mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2900 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 ... 145  Następna strona
Autor Wiadomość
***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 26 kwi 2014, 19:52 
Cytuj  
Plutonka - masz 100% racji.
Jakość to podstawa, a za jakość się płaci. Nawet w chinach rozbieżności w cenie samych materiałów lub identycznego towaru potrafią sięgać kilkuset procent. Towaru który z opisu i na oko (po fotce) wygląda identycznie. Co innego jak się zamówi próbki - różnica jest diametralna.
Ja generalnie z pobłażaniem patrzę na ludzi którzy rzucają się na najtańszy chłam, myśląc, że zbiją na tym kokosy. Czasy gdy sprzedawało się wszystko, bo wszystkiego brakowało już są dawno za nami. Towar o dobrej i bardzo dobrej jakości sprzedasz za dobrą cenę, z towarem słabym jakościowo będziesz się bujał latami.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 26 kwi 2014, 20:09 
Cytuj  
Produkuje sie z jakoscia akceptowalna dla klienta i odpowiedniego targetu.
Zawsze... jak to Pieszczoch mial ladnego obrazka niedawno "done is better than perfect".
W wiekszosci firm przy zakupie materialow liczy sie w 99% cena.

Tak, powiesz chinczykom, ze chcesz cos dobrej jakosci to tez dadzą wysoką cene.


_________________
.

******
Avatar użytkownika

Posty: 4849
Dołączył(a): 5.02.2004
Offline
PostNapisane: 26 kwi 2014, 20:20 
Cytuj  
A tam, ja nie odbieram nikomu prawa do własnych preferencji.
Co mnie zawsze wkurza, to sprzedaż produktu z więcej jak 200% marży i wmawianie ludziom, że to jest lepsze od tych z 100% czy 50% marży.
Ostatnio gadaliśmy o prywaciarzach i dyskontach - chodzi o spożywkę. Tą samą ramę kupisz za 6,50zł u prywaciarza, za 5,50 w realu, a za 4,99 w biedronce. To samo się tyczy odzieży. Wmawianie sobie, że kupno produktu A za x(4) jest lepsze od produktu A za (x)1,5.
Są miejsca, firmy, ludzie co sprzedają więcej i za mniej - proste.


@High - na dhgate.com są buty za 2$ i za 150$, stereotyp chińskie = gówno to pospolita obrona lokalnych przedsiębiorców i wmawianie im że koszula marki BYTOM albo Wólczanka jest 10x lepsza jak jej odpowiednik.
To samo było z mercedesem i lexusem. Toyota mercedesowi swoją luksusową marką zabrała bodajże w pierwszych 5 latach 15% rynku - niższa cena, ta sama jakość.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 26 kwi 2014, 20:26 
Cytuj  
Ale ja jestem po Twojej stronie, mate ;)


_________________
.

******

Posty: 4303
Dołączył(a): 27.04.2005
Offline
PostNapisane: 26 kwi 2014, 22:40 
Cytuj  
Highlander napisał(a):
Juz widze jak takim świeżakom sypią się oferty.

No. O mnie się wręcz zabijają. :wtf:


_________________
We are all but specks of dust in the dream of the Grand Butterfly.

**

Posty: 449
Dołączył(a): 6.06.2008
Offline
PostNapisane: 27 kwi 2014, 00:40 
Cytuj  
Pieszczoch napisał(a):
Ostatnio gadaliśmy o prywaciarzach i dyskontach - chodzi o spożywkę. Tą samą ramę kupisz za 6,50zł u prywaciarza, za 5,50 w realu, a za 4,99 w biedronce. To samo się tyczy odzieży. Wmawianie sobie, że kupno produktu A za x(4) jest lepsze od produktu A za (x)1,5.

