mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 60 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
Autor Wiadomość
******
Avatar użytkownika

Posty: 3420
Dołączył(a): 1.02.2002
Offline
PostNapisane: 6 kwi 2006, 18:46 
Cytuj  
Jasne, ksiazki, filmy sf i nauka zgadzam sie w 100%.

Ale gdzie w tym mowa o grach?

Jasne swiaty w grach sa do siebie podobne, tylko ja po prostu smiem watpic ze to Pan Tolkien mial az taki wplyw na nie wszystkie.

edit:
inaczej, uwazam ze literatura nie byla kluczowym czynnikiem ktory wplynal na rozwoj gier komputerowych, lepiej?


_________________
"Ja się nie znam, ale chętnie się wypowiem" - Stanisław Tym

****

Posty: 1073
Dołączył(a): 30.01.2005
Offline
PostNapisane: 6 kwi 2006, 18:51 
Cytuj  
No Pan Tolkien stworzyl w pewnym sensie kanon fantasy z ktorego pozniej korzystali tak pisarze jak i tworcy gier. Nie znaczy to ze kazdy swiat ma elfy wzorowane na tolkienowskich, ale korzystaja z systemu do ktorego podwaliny stworzyl J.R.R.

@edit
No nikt nie twierdzi ze miala kluczowy wplyw. Ale jak juz mowilem nie mowimy tu co mialo najwiekszy, tylko jaki miala literatura :)

pozdrawiam


Ostatnio edytowano 6 kwi 2006, 18:53 przez Logain Darkthorn, łącznie edytowano 1 raz
*

Posty: 6460
Dołączył(a): 14.07.2002
Offline
PostNapisane: 6 kwi 2006, 18:52 
Cytuj  
rence :<


_________________
Z racji swojej niestabilności emocjonalnej oraz rujnowania rozrywki innym na zawsze opuściłem to zacne forum z resztkami nasienia Oyci3C'a na okrężnicy po głębokim bansticku. :'(

******
Avatar użytkownika

Posty: 3420
Dołączył(a): 1.02.2002
Offline
PostNapisane: 6 kwi 2006, 19:08 
Cytuj  
Czyli wracamy do punktu w ktorym twierdzilem ze wplyw literatury na rozwoj gier komputerowych byl mizerny...
Wy caly czas mowicie o fabule gier.

edit:
na ROZWOJ gier, zjadlem to bardzo wazne slowo
edit;
Jesli stawiamy pytanie jaki wplyw na rozwoj gier komputerowych miala literatura to z Waszej strony pada odpowiedz ze fabula wiekszosci z nich czerpie z roznych ksiazek.
Pieknie. Tylko ze rozwoj gier to nie sama fabula...

Nie negeuje faktu ze miala w ogole wplyw, po prostu uwazam ze miala w znacznie mniejszym stopniu niz twierdzicie Wy. Ot i cala filozofia.

edit
zrobilem korekte bo lietrowki byly


_________________
"Ja się nie znam, ale chętnie się wypowiem" - Stanisław Tym


Ostatnio edytowano 6 kwi 2006, 19:19 przez Zematis, łącznie edytowano 2 razy
****

Posty: 1073
Dołączył(a): 30.01.2005
Offline
PostNapisane: 6 kwi 2006, 19:12 
Cytuj  
A ty caly czas upierasz sie ze mizerny=zerowy :)

Edit: Twoj edit faktycznie troche zmienia. Na rozwoj gier moze faktycznie nie mial zbyt duzego wplywu, ale same gry czerpia z literatury dosc mocno(i niestety coraz czesciej rowniez odwrotnie).

pozdrawiam

*

Posty: 5321
Dołączył(a): 19.11.2004
Offline
PostNapisane: 6 kwi 2006, 19:16 
Cytuj  
No, wystaczylo tak od razu powiedziec Zematis po juz sie zastanawiałem kto z nas wypił za dużo ;).


_________________
I say starighten yuh crooked ways.
Blessed is the man that walketh not in the counsel of the ungodly.

******
Avatar użytkownika

Posty: 3420
Dołączył(a): 1.02.2002
Offline
PostNapisane: 6 kwi 2006, 19:20 
Cytuj  
Shadhun_ napisał(a):
No, wystaczylo tak od razu powiedziec Zematis po juz sie zastanawiałem kto z nas wypił za dużo ;).

Ale ja caly czas powtarzalem jak mantre "na rozwoj gier" wiec nie wiem skad nagle takie zdziwinie.
Od tego wszyly moje skromne dywagajce, i dlatego nie bylem w stanie pojac czemu do Was to nie dociera.


