mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 83 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Kto?
Ankieta wygasła 9 lut 2010, 18:43
Sikorski 90%  90%  [ 56 ]
Komorowski 10%  10%  [ 6 ]
Liczba głosów : 62
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 31 mar 2010, 01:41 
Cytuj  
Dana napisał(a):
Od razu dokonać selekcji i prosto do komory gazowej

A za gaz to kto zapłaci? :P

Jak ktoś całe życie spędził na chlaniu wina to za jakie grzechy ja mam mu opłacać operacje itp.?


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

******

Posty: 3595
Dołączył(a): 5.02.2002
Offline
PostNapisane: 31 mar 2010, 06:48 
Cytuj  
Huba napisał(a):
Havok, akurat co do "kodeksu pracy" i relacji pracownik pracodawca to mam mieszane uczucia. Nie oczekuje naiwnie ze wszyscy ludzie beda na tyle uczciwi by nie wykorzystywac wyzszej pozycji materialnej i nie gnoic tych ktorzy mieliby dla nich pracowac wymaganiami z kosmosu. Z drugiej jednak konkurencja powinna skutecznie eliminowac durniow ktorym sie wydaje ze beda panami niewolnikow. A rozdeta biurokracja i stada urzedasow ktorzy "walcza i pracuja" dla dobra zwyklych ludzi to tez zwyczajna sciema. Przeciwko samym lewicowcom nic nie mam. Niech sobie tworza swoje spolecznosci, zyja w komunach, dziela owocami pracy i wprowadzaja swoje zasady jakie tylko chca. Ale czy naprawde to cale lewicowe "szczescie" trzeba budowac narzucajac wszystkim swoje wymysly?

Nie obraź się, ale spałeś na historii?
Jeśli masz rację, to dla czego w ogóle powstała idea kodeksu pracy? Czemu na przestrzeni wieków konkurencja nie wyeliminowała nieuczciwych zachowań? Otóż dla tego, że jeśli ludzie mają możliwość wykorzystywania innych to będą to robić, co miało miejsce od zawsze i mimo "rozwoju cywilizacyjnego" ma miejsce do dziś. Choćby takie "obozy pracy" dla polaków we włoszech, o których jakiś czas temu było mediach. To, że skala tych zjawisk jest obecnie marginesem jest "niestety" wynikiem działania (ujmując to bardzo ogólnie) ruchów lewicowych.
tczewiak napisał(a):
Lewicowcy to pędraki. Nigdy nie powinno być równości. Jak ktoś pracuje i stara się więcej - to powinien mieć więcej i niższe podatki - i tak do budżetu odda więcej (bo dajmy na to 10% z 10k to więcej niż 18% z 1k), a nie będzie się z tego utrzymywać darmozjadów (ogólnie to jestem za likwidacją mopsów, zasiłków i całego socjalgówna, na które co miesiąc płacę krocie). Płacić to można na szkolnictwo, trochę na utrzymanie szpitali, ale nie na kmiotów, którzy całe życie spędzają przed tv lub na ławeczce w parku. Przy okazji płodząc kolejne pokolenia kmiotów, bo... becikowe. Szpitale - tylko podstawowe wsparcie, aby można ratować w nagłych przypadkach. Ubezpieczenie dobrowolne, bez pośrednictwa ZUSu. Jak kogoś nie stać to nie będzie zajmować łóżka - niech zdycha pod drzewkiem w parku. Socjalizm mi się przejadł wraz z pierwszą, samodzielnie oddaną składką ZUS.

Wiesz co jest najśmieszniejsze w twoim poście? To, że w ogóle mogłeś go napisać. Gdyby nie te "lewicowe pędraki" należałbyś zapewne jak zresztą 80% społeczeństwa do grupy chłopów przywiązanych do ziemi i choćbyś się zarobił nie doszedłbyś do niczego. Prześledź sobie strukturę i rozwój społeczeństw europy nim zaczniesz wypisywać te mądrości.
Huba napisał(a):
Klopot w tym ze te cudowne dary "solidarnosci spolecznej" to bzdura. Wystarczy pojsc do jakiejkolwiek placowki "sluzby zdrowia" zeby sie o tym przekonac. Co z tego ze ktos placi skladki, jak i tak zanim sie dostanie na zabieg/operacje to umrze? (...)

