowo.
No chyba, że ktoś się zadowala 3-ma grami rocznie.
btw. Piszpan, dzisiaj dostałem z serwisu nowy HDD 3TB Seageta - wymienili mi na nowy, a jako, że jak stary się posypał to kupiłem sobie inny HDD żeby przerzucić dane to jest mi w ogóle niepotrzebny. Wywalić przez okno? Bo przecież wystawienie na ebay, a potem łażenie na pocztę za głupie 80GBP jest niegodne cywilizowanego człowieka. Cywilizowany człowiek będzie na te 80GBP pół dnia pracował, no chyba, że pracuje w Polsce - wtedy nawet tydzień.. ale 3min na spakowanie i spacer na pocztę. Co to to nie! Co za samoponiżenie..

Piaskowy - klawiaturę i mysz to obsługują ze 2-3 tytuły. I na serio na kanapie jest to cholernie niewygodne.

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 13 maja 2014, 22:59 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
W miarę nowe gry na konsole chodzą po ~30-40GBP (używki).

Jak ktoś średnio gra 30 minut dziennie to zanim zrobi platynkę to będzie za 10gbp.

Cytuj:
Spakowanie gry i przejście się na pocztę (już nie biorąc pod uwagę, ze ja codziennie i tak mam do wysłania kilka paczek więc i tak żona codziennie chodzi na pocztę) to raptem 3min max.

Zostałeś listonoszem i w ramach oszczędności mieszkasz w budzie dla psa pod pocztą?
0. Znalezienie kupca.
1. Zakup koperty bąbelkowej.
2. Zaadresowanie koperty.
3. Wsadzenie gry.
4. Droga na pocztę (15 min w jedną stronę).
5. Wysłanie.

Czyli około godzinka wzięta z życia. Na realia UK - godzina pracy to 12GBP, a gra warta podobnie. Jak warta 40GBP to znaczy, że kupujesz ich kilkanaście miesięcznie i po prostu rzucasz w kąt po godzinie. Normalni ludzie kupują to w co mają zamiar pograć.
W Polsce używki chodzą po... 120zł? A stare używki po 50zł? 50zł to ja lekko w godzinę zarabiam i wolę tą godzinę poświęcić na coś produktywnego lub pograć/pobiegać/pozwiedzać/odpocząć jak nie ma nic do roboty. W dodatku gra mi zostanie.

Mam półeczkę wyłożoną grami na ps3 i kilka kolekcjonerek na pc. Jedyna gra, którą w wersji pudełkowej kupiłem, a nie grałem to wiedźmin2. Kupiłem dla zasady w dzień premiery i czeka na lepsze czasy. Digitale kupuje się za grosze. Dosłownie. Za 1$ można mieć kilka gier. Na ps3 ma się ps+. A jak w niedzielę najdzie mnie ochota na XXX to nie będę lecieć do empiku zmarnować pół godziny i potem godziny czy dwóch na odsprzedanie. Po prostu siądę na dupie i sobie kupię digitala. Jak zaś ciśnienia nie ma to wtedy można sobie odkupować od januszów biznesu czy też szukać w sklepach internetowych i zamawiać.

Cytuj:
30-40GBP za 3min to wychodzi jakieś 600GBP/h, to 5400GBP dniówki i 1,3mln GBP rocznie. Po podatku!
Jasne będę wywalał te gry przez okno albo zakopywał w ogródku. Przecież to tylko jakieś 1-1.5k GBP rocznie.

Janusz matematyki i struś pędziwiatr.

Cytuj:
No chyba, że ktoś się zadowala 3-ma grami rocznie.

A ile gier, na które warto zwrócić uwagę i poświęcić czas rocznie wychodzi? 5 jak jest dobry rok.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

**
Avatar użytkownika

Posty: 9516
Dołączył(a): 5.08.2004
Offline
PostNapisane: 14 maja 2014, 09:00 
Cytuj  
jezu marek cos ty taki spiety :)

moze i cos jest w tym zeby to kupowac i sprzedawac sam tak kiedys nawet robilem ale teraz mi sie po prostu nie chce. ot w sobote zachcialo sie zagrac w mk kupilem sciagnalem pogralem, przeciez nie bede czekal do wtorku... marek w kominku ja pale od swieta tylko i nie bardzo kumam to porownanie. podobnie to z dyskiem. nikt nie kaze ci nic wyrzucac. ale wiesz troche to tez dziwne marek ze ty na zachodzie owiany magia sukcesow masz czas i ochote na taki reselling ;)


_________________
Obrazek
http://www.pathofexile.com/forum/view-thread/611443

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 15 maja 2014, 18:07 
Cytuj  
tak gwoli danych statystycznych:
Crapik Bound of Flame zakupiony za 37.99GBP (dostawa w dzień premiery - jak wróciłem w piątek po pracy to pudełko czekało na biurku), sprzedany wczoraj na ebay za 36GBP + koszta wysyłki (6GBP bo do Hungary)
Reasumując ograłem ten tytuł za jakieś 3-4GBP, co jest dużo atrakcyjniejszą ceną niż PC-towe "tańsze" gry.
Wolfenstein The New Order nadchodzi ;)

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 15 maja 2014, 18:10 
Cytuj  
tyle wygrac.


