mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2690 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118 ... 135  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 21 sty 2014, 09:23 
Cytuj  
cykl Kacper Ryx, polskiego autora Mariusza Wollnego, kryminal za czasow Zygmunta Augusta, polaczony z naprawde fajnymi opisami Krakowa no i kupa faktow historycznych.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2631
Dołączył(a): 14.08.2007
Offline
PostNapisane: 21 sty 2014, 11:36 
Cytuj  
Mendol napisał(a):
cykl Kacper Ryx, polskiego autora Mariusza Wollnego, kryminal za czasow Zygmunta Augusta, polaczony z naprawde fajnymi opisami Krakowa no i kupa faktow historycznych.


no nie wiem
1 cz czyta sie bardzo fajnie, 2 cz juz doczytałem do końca na zasadzie żeby doczytać - bardzo , ale to bardzo jakoś zaczyna denerwować , że co pojawi sie jakaś słynna postac historyczna ( Kochanowski, Rey, Sęp Sarzyński), to zaraz to kumpel i pomocnik głównego bohatera, a ten mimo młodego wieku alfa i omega- 3 cz mimo , że miałem nie czytałem- po oczach bije schematyczność- oczywiście moje zdanie

ostatnio czytałem cykl Orły Imperium , Simon Scarrow- historyczne, o podboju Anglii przez Rzym -w Polsce jest 6 cz, następne idą- czyta się szybko i przyjemnie

zacząłem tez czytać cykl Wojownik Rzymu i jakoś takie słabsze, po pierwszej na razie nie chce mi sie czytać następnych

ktoś zaproponuje coś dobrego w podobnej tematyce?

****
Avatar użytkownika

Posty: 1024
Dołączył(a): 2.11.2005
Offline
PostNapisane: 21 sty 2014, 17:56 
Cytuj  
Cykl Imperator Conn Igulden'a (chyba nie przekrecilem nazwiska) Biografia Cezara którą zdecydowanie szybciej i przyjemnije się przyswaja niż jakąkolwiek wersje naukowo-historyczna trzeba brac poprawke, ze nie kazde zdarzenie mialo miejsce etc... ale w ogolnym rozrachunku wypada na plus przynajmniej tyle co przeczytalem czyli pierwsze 3 tomy.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 21 sty 2014, 18:49 
Cytuj  
nie napisalem, ze kazdy musi przeczytac od razu calosc, wedlug mnie warto zapoznac sie chociaz z pierwszym tomem.
nie bardzo rozumiem co cie denerwuje, ale wazne, ze 1 tom ci sie podobal :)


cykl - Felix Castor no i akta Dresdena

***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 21 sty 2014, 19:30 
Cytuj  
lordyp napisał(a):
Mendol napisał(a):
cykl Kacper Ryx, polskiego autora Mariusza Wollnego, kryminal za czasow Zygmunta Augusta, polaczony z naprawde fajnymi opisami Krakowa no i kupa faktow historycznych.


no nie wiem
1 cz czyta sie bardzo fajnie, 2 cz juz doczytałem do końca na zasadzie żeby doczytać - bardzo , ale to bardzo jakoś zaczyna denerwować , że co pojawi sie jakaś słynna postac historyczna ( Kochanowski, Rey, Sęp Sarzyński), to zaraz to kumpel i pomocnik głównego bohatera, a ten mimo młodego wieku alfa i omega- 3 cz mimo , że miałem nie czytałem- po oczach bije schematyczność- oczywiście moje zdanie

ostatnio czytałem cykl Orły Imperium , Simon Scarrow- historyczne, o podboju Anglii przez Rzym -w Polsce jest 6 cz, następne idą- czyta się szybko i przyjemnie

zacząłem tez czytać cykl Wojownik Rzymu i jakoś takie słabsze, po pierwszej na razie nie chce mi sie czytać następnych

ktoś zaproponuje coś dobrego w podobnej tematyce?


Historyczne realistyczne, to zadnych polecic nie moge, bo nie lubie i zazwyczaj omijam.