Problem w tym, że bez tej "solidarności społecznej" większość ludzi nawet nie wiedziała by co to szpital ;). Ofk nie zamierzam bronić polskiego systemu opieki zdrowotnej, jest chory jak zresztą cały ten kraj. Niemniej w krajach cywilizowanej europy (anglia, francja, niemcy) systemy oparte na podobnej zasadzie sprawdzają się nieco lepiej.

***
Avatar użytkownika

Posty: 13655
Dołączył(a): 24.08.2004
Offline
PostNapisane: 31 mar 2010, 07:26 
Cytuj  
tczewiak napisał(a):
Dana napisał(a):
Od razu dokonać selekcji i prosto do komory gazowej

A za gaz to kto zapłaci? :P

Jak ktoś całe życie spędził na chlaniu wina to za jakie grzechy ja mam mu opłacać operacje itp.?


Ale ty mówiłeś, że jak kogoś nie stać.

Na obecną chwilę, jeżeli nie jesteś ubezpieczony to łóżko w szpitalu kosztuje 1500zł dziennie, zabieg chirurcgiczny tyle samo mniej więcej, MRI 600zł.

Jebs, 20mln+ ludzi idzie do piachu.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2639
Dołączył(a): 22.12.2008
Offline
PostNapisane: 31 mar 2010, 07:33 
Cytuj  
Jeżeli chodzi o politykę to to

http://www.youtube.com/watch?v=9ubwenQIx3k

to

http://www.youtube.com/watch?v=2sWjO4-2epU&feature=related

i na koniec jeszcze to żeby się pośmiać

http://www.youtube.com/watch?v=ODsnq0Q6LOQ

Dziękuję dobranoc :]


_________________
LaMoon#2988

****
Avatar użytkownika

Posty: 1021
Dołączył(a): 8.08.2008
Offline
PostNapisane: 31 mar 2010, 08:21 
Cytuj  
Dana napisał(a):

Na obecną chwilę, jeżeli nie jesteś ubezpieczony to łóżko w szpitalu kosztuje 1500zł dziennie, zabieg chirurcgiczny tyle samo mniej więcej, MRI 600zł.



Zakladajac ze nie jeste ubezpieczony:
- kupujesz 2h ziemi ( byle miala status ze mozesz na niej cos uprawiac )
- idziesz do KRUS, wypelniasz kilka papierow
- 306 zl kwartalnie i masz full ubezpieczenie ( nie mozesz podjac zadnej pracy - inaczej znowu lecisz do zus )

Poki PSL Waldkiem twardo stoi, KRUS bedzie sie trzymal dobrze. Musza chlopaki jakos na te swoje kilka procent poparcia zasluzyc :)

Co do emerytury z ZUS - mlodzi ludzie nie powinni sie nastawiac na jakiekowleik emerytury moim zdaniem. Moment w ktorym to wszystko w koncu pierdolnie ( a pierdolnac musi ) nadchodzi nie ublaganie.

Dlatego w tych wyborach glosuje na PO i w wyborach do sejmu rowniez dam im ostatnia szanse. Jesli zdobeda wiekszosc moze w koncu z nikim nie beda sie musieli ukladac i wtedy rozlicze ich z obietnic.

Narazie ciagle czekam na wybory konkretnych ludzi z listy, a nie glosowanie na liste i dzielenie przez szefow kto wejdzie do sejmu a kto nie. I niech umozliwia w koncu wszystkim wykonywania zawodu prawniczego.

******

Posty: 3595
Dołączył(a): 5.02.2002
Offline
PostNapisane: 31 mar 2010, 08:27 
Cytuj  
Ziolo napisał(a):
(...)
Narazie ciagle czekam na wybory konkretnych ludzi z listy, a nie glosowanie na liste i dzielenie przez szefow kto wejdzie do sejmu a kto nie. I niech umozliwia w koncu wszystkim wykonywania zawodu prawniczego.

Wątpię byś się w najbliższym czasie doczekał, jak to mówią "każde grabie grabią do siebie" co jest jedną z podstawowych zasad rządzących polską polityką ;)

@lamoon, żeś wyskoczył z tym korwinem :D

***
Avatar użytkownika

Posty: 13655
Dołączył(a): 24.08.2004
Offline
PostNapisane: 31 mar 2010, 08:30 
Cytuj  
Cytuj:
Poki PSL Waldkiem twardo stoi, KRUS bedzie sie trzymal dobrze.


Tyle że KRUS można by usunąć bez większych problemów, ZUS natomiast nie. ZUS to taki betonowy moloch że reforma go zajęłaby wiele lat.

