mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2900 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27 ... 145  Następna strona
Autor Wiadomość
******
Avatar użytkownika

Posty: 4849
Dołączył(a): 5.02.2004
Offline
PostNapisane: 30 kwi 2014, 09:14 
Cytuj  
@High
Ale ja mam oferty pracy, ale także mam kilka ton zapasów z firmy i sprzedaż tego za cenę zakupu da mi więcej jak oferują w wielu firmach co byłem na rozmowie.

Jedni nawet zaoferowali mi 3k brutto bo takie mają płace. Wstałem, podałem rękę, uśmiechali się że znaleźli kogoś z umiejętnościami za cenę studenta/pracownika działu, jak ręce opadły to powiedziałem że dziękuję za ofertę i miłego dnia życzę.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 30 kwi 2014, 09:16 
Cytuj  
ale tutaj nie pisalem, ze ktos sie opierdalal przez 20 lat i powinien dostawac 2x wiecej niz mloda osoba.
i to jest wina politykow, ze przez 20 lat nie byli w stanie stworzyc warunkow, w ktorych nasi pracodawcy nauczyliby sie myslec inaczej, niz w tej chwili.
jak i nie stworzyli warunkow do wiekszej migracji pracownikow.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 30 kwi 2014, 09:17 
Cytuj  
Mendol trochę już pierdolisz.
Jeśli ktoś przez 20 lat stał w miejscu to naprawdę jest to tylko i wyłącznie jego wina.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 30 kwi 2014, 09:20 
Cytuj  
nie, to nie ja pierdole :)
bo napisalem ci wyzej, ze absolutnie nie bronie osob, ktore przez 20 lat sie opierdalaly, nic nie robily i im sie nalezy.

******
Avatar użytkownika

Posty: 4849
Dołączył(a): 5.02.2004
Offline
PostNapisane: 30 kwi 2014, 09:21 
Cytuj  
Myśleć inaczej? Ale to jest właśnie problem nie do rozwiązania przez polityków. Czy taki Miller mógłby wymusić narzędzia Lean na pracodawcach? Belka?
Przecież komuna tak wychowała, wtedy wszyscy mieli podobnie i nie ważne czy się rozwijałeś czy nie. Na początku lat 90tych wystarczyło mieć maturę i język i chcieć pracować - teraz masz tabuny debilów po studiach oraz tabuny wykwalifikowanych ludzi, z zapałem, z kwalifikacjami i umysłem przygotowanym do pracy w środowisku IT, a oferuje się miskę ryżu w wielu miejscach co wydłuża poszukiwanie pracy.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 30 kwi 2014, 09:24 
Cytuj  
oczywiscie.
gdyby pracodawcy nie musieli ciagle myslec i kombinowac z podatkami, zusem, vat'em to mieliby czas na zmiane charakteru i podejscia.
oczywiscie pisze w duzym uproszczeniu i wyrazam wlasna opinie, na podstawie wlasnych doswiadczen przez pare lat.

******
Avatar użytkownika

Posty: 4849
Dołączył(a): 5.02.2004
Offline
PostNapisane: 30 kwi 2014, 09:26 
Cytuj  
O i tu masz rację.
Ale z drugiej strony, jak dołożysz 1k brutto do oferty, to prezes kupi mercedesa córce 3 miesiące później jak planował. Temat rzeka.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 30 kwi 2014, 09:26 
Cytuj  
Oyci3C napisał(a):
Mendol trochę już pierdolisz.
Jeśli ktoś przez 20 lat stał w miejscu to naprawdę jest to tylko i wyłącznie jego wina.

Tak powinno to być postrzegane. Ale mysle, ze ten wina poprzedniego systemu, ze ludzie po prostu tak tego nie widzą. Pozniej chcą ludzie być w administracji zatrudnieni... bo takim to tam najlepiej. To spoleczenstwo jest pojebane, nie tylko politycy.

mendol wspomina o gwarantowanych szkoleniach, młodzi ludzie ksztalca się sami, inwestują w swoje kariery realne pieniądze itp. bo przecież uczelnia nie robi na nikim wrazenia, a trzeba mieć papier ze szkolenia w Polsce... po to wszystko by zarabiać nędznie, czy to jest ok?

