mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 562 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22 ... 29  Następna strona
Autor Wiadomość
**

Posty: 449
Dołączył(a): 6.06.2008
Offline
PostNapisane: 16 sty 2011, 20:01 
Cytuj  
Aldatha napisał(a):
sledze temat bo bedzie mnie w mniejszym lub wiekszym stopniu dotyczyl
Podwyzki niby maja byc ale na 100% nie wiadomo , glownie chodzi tu o nauczycieli co dopiero zaczynaja prace w szkole czyli stazystow , oni zarabiali najmniej , do tego dochodza strasznie sztywne sciezki "kariery" od kontraktowego do mianowanego , wiec tak rozowo nie jest i kasa dla nauczycieli sie na pewno przyda .

Nie myśl, że nie uważam, że nauczyciele zarabiają za dużo. Albo, że nic nie robią w pracy. Po prostu w każdej normalnej firmie dla wszystkich jest jasne, że jeśli przedsiębiorstwo stoi na skraju bankructwa, to nikt nie wydeptuje do prezesa ścieżki o podwyżkę. Nie rozumiem, dlaczego budżetówka ma akurat teraz dostawać więcej, podczas gdy cała reszta musi się godzić z różnymi cięciami.


_________________
http://karolinacianciara.pl/

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 16 sty 2011, 20:02 
Cytuj  
można porównać na stawkach najmniej płatnych zawodach np pracownik hali w hipermarkecie, u nas ma 7-8 zl/h brutto, w grecji 4-5 euro/h, szału nie ma, obciążenia zus/podatek/media są podobne lub niższe


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

**
Avatar użytkownika

Posty: 9516
Dołączył(a): 5.08.2004
Offline
PostNapisane: 16 sty 2011, 20:05 
Cytuj  
Havok napisał(a):
Piszpan napisał(a):
Polacy lubia ponarzekac i to jest fakt. Miedzy innymi dlatego nie da sie w Polsce przeprowadzic zadnej powazniejszej reformy bo by taki rzad szybko upadl. Taki maly przyklad z wysp brytyjskich. Tam jak gornicy wychodzili na ulice bo zamykali nierentowne kopalnie to MT sie przed nimi nie ugiela i maja to co maja dzis (m.in przez to) U nas gornicy juz mieli tyle socjalnych wspomog dopomog i bog wie jeszcze czego. Kazdy czegos chce i kazda partia zeby utrzymac sie przy korycie cos im musi dac. A robic sie kurwa nie chce juz nikomu... ;/

Nie do końca masz rację. W polsce też polikwidowano trochę kopalń i związanego z górnictwem przemysłu. Różnica między polska a UK jest taka, że w UK ludzie którzy potracili pracę w zamykanych kopalniach znaleźli pracę gdzie indziej, a u nas ryją w biedaszybach. To nie sztuka "reformować" przez likwidację.


stary nie jestem ze slaska ale mam tam paru znajmoych co podastawali bodajze w polowie 90 po kilkadziesiat tysiecy zlotych na to zeby zostawili prace w gornictwie czesc osob pootwierala jakies tam interesy czesc to roztrwonila ale tak czy siak po paru latach wrocila do gronictwa. a takich programow dla ratowania gornictwa bylo juz wiele.

Nie zeby wyszlo ze jestem jakis antygornik akurat chcem pokazac jak np. w angli twardo to rozwiazano i jak u nas bo byl placz. szanuje gornikow i ich prace ale z drugiej strony jak mi firma splajtuje to tez pojade na wiejska demonstrowac?


_________________
Obrazek
http://www.pathofexile.com/forum/view-thread/611443

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 16 sty 2011, 20:05 
Cytuj  
jakbym napierdalal w biedaszybie zeby zarobic 300zl, to mysle, ze i zona i rodzina przyjelaby to ze zrozumieniem.
nie wspominajac o tym, ze mozna sciagnac rodzine do siebie.
jakos duzo osob wyjechalo do uk itd. bez rodzin.

no we francji chce im sie kurwa robic tak, ze dym idzie.
podobnie w uk, tytani pracy.

no zawsze wszystko jest skomplikowane. szczegolnie dla tych, ktorym sie nie chce.