******

Posty: 4759
Dołączył(a): 28.01.2004
Offline
PostNapisane: 31 mar 2010, 08:31 
Cytuj  
Przecież już teraz wybiera się ludzi z listy, a że przy okazji wchodzą i ci na których nie głosowano w zależności od wielkości poparcia to inna sprawa.


_________________
Obrazek
"Hope is the first step on the road to disappointment."

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 31 mar 2010, 08:41 
Cytuj  
Huragan napisał(a):
mrynar napisał(a):
Dzieki temu, ze place ZUS moja mama dostaje emeryture.


Bzdura. Twoja mama dostaje emeryture bo sama placila ZUS, ty placisz ZUS na swoja emeryture :)

Ta, tylko czemu ZUS jest dofinansowywany z podatkow. Jak ktos z dzisiejszego pokolenia 20-30 lat liczy na emeryture z ZUS-u to zycze milego przymierania na starosc. :>


_________________
Χ Ξ Σ

***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 31 mar 2010, 08:42 
Cytuj  
Huragan napisał(a):
mrynar napisał(a):
Dzieki temu, ze place ZUS moja mama dostaje emeryture.


Bzdura. Twoja mama dostaje emeryture bo sama placila ZUS, ty placisz ZUS na swoja emeryture :)

Błąd. Na obecne emerytury nie starczyłoby kasyw w ZUS. Dlatego żrzucają sie na nie wszyscy.
Mówiąc bardziej obrazwo, każdy wrzuca kase do ZUSu ale końca nie widać. Cała ta instytucją prędzej czy później się zapadanie razemz całą kasą jaką ma..


_________________
viewtopic.php?t=6093
PODPISY: banery, sig'i, podpisy muszą zgadzac sie tematycznie z profilem forum, nie mogą być animowane, nie mogą przekraczac wielkości 100KB i wymiarow 90 (wysokość) x 400 (szerokosc).

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 31 mar 2010, 10:13 
Cytuj  
tczewiak napisał(a):
mrynar napisał(a):
Wczesniej gdzies w polowie roku wchodzilem w 30% a zaraz potem w 40%, teraz dopiero pod koniec roku wchodze w 32%. NIe przeliczalem tego na zl, ale obnizka jest odczuwalna.

To nie lepiej Ci na liniowym jechać?

Cytuj:
Dzieki temu, ze place ZUS moja mama dostaje emeryture. Ja na starosc tez dzieki temu bede dostawal jakies grosze.

Taa... Płacisz przez 45 lat zusik w wysokości 800zł miesięcznie (minimum). Czy Twoja mama dostanie w emeryturze te 432k? Bo w darmową służbę zdrowia chyba nie wierzysz?


Rozliczam sie z zona, wiec to nie takie proste obliczenia. Ostatnio pewnie by mi sie oplacal liniowy, ale nigdy nie da sie tego przewidziec z gory (mam taka dzialalnosc, ze miesiecznie moge zarobic 20k, ale rownie dobrze moge nie zarobic na koszty). Jest kryzys, wiec robie raczej lekko pesymistyczne zalozenia ostatnio.

Co do ZUSu to oczywiscie, ze system jest chory, ale dzieki naszym skladkom jakos sie to trzyma jeszcze.
Z publicznej sluzby zdrowia tez moja rodzina czasem korzysta, mimo tego, ze mamy abonament w swissmedzie (pradoksalnie sa swiadczenia ktore mozna uzyskac tylko w publicznej bo prywatna slube zdrowia na nie nie stac, albo sie nie oplacaja).

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2639
Dołączył(a): 22.12.2008
Offline
PostNapisane: 31 mar 2010, 12:06 
Cytuj  
Havk, a co masz do Korwina? :) Co źle gada? :)


_________________
LaMoon#2988

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 31 mar 2010, 13:31 
Cytuj  
Havok napisał(a):
Wiesz co jest najśmieszniejsze w twoim poście? To, że w ogóle mogłeś go napisać. Gdyby nie te "lewicowe pędraki" należałbyś zapewne jak zresztą 80% społeczeństwa do grupy chłopów przywiązanych do ziemi i choćbyś się zarobił nie doszedłbyś do niczego. Prześledź sobie strukturę i rozwój społeczeństw europy nim zaczniesz wypisywać te mądrości.


I've posted crap here. :(

Cytuj:
Ale ty mówiłeś, że jak kogoś nie stać.