_________________
.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 15 maja 2014, 18:33 
Cytuj  
trochę nie rozumiem o co chodzi z tym wygrywaniem.
Mi się po prostu wydaje, że ~3min pracy za 35GBP to całkiem niezła stawka i odsprzedawanie gier ma jak najbardziej sens o ile oczywiście jest taka możliwość. Ale wiem, że są ludzie, którzy by małym palcem u nogi nie ruszyli za głupie 170zł.

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 17 maja 2014, 10:57 
Cytuj  
pierdolicie a rzucilibyscie czy cos ciekawego bedzie w tym roku na Ps4


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2262
Dołączył(a): 18.01.2002
Offline
PostNapisane: 17 maja 2014, 11:03 
Cytuj  
Destiny.


_________________
.

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 17 maja 2014, 11:06 
Cytuj  
jest szansa ze wyjdzie to na PC


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

***
Avatar użytkownika

Posty: 10236
Dołączył(a): 5.11.2004
Offline
PostNapisane: 17 maja 2014, 11:46 
Cytuj  
Aldatha napisał(a):
jest szansa ze wyjdzie to na PC


Nie

****
Avatar użytkownika

Posty: 1463
Dołączył(a): 29.10.2009
Offline
PostNapisane: 17 maja 2014, 12:02 
Cytuj  
Aldatha napisał(a):
jest szansa ze wyjdzie to na PC


Szansa zawsze jest ale z pewnością nie w 2014

http://www.eurogamer.net/articles/2014- ... of-destiny

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 17 maja 2014, 12:15 
Cytuj  
Aldatha - podejście do kupna PS4 numer 512113.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10236
Dołączył(a): 5.11.2004
Offline
PostNapisane: 17 maja 2014, 13:10 
Cytuj  
Piaskowy napisał(a):
Aldatha napisał(a):
jest szansa ze wyjdzie to na PC


Szansa zawsze jest ale z pewnością nie w 2014

http://www.eurogamer.net/articles/2014- ... of-destiny


Nie wyjdzie, nie ludz sie. Moze sequel.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 17 maja 2014, 13:14 
Cytuj  
ciekawe czy GTA V wyjdzie na PC?

***
Avatar użytkownika

Posty: 10868
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 17 maja 2014, 13:15 
Cytuj  
Do tej pory wszystkie części wychodziły także i tym razem będą chcieli ponownie zarobić.


_________________
@polygamia

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 17 maja 2014, 13:21 
Cytuj  
tylko, że GTA V już powinna się ukazać na PC.
Ja przewiduję taki rozwój sytuacji:
GTA V ultimate edition na PS4/Xbox One na przełomie 2014/2015, roczek odstępu by gra zeszła w kilka mln na next-genach i dopiero wersja PC o ile będzie jeszcze sens ją wydawać.
Rockstar do tego się wygadał, że pracuje nad dwiema nowymi grami na next-geny, więc nie wiem czy mają wystarczające siły przerobowe/chęci by robić wersje PC.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10236
Dołączył(a): 5.11.2004
Offline
PostNapisane: 17 maja 2014, 13:23 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
tylko, że GTA V już powinna się ukazać na PC.
Ja przewiduję taki rozwój sytuacji:
GTA V ultimate edition na PS4/Xbox One na przełomie 2014/2015, roczek odstępu by gra zeszła w kilka mln na next-genach i dopiero wersja PC o ile będzie jeszcze sens ją wydawać.
Rockstar do tego się wygadał, że pracuje nad dwiema nowymi grami na next-geny, więc nie wiem czy mają wystarczające siły przerobowe/chęci by robić wersje PC.


Do konca marca 2015 pojawi sie tylko jedna nowa gra od Rockstara i bedzie na next geny. Wyjscia sa dwa: GTA V (more likely) i RDR2 (watpie). Jak wyjdzie GTAV na ps4/x1 to i wyjdzie na PC. Proste.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10868
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 17 maja 2014, 13:25 
Cytuj  
Zawsze zarabiali sporo na wersji PC także od nich zależy czy będzie im się chciało schylać po banknoty. ;> Nawet jak gta5 wyjdzie za 3 lata to i tak będzie pierwsze miejsce na listach bestsellerów.


_________________
@polygamia

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2262
Dołączył(a): 18.01.2002
Offline
PostNapisane: 17 maja 2014, 13:30 
Cytuj  
lol sporo ^^ Zwłaszcza w porównaniu do konsol..

IMO nie ma szans żeby wydali GTA V w wersje na currentgeny i PC w tym samym momencie, bo sami sobie krzywdę zrobią.

Cytuj:
będzie pierwsze miejsce na

thepiratebay.se?


_________________
.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 17 maja 2014, 13:39 
Cytuj  
dokładnie.
PC będzie miało roczną obsuwę - tak jak zawsze u rockstara.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6822 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74 ... 342  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.