mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47868 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 1730, 1731, 1732, 1733, 1734, 1735, 1736 ... 2394  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 21 mar 2016, 00:08 
Cytuj  
Fajnie się instaluje 10 bo nie ma tylu poprawek co w wieloletniej siodemce. W godzinę się da właściwie tak z office i pocztą.


_________________
psn

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 21 mar 2016, 00:22 
Cytuj  
Dokładnie.

**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 21 mar 2016, 00:22 
Cytuj  
embe napisał(a):
Bez przesady, ja instalacje od czasów premiery visty robię przy premierze kolejnej i przez te lata ma się jakieś przyzwyczajenia i wiele ustawień różnego softu, może nie dwa dni ale parę godzin to zajmuje żeby doprowadzić kompa do identycznego stanu, fakt że po 15-20 minutach jest system, przeglądarka i net ale reszta trochę zajmuje.
To nie tak jak za czasów gównianego XP gdzie reinstal robiło się co 2-3 miesiące i jechało się na prawie defaultowych ustawieniach wszystkiego.

Trochę zajmuje, ale przecież nie trzeba przy tym siedzieć jak kiedyś przyklejony do monitora patrząc jak się pasek przesuwa .

Stawiasz defaultowy system + przeglądarkę i podstawowe ustawienia systemowe w trochę ponad pół godziny a resztę instalujesz i robisz w nastepnych dniach w tzw. międzyczasie. Instalacje, updejty, ściągania i ew. wgrywanie backupów robisz w tle, podczas grania w grę, czytania forum czy czegokolwiek innego. Jedyne na co poświęcasz rzeczywiście czas to przeklikanie kilku instalatorów i opcji w paru programach przy ich pierwszym uruchomieniu jeżeli nie można ich z backupa automatycznie przywrócić.

Także wlaśnie - bez przesady. Bo wygląda to mocno inaczej niż w czasach Win 98 czy nawet XP/Vista/7.

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 21 mar 2016, 00:37 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
Ha po prawie 4 latach przeinstalowywałem winzgrozę.
2dni wyjęte z życiorysu... Ostatni raz.


Też się zastanawiam jak to możliwe. Wcale się nie dziwie w takim razie że masz konsole, pasuje do Ciebie idealnie. Pewno jeszcze przez te 2 dni połozyłeś obok klawiatury swojego iphone'a co by nie było że jakąś rozmowę przeoczyłeś.

Aktualnie na SSD to prędkość instalacji wszystkiego to jest kosmos, nawet pasek się nie zapełnia bo tak szybko to idzie. Polecam w ogóle zrobienie sobie backupu systemu na innym dysku, 2 kliknięcia i w 5 minut mamy czysty system z programami zaraz po zrobieniu wszystkiego.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 21 mar 2016, 08:26 
Cytuj  
2dni to nie znaczy 48h hehe, jednego dnia ze 2-3h gdy latalem po czyste DVD do ciapkw o 9pm drugiego ze 2h. Lacznie 2dni ;)
to byla droga przez meke - pierwsza instalka z witaminkami i updatami juz w polowie instalacji powodowala blue screeny - chyba wrzucala nieodpowiedni driver lub cos w tym stylu.
Originalna winzgroza poszla bez zarzutu, ale zaatakowala mnie 234 updatami na start, ktore probowala wcisnac za jednym razem - co powodowalo ze trwalo to wiecznosc do tego polowa niewchodzila. Musialem recznie instalowac mniejszymi paczkami wylaczywszy najpierw niemicrosoftowskie uslugi etc. Po glownej paczce updatow dochodzily kolejno mniejsze paczuszko jeszcze z 5 razy - juz myslalem, ze sie nie odczepia ;)
W miedzyczasie doinstalowalem nowa karte dzwiekowa (zgodnie z zasada lepiej wyleczyc dwa zeby za jednym zamachem niz znow grzebac) ktora po prostu nie dzialala - panel sterowania sie wykrzaczal.
Doszla kolejna porcja updatow i w koncu to bingla.
A potem bylo dogrywanie niezbednego oprogramowania - nawet glupi VLC mnie draznil wyswietlajac mi filmy z 1px zielona linia na dole - za kazdym razem google i ustawianie.
Ciezki kawalek chleba - nastepnym razem zgarne jakiegos Mirka czy Kamila niech mi to wszystko ogarnie, odkurzy, przewietrzy za 5 dyszek (dzwonilem :P) bo ja juz odkurzyc nie dalem rady ;)

***
Avatar użytkownika

Posty: 10868
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 21 mar 2016, 08:29 
Cytuj  
To nie wiesz, że ze strony MS możesz pobierać najnowsze kompilacje ISO już ze wszystkimi poprawkami? :D
Stery ściąga sam z windows update, jak coś nietypowego to najlepiej użyć "driver pack solution" albo "snappy driver".
Lepiej nikomu nie dawaj, bo majfriend keyloggerów i botów zainstaluje to gorzej na tym finansowo wyjdziesz. :P


_________________
@polygamia

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 21 mar 2016, 08:54 
Cytuj  
Nie wiedzialem - bawienie sie hardwarem (a co za tym idzie przeinstalowywanie) mi sie znudzilo gdzies w czasach pierwszych pentiumow ;)

chrome mnie zaskoczyl bo jakims cudem pamieta wszystkie moje hasla, ustawienia etc. Rozumiem, ze "chmura power" - zajebiste, bede chwalil do czasu az mi sie ktos wwali na paypal-a lub konto bankowe :D

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 21 mar 2016, 08:56 
Cytuj  
Witaminki to cracki? Innego znaczenia nie znam.

