mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1555 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 78  Następna strona
Autor Wiadomość
****
Avatar użytkownika

Posty: 1313
Dołączył(a): 5.05.2008
Offline
PostNapisane: 7 cze 2011, 21:36 
Cytuj  
Isengrim napisał(a):
Mieć 0,5kg i nie mieć 0,5 kg to 1 kg :lol:
Rower mniej ważący jest łatwiejszy do napędzania. Dobre koła, to raz spory wydatek, dwa częsta zmiana opon, trzy odpowiednia waga ( 70kg - pod to są robione testy wytrzymałości). Wiadomo że można złożyć koło lekkie, ale delikatne. A alu nyple się filcują, opony 1.8" zużywają.


E tam. Można złożyć lekkie koła pod 130 kg na oponach 2.2 :-) Tyle, że często jest to koszt nowego roweru :-) Ale efekt na pewno lepszy niż te pół kilo zaoszczędzonych na zmianie tarczy na V'ki. Ale nie ukrywam, że wolałbym mieć dobre v-brake'i niż słabe tarcze :)

**
Avatar użytkownika

Posty: 7427
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 7 cze 2011, 22:21 
Cytuj  
Nie da się złożyć lekkich kółek na słonia i na gumach 2.2.
A co do vałek - zależy gdzie się jeździ.Dobre tarczówki na technicznych zjazdach, w błocie,śniegu, deszczu są zajebiste, na całej reszcie ważą 0.5 kg za dużo. co więcej,dobre vałki są tańsze od dobrych TH.


_________________
Nie ma dwóch mężczyzn, którzy by byli tępi w jeden i ten sam sposób.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2451
Dołączył(a): 10.03.2004
Offline
PostNapisane: 8 cze 2011, 07:48 
Cytuj  
Jeżdżę czymś takim:
http://www.specialized.com/pl/pl/bc/SBC ... spid=38466

wiem że szału nie ma ale jeździ mi się na nim zajebiście - poprzednio miałem kellysa. Po przesiadce na speca nie chciałem zejść z roweru. Jeździ mi się na nim zajebiście.

Obręcze miałem całkiem spoko jak do "normalnej" jazdy - wymieniane już 2 razy w tym sezonie i za każdym razem dawali mocniejsze (koszt obręczy jakieś 200 pln). Wydaje mi się że sklep w którym kupuję rowery (2 moje, żony i córki) jest całkiem spoko. Nie wydaje mi się żeby taką chałę odwalali. Ale jak się człowiek nie zna to płaci frycowe. Mogą w końcu różne rzeczy mówić...
Tak czy inaczej jeszcze jeden taki sezon i zostawię kasy na 2gi rower w serwisie :/
@Yurrei
Jeżdżę z ursynowa na mokotów.
@mendol
oj można:(


_________________
Nazywanie kogoś idiotą nie jest obelgą tylko diagnozą

***
Avatar użytkownika

Posty: 10868
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 8 cze 2011, 08:10 
Cytuj  
Widocznie cie w chuja robią i dają słabsze obręcze do twojej wagi. W ogóle ile ważysz ? Bo rzadko się słyszy, żeby ktoś giął obręcze od jazdy po asfalcie, chyba, że na pełnej pizdzie wjeżdżasz na krawężniki nie podbijając roweru. :D
No, ale faktycznie jak sam mówisz, jak się ktoś nie zna to różne cuda mogą się przytrafiać. :]

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2451
Dołączył(a): 10.03.2004
Offline
PostNapisane: 8 cze 2011, 08:15 
Cytuj  
Sytuacje kuriozalne w sumie :(
1. Wjechałem na kamień z dużą prędkością
2. Pękła dętka koło pod ciężarem w 8
3. Mocny hamulec przednim (tylny się zjebał :( ) stójka na przednim kole jak tył opadł - obręcz w 8.

Ważę 84 kg przy 182 wzrostu więc do "przegiętych" wagowo nie należę.


_________________
Nazywanie kogoś idiotą nie jest obelgą tylko diagnozą

****
Avatar użytkownika

Posty: 1313
Dołączył(a): 5.05.2008
Offline
PostNapisane: 8 cze 2011, 10:24 
Cytuj  
Isengrim napisał(a):
Nie da się złożyć lekkich kółek na słonia i na gumach 2.2.
A co do vałek - zależy gdzie się jeździ.Dobre tarczówki na technicznych zjazdach, w błocie,śniegu, deszczu są zajebiste, na całej reszcie ważą 0.5 kg za dużo. co więcej,dobre vałki są tańsze od dobrych TH.


