mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ] 
Autor Wiadomość
***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 3 lut 2009, 12:00 
Cytuj  
Miejsce: Egipt na tydzień czasu (więcej nie ma urlopu w tym roku).
Gdzie, jak, za ile, czego unikać, na co zwracać uwagę?
Wylot będzie z UK, więc biura podróży z UK - tutaj sam będę musiał coś wybrać.

MOże ktoś mi coś podpowiedzieć (konkretne miejsce, konkretny hotel) bo nie chce mi się przekopywać przez 100 miast, 1000 hoteli i 10 000 ofert z różnych biur podrózy :cry:

******
Avatar użytkownika

Posty: 3185
Dołączył(a): 13.12.2004
Offline
PostNapisane: 3 lut 2009, 12:10 
Cytuj  
Polecam hotel Imperial Shams, Safaga. W biurze Thomas Cook powinienes dostac oferte co i jak.

Nie zapomnij sie wymoczyc, bo to najwieksza atrakcja tego rejonu. Quady na pustyni tez polecam ;]

Unikac picia niebutelkowanej wody i lodu. Niemcow. Ruskich.

Cena kolo 600e/osobe.


_________________
Nestor#1522

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 3 lut 2009, 12:20 
Cytuj  
a tak w ciekawos sie zapytam, znacie jakies tanie/sensowne oferty do las vegas ? :P


_________________
.

**

Posty: 329
Dołączył(a): 4.01.2009
Offline
PostNapisane: 3 lut 2009, 12:40 
Cytuj  
Hotel:Dreams Vacation ****
Miejsce:Sharm El Sheikh
Jedzenie:All inclusive
Napoje:All inclusive
Dodatki:Rafa koralowa, restauracja Hinduska i Meksykańska, dostęp do hotelu Dreams Beach.
Baseny:Dużo, największy to basen 3.45 metra głębokości, gdzie można uczyć się nurkować.(nie polecam schodzić na samo dno, chyba że jest się masochistą).
Obsługa:Miła.
Wady:Cola to woda gazowana z proszkiem(ale to prawie wszędzie).
Czego unikać:Nie wiem co wy wszyscy z tym lodem... Piłem w Egipcie dużo napoi z lodem i nie miałem zemsty. Ale trzeba unikać picia wody z kranu gdyż to woda morska.
Co polecam:Jedyna wycieczka która mi się podobała to rejs po morzu czerwonym. Ahh te emocje kiedy gościu pokazywał Lion Fish(po udziabaniu, człowiek może zginąć w ciągu 15 minut) a także namniejsza głębokość to była chyba 7 metrów, więc bardzo polecam(fajnie się pływa)
Dostępność:Nie wiem czy w Anglii jest ten hotel, ale jest tam dużo polaków
Cena:1800zł za 7dni za osobę z biur turystycznych polskich

****

Posty: 1970
Dołączył(a): 8.08.2007
Offline
PostNapisane: 3 lut 2009, 12:59 
Cytuj  
Minusem Sharmu jest chora ilość ruskich. Raz, że wszędzie słychać ruski a dwa to każdy sprzedawca jak Cie widzi to tez zaczyna nawijać po rusku zachwalając towar.

V.


_________________
Kto prawdę mówi ten niepokój wszczyna.

******
Avatar użytkownika

Posty: 3185
Dołączył(a): 13.12.2004
Offline
PostNapisane: 3 lut 2009, 13:02 
Cytuj  
Po tym co widzialem na lotniskach w *styczniu* nie polecam mainstreamowych resortow a'la Sharm czy Hurghada. Cale tabuny ruskiej wsi, osrodki nastawione na mega masowke.

Safaga lezy lekko na uboczu, cole leja bezposrednio z oryginalnej butelki, trunki takze :) Warunki kite/windsurfingowe bardzo dobre, miejscowek do nurkowania i snorkelingu bez liku. Tloku nie ma, a hotel 5 gwiazdek ;]


_________________
Nestor#1522

*****

Posty: 2945
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 3 lut 2009, 14:56 
Cytuj  
Hurghadę warto zobaczyć dla samego spaceru po mieście - człowiek czuje się jak w filmie. I tak wszystko śmierdzi wszechobecnym biznesem, ale przyprawionym wschodnim klimatem.
Byłem w hotelu El Palacio (****, AI), 80% to Rosjanie, 10% Polacy, reszta -reszta. Bardzo przyjemnie - wolę hotel pełen zgrabnych Rosjanek niż starych i grubych Niemek. Dużo zabaw organizowanych przez zawodowych entertainerów w dzień, wieczorem skecze i dicho, zero burd.