Mój ojciec miał hurtownie, teraz zajmuje się komorkami, lubi kompy, gdyby obciążenia były inne zatrudnilby 2 osoby więcej, ale kuzwa nie może... ale jak widać, da się by starsza osoba była ogarnięta.

I jeszcze Ci byzmesmeni z lat 90' ze słomą w butach...

Pracodawcy nie myslą o lean, tylko oplacaja doradcow podatkowych ;]


_________________
.


Ostatnio edytowano 30 kwi 2014, 09:31 przez Highlander, łącznie edytowano 1 raz
***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 30 kwi 2014, 09:29 
Cytuj  
Pieszczoch napisał(a):
O i tu masz rację.
Ale z drugiej strony, jak dołożysz 1k brutto do oferty, to prezes kupi mercedesa córce 3 miesiące później jak planował. Temat rzeka.


no na to nic nie poradzisz, ale sa tez osoby, ktore gdyby mogly to by dolozyly - ale nie maja z czego.
gdyby mieli - stworzyliby atrakcyjne warunki pracy i wtedy zyd nie mialby innego wyjscia, a tez podniesc, zeby w ogole chcial ktos u niego pracowac.

******
Avatar użytkownika

Posty: 4849
Dołączył(a): 5.02.2004
Offline
PostNapisane: 30 kwi 2014, 09:30 
Cytuj  
A właśnie co do realnej kasy pakowanej w siebie bo nikt tego nie zapewnił.
Ja w siebie wpakowałem ponad 8k, dorzućmy literaturę i jeżdżenie na targi branżowe to spokojnie wydałem przez ostatnie 10 lat te 10-12k (nie policzę dokładnie).
Wychodzi jakieś 100zł miesięcznie, więcej 40tki na wódke w weekend wydają - tak to wygląda. Pokolenie lat 80tych to pokolenie prawie abstynentów z kwalifikacjami wyższymi, praktycznym doświadczeniem a i tak liczy się kto więcej do prezesa mówił "mordo ty moja, daj buziaka".

@Mendol
Są i na ich temat nigdy nic złego nie powiem.

***

Posty: 13931
Dołączył(a): 28.08.2010
Offline
PostNapisane: 30 kwi 2014, 09:32 
Cytuj  
trochę odnośnie tematu
http://www.kalkulatorgowina.pl/

dobry pomysł na reformę czy tylko dobry pomysł na kampanię?


_________________
Zbanowany permanentnie, bez mozliwosci odwolania od bana.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 30 kwi 2014, 09:32 
Cytuj  
Mendol napisał(a):
oczywiscie.
gdyby pracodawcy nie musieli ciagle myslec i kombinowac z podatkami, zusem, vat'em to mieliby czas na zmiane charakteru i podejscia.
oczywiscie pisze w duzym uproszczeniu i wyrazam wlasna opinie, na podstawie wlasnych doswiadczen przez pare lat.


Teraz jest jeszcze nowa plaga:
"Witam, co z płatnością za fakturę?"
"Nic - Pan szefa pyta"
I tak przez pół roku:)

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 30 kwi 2014, 09:34 
Cytuj  
Tylko uważam, ze popierdolone to jest w Polsce to wydawanie na kwalifikacje. Jakby certyfikat miał cos gwarantowac. Serio czasem starczy wziąć książke by cos ogarnąć, nie ma potrzeby wydawac kolejnych 5k. No chyba, ze czasem już na takim szkoleniu są symulacje. Ale teraz jest internet, dużo wiedzy można zwyczajnie kupic za 100$ i samemu to ogarnąć, nawet efektywniej.

