mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 59 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
Autor Wiadomość
****
Avatar użytkownika

Posty: 1594
Dołączył(a): 17.07.2004
Offline
PostNapisane: 16 gru 2009, 21:40 
Cytuj  
a po dwoch?
bo konsole sie kupuje srednio na 4-5 lat...


_________________
Obrazek
Obrazek

****
Avatar użytkownika

Posty: 1803
Dołączył(a): 30.05.2008
Offline
PostNapisane: 16 gru 2009, 21:45 
Cytuj  
Ash napisał(a):
a po dwoch?
bo konsole sie kupuje srednio na 4-5 lat...


Na polskie warunki nadal będzie wychodziło taniej granie na pc.


_________________
- Do you have a flag …?
- No flag, No Country, You can't have one! Those are the rules...

****
Avatar użytkownika

Posty: 1594
Dołączył(a): 17.07.2004
Offline
PostNapisane: 16 gru 2009, 21:47 
Cytuj  
co to znaczy 'na polskie warunki'?


_________________
Obrazek
Obrazek

**
Avatar użytkownika

Posty: 7080
Dołączył(a): 13.05.2005
Offline
PostNapisane: 16 gru 2009, 21:48 
Cytuj  
u nas gry na PC sa wciaz tansze niz na konsole, gdy te ceny sie wyrownaja zniknie problem ;P


_________________
rufen.@steam
rufenn@psn
rufen@wot

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 16 gru 2009, 21:50 
Cytuj  
Senex napisał(a):
Aldatha napisał(a):
konsole sa platforma prowadzaca nie od dzis i nie od tej generacji , sa tansze niz komputer zdatny do grania i duzo bardziej perspektywiczny


Chyba sobie żartujesz. Kup pieca za 2k i przez rok powiedzmy 20 gier za 120zł co daje sume 4.4k. Kup ps3 za 1.3k i 20 gier za 200zl co daje sume 5.3k. Poza tym weź pod uwagę, że z tych 20 gier które zakupisz na pc część będzie miała wsparcie moderów, czyli dodatkowy content za free. Po roku komputer nadal spokojnie pociągnie najnowsze produkcje w high detalach.


bzdury wypisujesz , obecny lifespan konsol sie wydluza , efekt nieraz horrendalnych kosztow tworzenia gier , tworcy beda chcieli wycisnac z obecnych konsol kazde euro , yena i dolara , dlatego spokojnie jeszcze z 4 lata pobawisz sie dzisiejszymi zabaweczkami jak nie dluzej . PC z roku na rok traci na mocy przerobowej w zaleznosci od zainstalowanego sprzetu , tylko ze sprzet ktory straci powiedzmy te 20% przerobowej i dalej bedzie oferowal wydajnosc wystarczajaca kosztuje, duzo kosztuje

odbiorcy gier to dzis potezny rynek , jak myslisz konsola czy pc ma wieksza szanse go zgarnac?


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

**
Avatar użytkownika

Posty: 8077
Dołączył(a): 16.11.2004
Offline
PostNapisane: 16 gru 2009, 21:53 
Cytuj  
Ash napisał(a):
a po dwoch?
bo konsole sie kupuje srednio na 4-5 lat...


Po 2 latach?

PC za 2k z 20 grami za 100-120 = 4k-4,5k
PS3 za 1-1,5k plus 20 gier po 200 = 5k-5,5k

Po dwoch latach mam tysiac na upgrade. :) I to tak "na lajcie". Po czterech-pieciu mam na nowego kompa.
W dodatku w niektore gry gram nadal pomimo ze maja juz dwa lata bo maja fanowskie patche, mody i inne cuda. Dodatkowo do kosztu sprzetu dodajmy ekran i tutaj mamy:
Monitor do PC - srednio 1k-1,5k mozna zejsc nawet do 500PLN jak ktos nie ma wymagan.
DOBRY TV zeby gry z konsol nie zabijaly wygladem to minimum 2k. Czyli mam kolejne 500/1k/a nawet 1,5k zaoszczedzone.
TV i konsola sa wlasciwie dobrami komplementarnymi wiec dlatego takie porownanie. Granie na monitorze HD zabija wlasnie jeden z glonych atutow konsol czyli wielkosc ekranu wiec pierdole takie cos - TV i to jak najwiekszy musi byc.