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 16 sty 2011, 20:21 
Cytuj  
Tor-Bled-Nam napisał(a):
mrynar napisał(a):
Grecja to raczej biedny kraj jak na stara unie, ale wolabym zyc w Grecji niz u nas. Tam pensje nawet po cieciach sa z 5 razy wieksze niz u nas. PKB tez maja prawie dwa razy wiekszy niz Polska..

Polska ma mniej wiecej dwa razy wieksza gospodarke niz Grecja. Podejrzewam, ze 5 wyzsze zarobki to taka sama bzdura. Zaskocze cie, ale spokojnie mozesz wyjechac do Grecji (skoro wolalbys) i tam zyc.



Ta i 10 razy wieksza niz Luksemburg.

Porownywanie calkowitego PKB panstw roznej wielkosci nie ma zadnego sensu. Grecja ma prwie 4 razy mniej mieszkancow niz Polska. Porownywac mozna tylko per capita, a per capita Grecja wypada lepiej niz Polska.

Jesli chodzi pensje to masz zrodlo:

http://forsal.pl/artykuly/417485,pensje ... yzysu.html

"Płaca minimalna w Polsce w 2010 roku wynosi 1317 zł brutto. Natomiast w Grecji - jak podaje biuro statystycznie Unii Europejskiej Eurostat - płaca minimalna w I kwartale 2010 roku wynosiła 863 euro. Przeliczając po oficjalnym kursie NBP z 29 kwietnia 2010 roku, Grek zarabia minimum 4237 zł brutto. Jest to ponad 3-krotnie więcej niż w Polsce."

Nie ma to jak byc karmionym przez media ciaglymi informacjami jak zle jest w Grecji, Hiszpanii, Irlandii, a jak zajebiscie u nas.

edit:
Wyjezdzac nigdzie nie mam zamiaru bo tu mam rodzine i firme, nie mam zamiaru wywracac wszystkiego w moim zyciu do gory nogami tylko dlatego, ze rzad mnie rucha w dupe.
W zeszlym roku w samym pazdzierniku zaplacilem ponad 10k podatku, ale po tym jak rzad dojebal mi VAT +23% wiecej mojej kasy nie zobacza w budzecie. Wole zyski wydac na bezsensowne inwestycje niz karmic jebana armie urzednikow, ktorej nie stac na zadne reformy.


Ostatnio edytowano 16 sty 2011, 20:26 przez mrynar, łącznie edytowano 1 raz
***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 16 sty 2011, 20:24 
Cytuj  
Napisales, ze Grecja ma dwa razy wieksze PKB, a ma dwa raz MNIEJSZE i jeszcze sie klocisz. Pokaz srednie zarobki i rozklad to cos sie dowiemy. Placa minimalna niewiele mowi.
edit: Nawet srednia jest w tym artykule. Wychodzi, ze 3 razy wiecej. Lekka reka rzuciles o 66% wiecej i odwrociles proporcje PKB.


_________________
Χ Ξ Σ


Ostatnio edytowano 16 sty 2011, 20:27 przez Tor-Bled-Nam, łącznie edytowano 1 raz
******

Posty: 3595
Dołączył(a): 5.02.2002
Offline
PostNapisane: 16 sty 2011, 20:24 
Cytuj  
Piszpan napisał(a):
stary nie jestem ze slaska ale mam tam paru znajmoych co podastawali bodajze w polowie 90 po kilkadziesiat tysiecy zlotych na to zeby zostawili prace w gornictwie czesc osob pootwierala jakies tam interesy czesc to roztrwonila ale tak czy siak po paru latach wrocila do gronictwa. a takich programow dla ratowania gornictwa bylo juz wiele.

Skutki były do przewidzenia, ale z punktu widzenia pr fanie wyglądało dać ludziom kasę. Generalnie to przykład jak się nie powinno reformować czegokolwiek.

@mendol
Też się zastanawiam, czemu nie chcą wyjechać. Widać z jakichś powodów nie chcą. Nie jestem socjologiem ale obawiam się, że gdyby było to takie proste jak sądzisz to już w polsce nie byłoby problemów.

