mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 129 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna strona
Autor Wiadomość
***

Posty: 612
Dołączył(a): 29.11.2004
Offline
PostNapisane: 16 sty 2007, 23:34 
Cytuj  
Logika bardzo sie przydaje na przykład do... hmm....

******
Avatar użytkownika

Posty: 4849
Dołączył(a): 5.02.2004
Offline
PostNapisane: 16 sty 2007, 23:59 
Cytuj  
Ja ogolnie myslalem ze funkcje i calki z matematyki na studiach sie do niczego nie przydadza mi.
Pozniej pojawila sie statystyka i jednak sie przydaje.
Takze myslalem ze mi i tylko mi nie przyda sie statystyka, a historia lubi sie powtarzac, to sie przydaje do ekonometrii oraz interpretacje statystyczne sa mile widziane na badaniach rynkowych.
Co jak co, ale nie wszystkie przedmioty sa totalnie niepotrzebne.
Moze znajdzie sie jeden max dwa na kierunku. Ja mialem tylko na pierwszym roku Filozofie niepotrzebna, a kierunek Ekonomia, wiec jednak niezabardzo.

**

Posty: 324
Dołączył(a): 12.01.2002
Offline
PostNapisane: 17 sty 2007, 00:57 
Cytuj  
Hubens nienawidze cie :F


_________________
http://www.talanar.wordpress.com

***
Avatar użytkownika

Posty: 10868
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 17 sty 2007, 02:59 
Cytuj  
Pieszczoch napisał(a):
Ja ogolnie myslalem ze funkcje i calki z matematyki na studiach sie do niczego nie przydadza mi.
Pozniej pojawila sie statystyka i jednak sie przydaje.
Takze myslalem ze mi i tylko mi nie przyda sie statystyka, a historia lubi sie powtarzac, to sie przydaje do ekonometrii oraz interpretacje statystyczne sa mile widziane na badaniach rynkowych.
Co jak co, ale nie wszystkie przedmioty sa totalnie niepotrzebne.
Moze znajdzie sie jeden max dwa na kierunku. Ja mialem tylko na pierwszym roku Filozofie niepotrzebna, a kierunek Ekonomia, wiec jednak niezabardzo.


A kto powiedzial, ze wszystko jest niepotrzebne ?
W przyszlosci bede np. instruktorem narciarstwa, to, ze tak powiem po kiego chuja mi statystyka, logika na moim kierunku ? Bede obliczal trajektorie jazdy ?

Ale to ogolny problem szkolnictwa, to samo jest w lo, musisz uczyc sie wszystkiego, nawet jesli kogos to nie interesuje. Po co mi do szczescia potrzebna chemia, jak wiedzialem, ze nie bee chemikiem a po co komus innemu jakies pojebane wzory i zapamietywanie wartosci pierwiastkow ? Oo
Powinno byc tak jak w cywilizowanych krajach, wybierasz obowiazkowa ilosc przedmiotow, ale ich masc wybierasz sam, w zaleznosci od swoich zainteresowan itp.
Ale u nas w kraju sie zle rzeczy dzieja, jeszcze te amnestie robia, byle polglowek bedzie mial mature teraz i ogolnie poziom leci na leb na szyje... Gier Ty Ch... :]


_________________
@polygamia

******
Avatar użytkownika

Posty: 4849
Dołączył(a): 5.02.2004
Offline
PostNapisane: 17 sty 2007, 08:24 
Cytuj  
Po co mi do szczescia potrzebna chemia, jak wiedzialem, ze nie bee chemikiem a po co komus innemu jakies pojebane wzory i zapamietywanie wartosci pierwiastkow

Spojz na Amerykanow, ja nie chcialbym bym miescic sie w przedziale przecietnego Amerykana, bo w Polsce to bylbym debilem.
Na studiach to w miare racja, ze niektore przedmioty sa niepotrzebne, ale co do LO, to sorry, ale nie wiedziec kto to byl Gebels, czy co to H2SO4, lub gdzie jest Australia (ta, niektore hamburgery nie wiedza, tak samo z NY), to poprostu wstyd. Mamy czas aby sie "Zachodnizowac" i ilosc materialu w szkolach powinna sie ostatnia zmienic.

*
Avatar użytkownika

Posty: 6736
Dołączył(a): 18.09.2004
Offline
PostNapisane: 17 sty 2007, 08:40 
Cytuj  
U nas z bardziej niepotrzebnych przedmiotów prym wiedzie łacina (po uj mi łacina, skoro japoński nie ma z nią NIC wspólnego, a przez godzinę zajęć w tygodniu człowiek i tak się niczego nie nauczy) i językoznastwo, którego jest rok, informacji nawał i nauka jedynie na egzamin (gdzie jest jedno losowe pytanie).

***

Posty: 695
Dołączył(a): 18.03.2005
Offline
PostNapisane: 17 sty 2007, 08:55 
Cytuj  
Z egzamów: prawo + makroekonomia + logika + statystyka matematyczna - z tego ostatniego już na bank będe zdawał w sesji poprawkowej, bo nasz ulubiony ćwiczeniowiec z metodą oceniania "masz 0 punktów bo tak" regularnie uwala 70% grupy :>.

