mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47868 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 1568, 1569, 1570, 1571, 1572, 1573, 1574 ... 2394  Następna strona
Autor Wiadomość
**

Posty: 401
Dołączył(a): 12.12.2015
Offline
PostNapisane: 19 sty 2016, 14:02 
Cytuj  
Tor-Bled-Nam napisał(a):
Z tego co przeczytałem przed chwilą o tej mierze to jest ona próbą odpowiedzi zasadniczo na zmienność rynku. Ponieważ nie ma dobrych ilościowych modeli określenia ryzyka zmienności rynków to w jaki sposób można określić ryzyko pochodne? Chyba, że czegoś nie rozumiem albo ograniczamy się do krótkich okresów niskiej zmienności, co jak pisałem wcześniej jest moim zdaniem nic nie warte.


Durację liczy się z parametów danego instrumentu dłużnego (kupony, %, czas do wykupu itd). Gdy ją wyliczymy to możemy oszacować jak zmieni się wartość obligacji gdy zmieni się stopa procentowa. Nie mamy tu więc takiej typowej zmienności historycznej cen którą się wykorzystuje np. w przypadku wyceny opcji modelem BS albo w popularnych wskaźnikach - typu Sharpe (odchylenie standardowe).

To jak szacujemy ryzyko samej zmiany rynkowej stopy % (czyli np WIBORu) to już inna sprawa. Można wziąć np. kwotowania kontraktów FRA.

Ale właściwie to do czego zmierzasz ? Bo chyba nie ma sensu tu tak przynudzać ;)

***

Posty: 13931
Dołączył(a): 28.08.2010
Offline
PostNapisane: 19 sty 2016, 14:02 
Cytuj  
Raczej budzą się demony. Wyszło na moje.


_________________
Zbanowany permanentnie, bez mozliwosci odwolania od bana.

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 19 sty 2016, 14:08 
Cytuj  
Aldatha napisał(a):
meterrr napisał(a):
ja tylko czekam az zacznie sie krach finansowy, a w krajach takich jak szwecja, niemcy, francja podskoczy bezrobocie

najciekawsza jest ofc szwecja, ktorej budzet juz teraz ledwie daje rade :D


w szwecji neonazisci wyjebali socjaldemokratow bo nie chcieli zredukowac muslimow o 90%

http://natemat.pl/127061,zdelegalizowac ... imigrantow

jak przejma calkowicie wladze to muslimy beda zalowac ze sie tam znalezli


Neonazisci u wladzy to ciagle napierdalanki na zachodnich ulicach. Bedzie strach jechac jak do czesci Afryki.

Socjaldemokraci to gwarancja wzglednego spokoju.

**

Posty: 401
Dołączył(a): 12.12.2015
Offline
PostNapisane: 19 sty 2016, 14:14 
Cytuj  
Aldatha napisał(a):
meterrr napisał(a):
ja tylko czekam az zacznie sie krach finansowy, a w krajach takich jak szwecja, niemcy, francja podskoczy bezrobocie

najciekawsza jest ofc szwecja, ktorej budzet juz teraz ledwie daje rade :D


w szwecji neonazisci wyjebali socjaldemokratow bo nie chcieli zredukowac muslimow o 90%

http://natemat.pl/127061,zdelegalizowac ... imigrantow

jak przejma calkowicie wladze to muslimy beda zalowac ze sie tam znalezli


Artykuł z grudnia 2014. Później się dogadali, nie było przyśpieszonych wyborów a Stefan Löfven rządzi nadal.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 19 sty 2016, 14:28 
Cytuj  
Z ciekawości zapytałem i nie zmierzam do niczego zupełnie. Ostatnio interesuję się tą tematyką, dlatego okazja do rozmowy z praktykiem wydała mi się ciekawa. Ja uważam, że nie ma żadnych modeli oceny ilościowej ryzyka na rynkach, które miałyby jakikolwiek sens praktyczny, poza dobrym samopoczuciem ludzi je stosujących. :) To się tyczy także prognozowania, analizy fundamentalnej (techniczna to z założenia bzdura). Jednocześnie interesuje mnie jak pomimo tego faktu można się zabezpieczyć przed skutkami zdarzeń, których nie jesteśmy w stanie przewidzieć z praktycznego punktu widzenia, czyli inwestycji.