******

Posty: 3595
Dołączył(a): 5.02.2002
Offline
PostNapisane: 16 sty 2011, 20:29 
Cytuj  
Tor-Bled-Nam napisał(a):
Napisales, ze Grecja ma dwa razy wieksze PKB, a ma dwa raz MNIEJSZE i jeszcze sie klocisz. Pokaz srednie zarobki i rozklad to cos sie dowiemy. Placa minimalna niewiele mowi.

No sory, jak niewiele mówi. W polsce średnia płaca to coś koło 3500 (mniej więcej) jakieś 50-60% pracowników zarabia poniżej średniej. A ty mówisz, że płaca minimalna rzędu 4200 nic nie mówi... Może mnie uczyli innej matematyki ale mi mówi, że najniższa płaca w chujowej grecji jest wyższa niż średnia na polskiej zielonej wyspie. ...


Ostatnio edytowano 16 sty 2011, 20:32 przez Havok, łącznie edytowano 3 razy
***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 16 sty 2011, 20:30 
Cytuj  
Tor-Bled-Nam napisał(a):
Napisales, ze Grecja ma dwa razy wieksze PKB, a ma dwa raz MNIEJSZE i jeszcze sie klocisz. Pokaz srednie zarobki i rozklad to cos sie dowiemy. Placa minimalna niewiele mowi.


Jeszcze raz powtarzam PKP per capita, PKB calkowite w porwnaniach gospodarek nie ma zadnego znaczenia. Rosja ma trzy razy wieksze PKB niz Polska i co z tego?

Jak nzjade dane o srednich zarobkach to wrzuce.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 16 sty 2011, 20:33 
Cytuj  
mrynar napisał(a):
Tor-Bled-Nam napisał(a):
Napisales, ze Grecja ma dwa razy wieksze PKB, a ma dwa raz MNIEJSZE i jeszcze sie klocisz. Pokaz srednie zarobki i rozklad to cos sie dowiemy. Placa minimalna niewiele mowi.


Jeszcze raz powtarzam PKP per capita, PKB calkowite w porwnaniach gospodarek nie ma zadnego znaczenia. Rosja ma trzy razy wieksze PKB niz Polska i co z tego?

Jak nzjade dane o srednich zarobkach to wrzuce.

Per capita tez nie jest wieksze dwa razy. Oczywiscie w pierwszym poscie nic nie pisales o capita, ale nawet jesli to znow pudlo. Slabo, ze nie potrafisz sie przyznac do bledu.

O 50% wyzsze.
http://pl.wikipedia.org/wiki/PKB_per_capita


_________________
Χ Ξ Σ

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 16 sty 2011, 20:34 
Cytuj  
i jeszcze mi napisz mrynar, ze chleb w grecji kosztuje tyle co w polsce.

******

Posty: 3595
Dołączył(a): 5.02.2002
Offline
PostNapisane: 16 sty 2011, 20:35 
Cytuj  
@TBN wrzuć, jeśli średnia polska jest niższa niż minimalna w grecji to faktycznie masz się o co spierać.

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 16 sty 2011, 20:38 
Cytuj  
Tor-Bled-Nam napisał(a):
mrynar napisał(a):
Tor-Bled-Nam napisał(a):
Napisales, ze Grecja ma dwa razy wieksze PKB, a ma dwa raz MNIEJSZE i jeszcze sie klocisz. Pokaz srednie zarobki i rozklad to cos sie dowiemy. Placa minimalna niewiele mowi.


Jeszcze raz powtarzam PKP per capita, PKB calkowite w porwnaniach gospodarek nie ma zadnego znaczenia. Rosja ma trzy razy wieksze PKB niz Polska i co z tego?

Jak nzjade dane o srednich zarobkach to wrzuce.

Per capita tez nie jest wieksze dwa razy. Oczywiscie w pierwszym poscie nic nie pisales o capita, ale nawet jesli to znow pudlo. Slabo, ze nie potrafisz sie przyznac do bledu.

O 50% wyzsze.
http://pl.wikipedia.org/wiki/PKB_per_capita


To jest PPP, zwykle PKB per capita w Grecji jest ok 2 razy wieksze niz w Polsce (nie chce mi sie szukac zrodla).

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 16 sty 2011, 20:39 
Cytuj  
@Havok Dla mnie jest roznica czy 2 razy wieksze czy 2 razy mniejszy, tak samo jak miedzy 3 a 5. Taki jest wlasnie poziom dyskusji w necie. Ludzie rzucaja danymi z dupy, nie majac pojecia jak jest gdzie indziej.