A jak na studiach chcieliśmy mieć pare przedmiotow, które uwazalismy za przydatne, i bylyby! to nam odmowiono...

TLS > Lean ;)

Gowin to ma w swoim programie bullshit o wolnym rynku, a w któryms punkcie wspomina o np. wspieraniu korporacji. Pomieszanie z poplataniem.
Europa+ tez mowi o wolnym rynku. Wszyscy liberałowie hehe


_________________
.

******

Posty: 4303
Dołączył(a): 27.04.2005
Offline
PostNapisane: 30 kwi 2014, 09:45 
Cytuj  
Highlander napisał(a):
wodny - Mark24 radzi Ci bys jechać uczyc angielskiego do Chin ;]

Dobre.

U nas w mieście jest taki chiński market. Poszedłem tam na rozmowę jakoś w tamtym roku. Stanowisko - asystent zarządu/prezesa. Kasa mała, ale dojazd dobry także mimo wszystko postanowiłem pójść i zobaczyć co i jak. Rozmowę miałem z Panią z Chin, która mówiła tak okropnym angielskim, że coś tam rozumiałem, ale większość to było przytakiwanie. Pytała czy ma prawo jazdy, odpowiedziałem - nie. Potem pyta o moją znajomość chińskiego. Tutaj taka sama odpowiedź. Myślę sobie - przecież jakbym miał prawo jazdy i znał dobrze chiński to nie zgodziłbym się nigdy na pracę za 1300ileś na rękę, bo tyle proponowali. Potem musiałem czekać dłuższy czas na pana prezesa - ten znowu zapytał o chiński. Razem z nim do biura przyszło kilka innych osób i wszyscy po chińsku omawiali moje CV. Istny cyrk. Pan w nieumiejętny sposób okłamał mnie mówiąc, że dadzą znać. Wiedziałem, że nie dadzą. Bycie asystentem prezesa ostatecznie okazało się byciem zwykłym sprzedawcą chińskich produktów.


_________________
We are all but specks of dust in the dream of the Grand Butterfly.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 30 kwi 2014, 09:54 
Cytuj  
wodny - a może wypierdolic po prostu do Anglii, tam zrobić jakiś kurs, probowac się jakos jeszcze ksztalcic, mysle, ze spokojnie da się jeszcze do czegos dojść.
Na chuj się męczyc z chinolami jak można umyc pare garnkow za ojrosy ;)

btw. ostatnio zszokowała mnie bogata oferta szkoły Cosinusa, można tam zostać kim się tylko chce ;]

A i jeszcze pracodawcy są zdziwieni, że mam 3 msc wypowiedzenia, ofc mowie, ze licze, ze da się dogadać. No ale zagwarantować przecież nic nie mogę...
Powodzenia, doświadczony, wykształcony, dostępny od zaraz i najlepiej za friko. Nie sądze by takich ludzi było na pęczki...


_________________
.

*****

Posty: 2780
Dołączył(a): 16.08.2004
Offline
PostNapisane: 30 kwi 2014, 10:00 
Cytuj  
@Pieszczoch U nas dają nam 2500zł rocznie na szkolenia które chcesz. Np. w czerwcu chyba jadę do Berlina na jakiegoś pythoncona w ramach pracy. 8)


_________________
Zaobserwowano niejednokrotnie, iż samice szympansów prowokują seksualnie samca tylko po to, by mu ukraść mięso.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 30 kwi 2014, 10:01 
Cytuj  
Tia, chyba jednak wszyscy musimy siedzieć w IT... ;]

to kiedy robimy tego kicka na mesjasza mmo?


_________________
.

******
Avatar użytkownika

Posty: 4849
Dołączył(a): 5.02.2004
Offline
PostNapisane: 30 kwi 2014, 10:08 
Cytuj  
Highlander napisał(a):
Tylko uważam, ze popierdolone to jest w Polsce to wydawanie na kwalifikacje. Jakby certyfikat miał cos gwarantowac. Serio czasem starczy wziąć książke by cos ogarnąć, nie ma potrzeby wydawac kolejnych 5k. No chyba, ze czasem już na takim szkoleniu są symulacje. Ale teraz jest internet, dużo wiedzy można zwyczajnie kupic za 100$ i samemu to ogarnąć, nawet efektywniej.

