mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 18 gru 2009, 04:12 
Cytuj  
Kilka tygodni temu (2-3) gry.wp.pl opublikowało artykulik z wspomnieniami dawnych lat. Fajnie byłoby pograć. Jednak postanowiliśmy, że granie tak po prostu na PC emulując byłoby profanacją. Potrzeba by jakiś arcade sticków. Od słowa do słowa - lepszy efekt to granie na prawdziwym arcade. Przecież to klasyka. 2 dni później rozmawiałem już z właścicielem jakiegoś serwisu z tego typu zabawkami. Chciałem zakupić samą obudowę - jak najtaniej, jednocześnie zachowując sensowne koszta transportu. Trafiłem na cabinet Konami. Oryginalnie służył z pistoletami, polskie rzemiosło przerobiło to na zwykły automat arcade. Zostały jednak oryginalne malunki na bokach (na konsolecie są już starte), szybie oraz za szybą.
Po dyskusjach postanowiłem wziąć to w komplecie z kineskopem dedykowanym do tych automatów - Hantarex Polo 25" - by granie na tym dostarczało wrażeń zbliżonych jak najbardziej do tych zabawek z końca lat 80tych (dla mnie to wspomnienia z Sopotu, Łeby i Krynicy Morskiej).
Ponieważ jestem już wydymany dzisiaj na cacy (od wczoraj to montowaliśmy) to wstawię tylko filmik. Od jutra jakieś foty i doświadczenia :D


Jutiub: http://www.youtube.com/watch?v=OKrwVVd0iwE




Koszta:
- 130zł dostawa
- 610zł obudowa i kineskop (w zasadzie też interfejs JAMMA i oryginalne głośniki)
- 0zł zalegający Windows XP
- 0zł kompiuter z demobilu
- 29+19 zł joypady USB
- 20zł koszt piwa wypitego przy lutowaniu
- 24zł koncentrator USB
- 21zł ciulowe głośniczki, aby wykorzystać potencjometr przy głośnikach oryginalnych

Czyli w sumie 1050zł. Koszt niższy niż jakakolwiek aktualna platforma do grania.
Co w zamian? Kupa funu z klasyką gier. Jest 4 rano, wspólnik i jeden kumpel stoją i napierniczają w Contrę. Filmik to oczywiście.... Dziadki z forum będą wiedzieć.
Zabawa w Mortal Kombat, Street Fighter czy Marvel Heroes - rewelacyjna.

Do zrobienia:
- nowy panel przedni
- nowiutkie przyciski i joye (koszt około 200zł)
- obecny kineskop ma straszne problemy z namagnesowaniem - przy jasnym tle widać na rogach zielone odbarwienia
- pomalowanie/wyklejenie konsolety i frontu


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

****
Avatar użytkownika

Posty: 1901
Dołączył(a): 2.02.2003
Offline
PostNapisane: 18 gru 2009, 05:20 
Cytuj  
owpizde genialny pomysł :o +30pkt do respektu

ile ja bym dał żeby zagrać teraz na automacie w Cadillacs n Dinosaurs, The Hook, Street Fighter II itp itd?! zazdrocha...

ale buttony masz lipne, nawet nie słychać clicka łeee :wink:

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 18 gru 2009, 05:46 
Cytuj  
Buttony słychać oj słychać - na tym filmiku styki były jeszcze na dotyk - bez lutów - dlatego kumpel tak delikatnie jak z dziewicą postępował.
Teraz osprzęt dla obu graczy jest już przylutowany, wrzutnik monet również. Generalnie wszystko co było w tym sprzęcie jest już gotowe. Prawy player ma tylko zużyty joy do tego stopnia, że czasami odchylenie w prawo kiepsko styka.

Póki co triumfuje Galaxian Turbo. Od 4 godzin wkurzamy sąsiadów tymi dźwiękami :D


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

***
Avatar użytkownika

Posty: 13268
Dołączył(a): 7.11.2004
Offline
PostNapisane: 18 gru 2009, 08:45 
Cytuj  
Pr0!

Chyba kazdy kiedys marzyl, zeby postawic sobie w domu automat.


_________________
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 18 gru 2009, 09:09 
Cytuj  
Ja bym w tanki zagral... (nie pamietam tytulu, wczesne lata osiemdziesiate).

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 18 gru 2009, 10:13 
Cytuj  
niezla robota , jak liczyles mniej wiecej koszt odmalowania to duzo wyjdzie?


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 18 gru 2009, 10:29 
Cytuj  
gratz pomyslu i wykonania. Przypomnialo mi sie jak biegalem po szkole do salonu, wydajac kase na bulki na Cadillac&Dinosaurs, Mortal Kombat, Punishera...


_________________
Χ Ξ Σ

*
Avatar użytkownika

Posty: 6736
Dołączył(a): 18.09.2004
Offline
PostNapisane: 18 gru 2009, 10:42 
Cytuj  
Ja będąc w podstawówce chciałem kupić automat z Rampage, ale na szczęście szybko mi przeszło.
Za to znajomy z roku kupił za bodaj 600 zł (mogę źle pamiętać kwotę) automat z bodaj Tekkenem 3 jakiś czas temu.