Szkoda ze PC jest tak traktowane przez wydawcow bo to jedyna fajna i w miare normalna platforma do grania ATM. Wieksosc glosnych tytulow i tak wychodzi na PC wiec w sumie jest dobrze. :)
Obecna generacja konsol to fail nad faile - az sie boje nastepnej. :)

Co do tych upgradow i jak to PC traci moc z roku na rok to pragne was poinformowac ze i tak grafika od jakis 2 lat (Crysis) stoi w miejscu i wymagania gier jakos horrendalnie nie wzrosly. Ja mam Athlona 2x3.0GHZ, 2GB RAM i HD 4850 kupione dwa lata temu za wcale juz wtedy nieduze pieniadze i nie narzekam do dzis - a 3/4 gier wyglada i chodzi mi lepiej niz na konsoli. Ewentualny upgrade planuje w polowie roku 2010 i nie wydam na niego wiecej niz 1k. Jesli ktos chce porownywac to niech nie przyjmuje ze kazdy kupuje sprzet zaraz po premierze i karty po 2,5k bo takie rzeczy sa na gowno potrzebne chyba ze ktos sie masturbuje przy 3DMARKU.

****
Avatar użytkownika

Posty: 1803
Dołączył(a): 30.05.2008
Offline
PostNapisane: 16 gru 2009, 22:06 
Cytuj  
Aldatha napisał(a):
bzdury wypisujesz , obecny lifespan konsol sie wydluza , efekt nieraz horrendalnych kosztow tworzenia gier , tworcy beda chcieli wycisnac z obecnych konsol kazde euro , yena i dolara , dlatego spokojnie jeszcze z 4 lata pobawisz sie dzisiejszymi zabaweczkami jak nie dluzej . PC z roku na rok traci na mocy przerobowej w zaleznosci od zainstalowanego sprzetu , tylko ze sprzet ktory straci powiedzmy te 20% przerobowej i dalej bedzie oferowal wydajnosc wystarczajaca kosztuje, duzo kosztuje

odbiorcy gier to dzis potezny rynek , jak myslisz konsola czy pc ma wieksza szanse go zgarnac?


Sam napisałeś, że nie od dziś granie w konsole jest tańsze a ja twierdzę, że nie, co pokazałem na prostym przykładzie. I o to mi chodziło. Ja nie mówię, że za parę lat ten stan się utrzyma.
Poza tym nie mogę zgodzić się z twierdzeniem, że konsole zarabiają na siebie. To gry tworzone na te platformy zarabiają na te platformy.
Po trzecie masz rację mówiąc, że to konsole pewnie zgarną największy kawałek tortu z rynku growego.
Po czwarte na miejscu gigantów konsolowych starałbym się wyeliminować element przynoszący straty czyli samą konsole


_________________
- Do you have a flag …?
- No flag, No Country, You can't have one! Those are the rules...

****
Avatar użytkownika

Posty: 1594
Dołączył(a): 17.07.2004
Offline
PostNapisane: 16 gru 2009, 22:26 
Cytuj  
ten 1k ktory masz po dwoch latach w sumie dobrze jest wydac na upgrade.
ja kupowalem komputer za 2k jakies 2 lata temu + monitor za 1k rok temu i czuje ze w tej chwili w najnowszych tytulach, typu Dragon Age przydalby mi sie mocniejszy sprzet. Tyle ze zlewam, bo mam konsole.

Nawet jesli uznalbys ze ten 1k sprawia roznice, to srsly... 1000 PLN w skali dwoch lat to jest jakas znaczaca roznica?
Nie chce tu uchodzic za szejka naftowego, ale jak czlowiek zarabia jakies ludzkie pieniadze i ma ich na tyle duzo ze przeznacza juz 5k rocznie (wg Senexa) na rozrywke elektroniczna, to raczej ten 1k w skali dwoch lat roznicy nie zrobi..

