mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 70 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
***

Posty: 909
Dołączył(a): 8.04.2004
Offline
PostNapisane: 18 lis 2005, 14:27 
Cytuj  
Highlander napisał(a):
nie uczylem sie na 3 dni wczesniej w ogole do matury... uczylem sie z matmy... moze logiczne bylo to, ze matura z polaka nie byla mi potrzebna (a ustna nie jest w ogole potrzebna do niczego), wiec dla takiej osoby jak ja byl to wpelni zadowalajacy wynik... a co moze jak ktos ma 100% to jest lepszym czlowiekiem, he? :lol: za rok nawet nie bede pamietal jakie pkty mialem na maturze (juz zapominam)

Na studia dostalem sie tam gdzie chcialem.



Z takim podejściem najlepiej w ogóle się nie uczyć. :]

Uczysz się dla siebie, a nie dla kogoś lub po coś.
Prędzej czy później olewanie języka polskiego każdemu ignorantowi pójdzie bokiem.
W pracy zawodowej zdolność wprawnego lub co najmniej poprawnego operowania ojczystym językiem pisanym i mówionym jest poważnym atutem.

Zresztą życie Was tego nauczy, jak się okaże, że nie dostaliście pracy, bo nie byliście w stanie sklecić sensownego zdania nie zaczynającego się od "więc". :]

Mnie już życie kopnęło w żyć nie raz z powodu tego co olałem w przeszłości. Was też kopnie.
Gdyby nie moje olewanie zarabiałbym już 2 razy więcej. :]

******
Avatar użytkownika

Posty: 4474
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 18 lis 2005, 14:34 
Cytuj  
Nic nikogo nie kopnie ;P
Jako argument dla tej tezy dam przykład z "Najsłabsze ogniwo" czy jakoś tak ma ten "teledurniej" ze Szczuką :D
Pytanie: których liczb jest więcej : naturalnych czy całkowitych.
Odpowiedź: całkowitych
Jestem ciekawy co by Szczuka zrobiła przy prawidłowej odpowiedzi (tą uznała za prawidłową oczywiście) ;)


_________________
ǝuʍɐqɐz ʇsǝظ ıɯɐbou ʎɹob op ǝıuɐsıd
¡ lɐʇod lɐʇod

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 18 lis 2005, 14:35 
Cytuj  
heh to nie do konca tak... czytanie ze zrozumieniem, ok nie ma jak sie tego uczyc... czytanie lektur - nienawidzilem, wolalem przeczytac cos co lubie...

Starczy mi, ze umiem poprawnie pisac i mowic :) (ale nie moge powiedziec, ze jestem w tym swietny) chociaz pisac i mowic to ucza wczesniej niz w liceum, a w LO sa w sumie pierdolki ;) Przykro mi ale jak dostalem lekture typu "Nad Niemnem" czy inne wspaniale lektury z tego okresu, to ja podziekuje ;)

haha... Kazimiera Szczuka :o :lol: btw. nie znosze jej ;)

PS. Nie nie sprawilo by mi wiekszej satysfakcji z posiadania wyzszego wyniku... a i tak mialem od wielu osob co sie przykladali do polskiego wiecej punktow ;)


_________________
.

***

Posty: 909
Dołączył(a): 8.04.2004
Offline
PostNapisane: 18 lis 2005, 14:44 
Cytuj  
SwenG napisał(a):
Nic nikogo nie kopnie ;P
Jako argument dla tej tezy dam przykład z "Najsłabsze ogniwo" czy jakoś tak ma ten "teledurniej" ze Szczuką :D
Pytanie: których liczb jest więcej : naturalnych czy całkowitych.
Odpowiedź: całkowitych
Jestem ciekawy co by Szczuka zrobiła przy prawidłowej odpowiedzi (tą uznała za prawidłową oczywiście) ;)


Nie do końca rozumiem Twojego rozumowania, bo całkowitych jest więcej niż naturalnych. Chyba, że uczyli Cię innej matematyki. ;)