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 18 gru 2009, 11:05 
Cytuj  
Aldatha napisał(a):
niezla robota , jak liczyles mniej wiecej koszt odmalowania to duzo wyjdzie?

Akurat dla mnie to będzie koszt materiałów, ewentualnie wyklejanie (jeszcze nie zapadła decyzja czy malujemy czy oklejamy wydrukiem) - jako, iż prowadzę agencję reklamową.
Póki co do kosztów dojdzie oświetlenie - jakieś sensowne świetlówki, aby móc grać w zaciemnionym pomieszczeniu (teraz ekran trochę za bardzo wali po gałach).

Maszyna pewnie swój stress test przejdzie na WOŚPie - prawdopodobnie wypożyczę sztabowi w moim miasteczku.

Z doświadczeń póki co napiszę jeszcze mało (spałem dosłownie 90 minut). Największym problemem było połączenie sygnału VGA do tego kineskopu. Optymalnymi rozdzielczościami okazały się być:
- 394x288
- 512x448
- 800x600 (w tym trybie steruję poprzez VNC, na kineskopie obraz jest ucięty, ale da się go przynajmniej zsynchronizować)

Tylko przy 394x288 obraz nie skacze i da się grać komfortowo. Aby uruchomić takowy tryb w Windowsie trzeba było zassać soft15khz i quickres (standardowe ustawienia windowsa nie zezwalają na wprowadzenie takich wartości). W praktyce nie było to aż takie proste.
Soft15khz nie chciał działać pod Vistą (takie coś zalegało mi w szufladzie), a Dell GX620T miał tylko zintegrowaną kartę Intela (jak się okazało z nią Soft15khz też działał kiepsko). Stanęło na poszukiwaniu WinXP żeby postawić na tym sprzęcie z ATI (co jak się okazało było taką samą kartą z jakiej korzystał autor Soft15khz).

W sumie automatem steruje:
- MOBO Gigabate GB-7xxxx (nie pamiętam jaki dokładnie model)
- procek AMD Athlon 1800+
- 768MB RAM
- AGP 4x Gigabyte Radeon 9600
- dysk 160GB od WD
- WinXP Pro SP3 + Soft15khz do wysterowania odpowiedniego sygnału z karty
- MAME 0.135 + GameEx
- interfejsy z joypadów: MediaTeh MT169K i Art Epsilon

z komputerem łączę się po LANie wykorzystując UltraVNC (który zezwala także na transfer plików - więc tą metodą wgrywam nowe ROMy).

Co ciekawe - bardzo łatwo znaleźć ludzi do bezinteresownej pomocy przy budowaniu takiej zabawki. Jeszcze łatwiej o ludzi chętnych do odwiedzania z piwem w celu zabawy w turnieje Stret Fightera czy też Galaxiana. Największą popularnością cieszy się właśnie ten ostatni. Problemy natomiast przysparza Metal Slug, który średnio chce działać z GameEx i aktualną wersją MAME. W najgorszym wypadku będę go odpalać poprzez pulpit (VNC) na specjalne okazje z użyciem starszej wersji MAME.

Keii napisał(a):
Za to znajomy z roku kupił za bodaj 600 zł (mogę źle pamiętać kwotę) automat z bodaj Tekkenem 3 jakiś czas temu.

W tej obudowie był właśnie Tekken 3, ale sprzedawca za samo PCB z grą chciał 400zł netto. Odpuściłem, bo i tak planowałem tam wstawić MAME :D


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 18 gru 2009, 11:06 
Cytuj  
Ja nie mam miejsca ani skila na takie zabay, ale gz chęci.

Zostane przy zwykłym MAME >30GB gier czeka -;-.


_________________
viewtopic.php?t=6093
PODPISY: banery, sig'i, podpisy muszą zgadzac sie tematycznie z profilem forum, nie mogą być animowane, nie mogą przekraczac wielkości 100KB i wymiarow 90 (wysokość) x 400 (szerokosc).

*

Posty: 6914
Dołączył(a): 26.01.2003
Offline
PostNapisane: 18 gru 2009, 11:10 
Cytuj  
Pozatym super pomysł na biznes. Wielu starych graczy (lacznie ze mna!) wydaloby cene nowej konsoli, a nawet wyzsza za TAKI automat z nieograniczona iloscia oldtimerow...
Druga strona to legalnosc, ale nie trzeba przeciez robic tego w 100% legalnie ;)

A DRUGA KWESTIA Moze popykalby ktos w jakiegos punishera/caddilacsy/violent storma przez internet? ;>


_________________
Rzabolek

TYLKO ELMINISTER

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 18 gru 2009, 11:31 
Cytuj  
OT:prowadzisz agencje reklamowa...to mialbym male pytanie, jak to nie tajemnica oczywiscie ;) ...jaka jest minimalna populacja miasta w ktorym taki biznes nabieralby sensu?,co jest twoim glownym targetem?


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

*

Posty: 6914
Dołączył(a): 26.01.2003
Offline
PostNapisane: 18 gru 2009, 11:40 
Cytuj  
Prowadze tylko najnowszego ESCALADE i dwa Mercedesy CL. O agencji nic nie wiem.