Historyczne kompletnie nierealistyczne to bardzo ciekawe jest

Thomas Harlan - Oath Of Empire
http://www.goodreads.com/series/55755-oath-of-empire

Ksiazka ma akcje osadzona gdzies w naszej erze,imperium rzymskie jest juz podzielone na wschodnie i zachodnie, a do tego jest jeszcze Imperium Perskie.

W ksiazce sa magowe, zombie, demony i bogowe. Jest tam tez ciekawa historia Mahometa i tego jak mu sie bog objawil.

Mnie sie osobiscie podoba tez to, ze najwieksza sympatie wzbudzaja postacie ktore sa przedstawione jako.. powedzialbym ze zle, ale w ksiazce nie ma zdnego podzialu na dobro i zlo. Sa tylko interesy.


_________________
viewtopic.php?t=6093
PODPISY: banery, sig'i, podpisy muszą zgadzac sie tematycznie z profilem forum, nie mogą być animowane, nie mogą przekraczac wielkości 100KB i wymiarow 90 (wysokość) x 400 (szerokosc).

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2631
Dołączył(a): 14.08.2007
Offline
PostNapisane: 22 sty 2014, 11:18 
Cytuj  
@Mendol
jak pisałem , mnie zaczęło denerwować , że każda postać historyczna pojawiająca się w książce od razu robiła się kumplem Kacpra- Kochanowski, Rej, Sęp Sarzyński, chyba nawet jak dobrze pamiętam hetmani a nawet król szybko nie mogli sie bez niego obejść :)

@iniside
ten Harlan zapowiada sie smakowicie, ale niestety nie ma w mojej bibliotece, a kupować mi się nie chce , bo tak chyba ze 30 książek leży u mnie na pólkach jeszcze nieprzeczytanych :)

przy okazji jak ktoś nie czytał to polecam :
Guy Gavriel Kay : Ostatnie promienie słońca ( klimat północno-wikingowy), Pieśń dla Arbonne ( cos a'la średniowieczne rycerstwo europejskie), Lwy Al-Rassanu ( klimaty pustynne )- autor bardzo znany, czytałem jakoś z 3 lata temu , a rzuciło mi się oczy , bo regały z książkami mam przed sobą :)

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 22 sty 2014, 11:20 
Cytuj  
no z tego co pamietam, to pomogl zydowi, wiec nie dziwne, ze wszyscy o nim slyszeli :)

***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 22 sty 2014, 13:47 
Cytuj  
lordyp napisał(a):
@iniside
ten Harlan zapowiada sie smakowicie, ale niestety nie ma w mojej bibliotece, a kupować mi się nie chce , bo tak chyba ze 30 książek leży u mnie na pólkach jeszcze nieprzeczytanych :)

Watpie zeby udalo ci sie kupic. Jedyne zrodlo to internet i tylko po angielsku, (pierwsza i druga czesc sa przetlumaczone ale 3 i 4 nie).


_________________
viewtopic.php?t=6093
PODPISY: banery, sig'i, podpisy muszą zgadzac sie tematycznie z profilem forum, nie mogą być animowane, nie mogą przekraczac wielkości 100KB i wymiarow 90 (wysokość) x 400 (szerokosc).

****

Posty: 1459
Dołączył(a): 20.01.2011
Offline
PostNapisane: 26 sty 2014, 14:54 
Cytuj  
tak z innej beczki :P

Przełamałem się i zacząłem czytać Malazańską Księgę Poległych. Muszę powiedzieć że jestem pod wrażeniem. Na początku ciężko się czytało, ale w miarę czytania zaczyna się na prawdę rozkręcać. Widzę że to co mówiono o tej serii to nie przesada. A zważywszy że seria ma dwadzieścia ileś tomów to nie mogę się doczekać tego co będzie dalej. Swoją drogą seria podobna do PLIO tylko że jakby ciekawsza (postacie są lepsze w PLIO ale fabuła i świat przedstawiony zdecydowanie ciekawsze są w Malazańskiej).

Także jeśli ktoś ma jakieś opory przed tą serią to warto przemęczyć pierwsze 100 - 150 stron, później powoli zaczyna się wszystko rozjaśniać.