Da się. ZTR Crest zaplecione na dobrych szprychach DT wytrzymują 130 kg w terenie. Z piastami DT 240 to są lekkie koła. Może nie ultra lekkie ale lekkie ;)
Dobre Vki dają radę. Miałem kiedyś Avidy Arch Rivale i w górach w śniegu i błocie działały super. Modulacja co prawda nie ta ale były super. Z całą resztą się zgadzam ;)

@Neonin: ja z Bielan na Mokotów :D

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 8 cze 2011, 15:49 
Cytuj  
Jutro rano zamawiam w sklepie w moim mieście.

http://kellysbike.com/index.php?id=pl_p ... cat_id=271

http://kellysbike.com/index.php?id=pl_p ... cat_id=271

http://www.cube.eu/en/hardtail/comp-ser ... ack-white/

Mówcie który.

****
Avatar użytkownika

Posty: 1313
Dołączył(a): 5.05.2008
Offline
PostNapisane: 8 cze 2011, 15:54 
Cytuj  
Bierz Kubka :>

***
Avatar użytkownika

Posty: 13655
Dołączył(a): 24.08.2004
Offline
PostNapisane: 10 cze 2011, 15:44 
Cytuj  
http://rowery.onet.pl/zdrowie/jedz-zdrowo,1,4412667,artykul.html

hihi

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 10 cze 2011, 17:02 
Cytuj  
Zamówiłem Magnusa Yellow 2011, mam nadzieje że będę zadowolony :) we wtorek ma być w sklepie w moim mieście.

**
Avatar użytkownika

Posty: 7080
Dołączył(a): 13.05.2005
Offline
PostNapisane: 13 cze 2011, 16:56 
Cytuj  
http://www.cyklotur.com/x_C_I__T_rower- ... __PD_.html potrzebny rower dla brata. mozliwie porzadny w cenie 1000-~1500pln.


_________________
rufen.@steam
rufenn@psn
rufen@wot

*

Posty: 6914
Dołączył(a): 26.01.2003
Offline
PostNapisane: 15 cze 2011, 13:55 
Cytuj  
Doradzicie cos dla mnie? W sumie nie bede jezdzil za duzo wiec mysle cos do 1300...

Ale jak trzeba bedzie to powiedzmy wydam 2500. Cos w stylu gorskiego.

190cm / 108kg wagi - poprzedniego authora mialem z rama 19" i byla za mala... Wiec chyba 21? 22?


_________________
Rzabolek

TYLKO ELMINISTER

****
Avatar użytkownika

Posty: 1313
Dołączył(a): 5.05.2008
Offline
PostNapisane: 15 cze 2011, 14:22 
Cytuj  
Może coś tego pokroju?

http://www.wkreceni.pl/cube-rower-cube- ... _3296.html

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2252
Dołączył(a): 10.12.2001
Offline
PostNapisane: 15 cze 2011, 14:31 
Cytuj  
Asmax napisał(a):
Doradzicie cos dla mnie? W sumie nie bede jezdzil za duzo wiec mysle cos do 1300...

Ale jak trzeba bedzie to powiedzmy wydam 2500. Cos w stylu gorskiego.

190cm / 108kg wagi - poprzedniego authora mialem z rama 19" i byla za mala... Wiec chyba 21? 22?


Z mojego doswiadczenia wynika ze im mniejsza rama tym lepiej. Oczywiscie rownoczesnie jazda musi byc komfortowa, odpowiednia odleglosc do pedalow, nogi nie moga sie obijac o kiere etc. Ale mniejsza rama to mniejsza waga, i generalnie lepsza kontrola nad rowerem (jak widze dzieciaki 10-13 lat na ramach wiekszych od mojej to sie tylko zastanawiam kiedy do szpitala trafia).

Z drugiej strony widze ze jestes sporym gosciem, wiec powinno to byc cos wytrzymalego. ;)

Jesli chodzi o moj rower to kupilem rame o chyba 1 czy dwa "rozmiary" mniejsza niz wynikalo z oficjalnych tabelek Kony zalecajacych wielkosci ram zaleznie od wzrostu.

Z producentow z ktorymi mialem do czynienia moge polecic Treka i Kone. Konkretny model, pewnie jakis cross country po prostu? Poprzegladaj info na stronach producentow i tyle. U obu producentow bedzie pewnie kilka interesujacych modeli.

I nie kupuj roweru przez internet, musisz sie przejechac przed zakupem zeby chociaz sie upewnic ze rozmiar jest ok.


_________________
Obrazek


Ostatnio edytowano 15 cze 2011, 14:40 przez Mac, łącznie edytowano 1 raz
***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 15 cze 2011, 14:39 
Cytuj  
Ja jezdze na czyms takim (model 2008), osprzet wlasciwie dokladnie taki sam, tylko hample to v-ki:
http://www.velo.com.pl/rowery/wyprzedaz/?id=429

Poszukaj czegos z zeszlego seozonu wlasnie. Dobra cene mozesz uzyskac. Ja przy 185cm/93kg mam rame 19", wiec dla Ciebie 20" bedzie imo ok. Jak inna firma to trzeba przymierzyc, bo geometrai robi swoje.