_________________
"Ja się nie znam, ale chętnie się wypowiem" - Stanisław Tym

***
Avatar użytkownika

Posty: 13268
Dołączył(a): 7.11.2004
Offline
PostNapisane: 6 kwi 2006, 19:23 
Cytuj  
@Zemantis, w ten sam sposob mozna sprowadzic wplyw ksiazek na kino jako mizerny wplyw ksiazek na technike filmowa. Mozna przeciez doczepic sie do inspiracji.

Nie zmienia to faktu ze nie pierwszy raz pojawia sie temat "Mam na jutro przygotowac temat maturalny, hilfe"
Sam system tej prezentacji i rocznych przygotowan do krotkiej badz co badz wypowiedzi jest wg mnie nietrafiony. Obszernosc tych tematow nijak ma sie do czasu i formy matury ustnej, a przygotowanie takiego wystapienia od pomyslu przez zbieranie materialow do samej prezentacji mozna spokojnie zrobic w tydzien.

Na "starej maturze" nikt nie kazal przeciez streszcza 10 lektur tylko ustosunkowac sie do jednego z tematow w oparciu o wlasne doswiadczenia i przeczytane ksiazki. Oczywiscie byly tematy porownawcze i przekrojowe, ale byly tez typowo problemowe. Doskonale pamietam ze na maturze nawiazalem chyba do jednej lektury szkolnej, 3 dziel spoza kanonu, komiksu i tekstu jakiejs piosenki punkowej [Chociaz to ostatnie moglo byc na probnej].

Systemu przyjmowania na studia na podstawie matur + ocen z liceum nie mam nawet zamiaru komentowac.


_________________
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent

*
Avatar użytkownika

Posty: 6736
Dołączył(a): 18.09.2004
Offline
PostNapisane: 6 kwi 2006, 19:28 
Cytuj  
tomugeen napisał(a):
Systemu przyjmowania na studia na podstawie matur + ocen z liceum nie mam nawet zamiaru komentowac.

Oceny są brane pod uwagę jedynie na bardzo nielicznych kierunkach.
No i na niektórych w dalszym ciągu są egzaminy wstępne (a raczej - chyba są) - np. dziennikarstwo na UJ.


_________________
Obrazek

***

Posty: 826
Dołączył(a): 20.07.2005
Offline
PostNapisane: 6 kwi 2006, 19:59 
Cytuj  
Nic z gier komputerowych nie przejdzie.


_________________
Shador von Dal napisał(a):
Podpisując się moimi inicjałami głaszczesz moje ego :*

SvD.

******
Avatar użytkownika

Posty: 3420
Dołączył(a): 1.02.2002
Offline
PostNapisane: 6 kwi 2006, 20:56 
Cytuj  
tomugeen napisał(a):
@Zemantis, w ten sam sposob mozna sprowadzic wplyw ksiazek na kino jako mizerny wplyw ksiazek na technike filmowa. Mozna przeciez doczepic sie do inspiracji.

Nie zmienia to faktu ze nie pierwszy raz pojawia sie temat "Mam na jutro przygotowac temat maturalny, hilfe"
Sam system tej prezentacji i rocznych przygotowan do krotkiej badz co badz wypowiedzi jest wg mnie nietrafiony. Obszernosc tych tematow nijak ma sie do czasu i formy matury ustnej, a przygotowanie takiego wystapienia od pomyslu przez zbieranie materialow do samej prezentacji mozna spokojnie zrobic w tydzien.

Na "starej maturze" nikt nie kazal przeciez streszcza 10 lektur tylko ustosunkowac sie do jednego z tematow w oparciu o wlasne doswiadczenia i przeczytane ksiazki. Oczywiscie byly tematy porownawcze i przekrojowe, ale byly tez typowo problemowe. Doskonale pamietam ze na maturze nawiazalem chyba do jednej lektury szkolnej, 3 dziel spoza kanonu, komiksu i tekstu jakiejs piosenki punkowej [Chociaz to ostatnie moglo byc na probnej].

Systemu przyjmowania na studia na podstawie matur + ocen z liceum nie mam nawet zamiaru komentowac.

Zematis nie Zemantis :cry:

Pewnie znowu sie nie rozumiemy (widac nie potafie klarownie wylozyc moich przemyslen), ale nie mam sily znowu tlumaczyc.(powtarzam sie) Niech zostanie jak jest, ja mam inny poglad Wy inny - i jest cacy.

Swoja droga to na czym polega ten fenomen z dodwaniem N do mojego nicka? Co jakis czas ktos popelnia ten blad. Zaczyna mnie to powoli fascynowac.