Chrome (właściwie to konto google) pamieta mi bookmarki. Na zapamiętanie haseł się sam zgodzileś bo chrome pyta. U mnie jest wyłączone używam 1password.

Marek naprawdę widać że nie ogarniasz. Bez urazy ale Windows może być za trudny.


_________________
psn

****

Posty: 1671
Dołączył(a): 10.07.2010
Offline
PostNapisane: 21 mar 2016, 09:29 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
Nie wiedzialem - bawienie sie hardwarem (a co za tym idzie przeinstalowywanie) mi sie znudzilo gdzies w czasach pierwszych pentiumow ;)


Myślę, że to nie jest kwestia dobrej zabawy - po prostu niektórzy używają stosowanych narzędzi, żeby ułatwić sobie pracę, a niektórzy próbują wymienić koło w samochodzie za pomocą rytmicznego uderzania głową w asfalt. Zgadnij, w której grupie jesteś? :D

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 21 mar 2016, 09:30 
Cytuj  
Ostatnio stawiałem win10 te kilka miesięcy temu. 3h i prawie wszystko śmiga. Prawie, bo chuj wie dlaczego, ale nie działa mi mRemote i muszę korzystać z czystego putty :/
Ale w te 3h to postawiłem całe środowisko developerskie łącznie z vagrantem i instalacją gier plus przeniesieniem całej biblioteki steama na nowe ścieżki.

Jak już wielokrotnie pisaliśmy - dla inwalidów umysłowych idealne są konsole.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

***
Avatar użytkownika

Posty: 10868
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 21 mar 2016, 09:35 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
Nie wiedzialem - bawienie sie hardwarem (a co za tym idzie przeinstalowywanie) mi sie znudzilo gdzies w czasach pierwszych pentiumow ;)

chrome mnie zaskoczyl bo jakims cudem pamieta wszystkie moje hasla, ustawienia etc. Rozumiem, ze "chmura power" - zajebiste, bede chwalil do czasu az mi sie ktos wwali na paypal-a lub konto bankowe :D


Dlatego finalną wersyfikacje ze wszystkich rzeczy związanych z $ warto mieć na telefonie. Tak samo jak straci się dostęp do maila itp. to wszystko resetuje się poprzez nr tel.
Robiło się za flaszki ludziom lapsy "po znajomości" to warto było poczytać jak to najszybciej zrobić, żeby się w godzinę wyrobić a nie tracić na to dwa dni. :)


_________________
@polygamia

*
Avatar użytkownika

Posty: 5159
Dołączył(a): 10.02.2009
Offline
PostNapisane: 21 mar 2016, 11:38 
Cytuj  
Rp donosi, że organizacje pro life (znowu) zbierają podpisy pod ustawą całkowicie zakazującą aborcji. Jarosław prawdopodobnie na to nie pozwoli, więc jest szansa na niewielki rozłam w PIS jak w 2007 r., który oznaczałby utratę większości w sejmie.

****
Avatar użytkownika

Posty: 1868
Dołączył(a): 5.03.2010
Offline
PostNapisane: 21 mar 2016, 12:02 
Cytuj  
embe napisał(a):
Tor-Bled-Nam napisał(a):
Jak wyborca PiS pisze coś o logice, to też można się pośmiać tylko. Tyle, że produkowanie się tutaj jest bezcelowe. Każdy normalny człowiek wie, że tak złego rządu po 89 jeszcze nie było, a prezydent jest tym kim był rok temu, trzecioligowym politykiem, który potrafi robić co mu każą i ładnie się uśmiechać. Niestety pozostaje zacisnąć zęby i mieć nadzieję, że wyborcy pogonią tę bandę. A jak nie, to przecież jest tyle ciekawszych miejsc na świcie, a tutaj niech będzie Kołchoz ludu pisowskiego.

Odsuńmy teraz politykowanie i napisz w czym pogorszył ci się twój byt przez te ostatnie kilka miesięcy.



Niektórym znacznie się poprawiło ;)


http://wiadomosci.onet.pl/kraj/stanisla ... nk4/6r4g4s

Marszałek Senatu o żonie Ziobry: "To bardzo kompetentna osoba. Zdarza się, że takie zatrudnienia sprawiają tego typu odczucia, ale przecież oni muszą gdzieś pracować. To nie jest nepotyzm. Dobrze, że żona pana ministra będzie pracować w tym miejscu, trzeba wykorzystywać fachowców."


