mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2690 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62 ... 135  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 24 sty 2011, 09:10 
Cytuj  
http://fantasyhotlist.blogspot.com/2011 ... d-god.html

kuwaaaaaa, chyba przeboleje pisanie ciurkiem i w apostrofach i przeczytam ;o.


_________________
viewtopic.php?t=6093
PODPISY: banery, sig'i, podpisy muszą zgadzac sie tematycznie z profilem forum, nie mogą być animowane, nie mogą przekraczac wielkości 100KB i wymiarow 90 (wysokość) x 400 (szerokosc).

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 24 sty 2011, 10:42 
Cytuj  
Przeczytalem jeden tom malazanskiej w oryginale, ale szlo ciezko w porownaniu chocby z takim Martinem. Wole chyba poczekac na tlumaczenie. Akurat koncze "Myto Ogarow" wiec spokojnie sobie przeczytam 9 cześć zanim wyjdzie finał.


_________________
Χ Ξ Σ

***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 12 lut 2011, 00:46 
Cytuj  
Czarna Kompania jako seria jest bardzo fajna. Są tomy słabsze i są lepsze. Są takie których wogóle nie warto czytać (np. ten który do czamej Kompanii odnosi sie tylko symbolicznie).

Ale jako seria warte przeczytania. Tak naprawde obok Malazu to jedyny cykl fantasy, który poważnie traktuje działania wojenne na szeroką skale, i opisuje jakby to było, gdyby zamiast artylerii na polu bitwy byli magowie.

Rzeczą która sie tu naprawde kupy nie trzyma, jest to, że po wypowiedzenia imiona jakiegos maga, on traci swoja moc. Pomysl tak bezsensowny, ze juz gorzej byc nie moze.


_________________
viewtopic.php?t=6093
PODPISY: banery, sig'i, podpisy muszą zgadzac sie tematycznie z profilem forum, nie mogą być animowane, nie mogą przekraczac wielkości 100KB i wymiarow 90 (wysokość) x 400 (szerokosc).

******
Avatar użytkownika

Posty: 3478
Dołączył(a): 27.05.2005
Offline
PostNapisane: 12 lut 2011, 18:52 
Cytuj  
Mi sie zawsze podobal pomysl z moca imienia (ciekawe dlaczego, ror). W "Imię Wiatru" tez fajnie tego motywu uzyli.

***

Posty: 529
Dołączył(a): 30.11.2006
Offline
PostNapisane: 12 lut 2011, 19:44 
Cytuj  
Mirtul napisał(a):
Mi sie zawsze podobal pomysl z moca imienia (ciekawe dlaczego, ror). W "Imię Wiatru" tez fajnie tego motywu uzyli.


dokladnie, w "Imie wiatru" jest to troszke inaczej co prawda, moze przez to jednoczesnie ciekawiej, ale nie uwazam calego motywu za 'bezsens'


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 12 lut 2011, 20:48 
Cytuj  
Czytal ktos "miasto i miasto" mieville? Jakies tam nagrody hugo itp. Dobre?

I ogladalem tez ksiazke jakeigos polskiego autora, o "wanderwood" czy jakos tak, okladka bez tytulu, z rysopisem takiego starego dziada. O jakis dzieciach co w spiaczke zapadly. Kojarzy ktos tytul?


_________________
.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2252
Dołączył(a): 10.12.2001
Offline
PostNapisane: 12 lut 2011, 20:50 
Cytuj  
Zaczalem czytac Fundacje Asimova, a dokladniej przeczytalem wlasnie pierwszy tom, Prelude to Foundation... i jestem rozczarowany.
Ksiazka jest dosc naiwna pod wieloma wzgledami i nudnawa... po recenzjach cyklu spodziewalem sie zupelnie czego innego.

Pytanie - czy potem (w kolejnych czesciach) jest lepiej?


_________________
Obrazek

****
Avatar użytkownika

Posty: 1797
Dołączył(a): 16.01.2007
Offline
PostNapisane: 12 lut 2011, 20:58 
Cytuj  
w wakacje sobie kupiłem jakies nowe wydanie tej czarnej kompani i tak jakoś lezy ,ale jak mówicie ze fajne to moze sprawdze co to jest

***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 12 lut 2011, 22:20 
Cytuj  
Mirtul napisał(a):
Mi sie zawsze podobal pomysl z moca imienia (ciekawe dlaczego, ror). W "Imię Wiatru" tez fajnie tego motywu uzyli.

Ja nie mam nic do mocy imienia. Rozumiem, ze jest ono uzywane do nakladania przymusu, klatw etc.
Ale pomysl ze wypowiedzenie imienia pozbawia maga calej mocy, jest wedlug mnie bezsensowny i pozbawiony logiki ;/.


_________________
viewtopic.php?t=6093
PODPISY: banery, sig'i, podpisy muszą zgadzac sie tematycznie z profilem forum, nie mogą być animowane, nie mogą przekraczac wielkości 100KB i wymiarow 90 (wysokość) x 400 (szerokosc).