Właśnie tu leży problem w tej rozmowie - ja mówię o maśle, a Ty mi podsuwasz przykłady margaryny i mówisz, że przepłacam. Z ubraniami naprawdę nie jest tak, że najtańsze i najdroższe są takie same. Może nie każdy projektant to geniusz jak Alexander Mcqueen, ale tak jak wzornictwem się różnią między sobą meble, tak i różnią się ubrania. Materiał jest w ich przypadku bardzo ważny, bo rzutuje na trwałość i zachowanie. Do tego dochodzi pomysł, jakość i staranność wykonania, dbałość o detale. Ciężko udawać, że tego nie ma.


_________________
http://karolinacianciara.pl/

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 27 kwi 2014, 05:58 
Cytuj  
Tylko czemu koszulki ktore kupowalem w Azji za jakies grosze nosze do tej pory, a koszulki znanych marek z galerii nadaja sie do wyrzucenia po kilku kilkunastu praniach. Roznica w cenie kilkaset procent. Oczywiscie sa wyjatki z jednej i drugiej strony, ale nie jest tez tak ze wielokrotnie wyzsza cena gwarantuje tez wyzsza jakosc.

Wyjatek to ubrania z Peek & Cloppenburg, ale tam ceny sa zupenie przegiete zazwyczaj.

*****

Posty: 2350
Dołączył(a): 12.07.2007
Offline
PostNapisane: 27 kwi 2014, 08:50 
Cytuj  
Pieszczoch napisał(a):
Toyota mercedesowi swoją luksusową marką zabrała bodajże w pierwszych 5 latach 15% rynku - niższa cena, ta sama jakość.

:O

******
Avatar użytkownika

Posty: 4849
Dołączył(a): 5.02.2004
Offline
PostNapisane: 27 kwi 2014, 09:28 
Cytuj  
Dlaczego zdziwienie?
Kilka lat temu lexusy pobiły mercedesa na rynku amerykańskim w segmencie luksusowych aut. Jest to jedna z podstawowych case studies na Ekonomii/MBA/Marketingu - to samo ze Społem i jej zaniedbaniu.

@Plutonka
Ale dalej omijasz sens mojej wypowiedzi. Jeżeli koszulka z tego samego materiału kosztuje 200zł i powiedzmy koszulka takiego samego materiału w innym miejscu kosztuje dużo mniej - to nie wmówisz mi, że ja przy zakupie tej drugiej kupiłem szajs.
To wszystko jest psychologią - już dawno wiadomo że człowiek przy zakupie produktów "droższych" i tych "dyskontowych" nie podejmuje (statystycznie) obiektywnej decyzji. Na decyzję o zakupie T-shirta za 200zł nakłada się:
- Efekt ceny co daje nam wrażenie kupna czegoś lepszego
- Efekt zaufania marki i jej marketingu
- Lans?

Odpowiedz mi na to. Co sprawia, że nie kupisz koszulki w segmencie cenowym "medium" np. taką za 70zł? Przy czym obie będą z czarnej bawełny 350gr.
Bo rozumiem że w tym przypadku nie byłoby różnicy, no chyba że taki bloggerski projektant z wawy "Hans Klos dezajn" magicznie uszlachetnia ten materiał.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 27 kwi 2014, 10:30 
Cytuj  
Pieszczoch pokaż mi tą tanią dobrą jakościowo koszulkę za kilka złotych.
Sorry, ale ja mam wrażenia wręcz odwrotne od wrażeń Mrynara, moi klienci (skórzane etui na sprzęt apple) mają identyczne wrażenia, jak kupię chłam chcąc zaoszczędzić kilka złotych to najczęściej ten chłam dostaję. Chłam który mi się rozpada po miesiącu.
Jak kupię towar porządnej jakości za normalną cenę, markowy to ten towar używam latami i nic się z nim nie dzieje.