_________________
steam: Deathel

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 26 sty 2014, 19:05 
Cytuj  
Ogolnie cala saga jest troche skonstruowana w sposob, ze najpierw jest coraz wiecej i wiecej wątków a pozniej zaczynają sie wyjasniac/zamykac.
Saga ma 10 tomów tylko w Polsce podzielili niemal każdy na dwa.

Teraz juz mozna smialo łykac bo saga skończona. Ja to trochę mialem problemy, bo jak trzeba bylo czekac na kolejną to traci się płynnosc czytania. No i mam do końca 2,5 ksiazki obecnie. btw. Zajebiste postaci przewijaja sie przez calą serie.

Ksiazki Esselmonta są imo troche gorsze od Eriksona, ale też dają radę.


_________________
.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 27 sty 2014, 07:54 
Cytuj  
Mnie Malazanska odrzuca swoim swiatem. Zbyt umagicznione to wszystko, co drugi to jakis mag, arcymagow sie spotyka co krok, do tego jacys bogowie ladujacy sie do swiata smiertelnikow...
No ale jestem na samym poczatku.

***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 27 sty 2014, 09:06 
Cytuj  
Wymieniles wlasnie najwieksze zalety calej serii ;p.


_________________
viewtopic.php?t=6093
PODPISY: banery, sig'i, podpisy muszą zgadzac sie tematycznie z profilem forum, nie mogą być animowane, nie mogą przekraczac wielkości 100KB i wymiarow 90 (wysokość) x 400 (szerokosc).

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 27 sty 2014, 09:18 
Cytuj  
sprobuj dokonczyc tom 1 marek. jak ci nie podejdzie to nie czytaj dalej, bo pozniej miejscami jest tylko gorzej :)
ale sa tez zajebiste motywy wplecione, dla ktorych mimo wszystko warto czytac.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 27 sty 2014, 09:19 
Cytuj  
True to co napisał iniside.

A imo lepiej łyknąć przynajmniej 2 tomy. Bramy Domu Umarłych są zupełnie inne niż Ogrody Księżyca.


_________________
.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 27 sty 2014, 09:21 
Cytuj  
chuj nie tru, on bez magii zyc nie potrafi to i smeci tak w kazdym temacie o fireballach ;p
w malzanskiej na szczescie nie ma przegiecia z tym i jest dosc dobrze zrownowazone przez watek zwyklych zolnierzy.
imo to lepiej lyknac 10 tomow, ale z pewnoscia nie jeden po drugim.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 27 sty 2014, 09:29 
Cytuj  
No ok, ale magia w tym swiecie, bogowie, śmiertelnicy vs bogowie itp. to dla mnie zaleta i jest to ciekawie zrobione. A bridgeburners i ich teksty są pro ;p

No może lepiej nie łykać wszystkiego na raz, ale też nie robic długich przerw, bo jednak wątków trochę jest ;p


_________________
.

***

Posty: 535
Dołączył(a): 2.01.2005
Offline
PostNapisane: 27 sty 2014, 09:30 
Cytuj  
Ja teraz nadrabiam zaleglosci i czytam Powrot Karmazynowej Gwardii - tez przyjemnie sie lyka, moze Esslemont nie jest tak dobry jak Erikson, ale swiat Malazu baaardzo duzo rekompensuje.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2382
Dołączył(a): 2.12.2001
Offline
PostNapisane: 29 sty 2014, 09:36 
Cytuj  
W Blasku Ognia zbiór polskich opowiadań z uniwersum Metro 2033 do pobrania za darmo. Więcej szczegółów na:

http://swiatczytnikow.pl/w-blasku-ognia ... -za-darmo/


_________________
Obrazek

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2206
Dołączył(a): 27.03.2006
Offline
PostNapisane: 30 sty 2014, 13:57 
Cytuj  
Ten nowy Widźmin to jakaś farsa dla jaj, same kurwa głupoty, ale czyta się ok :)


_________________
Walter Sobchak: Fuck it, Dude, let's go bowling.


Posty: 1
Dołączył(a): 30.01.2014
Offline
PostNapisane: 30 sty 2014, 14:26 
Cytuj  
Mi się w miarę podobało. Wiadomo, że nie jest to ta sama klasa co poprzednie książki, ale czytało mi się całkiem przyjemnie :)

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2690 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118 ... 135  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.