Liczba naturalna jest specyficznym przypadkiem liczb całkowitych.
Liczba naturalna to dodatnia liczba całkowita. :]


Ostatnio edytowano 18 lis 2005, 14:45 przez Ethan, łącznie edytowano 1 raz
****

Posty: 1607
Dołączył(a): 3.07.2004
Offline
PostNapisane: 18 lis 2005, 14:45 
Cytuj  
eh dzieki za 'konkretne' odp :]
ja mam troche wyzsze aspiracje niz 16/20 i 68% gdyz polski tez biora pod uwage w rekrutacji, niech jakis mod zamknie ten temat bo cos mi sie zdaje ze nic z tego topica nie bedzie.

Aenima napisał(a):
ucz sie a nie na forum glupoty wypisujesz...

a co do tego to niestety ale swoja teze na polaku musze podprzec argumentami (i chodzilo mi o wypowiedzi userow tego forum akurat).


_________________
Nothing will stop the whining. They could remove deathcoil, make fear a 10 second cast and make seduce regenerate health like polymorph and people would still whine.
Obrazek

******
Avatar użytkownika

Posty: 4474
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 18 lis 2005, 14:46 
Cytuj  
Głupiś jak Szczuka. Idź się doucz.
Hint: poczytaj sobie o równoliczności zbiorów.

[edit] - to do Ethana, nie zdążyłem pod postem


_________________
ǝuʍɐqɐz ʇsǝظ ıɯɐbou ʎɹob op ǝıuɐsıd
¡ lɐʇod lɐʇod

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 18 lis 2005, 14:47 
Cytuj  
polski biora pod uwage... nie wszedzie, u mnie nie brali ;)

A za to ustny zdaje sie NIGDZIE nie byl brany pod uwage...

PS. Przeciez i calkowitych i naturalnych jest nieskonczenie wiele ;) Nie bedzie ich tyle samo? (hmm... pokreciliscie mi) ;) tak samo jak, gdzie jest wiecej liczb w przedziale od 0 do 1 czy w zbiorze rzeczywistym ;)


_________________
.

****

Posty: 1073
Dołączył(a): 30.01.2005
Offline
PostNapisane: 18 lis 2005, 15:02 
Cytuj  
Ethan napisał(a):
Nie do końca rozumiem Twojego rozumowania, bo całkowitych jest więcej niż naturalnych. Chyba, że uczyli Cię innej matematyki. ;)

Liczba naturalna jest specyficznym przypadkiem liczb całkowitych.
Liczba naturalna to dodatnia liczba całkowita. :]


OMG, dobre :) Widze ze niewiele zostalo z matematyki z podstawowki ;) Podpowiedz: ile jest 2x nieskonczonosc?
Swoja droga to ten teleturniej ma wiele idiotycznych pytan


pozdrawiam

***

Posty: 909
Dołączył(a): 8.04.2004
Offline
PostNapisane: 18 lis 2005, 15:10 
Cytuj  
SwenG napisał(a):
Głupiś jak Szczuka. Idź się doucz.
Hint: poczytaj sobie o równoliczności zbiorów.

[edit] - to do Ethana, nie zdążyłem pod postem



Gratuluję wiedzy, ale musisz sobie zdawać sprawę, że w kontekście pytania, odpowiedź była poprawna.
Z prostego powodu:
- tylko jedna odpowiedź z dwóch możliwych może być poprawna
- i z logicznego punktu widzenia jest poprawna, bo jeśli coś jest częścią czegoś to znaczy, że jest mniejsze, a teoria matematyki to już inna sprawa

Tak poczytałem sobie o równoliczności zbiorów. :]

*****

Posty: 2199
Dołączył(a): 3.07.2002
Offline
PostNapisane: 18 lis 2005, 15:11 
Cytuj  
no jak to ile to jest 2xnieskonczonosc... to jest nieskonczonosc, ktora sie konczy a za nia jest kolejna taka sama...