Owszem są małe firmy które mają ambicje wypromować własną markę i dbają o jakość. Sygnując towar własną marką jednocześnie świadczą o jakości. Zresztą nie każda firma przechodzi przez ten etap - ostatnio kupiłem w UK jakieś buty za 30GBP (150zł) oszczędzając 10GBP na Nike czy Adidasach. Bo po co przepłacać. Tydzień i poszły do kosza - gorąco i mokro - obie podeszwy praktycznie odpadły.. W nike raptem 10GBP droższych chodziłem 3 lata - dlatego mnie osobiście śmieszy stwierdzenie "po co przepłacać za marke". Ja mam inne - oszczędzam kupując markowy sprzęt.
Oczywiście są wyjątki w drugą stronę - np. głośna afera ze słuchawkami sygnowanymi przez dr DRE, sprzedawanymi za kosmiczną cenę, lansik i te sprawy a tak naprawdę sam sprzęt to niska półka w ładnym opakowaniu.

Niemarkowy noname chłam to w ogóle inna działka. To się produkuje na ilość, jedynym wyznacznikiem jest cena - czym taniej tym lepiej. I tak nikt nie "wytropi" kto stoi za produkcją tego shitu.
Dla takiej firmy taniej = lepiej, dlatego tną koszta gdzie można i opychają swój "towar" póki się da.

Ja z kolei wybieram takie małe początkujące firmy mające inspiracje na zaistnienie na rynku i wypromowanie własnej marki. Ciężka i długa droga, ale osobiście znam kilka chińskich którym to się już udało. I ich rzeczy mimo, że są horrendalnie drogie (4x tyle co "podobne" w sklepach w UK) sprzedają się jak świeże bułeczki. I na serio wolę mieć do czyniania z zadowoloną ba zafascynową tym co dostali klientelą niż z narzekaniem i zwrotami.

******
Avatar użytkownika

Posty: 4849
Dołączył(a): 5.02.2004
Offline
PostNapisane: 27 kwi 2014, 11:06 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
Pieszczoch pokaż mi tą tanią dobrą jakościowo koszulkę za kilka złotych.


Pieszczoch napisał(a):
Ale dalej omijasz sens mojej wypowiedzi. Jeżeli koszulka z tego samego materiału kosztuje 200zł i powiedzmy koszulka takiego samego materiału w innym miejscu kosztuje dużo mniej - to nie wmówisz mi, że ja przy zakupie tej drugiej kupiłem szajs.
.
.
.
Odpowiedz mi na to. Co sprawia, że nie kupisz koszulki w segmencie cenowym "medium" np. taką za 70zł? Przy czym obie będą z czarnej bawełny 350gr.


Coś przekręcasz co ja mówię. Mrynar kupił za groszę u źródła, a ja mówię o praktycznie identycznych materiałowo ubraniach za 70zł i za 200zł.
To właśnie te koszulki, co pokazano że są za 200zł są max warte 70zł. Ale tutaj mamy marżę "projektanta" i pewnie jeszcze większą marże samego showroom.
Koniec końców, łańcuch rąk przez jakie to przechodzi jest przegięte.

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 27 kwi 2014, 12:23 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
Pieszczoch pokaż mi tą tanią dobrą jakościowo koszulkę za kilka złotych.
Sorry, ale ja mam wrażenia wręcz odwrotne od wrażeń Mrynara, moi klienci (skórzane etui na sprzęt apple) mają identyczne wrażenia, jak kupię chłam chcąc zaoszczędzić kilka złotych to najczęściej ten chłam dostaję. Chłam który mi się rozpada po miesiącu.
Jak kupię towar porządnej jakości za normalną cenę, markowy to ten towar używam latami i nic się z nim nie dzieje.



Oczywiscie, ze produkty gdzie jest potrzebna troche bardziej skomplikowana technologia warto kupowac znanych firm i nie ma tu co oszczedzac, ale ubrania to tylko kawalek materialu, nici i nadruk.
Znane firmy nie wplataja do ubrac platynowych nitek, nie ma zadnego uzasadnienie dla ich wysokich cen. Tym bardziej, ze szyja na dalekim wschodzie.
Kumpel gadal z gosciem od ktorego kupowal jakies podrobki ciuchow (chyba w Kambodzy) i sie dowiedzial, ze szefowie po godzinach pozwalaja pracownikom szyc na wlasna reke. Nie wiem czy to prawda, ale znajac specyficzny chaos w tych krajach jest to bardzo mozliwe.