_________________
Χ Ξ Σ

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 19 sty 2016, 14:37 
Cytuj  
Nie można się zabezpieczyć przed manipulowaniem ratingami, to pokazał kryzys 2007 w usa gdzie wszystkie firmy znały problem, wiedziały co się dzieje na rynku nieruchomości i kredytów, do ostatniego dnia jak wszystko pękło nie piskneli ani słowem.
Dla mnie te wielkie instytucje finansowe zajmują się tym samym co naganiacze na forum parkietu, tylko skala i styl inny.

Z innej beczki
Richard ma plan
http://www.tvn24.pl/ryszard-petru-chce- ... 940,s.html

PO naciska w euro parlamencie żeby dojebać Polsce, a Kijowski nagabuje europosłów i opowiada o zbliżającym się prl u nas.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 19 sty 2016, 15:39 
Cytuj  
Razoth napisał(a):
Aldatha napisał(a):
meterrr napisał(a):
ja tylko czekam az zacznie sie krach finansowy, a w krajach takich jak szwecja, niemcy, francja podskoczy bezrobocie

najciekawsza jest ofc szwecja, ktorej budzet juz teraz ledwie daje rade :D


w szwecji neonazisci wyjebali socjaldemokratow bo nie chcieli zredukowac muslimow o 90%

http://natemat.pl/127061,zdelegalizowac ... imigrantow

jak przejma calkowicie wladze to muslimy beda zalowac ze sie tam znalezli


LOL Szwecja się budzi? To był mój nr 1 do upadku, jeszcze przed Niemcami i Francją nawet.

Nono.


duch ragnara nie zaginal, zaraz zaczna napierdalac muslimow axami


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

****
Avatar użytkownika

Posty: 1024
Dołączył(a): 2.11.2005
Offline
PostNapisane: 19 sty 2016, 15:42 
Cytuj  
mrynar napisał(a):
Bedzie strach jechac jak do czesci Afryki.
Socjaldemokraci to gwarancja wzglednego spokoju.


No i co Ci z tego spokoju jak oni probuja eksportowac swoje problemy i jasnie oswiecone rozwiazania do takiej Polski czy Słowacji. To juz lepiej niech te skrajne sily dostana troche wladzy i moze utemperuja teczowe multikulti na jakis czas.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 19 sty 2016, 15:43 
Cytuj  
Ja nie piszę o ratingach, ale o samej zmienności rynków. Ratingi to tylko jeden z czynników.


_________________
Χ Ξ Σ

***

Posty: 13931
Dołączył(a): 28.08.2010
Offline
PostNapisane: 19 sty 2016, 15:44 
Cytuj  
ragnar został przecwelony i zajebany przez chrześcijańskich królów.


_________________
Zbanowany permanentnie, bez mozliwosci odwolania od bana.

**

Posty: 401
Dołączył(a): 12.12.2015
Offline
PostNapisane: 19 sty 2016, 15:50 
Cytuj  
Tor-Bled-Nam napisał(a):
Z ciekawości zapytałem i nie zmierzam do niczego zupełnie. Ostatnio interesuję się tą tematyką, dlatego okazja do rozmowy z praktykiem wydała mi się ciekawa. Ja uważam, że nie ma żadnych modeli oceny ilościowej ryzyka na rynkach, które miałyby jakikolwiek sens praktyczny, poza dobrym samopoczuciem ludzi je stosujących. :) To się tyczy także prognozowania, analizy fundamentalnej (techniczna to z założenia bzdura). Jednocześnie interesuje mnie jak pomimo tego faktu można się zabezpieczyć przed skutkami zdarzeń, których nie jesteśmy w stanie przewidzieć z praktycznego punktu widzenia, czyli inwestycji.


Jeśli chodzi o prognozowanie no to rzeczywiście jest tu ciężko. To bardziej sztuka niż nauka.

Natomiast jeśli chodzi o szacowanie ryzyka rozumianego jako wielkość straty którą możemy ponieść w danym okresie czasu no to nie jest tak źle. Jest wiele modeli które tę wielkość szacują i są szeroko wykorzystywane - np. metodologia SPAN wykorzystywana przez KDPW do wyliczania poziomu depozytów zabezpieczających.

Te modele całkiem nieźle się sprawdzają oczywiście do momentu pojawienia się czarnego łabędzia. No, ale jego z definicji nie można przewidzieć, więc nic na to nie poradzimy.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2624
Dołączył(a): 25.08.2010
Offline
PostNapisane: 19 sty 2016, 16:00 
Cytuj  
Niah napisał(a):
ragnar został przecwelony i zajebany przez chrześcijańskich królów.