Edit:Cube tez fajny, moze jakis Acid z 2010 jeszcze sie gdzies znajdzie, zmiescilbys sie w cenie.


_________________
Χ Ξ Σ

*

Posty: 6914
Dołączył(a): 26.01.2003
Offline
PostNapisane: 15 cze 2011, 14:53 
Cytuj  
http://rowery.shop.pl/view/94

A takie cos? Zawsze mi sie Kellysy podbaly


_________________
Rzabolek

TYLKO ELMINISTER

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 15 cze 2011, 15:25 
Cytuj  
Osprzet gorszy, cena nizsza. Wszystko sie zgadza. Marki nie znam zbytnio, top to nie jest na pewno ale pewnie da rade.


_________________
Χ Ξ Σ

****
Avatar użytkownika

Posty: 1313
Dołączył(a): 5.05.2008
Offline
PostNapisane: 15 cze 2011, 15:47 
Cytuj  
Mac napisał(a):
Z mojego doswiadczenia wynika ze im mniejsza rama tym lepiej.


Mniejsza rama jest lepsza gdy w grę wchodzi ostrzejsze śmiganie, zawody itp. Wtedy faktycznie zyskuje się na zwrotności - rama jest żwawsza. Ale na dłuższe dystanse, rekreację traci się na komforcie.
Z jednej strony przez dobrych parę lat przy moich 188cm jeździłem na 18 calowej ramie i było super. Rok temu przesiadłem się na 20,5" (plecy nie wyrabiały mi na mniejszej po przerwie) i myślałem, że będzie tragedia a wcale tak nie jest. Nie widzę większych różnic w jeździe.

Najlepiej by było sprawdzić oba rozmiary ale "dookoła" sklepu się nie da. Trzeba by przynajmniej z tydzień pojeździć na obu ramach żeby się do nich "ułożyć".

**
Avatar użytkownika

Posty: 7427
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 15 cze 2011, 20:25 
Cytuj  
Asmax napisał(a):
Doradzicie cos dla mnie? W sumie nie bede jezdzil za duzo wiec mysle cos do 1300...

Ale jak trzeba bedzie to powiedzmy wydam 2500. Cos w stylu gorskiego.

190cm / 108kg wagi - poprzedniego authora mialem z rama 19" i byla za mala... Wiec chyba 21? 22?

A gdzie planujesz jeździć? I jak intensywnie? Góral(XC) jest wszechstronny, ale na turystyczne, płaskie, trasy lepiej nadaje się cross. Jak w okolicy masz kawałek równego asfaltu, można pomyśleć i o szosówce.
Rozmiar roweru teoretycznie dobiera się do długości nogi, ale liczy się też długość górnej rury, kąt główki karmy. Koła lepiej wybierać na 36 szprych, bo lepiej się sprawdzają przy większej masie rowerzysty. Hamulce w tej cenie lepiej v-breake.Warto poszukać modeli z lat wcześniejszych, bo większe ramy często zostają na magazynach i trafiają się i 40% upusty (z tym że raczej po sezonie niestety).
Kona robi pancerne rowery, kiedyś mieli model Hoss przeznaczony właśnie dla nieco cięższych bikerów. Ale pozostałe też są bardzo wytrzymałe.http://allegro.pl/kona-hoss-2009-super-stan-i1647089424.html


_________________
Nie ma dwóch mężczyzn, którzy by byli tępi w jeden i ten sam sposób.

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 15 cze 2011, 20:44 
Cytuj  
No ja dzisiaj pierwsza jazda Magnusem Yellow :).

To co miałem, czyli neos to przy magnusie hulajnoga, a magnus to czołg. Ludzie spierdalali z chodnika jak jechałem tak szumi bieżnik od tego roweru ;P. Kamienie latają we wszystkie strony pod kołami, gałęzie łamane ;P skoczyłem z ~1,5m schodów to nawet nie poczułem tak amorek zapracował.

Ogólnie jestem mega zadowolony, coś pięknego. Najlepsze jest to, że jechałem 1-szego dnia nim szybciej niż szosówką po 4 latach :D. No i wreszcie mogę śmigać ile wlezie w terenie. Bomba bajk, nie zamieniłbym na nic innego. Do SPD muszę się jeszcze przyzwyczaić, chociaż nie wiem czy się przemogę.

@Asmax,
Salamandra weź od Kellysa, akurat z małym rabatem jak dobrze pogadasz za 2,5k. A będziesz na pewno zadowolony.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1555 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 78  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.