W Tajlandii kupilem podkoszulki everlast (podroby). Zaplacilem za nie zupelne grosze, chodzilem w nich bardzo czesto (co drugi na dzien na sile) i ciagle wygladaja normalnie. w Intersporcie kupilem spodnie od dresu (za ponad 100zl napewno) tej samej firmy i po paru praniach nadaja sie do koszenia w nich trawy, bo poza domem bym sie wstydzil w nich poakzac. Wygladaja jak szmaty.

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 27 kwi 2014, 12:44 
Cytuj  
Xanth napisał(a):

X.

PS. Administrowanie systemami IT. Tylko.


wlasnie adminka sie aktualnie zajmuje , myslalem ze kodujesz Xanth , zawsze myslalem ze administrowanie systemami to nisza i tylko programowanie sie liczy

jak oceniasz z perspektywy pracy?

ps:praca mi sie bardzo podoba


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

**

Posty: 449
Dołączył(a): 6.06.2008
Offline
PostNapisane: 27 kwi 2014, 13:23 
Cytuj  
Pieszczoch, przede wszystkim muszę naprostować tę rozmowę, bo chyba już sam nie wiesz jaki był jej przebieg. Nigdy nie broniłam wszystkich koszulek za >100 PLN, bardzo dobrze wiem, że wiele z nich to zwykłe naciąganie ludzi. Rzuciłam natomiast linki do firm i projektantów, którzy robią cos zupełnie innego (buty, torby, kapelusze, sukienki), na co Ty odpisałeś, że to oszukiwanie ludzi i rzuciłeś zdjęcia produktów, które sprzedajesz sam. Skupmy się więc na tym, zamiast gadać o jakichś bliżej nieokreślonych koszulach do okrywania grubych owłosionych bebzoli.

To jest coś, co pokazałam ja:

Obrazek
Obrazek

A to jest to, co pokazałeś Ty:

Obrazek

Jeśli naprawdę wierzysz, że te produkty różnią się jedynie ceną i tak naprawdę są tej samej wartości, to nie będę Ci w stanie wyjaśnić dlaczego tak nie jest. Po prostu poruszasz się jedynie po jednej płaszczyźnie - tej, w której liczy się tylko to, żeby po założeniu ubrania nie świecić gołym tyłkiem - bo to jest chyba jedyny wspólny mianownik, jaki tu można znaleźć. To gdzie tu w ogóle rozmawiać o jakichkolwiek wartościach abstrakcyjnych, takich nawet jak to, że to jest po prostu ładne.
W tym momencie pewnie powtórzysz jedno z najbardziej źle zrozumianych powiedzeń w naszym języku - 'o gustach się nie dyskutuje'. A jest to bzdura, bo jest różnica pomiędzy gustem A i gustem B, a gustem i brakiem gustu. Po prostu za rzeczami, którę pokazałam ja, stoi naprawdę projektant - nie 'projektant'. Dzięki temu nie ma na nich napisu 'Lovelove Hawaii' i można je założyć do biura bez ryzyka uzyskania jakiegoś ciekawego przydomka.

Poza tym to naprawdę nie są jakieś strasznie drogie rzeczy - drożej jest nawet w Zarze, która oferuje masówkę o pośledniej jakości. To, że w centrach handlowych ciężko o dobrą jakość, to jest prawda, bo dobre materiały zaczynają się tam, gdzie robi się już naprawdę drogo. Ale nawet i tam naprawdę można znaleźć polskie marki, które wypadają rewelacyjnie na tle zagranicznych, trzeba tylko trochę pogrzebać. Jedną z nich jest na przykład Aryton, który robi przepiękne płaszcze
Obrazek

Na ten na przykład czekałam, żeby był przeceniony po sezonie - nie doczekałam się, bo sprzedano wszystkie. Powodzenia z szukaniem czegoś takiego w Twoim outlecie.


