mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 77 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Osczędności trzymam głównie w
Złotówkach 44%  44%  [ 17 ]
Euro 3%  3%  [ 1 ]
Dolary 5%  5%  [ 2 ]
Waluty Skandynawskie 10%  10%  [ 4 ]
Jeny/Frank Szwajcarski/Funty Brytyjskie 10%  10%  [ 4 ]
Kruszce, dzieła sztuki, etc. 18%  18%  [ 7 ]
Wiele walut 0%  0%  [ 0 ]
Inwestycje 10%  10%  [ 4 ]
Liczba głosów : 39
Autor Wiadomość
*****
Avatar użytkownika

Posty: 2447
Dołączył(a): 4.03.2005
Offline
PostNapisane: 9 gru 2011, 15:42 
Cytuj  
revange napisał(a):
meterrr napisał(a):
dolary


No, dolar to faktycznie dobra inwestycja :wtf:

lepsze niz euro i napewno lepsze niz zlotowki

******

Posty: 3595
Dołączył(a): 5.02.2002
Offline
PostNapisane: 9 gru 2011, 17:02 
Cytuj  
A skoro już o walutach mowa. Które banki w polska oferują lokaty w walutach innych niż pln/euro/usd/funt ?

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 9 gru 2011, 18:14 
Cytuj  
revange napisał(a):
meterrr napisał(a):
dolary


No, dolar to faktycznie dobra inwestycja :wtf:



Od czasu "afery z długiem usa" na dolarze można było zarobić 25%, czyli ten śmieć drukowany masowo jak widać jest ok.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

*
Avatar użytkownika

Posty: 166
Dołączył(a): 21.09.2009
Offline
PostNapisane: 9 gru 2011, 18:33 
Cytuj  
Szczerze to w sumie warto kupić ziemię, najlepiej rolną, jak się ma większą ilość gotówki. Oczywiście nie wiadomo co z katastrem. Ale to przynajmniej będzie i jeść nie woła, a po drugie jak przyjdzie do ciężkich terminów, to można postawić szopę, hodować jedzenie we wszelkiej postaci i powinno dać radę. Aha przy takim scenariuszu warto zainwestować też w broń :wink:


_________________
O Lord, help me to be pure, but not yet.

*

Posty: 53
Dołączył(a): 26.12.2010
Offline
PostNapisane: 9 gru 2011, 18:45 
Cytuj  
no mnie juz tutaj teoretycznie nie ma od 5 lat !! jedyne po co tutaj jestem to swieta :PPP
przykro mi ,ze macie kwalifikacje na mycie talerzy tam u góry... na szczęście czegoś się nauczyłem

bez urazy ofc - powaznie mowilem z tym nauczeniem się czegos i wypadem... bo ja nie widze nic innego jak nie masz 100k pln na inwestowanie... + kilku dobrych lat na zabawe z tym potem...

zeby nie bylo ,ze pierdole bez sensu - to np. azja - th/ph wpłaca mi lepiej niz by placili w fra/swe/nor czy innym kraju EU/US a koszty zycia mysle ,ze spokojnie pare razy mniejsze niz tutaj... bo po prostu tam dobry rynek - nawet powiem jaki - poligrafia... a jak ktos nie widzi ,ze EU/us sie stacza to nie moja wina...

dla przykładu powiem jeszcze - posprawdzajcie sobie ile zarabiacie wy tutaj w PL za X lat studiów kursów itp... a ile typ co ma papierki na ciezki sprzet budowlany na zachodzie (ofert nie brakuje...) imo lepiej zrobic 2lata kursów na ten shit + 1-2 lata tutaj praktyki za kilka k i potem zarabian normalna kase na zachodzie... 3 ON 3 OFF... pol roku wolnego na swoj biznes 6 miechow roboty - mysle ,ze sensowne jak ktos ma cos w glowie...

***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 9 gru 2011, 19:09 
Cytuj  
mentasyn napisał(a):
Szczerze to w sumie warto kupić ziemię, najlepiej rolną, jak się ma większą ilość gotówki. Oczywiście nie wiadomo co z katastrem. Ale to przynajmniej będzie i jeść nie woła, a po drugie jak przyjdzie do ciężkich terminów, to można postawić szopę, hodować jedzenie we wszelkiej postaci i powinno dać radę. Aha przy takim scenariuszu warto zainwestować też w broń :wink:

W takim scenariuszu kupowanie duzej ilosci ziemi mija sie z celem, bo ciezko byloby ja uprawiac, nie mowiac juz o ochrone.