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2134
Dołączył(a): 24.04.2005
Offline
PostNapisane: 12 lut 2011, 22:22 
Cytuj  
...Pozbawiony logiki. W przypadku napierdalania się magów...Nigga, please.


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 12 lut 2011, 22:26 
Cytuj  
WithnesS napisał(a):
...Pozbawiony logiki. W przypadku napierdalania się magów...Nigga, please.

No co ? ;/.


_________________
viewtopic.php?t=6093
PODPISY: banery, sig'i, podpisy muszą zgadzac sie tematycznie z profilem forum, nie mogą być animowane, nie mogą przekraczac wielkości 100KB i wymiarow 90 (wysokość) x 400 (szerokosc).

**
Avatar użytkownika

Posty: 9516
Dołączył(a): 5.08.2004
Offline
PostNapisane: 12 lut 2011, 22:51 
Cytuj  
Mac napisał(a):
Zaczalem czytac Fundacje Asimova, a dokladniej przeczytalem wlasnie pierwszy tom, Prelude to Foundation... i jestem rozczarowany.
Ksiazka jest dosc naiwna pod wieloma wzgledami i nudnawa... po recenzjach cyklu spodziewalem sie zupelnie czego innego.

Pytanie - czy potem (w kolejnych czesciach) jest lepiej?


czytalem to z 10 lat temu i wtedy wciagnelo jak cholera.

Przy okazji pytanie czytal ktos tu kiedys sage Terrego Goodkinda i 2 pytanie czy byly jakies ostatnio nowe tomy tego w sensie skoczylo to sie na 4 czesci czy dlaej szlo?


_________________
Obrazek
http://www.pathofexile.com/forum/view-thread/611443

*
Avatar użytkownika

Posty: 5159
Dołączył(a): 10.02.2009
Offline
PostNapisane: 12 lut 2011, 22:53 
Cytuj  
Cytuj:
Ale pomysl ze wypowiedzenie imienia pozbawia maga calej mocy, jest wedlug mnie bezsensowny i pozbawiony logiki

Przecież motyw prawdziwego imienia dającego władzę nad rzeczą/istotą to dość powszechny motyw w fantasy, zapożyczony bodajże z kabalistyki.

***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 12 lut 2011, 23:02 
Cytuj  
Piszpan napisał(a):
Mac napisał(a):
Zaczalem czytac Fundacje Asimova, a dokladniej przeczytalem wlasnie pierwszy tom, Prelude to Foundation... i jestem rozczarowany.
Ksiazka jest dosc naiwna pod wieloma wzgledami i nudnawa... po recenzjach cyklu spodziewalem sie zupelnie czego innego.

Pytanie - czy potem (w kolejnych czesciach) jest lepiej?


czytalem to z 10 lat temu i wtedy wciagnelo jak cholera.

Przy okazji pytanie czytal ktos tu kiedys sage Terrego Goodkinda i 2 pytanie czy byly jakies ostatnio nowe tomy tego w sensie skoczylo to sie na 4 czesci czy dlaej szlo?

Chodzi ci Miecz Prawdy ?
Bo w sumie on innej duzej serii nie mial. Ona ma 11 części i powiem tak:
1) Goodking uprawia w swojej serii straszne moralizatorstwo. Mnie to osobiscie doprowadzalo do szalu i momentami mialem wrazenie ze czytam podrecznik idealnego faceta dla kobiety czy tam na odwrot. Whatever.
2) Postacie pierwszo planowe Richard (co to za imie tak wogole ?) i Khalan sa denerwujace z w/w powodow
3) z drugiej strony drugoplanowe sa calkiem fajnie zarysowane
4) niestety cala powiesc jest wybitnie czarno-biala i to widac po tym, ze zle charaktery sa zle i jest im poswiecone minimum miejsca.
5) Ale z drugiej strony, mamy tutaj swietnie zarysowany swiat z ciekawa historia i ciekawymi pomyslami. Ogólnie to cała seria aż się prosi o kilku tomowy prequel. Bez dwojki wkurzajacych glownych bohaterow.
6). Ogólnie całość akcji niczym nas nie zaskoczy, juz po pierwszym tomie można sie domyślić, że każdy zawsze wyjdzie cało z wszystkiego. Nawet jak będzie miał topór 2cm od szyi.

Ja przeczytałem całość. Zacisnęłem zęby i zwracałem większą uwage na pomysły na ktrych został wykreowany świat niż na bohaterow..
Nie będe też ukrywał, że w sumie czekam na 12 część. Też przeczytam.

Cytuj:
Przecież motyw prawdziwego imienia dającego władzę nad rzeczą/istotą to dość powszechny motyw w fantasy, zapożyczony bodajże z kabalistyki.

Kluczowe słowa. Dający władze nad rzeczą/istota.
W Czarnej Kompani wypowiedzenie prawdziwego imienia pozbawiało maga całej jego mocy - instant. Bez żadnego życzenia w stylu "ty i ty bądź teraz tępy jak but". Wypowiedzenie mienia == natychmiastowe pozbawienie całej mocy.