Kolokwiów nie zlicze.

/whine

Ale żeby nie było, to musze przyznać, że przedmioty takie jak prawo czy makroekonomia naprawde mi się podobają, co jest pocieszające, bo czasami myśle, że zrobiłem /random przy wyborze kierunku studiów...

Informatyka i Ekonometria btw.


_________________
Altaya | BF4

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2450
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 17 sty 2007, 11:12 
Cytuj  
Atherius napisał(a):
Powiedzcie jaki jest sens nauczania np. przedmiotu logika ? Kto tego nie mial, niech go nie zmyli madra nazwa.


Chociazby po to, ze jak bedziesz czytal ustawe konsumencka przed oddaniem np. dziorawych butow w ramach rekojmi, to zebys wiedzial co ustawodawca mial na mysli stosojac okreslone kwantyfikatory logiczne w zdaniach, tj. w tresci przepisow.

Taki pierwszy lepszy przyklad. A akurat logika sie bardzo przydaje. Imo ofc.


_________________
Ludzie żyją po to żeby mogli walczyć.

****

Posty: 1073
Dołączył(a): 30.01.2005
Offline
PostNapisane: 17 sty 2007, 11:31 
Cytuj  
Do tego to chyba bardziej semantyka sie sprawdza... :)


pozdrawiam

***
Avatar użytkownika

Posty: 10868
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 17 sty 2007, 13:12 
Cytuj  
Pieszczoch napisał(a):
Po co mi do szczescia potrzebna chemia, jak wiedzialem, ze nie bee chemikiem a po co komus innemu jakies pojebane wzory i zapamietywanie wartosci pierwiastkow

Spojz na Amerykanow, ja nie chcialbym bym miescic sie w przedziale przecietnego Amerykana, bo w Polsce to bylbym debilem.
Na studiach to w miare racja, ze niektore przedmioty sa niepotrzebne, ale co do LO, to sorry, ale nie wiedziec kto to byl Gebels, czy co to H2SO4, lub gdzie jest Australia (ta, niektore hamburgery nie wiedza, tak samo z NY), to poprostu wstyd. Mamy czas aby sie "Zachodnizowac" i ilosc materialu w szkolach powinna sie ostatnia zmienic.


Spoko takie podstawy to sie przerabialo w podstawowej, w lo to jest przypomnienie + rozszerzenie materialu.
Najlepiej, aby w pdst bylo wszystko, zeby ogolnie zapoznac sie z materialem i miec troche tej wiedzy ogolnej, ale w lo powinno sie wybierac przedmioty ze wzgledu na zainteresowania i przyszla specjalizacje (oczywiscie kilka obowiazkowych musi byc tj. j. polski, 2 jezyki obce i cos tam jeszcze, jesli juz ktos wie co bedzie chcial robic.


_________________
@polygamia

****
Avatar użytkownika

Posty: 1913
Dołączył(a): 30.10.2004
Offline
PostNapisane: 17 sty 2007, 13:48 
Cytuj  
Pieszczoch napisał(a):
Po co mi do szczescia potrzebna chemia, jak wiedzialem, ze nie bee chemikiem a po co komus innemu jakies pojebane wzory i zapamietywanie wartosci pierwiastkow

Spojz na Amerykanow, ja nie chcialbym bym miescic sie w przedziale przecietnego Amerykana, bo w Polsce to bylbym debilem.
Na studiach to w miare racja, ze niektore przedmioty sa niepotrzebne, ale co do LO, to sorry, ale nie wiedziec kto to byl Gebels, czy co to H2SO4, lub gdzie jest Australia (ta, niektore hamburgery nie wiedza, tak samo z NY), to poprostu wstyd. Mamy czas aby sie "Zachodnizowac" i ilosc materialu w szkolach powinna sie ostatnia zmienic.


Tak jak powiedzial Atherius takie podstawy to w podstawowce i/lub w gimnazjum.
Ale LO to jedno tam ida tez tacy, ktorzy jeszcze nie wiedza co chca robic, ale po jaka cholere mi np. w Technikum informatycznym chemia? I to wcale nie takie podstawy... Zawsze sie pocieszam ze jak bede w teleturnieju i bedzie pytanie z chemi to sobie pomysle "aha! To dlatego uczylem sie tyle lat chemi!"


_________________
Obrazek

***

Posty: 594
Dołączył(a): 6.08.2005
Offline
PostNapisane: 17 sty 2007, 15:06 
Cytuj  
Pieszczoch napisał(a):
Spojz na Amerykanow, ja nie chcialbym bym miescic sie w przedziale przecietnego Amerykana, bo w Polsce to bylbym debilem.