Na obecną chwilę, jeżeli nie jesteś ubezpieczony to łóżko w szpitalu kosztuje 1500zł dziennie, zabieg chirurcgiczny tyle samo mniej więcej, MRI 600zł.

Jebs, 20mln+ ludzi idzie do piachu.

No jak ktoś się nie ubezpieczy DOBROWOLNIE to niech będzie świadomy tego, iż w razie choroby trafi do piachu. Byleby nie było PAŃSTWOWEGO ubezpieczenia obowiązkowego, bo 90% tej kasy przeżera lewacka biurokracja.

Dla chcących uciec od obowiązku zusu - spółka, 1/4 etatu i voila - płacicie dużo mniej. Przyczyńcie się do upadku tego gówna.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 31 mar 2010, 13:50 
Cytuj  
lamoon napisał(a):
Havk, a co masz do Korwina? :) Co źle gada? :)

Dobrze gada! Taki Kononowicz w wersji light. hehe
@Havok Chyba nie zauwazyles jeszcze ale tczewiak=retard. Szkoda Twojego czasu na komentarze.


_________________
Χ Ξ Σ

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 31 mar 2010, 13:56 
Cytuj  
Havok napisał(a):
Wiesz co jest najśmieszniejsze w twoim poście? To, że w ogóle mogłeś go napisać. Gdyby nie te "lewicowe pędraki" należałbyś zapewne jak zresztą 80% społeczeństwa do grupy chłopów przywiązanych do ziemi i choćbyś się zarobił nie doszedłbyś do niczego. Prześledź sobie strukturę i rozwój społeczeństw europy nim zaczniesz wypisywać te mądrości.


Zły Oyci3c mi wyedytował posta za to, że określiłem Havoka mianem kmiota :P
Więc - nie - mylisz się <dowolny epitet> - to komuchy odebrały mojej rodzinie 80% majątku na zasadzie "bo tak", dzisiaj budynki niszczeją, a miasto oddać nie chce - bo już nawet nie jest właścicielem - sprzedali innym "złym prywaciarzom". Więc lewactwo to najgorsze co może spotkać uczciwie pracujące społeczeństwo. Po to ludzie przez pokolenia harują, by kolejnym pokoleniom było łatwiej. Podejście lewackie po prostu zniechęca do uczciwej pracy. Socjalistą można sobie być do 17 roku życia. Potem czas wyrosnąć z głupot.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

******

Posty: 3595
Dołączył(a): 5.02.2002
Offline
PostNapisane: 31 mar 2010, 16:11 
Cytuj  
Epitetów nie zamierzam komentować, co do reszty mylisz pojęcia. Czym innym jest rozwój społeczeństwa i kształtowanie się zasad jakie tym społeczeństwem rządzą a czym innym działania konkretnej władzy. Każda władza robi to co przede wszystkim przynosi jej profity. Każda, w mniej lub bardziej cywilizowany sposób.
W tym całym gadaniu chodzi o to, że gdyby nie ci "lewacy" europa dalej tkwiłaby w feudaiźmie lub jakiejś jego nowoczesnej formie. Pewnym ludziom byłoby to zapewne na rękę innym nie.

*
Avatar użytkownika

Posty: 5159
Dołączył(a): 10.02.2009
Offline
PostNapisane: 31 mar 2010, 17:06 
Cytuj  
Cytuj:
Podejście lewackie po prostu zniechęca do uczciwej pracy.

Zabrania też zatrudniać dzieci do pracy w fabrykach, w warunkach od których po kilkunastu latach zdycha się na pylicę.

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 31 mar 2010, 17:13 
Cytuj  
No mi by było na rękę... prawie. Bo pewnie nie byłoby rozwoju tylko import/eksport czym od wieków zajmowała się rodzina.
A tak całkiem na serio - rewolucje się odbywają co jakiś czas. Po rewolucjach jednak rewolucjonistów nie należy dopuszczać do władzy. Lewactwo kojarzy mi się z socjalizmem i robin hoodami. Bzdurami o równości społecznej (po pierwsze jest to nie do zrealizowania, a po drugie jaka to równość społeczna, skoro obibok coś dostaje, a pracującym się odbiera?), o wyrównanej edukacji (zobaczymy jak będziesz śpiewał gdy Twoje dzieci będąc inteligentnymi będą musiały żyć w jednej klasie z tumokami), o opiece państwa (jesteś takim bezmózgiem, że to państwo musi Ci dupcię podcierać?), o państwowych instytucjach i biurokracji (ciekawe czy gdyby drogi były prywatne to też byłyby w tak opłakanym stanie jak obecnie - a może jednak każdy starałby się zwiększać przepustowość by więcej zarabiać).