_________________
Nie mam pomyslu na signature

******
Avatar użytkownika

Posty: 4474
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 18 lis 2005, 15:13 
Cytuj  
No akurat to pytanie nie było idiotyczne. Idiotyczne było stwierdzenie, że odpowiedź jest prawidłowa :D


_________________
ǝuʍɐqɐz ʇsǝظ ıɯɐbou ʎɹob op ǝıuɐsıd
¡ lɐʇod lɐʇod

****
Avatar użytkownika

Posty: 1588
Dołączył(a): 17.11.2004
Offline
PostNapisane: 18 lis 2005, 15:18 
Cytuj  
lutus napisał(a):
no jak to ile to jest 2xnieskonczonosc... to jest nieskonczonosc, ktora sie konczy a za nia jest kolejna taka sama...


Owned :P


_________________
Obrazek

******
Avatar użytkownika

Posty: 4474
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 18 lis 2005, 15:18 
Cytuj  
Ethan napisał(a):
Gratuluję wiedzy, ale musisz sobie zdawać sprawę, że w kontekście pytania, odpowiedź była poprawna.
Z prostego powodu:
- tylko jedna odpowiedź z dwóch możliwych może być poprawna
- i z logicznego punktu widzenia jest poprawna, bo jeśli coś jest częścią czegoś to znaczy, że jest mniejsze, a teoria matematyki to już inna sprawa


To tam się nie odpowiada po prostu na pytanie ?????

Jaki kontekst pytania ? Odpowiedź była zła :D
Nie ma "logicznego punktu widzenia" :D Tych liczb jest TYLE SAMO. Każdej liczbie w zbiorze liczb naturalnych przyporządkujesz dokładnie jedną w zbiorze liczb całkowitych i funkcja ta będzie działać w OBIE strony.


_________________
ǝuʍɐqɐz ʇsǝظ ıɯɐbou ʎɹob op ǝıuɐsıd
¡ lɐʇod lɐʇod

***

Posty: 909
Dołączył(a): 8.04.2004
Offline
PostNapisane: 18 lis 2005, 15:24 
Cytuj  
SwenG napisał(a):
No akurat to pytanie nie było idiotyczne. Idiotyczne było stwierdzenie, że odpowiedź jest prawidłowa :D


W kontekście kontrukcji pytania stwierdzenie, że odpowiedź była prawdiłowa nie jest idotyczna.
Biorać pod uwagę hint, ktory mi podesłałeś (tak, nie miałem pojęcia o tej teorii - nie uczono mnie jej na moich studiach) pytanie było błędne.
Dla zdefiniowanego, małego zbioru liczb ta odpowiedź jest prawidłowa (choć zależy od zbioru - pytający postawił na skrót myslący pozwalający na wiele interpretacji).
W teorii dużych liczb, a jak podejrzewam teoria mnogości się do nich zalicza w tym równoliczebność zbiorów, jest błędne.

Odpowiedź zależy od pytania i w odniesieniu do niego należy oceniać odpowiedź.

Sweng napisał(a):
Nie ma "logicznego punktu widzenia" Tych liczb jest TYLE SAMO. Każdej liczbie w zbiorze liczb naturalnych przyporządkujesz dokładnie jedną w zbiorze liczb całkowitych i funkcja ta będzie działać w OBIE strony.

W tym zbiorze też {-5, 5} ? :] Chyba tylko w teorii równoliczbeności zbiorów, bo na pewno nie w oparciu o definicję obu liczb (naturalnej i całkowitej), a to chodziło pytającemu. A nie o wielkość zbiorów.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 18 lis 2005, 15:29 
Cytuj  
dokladnie w zbiorze liczb od 0 do 1 bedzie tyle samo co w zbiorze liczb rzeczywistych, a obie odpowiedzi byly bledne...

"nieskonczonosc, ktora sie konczy..." :-?