Wybór miejscowości uzależnij od tego co masz zamiar robić. Jeśli jesteś nastawiony głównie na nurkowanie to Sharm / Safaga (mało wydeptane rafy, w Hurghadzie też były ładne ale dopiero jak się z wycieczką wypłynęło dalej w morze. Blisko brzegu ubogo ale i tak milion razy lepiej niż w Polsce - w końcu to Morze Czerwone), zwiedzanie - Hurghada (największy wybór lokalnych biur podróży - u których wycieczki są tańsze o ok 30-50% niż u rezydenta - a dostaje się praktycznie ten sam towar, najmniejsza średnia odległość do Luksoru i Kairu, mieszkając w Sharm możesz zapomnieć o Luksorze), sam wypoczynek - Safaga bo najtańsza. Sharm jest najdroższym z tych trzech ośrodków. Nie wiem czy powinienem polecać cokolwiek poza tymi trzema ("mainstream'owymi" tbh), gdyż jeśli to Twoja pierwsza wycieczka na Bliski Wschód najlepiej trzymaj się chociaż takiego kawałka cywilizacji jak te ośrodki.
Tych ludzi trzeba poznać, nauczyć się zanim będziesz chciał tam pojechać na własną rękę :P


_________________
¯\_(ツ)_/¯ rmk cat's dog on fire

****
Avatar użytkownika

Posty: 1901
Dołączył(a): 2.02.2003
Offline
PostNapisane: 3 lut 2009, 15:39 
Cytuj  
jak jedziesz na tydzień to olej 'duże' wycieczki typu Kair (który jest failem przy okazji) , za to koniecznie weź quady, wielbłądy i delfinarium

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 3 lut 2009, 15:39 
Cytuj  
ok wielkie dzięki :)

***

Posty: 732
Dołączył(a): 23.06.2008
Offline
PostNapisane: 3 lut 2009, 16:07 
Cytuj  
I nie szczędź drobniaków na bakszysz. Ciebie nie będzie to wiele kosztować a może bardzo uprzyjemnić pobyt. Zostaw coś na poduszce jak wychodzisz na plażę, czy kelnerowi, który cię obsługiwał w czasie kolacji (zależy od hotelu jak to wygląda). Niech to będą nawet jakieś drobne. Jak zostawisz np dolara amerykańskiego to tak jakbyś zostawił ok 2-3% ich miesięcznego zarobku czyli całkiem nie mało.

A co do biur...ja jeżdząc to i ówdzie staram się jeździć z dużymi biurami. Lepsza obsługa, nie trafisz na hotel, który ładnie wygląda tylko na zdjęciach (uważaj bo opinie o hotelach na necie są bardzo niemiarodajne), łatwiej dostać to co się należy itp. Ot takie pierdoły na które składa się udany pobyt.

*****

Posty: 2945
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 3 lut 2009, 16:13 
Cytuj  
redruM napisał(a):
jak jedziesz na tydzień to olej 'duże' wycieczki typu Kair (który jest failem przy okazji) , za to koniecznie weź quady, wielbłądy i delfinarium

Nie da się ukryć że to co wymieniłeś jest najlepsze... no ale w końcu być w Egipcie i nie zobaczyć piramid to też trochę fail. Byłem tydzień, zaliczyłem dwie duże wycieczki i nie żałuję :P


_________________
¯\_(ツ)_/¯ rmk cat's dog on fire

**

Posty: 329
Dołączył(a): 4.01.2009
Offline
PostNapisane: 3 lut 2009, 16:31 
Cytuj  
pooma napisał(a):
redruM napisał(a):
jak jedziesz na tydzień to olej 'duże' wycieczki typu Kair (który jest failem przy okazji) , za to koniecznie weź quady, wielbłądy i delfinarium

Nie da się ukryć że to co wymieniłeś jest najlepsze... no ale w końcu być w Egipcie i nie zobaczyć piramid to też trochę fail. Byłem tydzień, zaliczyłem dwie duże wycieczki i nie żałuję :P

Zgodzę się z wami ale Jerozolima to największy Fail

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.