Lepiej kupić jakąs niedużą działke max 2Ha, albo dogadać się odrazu w kilka osob na coś większego ;p.

Jeśli spodziewacie się fallouta to inwestycja broń i amunicje bardzo się opłaci. Amunicja będzie dużo warta, szczególnie jak samemu będzie się miało z czego dyktować jej ceny.

Zawsze też można zainwestować we własną sekte. Zgromadzić wiernych wyznawców którzy będą płacić datki na swojego guru. Np. kult bomby atomowej.


_________________
viewtopic.php?t=6093
PODPISY: banery, sig'i, podpisy muszą zgadzac sie tematycznie z profilem forum, nie mogą być animowane, nie mogą przekraczac wielkości 100KB i wymiarow 90 (wysokość) x 400 (szerokosc).

**
Avatar użytkownika

Posty: 7427
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 9 gru 2011, 19:11 
Cytuj  
Ja już zbieram kapsle i zawleczki od browarów. Będę milionerem!


_________________
Nie ma dwóch mężczyzn, którzy by byli tępi w jeden i ten sam sposób.

*
Avatar użytkownika

Posty: 166
Dołączył(a): 21.09.2009
Offline
PostNapisane: 9 gru 2011, 19:52 
Cytuj  
iniside napisał(a):
mentasyn napisał(a):
Szczerze to w sumie warto kupić ziemię, najlepiej rolną, jak się ma większą ilość gotówki. Oczywiście nie wiadomo co z katastrem. Ale to przynajmniej będzie i jeść nie woła, a po drugie jak przyjdzie do ciężkich terminów, to można postawić szopę, hodować jedzenie we wszelkiej postaci i powinno dać radę. Aha przy takim scenariuszu warto zainwestować też w broń :wink:

W takim scenariuszu kupowanie duzej ilosci ziemi mija sie z celem, bo ciezko byloby ja uprawiac, nie mowiac juz o ochrone.

Lepiej kupić jakąs niedużą działke max 2Ha, albo dogadać się odrazu w kilka osob na coś większego ;p.

Jeśli spodziewacie się fallouta to inwestycja broń i amunicje bardzo się opłaci. Amunicja będzie dużo warta, szczególnie jak samemu będzie się miało z czego dyktować jej ceny.

Zawsze też można zainwestować we własną sekte. Zgromadzić wiernych wyznawców którzy będą płacić datki na swojego guru. Np. kult bomby atomowej.


Racja, w takim scenariuszu wszystko jest możliwe. Jednakże w myśl zasady mędrców Albionu "Hope for the best, prepare for the worst". To rozwiązanie jest optymalne jak będziesz miał środki produkcji to baza zawsze się znajdzie jak mawiał pewien dobrze znany filozof :wink: Przez środki prod. rozumiem fabryki, maszyny, ludzi to w kiedy nadejdzie czas próby, nic tylko w naprędce wybudować ostrokół i ostra selekcja.
Jeśli będzie fallout to nic nie jest wiadomo tak naprawdę, wersja z gier jest jedną z wielu.


_________________
O Lord, help me to be pure, but not yet.

**
Avatar użytkownika

Posty: 7427
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 9 gru 2011, 20:05 
Cytuj  
Przyjadą ruskie tanki i tyle będzie z inwestowania w ziemię.
Diamenty, kapsle i amunicja rozpryskowa.


_________________
Nie ma dwóch mężczyzn, którzy by byli tępi w jeden i ten sam sposób.

******

Posty: 3429
Dołączył(a): 25.10.2010
Offline
PostNapisane: 9 gru 2011, 20:16 
Cytuj  
Isengrim napisał(a):
Przyjadą ruskie tanki i tyle będzie z inwestowania w ziemię.
Diamenty, kapsle i amunicja rozpryskowa.


Chyba przywioza ruskie tanki na taczkach ;)

A co do inwestycji, metale szlachetne (gold silver) i dobre lokaty powyzej inflacji. Spekulacja i inwestycja w waluty nie sa dobre pomysly, sytuacja jest bardzo nie stabilna.