"To PSL brylował i zatrudniał faktycznie z linii politycznej albo po linii rodzinnej "


@embe
decyzje polityków odnośnie państwa można porównać do decyzji życiowych, jedne od razu zmieniają rzeczywistość, a niektóre po dłuższym czasie i tak trzeba do nich podchodzić, PiS dokonał i jednego i drugiego typu decyzji.

*
Avatar użytkownika

Posty: 5159
Dołączył(a): 10.02.2009
Offline
PostNapisane: 21 mar 2016, 12:13 
Cytuj  
Daj spokój, pytania embego i piszpana z cyklu "jak ci się pogorszyło życie pod rządami pis" to retoryka rurkowców z dna rowu mariańskiego.

**
Avatar użytkownika

Posty: 9516
Dołączył(a): 5.08.2004
Offline
PostNapisane: 21 mar 2016, 12:22 
Cytuj  
Junkier napisał(a):
Daj spokój, pytania embego i piszpana z cyklu "jak ci się pogorszyło życie pod rządami pis" to retoryka rurkowców z dna rowu mariańskiego.


ja wiem ze to takie trudne dac konkretna odpowiedz na konkretne pytanie :)


_________________
Obrazek
http://www.pathofexile.com/forum/view-thread/611443

*
Avatar użytkownika

Posty: 5159
Dołączył(a): 10.02.2009
Offline
PostNapisane: 21 mar 2016, 12:23 
Cytuj  
No jakbym kierował się takimi kwestiami to w ostatnich wyborach zapewne głosowałbym na PO. Ludzie mają swoje cele, ambicje i ideały, a ty chcesz tylko żyć i żreć jak rurkowce.


Ostatnio edytowano 21 mar 2016, 12:26 przez Junkier, łącznie edytowano 1 raz
***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 21 mar 2016, 12:24 
Cytuj  
Ano, jak zaczęło rządzić PO to poprawiło mi się wielokrotnie, widać zasługa Donka.


_________________
Χ Ξ Σ

****
Avatar użytkownika

Posty: 1868
Dołączył(a): 5.03.2010
Offline
PostNapisane: 21 mar 2016, 12:29 
Cytuj  
Hahaha okazało się, że BOR założył Prezydentowi opony ze szrotu, a nowy komplet zamontowali w innym pojeździe...


http://wiadomosci.onet.pl/wypadek-andrz ... nta/q9m44t


"Ministerstwo Spraw Wewnętrznych przeprowadza "dogłębną zmianę" w Biurze Ochrony Rządu. Poinformował dziś o tym w radiowej Jedynce minister spraw wewnętrznych Mariusz Błaszczak. Jego zdaniem, cień na funkcjonowanie BOR rzuciła już katastrofa smoleńska. Minister wskazał, że 10 kwietnia 2010 roku na lotnisku w Smoleńsku nie było funkcjonariuszy BOR, doszło też do innych zaniedbań. Mariusz Błaszczak zaznaczył, że zmiana w BOR musi być przeprowadzana rozważnie. - Musi istnieć jednostka, zajmująca się ochroną najważniejszych osób w państwie - dodał.

Minister spraw wewnętrznych czeka na wyniki prac zespołu, który kontroluje sytuację w BOR. Został on powołany po incydencie z udziałem limuzyny prezydenta. Jak oceniła przed weekendem "Rzeczpospolita", w Biurze Ochrony Rządu świadomie narażano prezydenta na niebezpieczeństwo."


Błaszczak zamiast podać się do dymisji jak dumny i odpowiedzialny człowiek, który nie potrafił zorganizować ochrony Prezydenta RP to zakrywa się 'smoleńskiem' i w domyśle 'zaniedbaniami poprzednich władz' i co najgorsze - zasłania się 'czekaniem na wyniki prac zespołu, który kontroluje sytuację w BOR - bo trzeba przeprowadzić zmianę rozważnie' :lol:

tacy ludzie obojętnie z której partii mnie śmieszą i przerażają - takie wazony bez wartości kierują Ministerstwem Spraw Wewnętrznych?!

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 21 mar 2016, 12:53 
Cytuj  
Junkier napisał(a):
No jakbym kierował się takimi kwestiami to w ostatnich wyborach zapewne głosowałbym na PO. Ludzie mają swoje cele, ambicje i ideały, a ty chcesz tylko żyć i żreć jak rurkowce.


cele, ambicje, idealy przyswiecajace naszym forumowym ideowcom...

Piszpan - Junkier Ci wlasnie napisal, iz logicznie tego nie da sie wytlumaczyc. Leze :D

*
Avatar użytkownika

Posty: 5159
Dołączył(a): 10.02.2009
Offline
PostNapisane: 21 mar 2016, 13:05 
Cytuj  
Cześć marek, jak zmieniło się twoje życie w UK pod rządami PO?

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47868 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 1730, 1731, 1732, 1733, 1734, 1735, 1736 ... 2394  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.