mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 651 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 33  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 13655
Dołączył(a): 24.08.2004
Offline
PostNapisane: 6 maja 2011, 20:43 
Cytuj  
Mendol napisał(a):
WINA a nie WYNIK


Definitywnie. Dlatego ja chcę karać (prawnie) tego który zawinił bezpośrednio.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2447
Dołączył(a): 4.03.2005
Offline
PostNapisane: 6 maja 2011, 20:50 
Cytuj  
Mendol napisał(a):
ja nie musze sobie nic tlumaczyc, ani zmieniac wlasnej samooceny.

smieszy mnie twoje przekonanie o tym ze masz racje, masz jakis monopol na wiedze ? bo tak sie zachowujesz , taktujac forumowiczow jak glupkow ktorym wykladasz swoje prawdy objawione heh


Mendol napisał(a):
meterowi sie nie dziwie, ale w twoim przypadku brak umiejetnosci zakonczenia dyskusji z przyznaniem, iz nie mialo sie racji - troche mnie zaskakuje.
ale coz, widac, ze w trudnych tematach sobie nie radzisz, badz nie masz o nich zielonego pojecia :)

przeciez takie samo zdanie moglbym napisac o tobie


_________________
Obrazek

******

Posty: 3595
Dołączył(a): 5.02.2002
Offline
PostNapisane: 6 maja 2011, 20:57 
Cytuj  
Odpowiadając na pytanie w temacie, nie powinno się odbywać w polska. Imo nie stać nas na takie zabawy i niewiele nam z tego przyjdzie.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 6 maja 2011, 20:58 
Cytuj  
no ok dana, a co chcesz zrobic/jakie masz propozycje kary dla bezrobotnego kibola?

meter - ty nie jestes glupi, ty jestes debilem, z ktorym nie warto rozmawiac.


Ostatnio edytowano 6 maja 2011, 20:59 przez Mendol, łącznie edytowano 1 raz
***
Avatar użytkownika

Posty: 13655
Dołączył(a): 24.08.2004
Offline
PostNapisane: 6 maja 2011, 20:59 
Cytuj  
Przymusowy praca w kamieniołomie, żeby odpracował.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 6 maja 2011, 21:00 
Cytuj  
no czyli jesli chodzi o obozy pracy to sie zgadzamy.
ja jednak nadal bede obstawal przy swoim, ze rodzice maja duzy wplyw i ponosza odpowiedzialnosc, za swoje dzieci.

******

Posty: 3595
Dołączył(a): 5.02.2002
Offline
PostNapisane: 6 maja 2011, 21:02 
Cytuj  
zamiast wymyślać oryginalne polskie rozwiązania, z których gówno jak zwykle wyjdzie, może lepiej skopiować te które działają w cywilizowanych krajach :). Czy nawet to jest za trudne :roll:

***
Avatar użytkownika

Posty: 13655
Dołączył(a): 24.08.2004
Offline
PostNapisane: 6 maja 2011, 21:04 
Cytuj  
Oczywiście że ponoszą odpowiedzialność, ale nie prawną. Bo prawo ma karać za efekt czynu, lub wynik, jak zauważyłeś. Za morderstwo kara się mordercę, a nie dziewczynę która go rzuciła poprzedniego dnia co wprawiło go w furię (na ten przykład).

Dlatego jestem też przeciwnikiem "niepoczytalności". Bo co mnie obchodzi że delikwent ma schizofrenię, zbrodnia jest zbrodnią. Karze się za czyn.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 6 maja 2011, 21:09 
Cytuj  
nie rozumiem tylko jak mozesz porownywac odpowiedzialnosc finansowa rodziny, do odpowiedzialnosci nie bezposredniej 'dziewczyny'.
jak komus podzyrujesz kredyt, a on go nie splaca to komornik przychodzi do ciebie.
i tylko o to chodzi - bezrobotny nygus, ktory ma rodzicow/rodzine - sam nie moze - niech ONI pokrywaja koszty jego zabaw. wieksza szansa jest na to, ze rodzina spusci mu wpierdol i wleje troche oleju do glowy, niz psycholog w szkole.