Ja bym chciał, aby każdy przyłożył rękę do rozpieprzenia ZUSu i zaoszczędzone pieniądze osobiście przekazywał swoim rodzicom, jako podziękę za wychowanie. Wszyscy byliby szczęśliwi. Oprócz żulostwa.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

**
Avatar użytkownika

Posty: 7427
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 31 mar 2010, 17:44 
Cytuj  
iniside napisał(a):
Mówiąc bardziej obrazwo, każdy wrzuca kase do ZUSu ale końca nie widać. Cała ta instytucją prędzej czy później się zapadanie razem z całą kasą jaką ma..

Wlasciwie to mozna powiedziec ze ZUS placony jest na biezaco - jak padnie ZUS, to padnie i budzet i wlasciwie nasza kochana Ojczyzna zbankrutuje. W zamysle ZUS jest swego rodzaju bankiem spoldzielczym - z tym ze w PRL/IIIRP wklady klientow sa na bierzaco wyplacane. Teoretycznie rzad powinien dazyc do jak najwiekszego zwiekszenia aktywow tego "banku" faktycznie wszystkie wplywy z prywatyzacji i od podmiotow sa przezerane. Efektem tego jest obnizenie etosu pracy - bo po cholere tyrac przez 40 lat i oddawac 1/3 swoich zarobkow zeby odzyskac maly ulamek tego w lat 6?Obnizenie etosu prowadzi z kolei do zmniejszenia wplywow ZUS co prowadzi...Najlepszym rozwiazaniem byloby przeznaczenie wszystkich wplywow z prywatyzacji na dofinansowanie ZUS( i byloby zgodne z zasada solidarnosci spolecznej), ale cala ta kasa jest przeznaczana na bierzace wydatki. Oczywiscie kwestia otwarta jest "zlodziejska prywatyzacja" czyli wyprzedawanie majatku narodowego po znacznie zanizonych cenach,co okrada skarb panstwa ("nas"), ale daje zysk jednostkom. Niestety jednostki te maja wyrazny opor przed inwestowaniem tych zyskow we wlasnym kraju, co odroznia korupcje polska od tej zza zachodniej granicy.
Co wlasciwie i tak jest bez znaczenia w dobie postpolityki i wybrania na "straznika zyrandola" czlowieka o powierzchownosci badylarza z zona idealnie wpisujaca sie w najgorszy image "matki polki o rozmiarach Wielkiej Polski".
Nawet wybor ladnej kukielki przerasta mozliwosci naszych wspanialych chlopcow z PO.


_________________
Nie ma dwóch mężczyzn, którzy by byli tępi w jeden i ten sam sposób.

****
Avatar użytkownika

Posty: 1024
Dołączył(a): 2.11.2005
Offline
PostNapisane: 31 mar 2010, 17:51 
Cytuj  
Juz tak sie czepnales tego ZUS'u, podchodz do tego na zasadzie place bede placil, a na emeryture i tak sam sobie odloze. Bo w tej calej twojej teorii zapominasz o osobach ktore nie mialy dzieci, albo maja bardzo zle konatkty z nimi albo ich dzieci nie maja potomkow. Zreszta to nie tylko swoich rodzicow bys musial utrzymac ale i dziadkow. Ja np bym musial bym sponsorowac Ojca, Babcie i w przyszlosci Matke - byloby ciezko jakbym mial wyplacac tyle co teraz dostaja emerytury.

Lewica niektore pomysly ma dobre jak calkowity rozdzial kosciola od panstwa, eutanazja, in vitro. Ale ma tez kompletnie z dupy przynajmniej ta zachodnio-europejska. Na sama mysl ze wpadlby jakis lewicowiec na pomysl zasilku dla bezrobotnych + oplate za mieszkania i media (niemieckie Hartz IV) w Polsce to glosowalbym na kazdego kto stoi do nich w kontrze. W kwestiach ideologicznych to ani mnie oni ziebia, ani parza tak jak skrajna prawica, ale kazda proba wprowadzania panstwa opiekunczego wzbudza we mnie wstret i obrzydzenie.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 83 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.