Taki debil w Polsce w US jest specjalistą. U nich uczą samych konkretów, u nas wszystkiego (czyli tak naprawdę niczego, bo z wszystkiego dobrym być nie można).
Po chuj TRACIĆ CZAS na chemie, historie czy geografie (na poziomie szkoły średniej ofc) jeśli będziesz np programistą?
Czy warto uczyć się w każdym kierunku dla samej satysfakcji?
Nie! - imo lepiej znać się na jednym i być w tym profesjonalistą.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2450
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 17 sty 2007, 15:35 
Cytuj  
A kolega juz po studiach ze takie sady feruje?


_________________
Ludzie żyją po to żeby mogli walczyć.

******
Avatar użytkownika

Posty: 4849
Dołączył(a): 5.02.2004
Offline
PostNapisane: 17 sty 2007, 16:12 
Cytuj  
Nie! - imo lepiej znać się na jednym i być w tym profesjonalistą.

No tak, byc specjalista....
Wiesz, ja sie ksztalce aby w przyszlosci byc specjalista od negocjacji w biznesie i projektow miedzynarodowych.
Ale nie szkodzi mi ponad przecietna wiedza nt. informatyki, systemow czy glupiego excela, finansow, przedsiebiorczosci, prawa gospodarczego i behawiorystyki, praktyki badan rynkowych (w tym miesiacu przeprowadzalem ankiete) czy zarzadzania jakoscia czy kapitalem. A wlasnie tego ucza na studiach ekonomicznych w Polsce, ba nawet wiecej.
A w ameryce TEGO sie uczysz na szkoleniach kadr, wiec wychodzi na to samo, z tym, ze oni maja po 2-4 przedmiotow na semestr heh

****

Posty: 1388
Dołączył(a): 14.02.2002
Offline
PostNapisane: 17 sty 2007, 18:10 
Cytuj  
Dobrze ze program jest ogolnorozwojowy. Pozniej takie tlumoki beda rosnac jak w stanach. tzw Specjalista polkretyn - o zna sie chlop na swojej brazny ale zeby wiedzial na jakiej planecie zyje to juz nie .

**

Posty: 372
Dołączył(a): 30.04.2003
Offline
PostNapisane: 17 sty 2007, 19:15 
Cytuj  
Atherius napisał(a):
A kto powiedzial, ze wszystko jest niepotrzebne ?
W przyszlosci bede np. instruktorem narciarstwa, to, ze tak powiem po kiego chuja mi statystyka, logika na moim kierunku ? Bede obliczal trajektorie jazdy ?


Zaiste szczesliwy to czlowiek co juz od malego wie, kim bedzie jak dorosnie. A moze jak skonczysz studia nastapi kleska klimatyczna i po snieg bedziemy jezdzic do egiptu? I sie okaze, ze zamiast instruktorem narciarstwa bedziesz wozil palety w Biedronce lub wykladal statystyke? (uzywajac przykladu z cytatu)


_________________
Nie ma rzeczy niemozliwych, sa tylko nieoplacalne.

****
Avatar użytkownika

Posty: 1928
Dołączył(a): 15.10.2004
Offline
PostNapisane: 17 sty 2007, 19:44 
Cytuj  
wszystke kola zaliczone, all rpace zaliczone. za tydzien zaczyna sie sesja, 3 egzaminy ale cos czuje ze obleje przez blizzarda, tak jakby nie mogl wydac tbc po sesji :(

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 17 sty 2007, 19:48 
Cytuj  
I tym właśnie Khraan różni się przeciętny student amerykanin od przeciętnego studenta z Polski.
Amerykanin już w wieku 15-20 lat jest mniej lub bardziej ukierunkowany - wie na jakim stanowisku chce pracować w przyszłości, wie ile mniej więcej będzie zarabiał, ba wie w której firmie będzie pracował. Polak odwrotnie - mamy jeden z największych wskaźników ludzi pracujących totalnie nie w swoim zawodzie.
Więc wolę być amerykaninem - mistrzem w swoim zawodzie i totalnym dyletantem w pozostałych kwestiach, niż być przeciętniakiem w każdym temacie.

****

Posty: 1569
Dołączył(a): 8.12.2001
Offline
PostNapisane: 17 sty 2007, 20:57 
Cytuj  
Atherius napisał(a):
Powiedzcie jaki jest sens nauczania np. przedmiotu logika ? Kto tego nie mial, niech go nie zmyli madra nazwa.


Selfpwnd, plx die.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10868
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 17 sty 2007, 20:59 
Cytuj  
Khraan napisał(a):
Atherius napisał(a):
A kto powiedzial, ze wszystko jest niepotrzebne ?
W przyszlosci bede np. instruktorem narciarstwa, to, ze tak powiem po kiego chuja mi statystyka, logika na moim kierunku ? Bede obliczal trajektorie jazdy ?


Zaiste szczesliwy to czlowiek co juz od malego wie, kim bedzie jak dorosnie. A moze jak skonczysz studia nastapi kleska klimatyczna i po snieg bedziemy jezdzic do egiptu? I sie okaze, ze zamiast instruktorem narciarstwa bedziesz wozil palety w Biedronce lub wykladal statystyke? (uzywajac przykladu z cytatu)


Czy ja musze pracowac w Polsce ?


_________________
@polygamia

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 129 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.