_________________
Obrazek

**
Avatar użytkownika

Posty: 9516
Dołączył(a): 5.08.2004
Offline
PostNapisane: 9 gru 2011, 21:14 
Cytuj  
meterrr napisał(a):
co was tak boli ze ktos chce wyjechac z tego gownianego kraju ? :roll:
na temat : dolary funty zloto monety kolekcjonerskie


kraj nie ma znaczenia jesli sobie nie poradziles na ojczystej ziemi na zachodzie tez bedziesz frajerem.

mexacostam (sory ale nie widze w trybie cytowania twego calego nicku)
jakbys nie wiedzial to z uprawnieniami na ciezki sprzet mozesz zalozyc firme i zgarniac kase tak samo zreszta poligrafia boze co ja mowie poligrafia dzis w polsce to jak zbieranie zlota na ulicy. ciezkim sprzetem zreszta tez. ale wiadomo od 0 nie zaczniesz na zachodzie zreszta tez.


_________________
Obrazek
http://www.pathofexile.com/forum/view-thread/611443

******

Posty: 3429
Dołączył(a): 25.10.2010
Offline
PostNapisane: 9 gru 2011, 22:00 
Cytuj  
Piszpan napisał(a):
meterrr napisał(a):
co was tak boli ze ktos chce wyjechac z tego gownianego kraju ? :roll:
na temat : dolary funty zloto monety kolekcjonerskie


kraj nie ma znaczenia jesli sobie nie poradziles na ojczystej ziemi na zachodzie tez bedziesz frajerem.

.


Powiedz to wszystkim co wyjechali za komuny, i teraz co zarabiaja lepiej gdziekolwiek indziej. Koszt utrzymania jest lepszy, wiec pierdolisz. Piszpan, czy przypadkiem nie pracujesz za granicy jako kuchasz? Moze mi sie pomieszalo.

Polonia z za granicy ma duze znacznie w i dla kraju. To jest FAKT dla Polski od setki lat. Zabory, i tym dalej, Polska emigracja jest i bedziej znacznym czynnikiem. Krajowi Polacy naprawde powinni przestac byc xenophobic wobec wlasnych rodakow z za granicy, to jest naprawde niszczaca sila przeciwko Polski.

Ludzie, spojrzcie na historie Polski.


_________________
Obrazek


Ostatnio edytowano 9 gru 2011, 22:06 przez Nefastus, łącznie edytowano 1 raz
**
Avatar użytkownika

Posty: 7427
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 9 gru 2011, 22:05 
Cytuj  
W zasadzie to niemożliwe jest być ksenofobicznym wobec rodaków. Nawet tych z zagranicy.
My nimi, po prostu, gardzimy.


_________________
Nie ma dwóch mężczyzn, którzy by byli tępi w jeden i ten sam sposób.

******

Posty: 3429
Dołączył(a): 25.10.2010
Offline
PostNapisane: 9 gru 2011, 22:24 
Cytuj  
Isengrim napisał(a):
W zasadzie to niemożliwe jest być ksenofobicznym wobec rodaków. Nawet tych z zagranicy.
My nimi, po prostu, gardzimy.


Masz racje, chociaz ogolne spojrzenie w Polsce na Polaka poza granica to jak by go poruwnac z sprzedanym murzynem do nowej Ameryki. "To juz nie jest jeden z nas, inny!".

Prawda jest taka, powiedz to Polaku 200 lat temu, i zobaczysz co.


_________________
Obrazek

**
Avatar użytkownika

Posty: 7427
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 9 gru 2011, 22:28 
Cytuj  
Nie jestem w stanie rozmawiać z Polakiem sprzed 200 lat. My tu w Polsce jesteśmy nieco do tyłu z technologią.


_________________
Nie ma dwóch mężczyzn, którzy by byli tępi w jeden i ten sam sposób.

******

Posty: 3429
Dołączył(a): 25.10.2010
Offline
PostNapisane: 9 gru 2011, 22:49 
Cytuj  
Isengrim napisał(a):
Nie jestem w stanie rozmawiać z Polakiem sprzed 200 lat. My tu w Polsce jesteśmy nieco do tyłu z technologią.


Ale mentalnosc do przodu ;)

Polak sprzed 200 lat mial wieksze zrozumienie co jest Polska niz teraz, mimo ze Polska nie istniala.

;)


_________________
Obrazek

**
Avatar użytkownika

Posty: 7427
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 9 gru 2011, 23:16 
Cytuj  
Polska jak najbardziej była inteligibilna.