Podsumowanie moje jest takie, ze konsole sa mniej stresujace. Kupujesz sprzet raz, i kupujesz te gry w ktore chcesz grac, bez myslenia o tym ze 'a moze mam za slabe GPU zeby wyciagnac komfortowe 40fps)


_________________
Obrazek
Obrazek

****
Avatar użytkownika

Posty: 1913
Dołączył(a): 30.10.2004
Offline
PostNapisane: 16 gru 2009, 22:48 
Cytuj  
I tak wszystko rozbija sie o preferencje gracza. Ja uwielbiam FPSy klasyczne strategie turowe i RPGi. Zas nie lubie wszelakich gier sportowych, wyscigowek, bijatyk i jRPG-ow. No to jasno wychodzi co dla mnie lepsze ;) Tez zalezy kto na czym gral wczesniej, ja oprocz oslowionego pegasa mialem jedynie pc-ty( no i commodore :<) tak wiec przyzwyczajenie tez odgrywa swoja role


_________________
Obrazek

****
Avatar użytkownika

Posty: 1594
Dołączył(a): 17.07.2004
Offline
PostNapisane: 16 gru 2009, 22:50 
Cytuj  
ja bylem przyzwyczajony do PC i 'zajadlym pecetowcem' do momentu kupienia PS2.

pozniej wygrala wygoda i fun z grania ;]


_________________
Obrazek
Obrazek

****
Avatar użytkownika

Posty: 1913
Dołączył(a): 30.10.2004
Offline
PostNapisane: 16 gru 2009, 22:56 
Cytuj  
Dlatego przyzwyczajenie to tylko jeden z elementow skladajacych sie na nasz ewentualny wybor. Ja nie mam pojecia po jaka cholere mialbym kupowac konsole. Peceta kupilem rok temu za mala kwote, nadal praktycznie wszystko chodzi na high, a i tak nie mam czasu zeby przejsc wszystko interesujace co wychodzi. A pecet byc po prostu musi bo w przeciwienstwe do konsoli mozna na nim nie tylko grac. Dlatego u nas konsole sa wciaz slabsze niz na zachodzie. Co tu duzo ukrywac jestesmy biedniejsi, ale zapewne takze proporcjonalnie mniej wydajemy na elektroniczna rozrywke( wciaz jest widziana jako zabawa dla dzieci i mlodziezy, chociaz to sie zmienia). Pecet musi byc, slaby czy mocny niewazne. A potem juz mozna pomyslec czy kupic konsole. Jesli i tak masz dosyc gier na pc to po co konsola? Chyba glownie po to zeby na imprezkach moc pograc w gry przeznaczone do takich okazji


_________________
Obrazek

**

Posty: 483
Dołączył(a): 22.02.2005
Offline
PostNapisane: 16 gru 2009, 23:15 
Cytuj  
Trzeba zaznaczyć, że obecnie konsola nie służy tylko do odpalania gier. Ja na swojej oglądam też filmy, słucham muzyki, a nawet zdarza mi się oglądać jakieś stronki. Odkąd mam ps3, swojego blaszaka schowałem do szafy, bo okazał się zupełnie zbędny.
A i jeszcze jedno .. grę zawsze możemy wymienić/sprzedać i niskim kosztem mieć kolejną.


_________________
Obrazek

****
Avatar użytkownika

Posty: 1803
Dołączył(a): 30.05.2008
Offline
PostNapisane: 16 gru 2009, 23:53 
Cytuj  
drakar napisał(a):
A i jeszcze jedno .. grę zawsze możemy wymienić/sprzedać i niskim kosztem mieć kolejną.


Do czasu bo możni świata elektronicznej rozrywki już szukają sposobu jak ujebać rynek wtórny, który nie przynosi im zysków.


