mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13959 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98 ... 698  Następna strona
Autor Wiadomość
****
Avatar użytkownika

Posty: 1913
Dołączył(a): 30.10.2004
Offline
PostNapisane: 24 lut 2010, 17:52 
Cytuj  
Oficer czy jakos tak jeszcze bylo z Szycem... calkiem ciekawe, przy czym drugi sezon juz nie tak fajny(a trzeci juz mi sil zabraklo na obejrzenie)


_________________
Obrazek

*
Avatar użytkownika

Posty: 5772
Dołączył(a): 23.01.2008
Offline
PostNapisane: 24 lut 2010, 19:26 
Cytuj  
Spartakus z kazdym odcinkiem bardziej wymiata. Piaty odcinek wyjebny


_________________
Vanilla Wow: Nyxs - Rogue Undead

*

Posty: 6259
Dołączył(a): 30.07.2004
Offline
PostNapisane: 24 lut 2010, 19:27 
Cytuj  
Oglądałem wiele seriali i nic nawet nie zbliża się poziomem do The Wire. I prawdę mówiąc to na początku też nie podobał mi się bardzo. Potem osiąga top klasę nieosiągalną dla nikogo.
A pitbulla obejrzę


_________________
Obrazek

*
Avatar użytkownika

Posty: 5159
Dołączył(a): 10.02.2009
Offline
PostNapisane: 24 lut 2010, 22:09 
Cytuj  
Senex napisał(a):
Jak na polskie warunki to można uznać Pitbull za serial bardzo dobry. Ale przyrównywać go do The Wire nie ma sensu bo produkcja HBO miażdży Pitbulla pod każdym względem.

this
Cytuj:
Ekstradycja, Glina, Fala Zbrodni, Sfora...Pitbull. Mnie to znudzilo juz po Ekstradycji

omg jak mogles nie wymienic kryminalnych?!?!?!

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 24 lut 2010, 22:11 
Cytuj  
Nie zgodzę się.
Pitbull > The Wire.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 24 lut 2010, 22:19 
Cytuj  
miazdzy? czym?
co ma the wire czego brakuje w pitbullu?
bo to, ze wire zrobilo hbo w tym przypadku jak dla mnie nie znaczy az tak wiele. ja rozumiem, ze wielu osobom amerykanska produkcja przypadla do gustu. ale nie robcie z tego arcydziela, ktore jakby na to nie patrzec nie jest/bylo zadna nowoscia. przyznam szczerze, ze nawet gra aktorska w the wire jakos specjalnie nie zachwyca... moze faktycznie gdybym ogladal ten serial 10 lat temu to by mnie zmiazdzyl pozytywnie. ale teraz?

****
Avatar użytkownika

Posty: 1803
Dołączył(a): 30.05.2008
Offline
PostNapisane: 24 lut 2010, 23:13 
Cytuj  
The Wire posiada dosyć proste wątki główne które są opowiedziane po mistrzowsku. Masz rewelacyjnych bohaterów, bardzo prawdziwych, mocno osadzonych w realiach. Masz miasto, które też pretenduje do miana bohatera serialu, a właściwie, moim zdaniem, jest głównym bohaterem The Wire. Zdjęcia, muzyka, aktorstwo są z najwyżeszj półki. Ale największym plusem jest realizm, w każdym aspekcie. Bo praca policjanta to nie sa pościgi, strzelaniny i ogólny mayhem w mieście. To setki godzi spędzone na obserwacji, to grzebanie w tonach dokumentów, to walka z układami i takie właśnie jest The Wire.


_________________
- Do you have a flag …?
- No flag, No Country, You can't have one! Those are the rules...

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 24 lut 2010, 23:26 
Cytuj  
no patrz. calkiem jak w pitbullu :)
ale osobiscie to, zaden z bohaterow w the wire nie zrobil na mnie zadnego wrazenia. imo srednio zagrane.
no ale dla kazdego cos dobrego. w wakacje przysiade i zmusze sie do obejrzenia reszty sezonow wire. w sumie tak glupio oceniac po paru odcinkach :)

****
Avatar użytkownika

Posty: 1803
Dołączył(a): 30.05.2008
Offline
PostNapisane: 24 lut 2010, 23:40 
Cytuj  
The Wire ma chyba najlepszych bohaterów drugoplanowych ever. Wystarczy wymienić Omara, Snoop czy Bubbles. Bohaterowie pierwszoplanowi potrzebują trochę czasu, żeby rozwinąć skrzydła. Właściwie to granica pomiedzy bohaterami pierwszego i drugiego planu jest ciężka do ustalenia.