_________________
Nie ma dwóch mężczyzn, którzy by byli tępi w jeden i ten sam sposób.

******

Posty: 3429
Dołączył(a): 25.10.2010
Offline
PostNapisane: 9 gru 2011, 23:27 
Cytuj  
Isengrim napisał(a):
Polska jak najbardziej była inteligibilna.


Point made.


_________________
Obrazek

**
Avatar użytkownika

Posty: 9516
Dołączył(a): 5.08.2004
Offline
PostNapisane: 9 gru 2011, 23:31 
Cytuj  
Nefastus napisał(a):
Isengrim napisał(a):
W zasadzie to niemożliwe jest być ksenofobicznym wobec rodaków. Nawet tych z zagranicy.
My nimi, po prostu, gardzimy.


Masz racje, chociaz ogolne spojrzenie w Polsce na Polaka poza granica to jak by go poruwnac z sprzedanym murzynem do nowej Ameryki. "To juz nie jest jeden z nas, inny!".

Prawda jest taka, powiedz to Polaku 200 lat temu, i zobaczysz co.


ciezko cie nefa zrozumiec czasem moze pisz po amerykansku.

widzisz chlopie komuna sie skonczyla 20 lat temu my juz w polska nie miec komuna my miec nawet dolary i amerykanskie auta.

tu nie chodzi o wyjazdy emigracje sracje. mozna mieszkac we wsi i wyjechac do miasta tylko co to zmieni serio. jesli na wsi byles pizda w miescie bedziesz nagle prezesem? (nie mowimy o prostytucji) Moze sie ktos obrazi moze nie ale dla mnie wyjazdy na zachod kojarza sie z jakas pogonia za zlotem na ulicach a pozniej jest rozpacz. Ok moze w polsce start jest trudniejszy ale tez mozna sobie poradzic. Zreszta co ja kucharz wiem wracam lepiej do garow ;)


_________________
Obrazek
http://www.pathofexile.com/forum/view-thread/611443

******

Posty: 3429
Dołączył(a): 25.10.2010
Offline
PostNapisane: 10 gru 2011, 00:00 
Cytuj  
Piszpan napisał(a):
Nefastus napisał(a):
Isengrim napisał(a):
W zasadzie to niemożliwe jest być ksenofobicznym wobec rodaków. Nawet tych z zagranicy.
My nimi, po prostu, gardzimy.


Masz racje, chociaz ogolne spojrzenie w Polsce na Polaka poza granica to jak by go poruwnac z sprzedanym murzynem do nowej Ameryki. "To juz nie jest jeden z nas, inny!".

Prawda jest taka, powiedz to Polaku 200 lat temu, i zobaczysz co.


ciezko cie nefa zrozumiec czasem moze pisz po amerykansku.

widzisz chlopie komuna sie skonczyla 20 lat temu my juz w polska nie miec komuna my miec nawet dolary i amerykanskie auta.

Cytuj:
Chlopie, widzisz ze historie, i he, chlopie, komune, zabory i tym em dalej chlopie.


tu nie chodzi o wyjazdy emigracje sracje. mozna mieszkac we wsi i wyjechac do miasta tylko co to zmieni serio. jesli na wsi byles pizda w miescie bedziesz nagle prezesem? (nie mowimy o prostytucji) Moze sie ktos obrazi moze nie ale dla mnie wyjazdy na zachod kojarza sie z jakas pogonia za zlotem na ulicach a pozniej jest rozpacz. Ok moze w polsce start jest trudniejszy ale tez mozna sobie poradzic. Zreszta co ja kucharz wiem wracam lepiej do garow ;)


Piszpan, masz wyjatkowo "brick headed view" o co naprawde jest. Pieprzysz o jakies magiczne "poor to rich" "pensant to noble" bullshit. Nie masz absolutnie wiedzy o emigracji kiedy byla komuna i zabory, i nawet teraz kiedy zwyczajnie Polacy wyjeżdżają zeby zarobic. Prawda jest taka ze Polacy zagranica maja lepiej, co nie zmienia faktu ze moga zmienic Polske na lepsze. Historia pokazuje, Polska nie istniala i nadal Polacy poza granicami zyli i dzialali. Znajac Polonie, wiem ze historia jest zywa, i ogulna Polska nienawisc do Poloni tylko niszczy co dalo nam II RP.


_________________
Obrazek

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 77 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.