_________________
Χ Ξ Σ

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 16 sty 2011, 20:41 
Cytuj  
Mendol napisał(a):
i jeszcze mi napisz mrynar, ze chleb w grecji kosztuje tyle co w polsce.


Nie jest, ale tez Grecy np. nie wydaja kasy na ogrzewanie, a u nas ogrzewanie powoli zaczyna kosztowac majatek (dla przecietnego Polaka).

******

Posty: 3595
Dołączył(a): 5.02.2002
Offline
PostNapisane: 16 sty 2011, 20:47 
Cytuj  
Tor-Bled-Nam napisał(a):
@Havok Dla mnie jest roznica czy 2 razy wieksze czy 2 razy mniejszy, tak samo jak miedzy 3 a 5. Taki jest wlasnie poziom dyskusji w necie. Ludzie rzucaja danymi z dupy, nie majac pojecia jak jest gdzie indziej.

Nie wnikając, który z was ma racje odnośnie pkb i sposobów jego liczenia. Grecka minimalna płaca jest wyższa niż polska średnia. To mówi więcej niz pkb

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 16 sty 2011, 20:50 
Cytuj  
majatek to kosztuje moze jak ogrzewasz 300m dom.
i nie sadze zebys wydawal tyle na ogrzewanie zeby wyrownac.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 16 sty 2011, 20:55 
Cytuj  
Havok napisał(a):
Tor-Bled-Nam napisał(a):
@Havok Dla mnie jest roznica czy 2 razy wieksze czy 2 razy mniejszy, tak samo jak miedzy 3 a 5. Taki jest wlasnie poziom dyskusji w necie. Ludzie rzucaja danymi z dupy, nie majac pojecia jak jest gdzie indziej.

Nie wnikając, który z was ma racje odnośnie pkb i sposobów jego liczenia. Grecka minimalna płaca jest wyższa niż polska średnia. To mówi więcej niz pkb

Zawsze bede ludzie malo zarabiajacy, czy tez przecietnie. Sek w tym, zeby kraj stwarzal mozliwosci lepszego niz przecietne zycia i nie okradal zbytnio w postaci skladek i podatkow. Na zachodzie niestety sporo krajow o duzym socjalu robilo to na kredyt albo zabierajac pieniadze lepiej zarabiajacym. Mnie nie zalezy zeby polska sprzataczka miala grecka minimalna, mam to w dupie. Wolalbym, zeby z moich podatkow nie sponsorowali krusiarzy, gornikow czy policjantow z wczesniejszymi emeryturami. I jesli bede mial o co pretensje do rzadu to o brak dzialal jak na liberalow z nazwy przystalo. Powinni rozpedzic to socjalne towarzystwo.


_________________
Χ Ξ Σ

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 16 sty 2011, 20:56 
Cytuj  
Tor-Bled-Nam napisał(a):
@Havok Dla mnie jest roznica czy 2 razy wieksze czy 2 razy mniejszy, tak samo jak miedzy 3 a 5. Taki jest wlasnie poziom dyskusji w necie. Ludzie rzucaja danymi z dupy, nie majac pojecia jak jest gdzie indziej.


Ja nie jestem ekonomista, ekonomie mialem tylko przez rok na studiach, ale dla mnie oczywistym jest, ze porownujac PKB roznych panstw bierzemy pod uwage PKB per capita (a najlepiej biorac pod uwage PPP), bo inaczej bogactwo panstw wygladalo by tak:

Rosja >>> Polska >>> Luskemburg

a biorac pod uwage per capita (czyli itego PKB przypada na jednego mieszkanca, mowiac prosciej ile jeden mieszkaniec "wyprodukowal") wyglada tak

Luksemburg >>> Polska >>> Rosja

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 16 sty 2011, 21:01 
Cytuj  
Oczywista oczywistosc mowisz? Dla mnie PKB w ujeciy calosciowym jest naturalny, chocby do porownywania zadluzenia krajow. Per capita jest gowno warty. O poziomie zycia swiadczy wiele innych czynnikow.


_________________
Χ Ξ Σ

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 562 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22 ... 29  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.