A jak na studiach chcieliśmy mieć pare przedmiotow, które uwazalismy za przydatne, i bylyby! to nam odmowiono...

TLS > Lean ;)

Gowin to ma w swoim programie bullshit o wolnym rynku, a w któryms punkcie wspomina o np. wspieraniu korporacji. Pomieszanie z poplataniem.
Europa+ tez mowi o wolnym rynku. Wszyscy liberałowie hehe


Książka Stage-Gate kupiona za swoje. Jeden weekend spędzony samemu (kobita i dziecko do babci pojechali) + dodanie mojego IP abym miał dostęp do dokumentów, ogólnie non-stop praca i w efekcie z czwartku na wtorek wszystko było gotowe. Co dostałem w zamian? :D Poklepanie po plecach i dzień wolny.
Człowiek styrany pracą z mentalnością "get things done" i starsze pokolenie na koniec w ten dzień wolny na video konferencji w środę przypisało to....sobie. Dlatego nie mam zamiaru akceptować cokolwiek za niskie pieniądze jeżeli takie zachowania są normalne. Na szczęście prezes był ze Szkocji i się zorientował ocb i mnie awansowali poziomo, a kierowniczkę moją kurwica strzeliła jak przez 2 tygodnie do 20tej zostawała (8-20) a ja powiedziałem jej, że za to chamstwo niech sama liczy na siebie. Karma bitch!

@Kra 2500zł?! Jakbym był programistą to mógłbym dzisiaj pozwolić sobie na miskę ryżu na stażu u was do czasu sprzedania odzieży mojej i za te szkolenia w ręce bym całował. Ehh że też nie pomyślałem wcześniej.
EDIT: Aż mi się przypomniało jak pracowaliśmy razem w tej śmiesznej agencji. Nic poza podstawą nie dostałem, a o dziwo dzisiaj radio szczecin używa tego samego design jaki łysemu przedstawiłem. Na dodatek takie świnie byli, że concept layouta musiałem robić w durnym powerpoincie, bo nikt kompa z licencjami nie chciał mi udostępnić :/

*****

Posty: 2780
Dołączył(a): 16.08.2004
Offline
PostNapisane: 30 kwi 2014, 10:16 
Cytuj  
No socjal tutaj jest naprawdę dobry, warunki pracy też. Medicovery, multisporty, imprezy integracyjne itp. Raz na dwa tygodnie mamy competence day, czyli możesz poświęcić cały dzień pracy na własne projekty. A jak ktoś chce to może jeden dzień w tygodniu pracować zdalnie.

Fakt jednak jest taki, że to jeden z niewielu wyjątków. Np. słyszałem, że w IAI w biurach są kamery i prezes podgląda (i podsłuchuje!) pracowników :D W Tieto podobno jest wyzysk. O Home nic nie słyszałem, więc chyba jest dobrze.


_________________
Zaobserwowano niejednokrotnie, iż samice szympansów prowokują seksualnie samca tylko po to, by mu ukraść mięso.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 30 kwi 2014, 10:22 
Cytuj  
Szczoch: Ale Ty miałeś okazje przynajmniej to zastosować.
Większość młodych ludzi staje przed czyms takim, ze nie dorwie się do tego. I może co najwyżej isc na szkolenie za np. 5k, które i tak nigdzie nie wykorzysta... no ale będzie w CV...

Wszystko co wymyslilem dla firmy zostało przypisane kierownictwu. Zastanawialem się nawet czy nie pierdolic kierownictwa i porozmawiać z prezesostwem ale byłoby to trochę chujstwo bo bym musil kogos wpierdolic w kanał...


_________________
.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2900 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27 ... 145  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.