_________________
"Ja się nie znam, ale chętnie się wypowiem" - Stanisław Tym

*

Posty: 6460
Dołączył(a): 14.07.2002
Offline
PostNapisane: 6 kwi 2006, 21:00 
Cytuj  
pewnie im sie z modliszka kojazysz :P


_________________
Z racji swojej niestabilności emocjonalnej oraz rujnowania rozrywki innym na zawsze opuściłem to zacne forum z resztkami nasienia Oyci3C'a na okrężnicy po głębokim bansticku. :'(

***
Avatar użytkownika

Posty: 13268
Dołączył(a): 7.11.2004
Offline
PostNapisane: 6 kwi 2006, 21:15 
Cytuj  
Zemantis, bo znajomy takim wlasnie nickiem sie posluguje, napisalem wiec odruchowo. Przepraszam :<

Rozumiem, rozumiem co miales na mysli, pisalem w odniesieniu do posta strone dalej i po prostu pisalem go tak dlugo ze sie kilka innych pojawilo. Zimno na dworze i wolno pisalem zgrabialymi palcami.
Ksiazki nigdzie nie popychaja gier i w tym sensie nie wplywaja, ale zawsze mozna czerpac z nich inspiracje do oprawy gry (i to imho starczy na temat do tej ustnej matury)

PS. ze mnie robia tomugreen'a ^^


_________________
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent

******
Avatar użytkownika

Posty: 4849
Dołączył(a): 5.02.2004
Offline
PostNapisane: 6 kwi 2006, 21:17 
Cytuj  
A co powiesz na "Szczocha"? Nienarzekaj mi tu!

******
Avatar użytkownika

Posty: 3420
Dołączył(a): 1.02.2002
Offline
PostNapisane: 6 kwi 2006, 21:20 
Cytuj  
Zematis to bardzo popularne nazwisko w Tajlandii. To taka dygresja :8

Z tym dodawaniem tego N mialem od dawna do czynienia, ale robili to glownie amerykanie tlumaczac ze tak po prostu lepiej brzmi fonetycznie. ;)


_________________
"Ja się nie znam, ale chętnie się wypowiem" - Stanisław Tym

****

Posty: 1406
Dołączył(a): 8.06.2005
Offline
PostNapisane: 7 kwi 2006, 08:12 
Cytuj  
Może pracę swoją rozszerz na film też.
Proponuję ci coś co chyba wśród licealistów jest mniej popularne, może dlatego że to trudny temat?
"Czy androidy śnią o elektrycznych owcach?" Philip K. Dick
"Łowca androidów" ("Blade Runner") - film
"Blade Runner" - gra
Książka i film poruszają ważny problem, myślę że profesorowie doceniliby chęć ugryzienia tematu. Również wizje przyszłości Dick'a i Scott'a przeszły do kanonu s-f, jak również całego nurtu Cyberpunk.
Temat rzeka, siadać, czytać, grać, pisać i jeszcze ile z tego frajdy!


_________________
O.o

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 7 kwi 2006, 08:27 
Cytuj  
Lema by mozna dorzucic, bardziej by pasowalo komisji ;)
Franka Herberta - Diuna, gry- troche bylo
Raymond E. Feist - cRPG- Betrayal At Krondor

A Tolkien jest slaby ;> ale szacunken.


_________________
.


Ostatnio edytowano 7 kwi 2006, 08:31 przez Highlander, łącznie edytowano 1 raz
*
Avatar użytkownika

Posty: 6736
Dołączył(a): 18.09.2004
Offline
PostNapisane: 7 kwi 2006, 08:30 
Cytuj  
Słaby, nie słaby - to klasyka. Też imo czasem przeginał z opisami i ogólnie czytałem ciekawsze książki od Władcy, ale dla gościa który zapoczątkował ten gatunek, szacunek faktycznie wypadałoby mieć ;>


_________________
Obrazek

******

Posty: 4659
Dołączył(a): 12.02.2005
Offline
PostNapisane: 7 kwi 2006, 08:35 
Cytuj  
Na podstawie prawie kazdej produkcji (starcraft,diablo,warcraft) ze "stajni" blizzarda pozniej ukazuja sie ksiazki oparte o te produkcje.


_________________
Noregoth active
Flonoe, Milea retired

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 7 kwi 2006, 08:40 
Cytuj  
tyle, ze wiekszosc to gnioty nie warte uwagi... ja bym sie nie przyznal przed komisja, ze takie cos przeczytalem ;)

Mysle, ze jak zachaczyc o film, to moznaby jakies Iliady, Odyseje wtracic ;)

a Tolkien no wiadomo, byl pierwszy.


_________________
.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 60 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.