mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2690 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63 ... 135  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 13 lut 2011, 00:49 
Cytuj  
Raczej nie, juz tym podobne klimaty po prostu mi sie przejadly. Zdecydowanie wole wielowatkowosc i wielu bohaterow, a nie przygody pojedynczego fircyka ;]


_________________
.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 13 lut 2011, 00:52 
Cytuj  
przeczytaj malzanska to ci sie przeje to co napisales :)


nie wiem czy polecalem Matthew Stover - Akta Cain'a.
calkiem niezle polaczenie fantasy z daleka przyszloscia.
dla rozluznienia super lektura. jest krew, sa bluzgi, cyckow troche mniej ale tez sie znajda.
ciekawy swiat i samo story tez nie najgorsze.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 13 lut 2011, 01:00 
Cytuj  
Czytalem, czytam. Jedna dla mnei z najlepszych pozycji. Przy tym wiekszosc ksiazek to wlasnie grzeczni wladcy pierścienia ;]

krwi i bluzgow u goodkinga pewnie brakuje :>


_________________
.

**
Avatar użytkownika

Posty: 9516
Dołączył(a): 5.08.2004
Offline
PostNapisane: 13 lut 2011, 10:21 
Cytuj  
Inside to moze nie miejsce na taka dyskusje tutaj ale imho czlowiek podswiadomie zawsze chce aby to dobro wygrywalo itd. Tak samo widzac na ulicy gnoja ktory chce obrabowac staruszke nie bedziesz przeciez mu kibicowal? Chodzilo mi o proste odczucia dobra i zla. Co jest dobre a co zle bez wglebiania sie w szczegoly tylko proste sprawy.

Czyli za duzo nie stracilem ale tak czy siak kiedys skoncze TG.

btw, co to sie z ludzmi porobilo kiedys ksiazke wolaem od filmu czy pc a teraz nie pamietam kiedy cos przeczytalem poza gazeta ech wstyd.


_________________
Obrazek
http://www.pathofexile.com/forum/view-thread/611443

**

Posty: 449
Dołączył(a): 6.06.2008
Offline
PostNapisane: 13 lut 2011, 11:24 
Cytuj  
Mac napisał(a):
Zaczalem czytac Fundacje Asimova, a dokladniej przeczytalem wlasnie pierwszy tom, Prelude to Foundation... i jestem rozczarowany.
Ksiazka jest dosc naiwna pod wieloma wzgledami i nudnawa... po recenzjach cyklu spodziewalem sie zupelnie czego innego.

Pytanie - czy potem (w kolejnych czesciach) jest lepiej?
Nie przeczytałam całej serii - ale przebrnęłam przez około 4 części. Same dzieje Fundacji może nie są takie złe, ale postaci są naiwne i drewniane przez cały czas. U Asimova bardzo widać to, że - szczególnie kiedyś - w powieściach sci-fi kładziono nacisk na sam wykreowany świat, nie zaś na samą fabułę. W gruncie rzeczy, Asimov był bardziej naukowcem uwielbiającym teoretyczne rozważania na wszelkie tematy, niż pisarzem mającym na celu dostarczenie czytelnikom rozrywki.

Podobne wrażenie łatwo zresztą odnieść czytając innego giganta - Arthura C. Clarke'a. Choć moim zdaniem on pisał dużo lepiej, a - np. - pierwsza część Ramy jest bardzo OK, potem atakują nas rozmaite ideologie i dywagacje o tym jak niedoskonałym gatunkiem jest człowiek. I to wszystko w towarzystwie bohaterów wystruganych z drewna.

I o ile X lat temu to mogło być jakieś odkrywcze i ciekawe (szczególnie w dobie Zimnej Wojny), o tyle dziś rozczarowuje. Starsi autorzy sci-fi najbardziej cierpią na nieustannym powielaniu ich pomysłów przez innych - gdy trafiamy na ich powieści, mamy wrażenie, że wszystko widzieliśmy 100 razy, tylko lepiej napisane. I najpewniej tak właśnie jest.
A ich zasługą jest głównie to, że byli pierwsi.