Ethan--> a juz bys mi namieszal w mojej glowce ;)

PS. ja to mialem w liceum ;)


_________________
.


Ostatnio edytowano 18 lis 2005, 15:37 przez Highlander, łącznie edytowano 1 raz
*****

Posty: 2199
Dołączył(a): 3.07.2002
Offline
PostNapisane: 18 lis 2005, 15:29 
Cytuj  
SwenG napisał(a):
Ethan napisał(a):
Gratuluję wiedzy, ale musisz sobie zdawać sprawę, że w kontekście pytania, odpowiedź była poprawna.
Z prostego powodu:
- tylko jedna odpowiedź z dwóch możliwych może być poprawna
- i z logicznego punktu widzenia jest poprawna, bo jeśli coś jest częścią czegoś to znaczy, że jest mniejsze, a teoria matematyki to już inna sprawa


To tam się nie odpowiada po prostu na pytanie ?????

Jaki kontekst pytania ? Odpowiedź była zła :D
Nie ma "logicznego punktu widzenia" :D Tych liczb jest TYLE SAMO. Każdej liczbie w zbiorze liczb naturalnych przyporządkujesz dokładnie jedną w zbiorze liczb całkowitych i funkcja ta będzie działać w OBIE strony.



To teraz juz zupelnie zglupialem, bo teoria z szkoly podstawowej to juz ech dawno temu wyleciala z glowy ale...


Ja mam 2 teorie :)

a) matematyczna - naturalny i calkowity zbiory licz sa nieskonczone = sa sobie rowne

b) logiczna - jezeli mnie pamiec nie myli to liczby naturalne sa to liczby calkowite dodatnie... tak wiec zbior liczb naturalnych zawiera sie w zbiorze liczb calkowitych. Czyli... liczb naturalnych jest 2x mniej niz calkowitych ( nie wliczajac 0), ale... oba zbiory sa nieskonczone


Czyli... czyli trzeba by wrocic na matematyke i zobaczyc jak tam dokladnie definicja porownania miedzy liczbami naturalnymi wyglada a calkowitymi.


_________________
Nie mam pomyslu na signature

******
Avatar użytkownika

Posty: 4474
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 18 lis 2005, 15:35 
Cytuj  
lutus napisał(a):
b) logiczna - jezeli mnie pamiec nie myli to liczby naturalne sa to liczby calkowite dodatnie... tak wiec zbior liczb naturalnych zawiera sie w zbiorze liczb calkowitych. Czyli... liczb naturalnych jest 2x mniej niz calkowitych ( nie wliczajac 0), ale... oba zbiory sa nieskonczone


w matematyce gdzie w grę wchodzą zbiory nieskończone nie używa się intuicji bo nie działa, tu sobie na koszyczki z jabłkami nie podzielisz ;)


_________________
ǝuʍɐqɐz ʇsǝظ ıɯɐbou ʎɹob op ǝıuɐsıd
¡ lɐʇod lɐʇod

****

Posty: 1073
Dołączył(a): 30.01.2005
Offline
PostNapisane: 18 lis 2005, 15:35 
Cytuj  
OMG, Ethan, jak mozna uzywac takich skrotow myslowych? Matematyka jest jednak nauka scisla, i dopoki nie doda sie warunkow to podana odpowiedz nie jest prawidlowa. Face it :)


pozdrawiam

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 18 lis 2005, 15:39 
Cytuj  
SwenG napisał(a):
Pytanie: których liczb jest więcej : naturalnych czy całkowitych.
Odpowiedź: całkowitych

Nadal czytasz pregierz ;)

X.


_________________
http://zaginiony.net

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 18 lis 2005, 15:41 
Cytuj  
http://aci.pb.bielsko.pl/~swasowicz/niesk.html

GL HF

Logain Darkthorn--> ale jesli w zadaniu nie ma podanych warunkow (czesto bylo przy rachunku prawd.) to trzeba przyjac jakies zalozenie ;)


_________________
.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 70 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.