******

Posty: 3595
Dołączył(a): 5.02.2002
Offline
PostNapisane: 6 maja 2011, 21:24 
Cytuj  
Rodzice mają duży wpływ na wychowanie i kształtowanie psychiki dziecka i jego rozwój co nie jest żadnym novum. Ponoszą odpowiedzialność prawną do pewnego wieku a w pewnych sytuacjach nieletni może odpowiadać jak dorosły o czym decyduje sąd.
Na razie w naszej kulturze nie ma możliwości, żeby za czyny pełnoletniej osoby odpowiadała rodzina. Z drugiej strony w większości przypadków gdy w tej rodzinie panują normalne więzi a rodzice wychowują dzieci powstanie patologi typu "kibol" jest mało prawdopodobne.
@dana efekt czynu może i jest ten sam, ale świadomość jego popełnienia inna a z tym powinna się wiązać kara. Zgodnie z twoim sposobem myślenia, za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym kara powinna być taka sama jak za morderstwo.

*

Posty: 156
Dołączył(a): 16.09.2008
Offline
PostNapisane: 6 maja 2011, 21:33 
Cytuj  
Cardano napisał(a):
Niah napisał(a):
anubis napisał(a):
czy to prawda że na ostatnim meczu o puchar polski byli goście z UEFA ??


tak, sprawdzić nasze przygotowanie do euro2012


Nie było tam żadnych delegatów UEFA. Sama UEFA zaprzecza:

http://www.polskatimes.pl/sport/399933, ... l?cookie=1

"Głos Tel Avivu" (nie pierwszy raz z resztą) puścił bzdurę i poszło to w Polskę.

edit: literówka


w zasadzie to by miało sens że nikogo z UEFA nie było, bo nie gadali o tej zadymie w zagranicznych wiadomościach

*****

Posty: 2404
Dołączył(a): 30.10.2004
Offline
PostNapisane: 6 maja 2011, 23:29 
Cytuj  
Swoją drogą na początku lat 90 mieliśmy policje, która jeszcze się napierdalała w stylu wschodnim, ale kibole byli jeszcze bardziej hardcorowi.

http://www.youtube.com/watch?v=H56r_97p ... re=related

Jak nie ma tarczy to nie ma opcji. Albo ty ich sklepiesz albo oni ciebie.
Obecnie to do takiej roboty można by wysłać chyba tylko antyterrorystów. Reszta niebieskich by nie miała szans.

*

Posty: 156
Dołączył(a): 16.09.2008
Offline
PostNapisane: 6 maja 2011, 23:48 
Cytuj  
hehe

***
Avatar użytkownika

Posty: 10868
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 7 maja 2011, 00:07 
Cytuj  
Dobry filmik, aż mi się kurteczka przypomniała, kto takiej nie miał. ;]

Obrazek

*
Avatar użytkownika

Posty: 5159
Dołączył(a): 10.02.2009
Offline
PostNapisane: 7 maja 2011, 00:28 
Cytuj  
Dana napisał(a):
Dlatego jestem też przeciwnikiem "niepoczytalności". Bo co mnie obchodzi że delikwent ma schizofrenię, zbrodnia jest zbrodnią.

Ja pierdole. No to wsadzaj też do paki ludzi, którzy dostali udaru za kierownicą i w tym stanie spowodowali wypadek samochodowy.
Cytuj:
Karze się za czyn.

Karze się za winę, tak w dużym skrócie i mocno upraszczając.

***

Posty: 13931
Dołączył(a): 28.08.2010
Offline
PostNapisane: 7 maja 2011, 06:53 
Cytuj  
White Trox napisał(a):
Jak nie ma tarczy to nie ma opcji. Albo ty ich sklepiesz albo oni ciebie.
Obecnie to do takiej roboty można by wysłać chyba tylko antyterrorystów. Reszta niebieskich by nie miała szans.