_________________
http://karolinacianciara.pl/

***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 13 lut 2011, 15:37 
Cytuj  
Piszpan napisał(a):
Inside to moze nie miejsce na taka dyskusje tutaj ale imho czlowiek podswiadomie zawsze chce aby to dobro wygrywalo itd. Tak samo widzac na ulicy gnoja ktory chce obrabowac staruszke nie bedziesz przeciez mu kibicowal? Chodzilo mi o proste odczucia dobra i zla. Co jest dobre a co zle bez wglebiania sie w szczegoly tylko proste sprawy.

Czyli za duzo nie stracilem ale tak czy siak kiedys skoncze TG.

btw, co to sie z ludzmi porobilo kiedys ksiazke wolaem od filmu czy pc a teraz nie pamietam kiedy cos przeczytalem poza gazeta ech wstyd.

Dobro i zło jest względne i zależu od punktu z którego na nie paatrzysz.
Cały sęk w tym, że Goodking nie potrafi sie z dystansować i patrzeć na całość obiektywnie. I to mnie denerwowało.


_________________
viewtopic.php?t=6093
PODPISY: banery, sig'i, podpisy muszą zgadzac sie tematycznie z profilem forum, nie mogą być animowane, nie mogą przekraczac wielkości 100KB i wymiarow 90 (wysokość) x 400 (szerokosc).

*
Avatar użytkownika

Posty: 6736
Dołączył(a): 18.09.2004
Offline
PostNapisane: 13 lut 2011, 15:41 
Cytuj  
Trzy tygodnie temu po wielu nieudanych podejściach w końcu zmęczyłem Pierwsze prawo magii i jak dla mnie było książką po prostu kiepską.
Od świata, przez fabułę i styl, na postaciach (a szczególnie ich zachowaniu) skończywszy, właściwie nic mi się tam nie podobało.


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 16 lut 2011, 20:15 
Cytuj  
Skonczylem czytac pierwszym tom Imperium Grozy.

Mi sie podobalo. Takie militarno-magowe fantasy. Mocno pokrecone, Cook skacze po watkach, datach i postaciach, ale calosc uklada sie w miare spojnie.

Jak ktos lubi te klimaty to warto sie zainteresowac.


_________________
viewtopic.php?t=6093
PODPISY: banery, sig'i, podpisy muszą zgadzac sie tematycznie z profilem forum, nie mogą być animowane, nie mogą przekraczac wielkości 100KB i wymiarow 90 (wysokość) x 400 (szerokosc).

******
Avatar użytkownika

Posty: 3478
Dołączył(a): 27.05.2005
Offline
PostNapisane: 16 lut 2011, 20:26 
Cytuj  
Skonczylem Kroniki Amberu tom II (albo raczej 6,7,8,9,10). Ciezko mi porownac do tomu I. W jednych kwestiach byly lepsze, w innych gorsze, ale ogolnie wciaz bardzo wysoki poziom. Mialem wrazenie, ze historia Merlina byla duzo bardziej chaotyczna (heh, w sumie powinna byc) niz Corwina. Troche mnie zdziwilo zakonczenie - strasznie szybko wszystko zostalo rozwiazane, doslownie na ostatnich 5-10 stronach.