_________________
http://karolinacianciara.pl/

******
Avatar użytkownika

Posty: 4849
Dołączył(a): 5.02.2004
Offline
PostNapisane: 27 kwi 2014, 13:58 
Cytuj  
W outlecie mam nasze marki, chińskie, a i brytyjskie. Wszystkie to sieciówki od zwykłych nakryć tyłka po jakościową odzież. To co wkleiłem to akurat b.dobry dres ;)
A że jest gat.1 bo ma złą metkę przyszytą (błędny rozmiar) to z 100zł spada czasem i poniżej 20zł.
Wszystkie ciuchy wartościowe gat.1 gdzie jest małe zaciągnięcie, zła metka lub inny nadruk (np. nadruk niebieski na białych spodniach, a zamierzony był błękitny na białych spodniach) to często cena spada drastycznie.
Dochodzi do takich sytuacji, że roczny outlet skupujesz za 2-10% ceny detalicznej. Dlatego jest w Polsce szał na outlety ;)
Tym samym pokazałaś, że za szybko lubisz oceniać po cenie.

Sprzedaje też kolekcje tutaj www.sklepszperalnia.pl - to już ciut drożej, a cena ze 3x mniejsza od Zary, a gatunkowo lepsza.

Ja też sprostuje, buty - drogie buty, to nic złego. Oddychająca skóra, dobra wkładka, super szwy itd. Ale też nie wiesz z czego ten trampek co wrzuciłem był robiony ;) Ok może nie jest to super but, ale w sieciówkach w PL chodzą one po 70-80zł (te same modele).
Ujmę to prościej, jak jakiś sklep internetowy bezczelnie narzuca marże wyżej jak sieciówki, gdzie wielu wie że 80% ceny jaką płacimy to za ich czynsze i marketing to już jest przesada. Ten showroom to nie jest miejsce na super zajebiste ciuchy po normalnej cenie, tam płaci się "akcyzę sentymentu" wspierania swoich. Tylko dlaczego ci "swoi" wyceniają się jak jakiś Marc Jacobs.

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 27 kwi 2014, 14:19 
Cytuj  
Pieszczoch napisał(a):
http://www.sklepszperalnia.pl

Masz śmieci tam. W sensie ciuchy tylko dla pedałów.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

******
Avatar użytkownika

Posty: 4849
Dołączył(a): 5.02.2004
Offline
PostNapisane: 27 kwi 2014, 14:36 
Cytuj  
Męski dział, to ja mam przy okazji.
Dla ciebie to polecam https://www.stoprocent.com/ ;)

**

Posty: 449
Dołączył(a): 6.06.2008
Offline
PostNapisane: 27 kwi 2014, 15:04 
Cytuj  
Pieszczoch napisał(a):
To co wkleiłem to akurat b.dobry dres ;)
A że jest gat.1 bo ma złą metkę przyszytą (błędny rozmiar) to z 100zł spada czasem i poniżej 20zł.

To co wkleiłeś to brzydki dres. Naprawdę nie wnikam, gdzie on ma przyszytą metkę, co to jest za metka i ile jest 'naprawdę' wart. Nie oceniłam go 'po cenie' Oceniłam go po tym, że jest koszmarny po prostu z każdej strony. Nie wiem jak to napisać, żeby wreszcie do Ciebie trafiło.


_________________
http://karolinacianciara.pl/

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 27 kwi 2014, 15:07 
Cytuj  
tak to tez mozna pogadac, zupelnie bez sensu:

o, kupa dla hipsterek:
Obrazek

nie widze w tym niz zajebistego, bo po zdjeciach to sobie mozemy gadac...


_________________
.


Ostatnio edytowano 27 kwi 2014, 15:09 przez Highlander, łącznie edytowano 1 raz
***

Posty: 13931
Dołączył(a): 28.08.2010
Offline
PostNapisane: 27 kwi 2014, 15:08 
Cytuj  
faceci oceniający damskie ciuchy hehe masakra


_________________
Zbanowany permanentnie, bez mozliwosci odwolania od bana.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2900 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 ... 145  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.