Każdy policjant który na co dzień nie siedzi za biurkiem spokojnie sobie poradzi z kibolem, a jak jest w pełnym rynsztunku to już jest pozamiatane

Mendol napisał(a):
i jak majac 25 lat bedzie napierdalal swoja zone i swoje dziecko, to bedziesz dzwonil na policje z prosba o interwencje - bo to jest zgodne z litera prawa?


lepiej byłoby pójść do niego i powiedzieć "co ty kurwa chuju pedale robisz?" i pierdolnąć mu z banki, ale jeśli ma rentę inwalidzką to niech chociaż zadzwoni na policję bo jeśli nawet nie zdziałają zbyt wiele to przynajmniej będzie w papierach a nie później nikt nic nie wie

edit:mały edit


_________________
Zbanowany permanentnie, bez mozliwosci odwolania od bana.

*****

Posty: 2350
Dołączył(a): 12.07.2007
Offline
PostNapisane: 7 maja 2011, 08:24 
Cytuj  
Niah napisał(a):
Każdy policjant który na co dzień nie siedzi za biurkiem spokojnie sobie poradzi z kibolem


Aktualnie porzadku na stadionach pilnuje ochrona, nie policja.

Akcje w stylu gazowanie calego sektora, budza jeszcze wieksza agresje + cierpia tez normalni kibice, bo to, ze chodze na sektor "Klubu Kibica", czyli ten, na ktorym doping jest prowadzony przez pelne 90 minut, nie znaczy, ze jestem kibolem, czy chuliganem - a wlasnie na tym sektorze zasiada 100% "zadymiarzy".

Druga sprawa - to nie jest tak, ze nie robi sie nic w tym kierunku. Po prostu jak juz jest zadyma, leca krzeselka, pirotechnika, czy starcie z ochrona, to nikt nie biegnie tam z odslonieta morda, bo na stadionie sa setki kamer. Kaptury, szaliki, ci najwieksi panowie - kominiarki. Dopoki nie zostana zdemaskowani, to nie ma podstaw ich ukarac. A jak kogos zlapie kamera, ma przejebane. Znam goscia, ktory na meczu rzucil cegla w brame, po tygodniu dostal wezwanie na komende, pokazali mu plik zdjec z monitoringu, z kazdej mozliwej perspektywy, bohater z cegla w reku. 250 godzin prac spolecznych + pismo od prezesa klubu, zawierajace informacje o nalozeniu na niego zakazu stadionowego na 2 lata. Inny poczynil wieksze szkody materialne - zakaz stadionowy, 5k zl grzywny, 120 godzin prac spolecznych.

I nie sa to przyklady z dupy, takie jak wiekszosc znawcow tutaj przedstawia, a na meczu byli raz w zyciu i to na sektorze vip.

***

Posty: 13931
Dołączył(a): 28.08.2010
Offline
PostNapisane: 7 maja 2011, 08:30 
Cytuj  
White Trox napisał(a):
Jak nie ma tarczy to nie ma opcji. Albo ty ich sklepiesz albo oni ciebie.
Obecnie to do takiej roboty można by wysłać chyba tylko antyterrorystów. Reszta niebieskich by nie miała szans.
Daedrael napisał(a):
Niah napisał(a):
Każdy policjant który na co dzień nie siedzi za biurkiem spokojnie sobie poradzi z kibolem


Aktualnie porzadku na stadionach pilnuje ochrona, nie policja.


co ochrona?

Co do zasłania twarzy to naprawdę nie wiem w czym problem masz zasłoniętą twarz = jesteś bandytą, podchodzi policja i spisuje i wyprasza ze stadionu / zabiera szalik / pałuje co kto lubi :] (dobry przykład antifa ostatnio w warszawie)


_________________
Zbanowany permanentnie, bez mozliwosci odwolania od bana.

*****

Posty: 2350
Dołączył(a): 12.07.2007
Offline
PostNapisane: 7 maja 2011, 08:39 
Cytuj  
Niah napisał(a):
White Trox napisał(a):
Jak nie ma tarczy to nie ma opcji. Albo ty ich sklepiesz albo oni ciebie.
Obecnie to do takiej roboty można by wysłać chyba tylko antyterrorystów. Reszta niebieskich by nie miała szans.
Daedrael napisał(a):
Niah napisał(a):
Każdy policjant który na co dzień nie siedzi za biurkiem spokojnie sobie poradzi z kibolem


Aktualnie porzadku na stadionach pilnuje ochrona, nie policja.


co ochrona?


Nie powiedzialem, ze jej sie to zawsze udaje. :P

***
Avatar użytkownika

Posty: 10851
Dołączył(a): 12.02.2004
Offline
PostNapisane: 7 maja 2011, 09:11 
Cytuj  
Niah napisał(a):
masz zasłoniętą twarz = jesteś bandytą




Obrazek

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 651 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 33  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.