_________________
- Do you have a flag …?
- No flag, No Country, You can't have one! Those are the rules...

*

Posty: 187
Dołączył(a): 12.11.2001
Offline
PostNapisane: 25 lut 2010, 00:37 
Cytuj  
The Wire to nie jest klasyczny serial policyjny, mimo ze wszystko kreci sie wokolo policji. Tak na prawde najciekawsze w tym serialu sa wszystkie poboczne watki, ktore tworza bardzo kompleksowy obraz spoleczenstwa zdegenerowanego przez przestepczosc, a ta w tym serialu ma wplyw na wszystko - polityka, media czy zycie zwyklych ludzi. The Wire to po prostu nie jest serial, ktory opowiada tylko jakas fabule czy tez kreci sie dookola pierwszoplanowych postaci, to serial w ktorym na pierwszy plan wychodzi cale drugoplanowe otoczenie. Dlatego podoba mi sie okreslenie, ktorego wczesniej uzyl Senex, ze tutaj miasto jest najwazniejszym bohaterem. Oczywiscie nie kazdemu musi sie to podobac, a wiem ze pierwsze odcinki potrafia niejednego zniechecic do The Wire. Ten serial dopiero z czasem sie rozkreca i nabiera na wartosci.
Tak swoja droga ciezko stwierdzic czy The Wire mialo najlepszych drugoplanowych bohaterow. Jak dla mnie to ci pierwszoplanowi byli sredni, a szczegolnie Dominic West, ktorego do dzisiaj nie potrafie przez ten serial ogladac. Na cale szczescie jego facjata w pozniejszych sezonach jest troche bardziej znosna.

Co do Pitbulla - imho to jeden z lepszych polskich seriali policyjnych, a szczegolnie miazdzy te Ekstradycje i inne Gliny. Z tym, ze mam podobnie jak Tor-Bled-Nam, czyli lekkie zniechecenie do policyjnych tematow z lat 90. Nie wspominajac o najwiekszym nieorganicznym bohaterze tego serialu i w ogole wszystkich pozostalych polskich z tamtego okresu - Polonezie. To taki prywatny uraz, ale nie potrafie ogladac scen poscigu z udzialem tej maszyny. Nie zmienia to faktu, ze Pitbull jak na polskie warunki jest zajebisty i warto go zobaczyc do konca.

Tak czy siak, obydwa seriale konkretnie gwalci The Shield. Przy nim The Wire i Pitbull to takie porzadnie ocenzurowane PG-13.

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 25 lut 2010, 02:17 
Cytuj  
Trapez w Pitbullu gra pierwsze skrzypce tylko w pierwszym sezonie ;) Jest też odpowiednio traktowany.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

*

Posty: 6259
Dołączył(a): 30.07.2004
Offline
PostNapisane: 25 lut 2010, 09:10 
Cytuj  
Mi się zajebiście podobało w The Wire, że chyba przez wszystkie sezony pojawia się tylko jedna postać w sposób całkowity "dobra" i "pozytywna" czyli Beadie Russel i jedna postac do gruntu "zła" czyli Russel 'Stringer' Bell. Całej reszty nie da się jednoznacznie przypisać do bycia czarnym albo białym charakterem.

A w ogóle to jeden z lepszych dialogów The Wire odbywa się w pierwszej scenie. "Got to. It's America, man." ;]

http://www.youtube.com/watch?v=zmIvu1yg3bU

Ale chyba z the wire jest jak ze star wars. Jedni je kochają, inni twierdzą że to lipa. I pewnie tak musi być. Ja po obejrzeniu wszystkich sezonów stwierdzilem, że jadę do Baltimore. ;]

Inna sprawa, że może się nie podobać serial, ale trzeba mu oddać to, że generalnie to jest dosyć uznaną i utytuowaną produkcją.


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 508
Dołączył(a): 1.05.2008
Offline
PostNapisane: 25 lut 2010, 09:29 
Cytuj  
http://www.imdb.com/title/tt0306414/

krwa 9.7/10 ? pojebalo ?

musze w takim razie zobaczyc po tym co tu przeczytalem ;)

***
Avatar użytkownika

Posty: 13655
Dołączył(a): 24.08.2004
Offline
PostNapisane: 25 lut 2010, 11:36 
Cytuj  
I tak najlepszy był "Zawód Policjant", pamięta ktoś ?

******
Avatar użytkownika

Posty: 4672
Dołączył(a): 20.03.2007
Offline
PostNapisane: 27 lut 2010, 15:31 
Cytuj  
Zajebisty odcinek Spartacusa, coraz lepiej.

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 27 lut 2010, 16:07 
Cytuj  
Dana napisał(a):
I tak najlepszy był "Zawód Policjant", pamięta ktoś ?


no ba ,i"Gliniarz i prokurator" :)


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 27 lut 2010, 16:12 
Cytuj  
Jeszcze Kojaka wyciagnijcie i niesmiertelnego Colombo.


_________________
Χ Ξ Σ

****
Avatar użytkownika

Posty: 1913
Dołączył(a): 30.10.2004
Offline
PostNapisane: 27 lut 2010, 16:18 
Cytuj  
Ja tam jestem fanem Miami Vice i Nash Bridges :E


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 27 lut 2010, 23:18 
Cytuj  
spartacus git.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2004
Dołączył(a): 28.05.2008
Offline
PostNapisane: 27 lut 2010, 23:35 
Cytuj  
Najlepszy 'policyjny' to był Żar Tropików.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13959 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98 ... 698  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.