_________________
- Do you have a flag …?
- No flag, No Country, You can't have one! Those are the rules...

*

Posty: 6460
Dołączył(a): 14.07.2002
Offline
PostNapisane: 17 gru 2009, 00:33 
Cytuj  
http://gamecorner.pl/gamecorner/51,8658 ... 2.html?i=0

wersja pc: ~120zl
wersja x360: ~170zl


want moar ? o ile risen konsolowy jest failem ktory ladnie pokazuje owy kontrast to nie zmienia faktu ze gry na pc sa ladniejsze, tansze i maja wicej contentu, nieraz dlc ktory na konsole jest platny na pc jest free :)


co do mw2 chyba nie dziwi nikogo taka roznica w sprzedazy wersji na konsole vs wersji na pc jezeli gra zostala stworzona na konsole... brak dedykowanych serwerow ? myslalem ze takie jaja robia tylko niszowe firmy.


@ tczewiak: wole byc zlodziejem niz dac sie ruchac w dupe producentom i jeszcze im za to dziekowac, o ile ty dajesz sie ruchac im marketingowcom, ja wole zachowac swoj rozum, gdyby wiecej osob myslalo nad konsekwencjami swoich akcji moze producenci by nie sprzedawali wybrakowanych produktow i overpriced dlc.


_________________
Z racji swojej niestabilności emocjonalnej oraz rujnowania rozrywki innym na zawsze opuściłem to zacne forum z resztkami nasienia Oyci3C'a na okrężnicy po głębokim bansticku. :'(

**
Avatar użytkownika

Posty: 7080
Dołączył(a): 13.05.2005
Offline
PostNapisane: 17 gru 2009, 09:41 
Cytuj  
piracac gry ratujesz swiat!

MW2 - wydalem 129zl, gralem w single i multi ok 30h. wychodzi nieco ponad 4zl/h ale to na serio tania rozrywka i tak, jak juz mowilem kino,kregle,lasery,czy nawet obiad z dziewczyna wypadaja o wiele drozej :P


_________________
rufen.@steam
rufenn@psn
rufen@wot

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 17 gru 2009, 09:56 
Cytuj  
Senex napisał(a):
Do czasu bo możni świata elektronicznej rozrywki już szukają sposobu jak ujebać rynek wtórny, który nie przynosi im zysków.

Czesciowo juz znalezli, wlasnie poprzez DLC. Gra czy dodatek w cyfrowej dystrybucji jest przypisany zazwyczaj do twojego konta i jesli kupujesz wszystko na jedno konto, to wtedy z odsprzedaniem jest juz problem, gdyz musisz sprzedac calosc. Steam prostym przykladem.

X.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 17 gru 2009, 10:59 
Cytuj  
Aldatha napisał(a):
odbiorcy gier to dzis potezny rynek , jak myslisz konsola czy pc ma wieksza szanse go zgarnac?

To juz sie stalo, bo konsole maja spora przewage w sprzedazy. Sek w tym, ze dla mnie historia elektronicznej rozgrywki jest nieodlacznie zwiazana z PC. Takie tytuly jak RTCW, Warcraft2, Quake, Unreal, saga BG i wiele innych przez lata ksztaltowaly rynek, a byly pisane z mysla o PC. Teraz PC to ostatnia platforma dla developerow. Marudze bo mnie to irytuje. Zdaje jednak sobie sprawe, ze w biznesie nie ma sentymentow i jako konsument musze sie grzecznie dostosowac.

Cos w temacie: http://www.gamezilla.pl/content/ubisoft ... s-creed-ii


_________________
Χ Ξ Σ

*
Avatar użytkownika

Posty: 6496
Dołączył(a): 17.01.2005
Offline
PostNapisane: 17 gru 2009, 20:58 
Cytuj  
Dziwie sie, ze nikt nie skomentowal tego, ze na konsolach brak powaznych mmorpg :(


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 13655
Dołączył(a): 24.08.2004
Offline
PostNapisane: 17 gru 2009, 21:14 
Cytuj  
Mmorpgów, RTSów, Turówek, Symulatorów, crpgów (duh) i paru innych gatunków.

Konsole to moim zdaniem sprzęt do gier sportowych, bijatyk, ścigałek i innych tego typu "party games" do pogrania na dwa pady.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 59 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.