_________________
Rzabolek

TYLKO ELMINISTER

****
Avatar użytkownika

Posty: 1640
Dołączył(a): 11.06.2005
Offline
PostNapisane: 18 gru 2009, 11:40 
Cytuj  
No super :) Pograć w starego MK na czymś takim... ech, marzenie :)


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 18 gru 2009, 12:12 
Cytuj  
Aldatha napisał(a):
OT:prowadzisz agencje reklamowa...to mialbym male pytanie, jak to nie tajemnica oczywiscie ;) ...jaka jest minimalna populacja miasta w ktorym taki biznes nabieralby sensu?,co jest twoim glownym targetem?

Ja sie tam nie znam moze i wybitnie, ale celowanie w populacje jednego miasta chyba troche mija sie z celem w dobie internetu.

Ale tak to chyba ponizej 50k mieszkańców nie ma co schodzić. Chyba ze masz zamiar ulotki i plakaty rozwieszać ;p.


_________________
viewtopic.php?t=6093
PODPISY: banery, sig'i, podpisy muszą zgadzac sie tematycznie z profilem forum, nie mogą być animowane, nie mogą przekraczac wielkości 100KB i wymiarow 90 (wysokość) x 400 (szerokosc).

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 18 gru 2009, 13:02 
Cytuj  
dzieki,zawsze to informacje:)


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

*****

Posty: 2945
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 18 gru 2009, 13:08 
Cytuj  
Jak nie ma żadnej agencji to nawet przy 20k popa warto otwierać, szczególnie że dorabiasz też jako zwykła drukarnia (w zależności od sprzętu w jaki zainwestujesz).
Ale pewnie tak nie jest ;-) W moim rodzinnym mieście są właśnie co najmniej 2 drukarnio-agencje reklamowe (o tylu wiem) przy ~23k popa.


_________________
¯\_(ツ)_/¯ rmk cat's dog on fire

****
Avatar użytkownika

Posty: 1913
Dołączył(a): 30.10.2004
Offline
PostNapisane: 18 gru 2009, 13:10 
Cytuj  
Ja nie siedze w temacie, ale pewno zalezne od miejscowosci. U mnie w 15-tysiecznym miasteczku jest jedna agencja reklamowa i jakos sobie radza. Tyle, ze tutaj nie ma wyboru skoro do Pily( tez pipidowa) jest z 30 kilosow, a do najblizszego prawdziwego miasta 100 kilosow. Dlatego mniemam ze najlepiej wybrac duze miasto, lub mniejsze, w srednim mozna ciezko sie przebic z agencjami reklamowymi ktore maja juz ugruntowana pozycje( mowiac srednie mam na mysli 50-150k) Ale w dobie internetu prawie wszystko przeca mozna przez niego zalatwic ;)


A on topic: awesome, ile razy myslalem zeby znowu sobie pograc na takich automatach ;p( w mojej miejscowosci i tak salony gier zyly dluzej ze wzgledu na to, ze pozniej weszly tu komputery i konsole, chociaz sporo gralo sie tez nad morzem- w moim przypadku kolobrzeg)


_________________
Obrazek

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2223
Dołączył(a): 8.07.2005
Offline
PostNapisane: 18 gru 2009, 15:12 
Cytuj  
redruM napisał(a):
ile ja bym dał żeby zagrać teraz na automacie w Cadillacs n Dinosaurs, The Hook, Street Fighter II itp itd?! zazdrocha...
Cap)com miał własny system automatów (System 1) na MAME tego nie odpalisz ;) Ja miałem kiedyś, a dokładnie to wspólnie z chłopakami z ulicy mieliśmy automat z Super Street Fighter II Turbo, który odkupiliśmy jak zbankrutował lokalny salon gier w latach 90-tych ;) Przywieziony był z Grecji, poprzednio miał Street Fighter II Champions Edition i tak też był pomalowany :) Ehhh fajne czasy były szczególnie, że stał u mnie w piwnicy razem ze stołem do ping-ponga i piłkarzykami ;) Z czasem się na znudziło i mi kazali to starzy wyjebać bo tylko kurz zbierało a chcieli siłownie w piwnicy zrobić. Stół gdzieś jest do dzisiaj u kumpla, piłkarzyki się rozpierdoliły w drobny mak, a automat wziął kumpel do akademika, gdzie się ponoć spalił na imprezie... :har: Ehhh szkoda, że nie zostawiłem sobie tego automatu, szczególnie, że to prawie full oryginał był... Na ebay takie perełki sporo ludzie cenią...


_________________
Obrazek
RETIRED [UO,SWG,L2,FFXI,FFXIV,WoW,RFO,GW,CoH,DDO,SB,TR,PS,EQ2,MxO,VG,AOC,WAR,DFO,AION,RIFT,LOTRO,SWTOR,EVE]
ATM [PONY CARS GARAGE HOBBY]

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 18 gru 2009, 22:07 
Cytuj  
Odnośnie kliku i prezentacja kolejnego klasyka:
http://www.youtube.com/watch?v=TF__37iBJV4


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.