**
Avatar użytkownika

Posty: 7427
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 16 lut 2011, 22:20 
Cytuj  
Ja trochę z innej beczki - Mark Sołonin "Na uśpionych lotniskach. 22 czerwca 1941 roku"
Sołonin jest rosyjskim pisarzem "powstałym" po "Lodołomaczu" Suworowa - ale w przeciwieństwie do wielu rosyjsko-sowieckich pisarzy idzie drogą Suworowa(Rezuna) i zastanawia się "Jak do cholery największa armia świata mogła dać aż tak dupy?!". Od Suworowa różni go znacznie lepszy warsztat historyczny (Suworow to raczej eseista), jego książki czyta się ciężej ale talentu pisarskiego mu odmówić nie można.
"Na uśpionych..." nie jest drobiazgową rekonstrukcją pierwszych dni barbarossy, ale raczej popularnonaukową książką o zasadach budowania samolotów, tych sowieckich w końcu lat 30tych w szczególności. Wszystko wytłumaczone "dla laika", zrozumiałym językiem, pełno anegdot i realiów czasów towarzysza Stalina. Jednocześnie czuć warsztat historyka,dokładność, cytaty z odwołaniem do bogatej bibliografii. Tak pisać o historii potrafił śp. prof. Wieczorkowski w innej ciekawej książce "Co by było gdyby Kleopatra miała dłuższy nos?"

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 16 lut 2011, 22:53 
Cytuj  
inside przeczytaj Delegatury Nocy.
1 tom nie jest jakis super, ale drugi jak dla mnie bardzo si.

***
Avatar użytkownika

Posty: 13655
Dołączył(a): 24.08.2004
Offline
PostNapisane: 23 lut 2011, 15:22 
Cytuj  
http://www.blacklibrary.com/Warhammer-40000/Audio

Polecam audiobooki Warhammerowe. Świetna fabuła, historia, dobry lektor z mocną barwą głosu, delikatne efekty w tle.

~70 minut każdy.

****

Posty: 1877
Dołączył(a): 22.11.2007
Offline
PostNapisane: 27 lut 2011, 18:42 
Cytuj  
Jakie książki Kinga, oprócz Lśnienia, polecacie? Bo właśnie ją kończę i mam zamiar kupić coś jeszcze.


_________________
...

*

Posty: 6914
Dołączył(a): 26.01.2003
Offline
PostNapisane: 27 lut 2011, 19:06 
Cytuj  
Eleeist napisał(a):
Jakie książki Kinga, oprócz Lśnienia, polecacie? Bo właśnie ją kończę i mam zamiar kupić coś jeszcze.


Mi sie bardzo podobaly Stukostrachy


_________________
Rzabolek

TYLKO ELMINISTER

**

Posty: 232
Dołączył(a): 17.06.2008
Offline
PostNapisane: 27 lut 2011, 22:31 
Cytuj  
O ja pierdziele. Raczej powinieneś zapytać których nie warto czytać na początku mimo wszystko King pisał i słabsze pozycje. Imo obowiązkowe to:

Carrie,Miasteczko Salem,Podpalaczka,Christine,Smętaż dla Zwierzaków,Misery.

**

Posty: 312
Dołączył(a): 4.01.2005
Offline
PostNapisane: 27 lut 2011, 22:42 
Cytuj  
Mroczna Wieza - dla mnie najlepsza pozycja Kinga. Sam cykl moze i ma kilka slabszych momentow, ale reszta nadrabia to z nawiazka.


_________________
"Jeśli już nie masz o czymś pojęcia, to przynajmniej postaraj się o zamieszanie."

***

Posty: 535
Dołączył(a): 2.01.2005
Offline
PostNapisane: 27 lut 2011, 23:33 
Cytuj  
Wielki marsz, wydana pod pseudonimem Richard Bachman

*

Posty: 98
Dołączył(a): 10.08.2005
Offline
PostNapisane: 3 mar 2011, 16:35 
Cytuj  
Dance with Dragons 12 lipca

***
Avatar użytkownika

Posty: 13655
Dołączył(a): 24.08.2004
Offline
PostNapisane: 3 mar 2011, 16:50 
Cytuj  
Nice, może na święta będzie po naszemu :D

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2134
Dołączył(a): 24.04.2005
Offline
PostNapisane: 3 mar 2011, 19:07 
Cytuj  
Archer napisał(a):
Wielki marsz, wydana pod pseudonimem Richard Bachman


"Blaze", też pod tym pseudonimem.


_________________
Obrazek

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2690 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63 ... 135  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.