Głodnemu chleb na myśli. :)

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2447
Dołączył(a): 4.03.2005
Offline
PostNapisane: 19 sty 2016, 16:17 
Cytuj  
Tor-Bled-Nam napisał(a):
Lokken1 napisał(a):
Zarządzający nie pierdolą się w dokładną analizę ryzyka każdego papieru tylko właśnie bazują na ratingach a zamiast tego skupiają się na technicznych aspektach zarządzania portfelem instrumentów dłużnych czyli: duracja, convexity, modelowanie krzywej dochodowości itd.


Zadziwia mnie, że ludzie zwani profesjonalistami ciągle wierzą w matematyczne ujęcie ryzyka na rynkach finansowych oparte o statystykę i podejrzane wzory.

bo tutaj nie chodzi o prognozowanie tylko zeby byc wycenionym zgodnie z rynkiem zeby nie bylo mozliwosci arbitrazu
a hajsy zgarnia sie zawsze na premii


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 19 sty 2016, 16:23 
Cytuj  
@Lokken Można powiedzieć, że nauka, ale w tym sensie, że badając rynki dochodzi się do naukowego wniosku: nie potrafimy prognozować. Ja na co dzień mam do czynienia z ryzykiem w rozumieniu projektowym, które jest bardziej "kontrolowane", ale nawet tutaj próby opisy ilościowego nie mają sensu, koncentracja jest na mitygacji skutków. Rynki są wielokrotnie bardziej złożone i zadziwia mnie, że próbuje się tutaj stosować modele oparte na statystyce, rozkładzie normalnym, prawie potęgowym etc. Te czarne łabędzie są kluczowe właśnie, bo nawet mając krótkoterminowe zyski na skutek pojawienia się takiego zdarzenia możemy wszystko stracić, co już wielokrotnie w historii się zdarzało bankom, funduszom inwestycyjnym, bankom centralnym etc.

Znasz może jakieś pozycje, które opisują wykorzystanie geometrii fraktalnej do zarządzania ryzykiem? Szukam czegoś do zastosowań praktycznych.


_________________
Χ Ξ Σ

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 19 sty 2016, 16:45 
Cytuj  
https://www.youtube.com/watch?v=q55QqramgDQ


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

**

Posty: 401
Dołączył(a): 12.12.2015
Offline
PostNapisane: 19 sty 2016, 17:11 
Cytuj  
Tor-Bled-Nam napisał(a):
Znasz może jakieś pozycje, które opisują wykorzystanie geometrii fraktalnej do zarządzania ryzykiem? Szukam czegoś do zastosowań praktycznych.


Sorki, ale aż tak głęboko w tym nie siedzę. Poszukałem na stronce Risk Magazine http://www.risk.net/ ale też nic nie było.

Kwestie ryzyka to nie jest moja główna działka - w pracy mam do czynienia z pewnymi aspektami, ale nie jest tego za dużo i na pewno nie jest to aż tak zaawansowane jak fraktale.

*

Posty: 5094
Dołączył(a): 19.02.2005
Offline
PostNapisane: 19 sty 2016, 17:43 
Cytuj  
Kuźwa nie mogę jak słucham tych lewych debili z PE :lol:

O kurwa, ale koleś z UK pozamiatał tą salą hyhyhyh :D


_________________
Jutro wszyscy zginiecie, robiąc coś zupełnie bez sensu...


Ostatnio edytowano 19 sty 2016, 17:47 przez Rzeznik, łącznie edytowano 2 razy
***

Posty: 13931
Dołączył(a): 28.08.2010
Offline
PostNapisane: 19 sty 2016, 17:46 
Cytuj  
embe napisał(a):
Kijowski nagabuje europosłów i opowiada o zbliżającym się prl u nas.


ma rację


_________________
Zbanowany permanentnie, bez mozliwosci odwolania od bana.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 19 sty 2016, 18:06 
Cytuj  
hahahaah korwin rozjebal system.

*

Posty: 5094
Dołączył(a): 19.02.2005
Offline
PostNapisane: 19 sty 2016, 18:10 
Cytuj  
Chcieliście demokracji, to macie :D :wink:

Legutko wyciera nimi podłogę...aż przykro patrzeć :)


_________________
Jutro wszyscy zginiecie, robiąc coś zupełnie bez sensu...

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47868 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 1568, 1569, 1570, 1571, 1572, 1573, 1574 ... 2394  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.