_________________
viewtopic.php?t=6093
PODPISY: banery, sig'i, podpisy muszą zgadzac sie tematycznie z profilem forum, nie mogą być animowane, nie mogą przekraczac wielkości 100KB i wymiarow 90 (wysokość) x 400 (szerokosc).

**
Avatar użytkownika

Posty: 9516
Dołączył(a): 5.08.2004
Offline
PostNapisane: 12 lut 2011, 23:13 
Cytuj  
hmm dla mnie jakies 10 lat temu to byla jedna z lepszych ksiazek. Kazdy nowy tom czytalem az skonczylem niewazne ze czesto byla to np. 10 rano. Skonczylem cos na 4 lub 5 tomie ty mowisz ze jest 11... omg...
Ogolnie sie zachwycalem. To co Inside wymieniasz jako wady sa tez po czesci zaletami, jasno zarysowane charaktery, moralizatorstwo czy nie ale zyjesz w katolickim kraju czyli po czesci utozsamiasz sie z zasadami dobra i zla, a sama przewidywalnosc no nie wiem mnie TG zaskakiwal.

Co do prawdziweo imienia to proste voodo itd. jesli znasz prawdziwe imie latwiej uzyc urok srututu itd. i ci przyrodzenie odpada.


_________________
Obrazek
http://www.pathofexile.com/forum/view-thread/611443

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 12 lut 2011, 23:16 
Cytuj  
goodkinga dalo sie czytac do 3-4 tomu.
w miare ok pomysl, dobre rozwiniecie story. wciagal calkiem niezle
ale niestety pozniej tak przy 6-7 tomie nie dalem juz rady czytac.
crap jakich malo.

***

Posty: 529
Dołączył(a): 30.11.2006
Offline
PostNapisane: 12 lut 2011, 23:18 
Cytuj  
iniside napisał(a):
Kluczowe słowa. Dający władze nad rzeczą/istota.
W Czarnej Kompani wypowiedzenie prawdziwego imienia pozbawiało maga całej jego mocy - instant. Bez żadnego życzenia w stylu "ty i ty bądź teraz tępy jak but". Wypowiedzenie mienia == natychmiastowe pozbawienie całej mocy.


no nie tak do konca, zawsze bylo to cos w stylu: 'rytual domkniety, nazywam cie twoim prawdziwym imieniem x x', a nie samo imie :P


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 12 lut 2011, 23:19 
Cytuj  
Piszpan napisał(a):
hmm dla mnie jakies 10 lat temu to byla jedna z lepszych ksiazek. Kazdy nowy tom czytalem az skonczylem niewazne ze czesto byla to np. 10 rano. Skonczylem cos na 4 lub 5 tomie ty mowisz ze jest 11... omg...
Ogolnie sie zachwycalem. To co Inside wymieniasz jako wady sa tez po czesci zaletami, jasno zarysowane charaktery, moralizatorstwo czy nie ale zyjesz w katolickim kraju czyli po czesci utozsamiasz sie z zasadami dobra i zla, a sama przewidywalnosc no nie wiem mnie TG zaskakiwal.

Co do prawdziweo imienia to proste voodo itd. jesli znasz prawdziwe imie latwiej uzyc urok srututu itd. i ci przyrodzenie odpada.

Masz racje. Zyje. I tylko tyle. Bo napewno sie nie utożsamiam.
Jak dla mnie reszte warto przeczytać. Ale Filary Świata to można sobie odpuścić. Co najwyżej ostatni rozdział przeczytać. Tom jes tak nudny.. Że podchodziłem trzy razy i nie przeczytałem.. A mówiąc obiektywnie niewiele on wnosi do całości, poza własnie ostatnim rozdziałem.

Cytuj:
no nie tak do konca, zawsze bylo to cos w stylu: 'rytual domkniety, nazywam cie twoim prawdziwym imieniem x x', a nie samo imie

No Pani powiedziała do Pupilki "nazywam cie.." albo coś w tym stylu a Milczek do Pani coś podobnego. Ale poza dramatyzmem wątpie zeby miało to jakieś znaczenie :D


_________________
viewtopic.php?t=6093
PODPISY: banery, sig'i, podpisy muszą zgadzac sie tematycznie z profilem forum, nie mogą być animowane, nie mogą przekraczac wielkości 100KB i wymiarow 90 (wysokość) x 400 (szerokosc).

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 13 lut 2011, 00:46 
Cytuj  
ja do goodkinga nie podeszlem, bo skutecznie ta recenzja mnie odstraszyla.
http://katedra.nast.pl/art.php5?id=104
mysle, ze slusznie zrobilem ;]


_________________
.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 13 lut 2011, 00:47 
Cytuj  
a zaluj. pierwsze tomy czyta sie naprawde fajnie.
oczywiscie to wszystko juz bylo ale i tak warto sprobowac.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2690 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62 ... 135  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.