mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 102 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
Autor Wiadomość
****

Posty: 1569
Dołączył(a): 8.12.2001
Offline
PostNapisane: 6 maja 2008, 22:07 
Cytuj  
@up:

Aha...

****
Avatar użytkownika

Posty: 1741
Dołączył(a): 13.09.2006
Offline
PostNapisane: 6 maja 2008, 22:20 
Cytuj  
Kolezka napisał(a):
tczewiak napisał(a):
Cytuj:
Za to nie było durnego hiphopu i pseudoczarnuchów na ulicach.


Co w HH jest takiego "durnego"? Podaj sensowne argumenty.

1) hh to guwno :wtf:

****
Avatar użytkownika

Posty: 1546
Dołączył(a): 15.07.2006
Offline
PostNapisane: 6 maja 2008, 22:25 
Cytuj  
Kto powiedział, ze ten kto jest przeciwko HH - jest brananaczarnoemotczewiapipą?

Nie mozna być normalnym?

Co do HH, to to, co tam śpiewaja jest lekką przesadą. Powiem więcej, wielką przesada. Piosenki HH mówią w 80% o blokowiskach, ziomkach, policji, zadymach, złych startach, alkoholizmie w rodzinie, narkotykach,dziwkach etc.
Wszystko co jest złe, oraz niedobre. 20% to sa piosenki o..hmm, udanych startach, miłosci etc.

Ow HH opisuje rzeczywistość. A teraz z reką na sercu, powiedz mi, jak jest u Ciebie? Koło bloku tarzają sie ćpuny? Gangsterzy ojebali kolejnych frajerów. Narkotyki, powybijane szyby, śmierć? ( to 2 , jest masakra, wiem. )

Zyje w niewielkim miescie ( 60 tys mieszkancow) i powiem Ci ze w takim małym miescie, nie doświadczyłem jeszcze wyżej wymienionych rzeczy. Moze nie w tak duzej mierze. Narkotyki, ok, Trawka. Jest narkotyk, ok, dalej. Cpuni, widziałem moze 1. Blokowiska, ok sa, sa pseudo mafiozi, psedo kibole..

Wszystko jest, tylko wszystko jest takie sztuczne, wymuszone na siłe - dla mnie bez sensu.

Znam wielu ludzi podobnych jak ty. Mam do nich szacunek, bo kazdemu człowiekowi nalezy sie szacunek, ale wiem ze sa głupi i maja durne "wartosc" i "prawdy", klna na Policje, teksty hwdp wytatuowane na czole. debile, a gdy zajebią im samochód, rozjebia mieszkanie, to do kogo sie zwrocą?
owszem sa Ci "zli" policjanci, ale bez jaj.

Podobno w HH liczy sie "przekaz" , ale sa inne, lepsze, ciekawsze, mądrzejsze sposoby aby nadać "przekaz". Trzeba sie zając porządniejszymi rzeczami, mozna namalowac obraz, napisac wiersz...wybudować świątynie. Cokolwiek, byle by się ruszyc, i cos zrobic, a nie siedziec i rapowac.


Posty: 4
Dołączył(a): 6.05.2008
Offline
PostNapisane: 6 maja 2008, 22:39 
Cytuj  
Ale WY (90% niesłuchających HH) macie jakieś dziwne fantazje na ten temat.

Słyszałeś chyba tylko jakieś Hemp Gru, do którego ja mam osobiście wielki dystans. Nie interesuje mnie ta cała śmieszna wizja zaćpanego miasta, szerokich spodni i wozów z hydrauliką.

Nie patrz tutaj na rap z tzw. sceny, tylko zobacz na mniej znane grupy, które nie propagują akloholizmu, ćpania i napieprzania po mordach.
Każdy odbiera to na swój indywidualny sposób. HH jest jak każda inna muzyka, tylko ma całkowicie przereklamowaną kulturę i jest odbierana negatywnie przez ponad 50% ludności tego kraju (chodzi mi o niesłuchających). Wam wydaje się, że HH wiąże się z czymś agresywnym, czymś odbiegającym od normalnych zachowań Młodzierzy Polskiej, ale tak nie jest.

HH jest może łatwą muzyką do złapania, ale nie każdy ją rozumie i pieprzy farmazony na ten czy inny temat.

HH ma wystarczający przekaz aby odebrali go np. młodsi ludzie, ponieważ jest w formie muzyki, która im się podoba. Słuchaczy przyciąga prawda zawarta w wielu utworach, a to, że część chce się przylansować "Materialną Dziwką" Peji w aucie to inna sprawa.

Niestety musze się zgodzić z moim śmiesznym altem "Koleżką", ale o gustach się nie powinno dyskutować.

Ten post nie miał być pseudo inteligentny jak wy to mówicie, czy jak to tam sobie odebraliście.

**

Posty: 381
Dołączył(a): 19.02.2007
Offline
PostNapisane: 7 maja 2008, 06:20 
Cytuj  
gz tczewiak, mozesz byc z siebie dumny


_________________
FiRe-S4ndM4n napisał(a):
tak, wiem jestem paskudnym chujem, ale nic nowego nie wnosisz wiec ...

****

Posty: 1500
Dołączył(a): 2.02.2005
Offline
PostNapisane: 7 maja 2008, 11:32 
Cytuj  
Temat hip-hopu zawsze jest kontrowersyjny, bo jest chyba najbardziej niezrozumianą subkulturą, z drugiej strony, hip-hopu słucha największa ilość debili, i jako że jest to muzyka dość prosta do zrobienia, najwięcej debili go robi. Dlatego ma opinie jaką ma, dresy w bramach/pod klatkami puszczaja z komorek teksty o jebaniu policji, taguja hwdp i ogolnie robia rozne rzeczy pojete jako szeroko rozumiany prymitywizm, z drugiej strony po ulicach chodza jakies bananowe łajzy w za szerokich spodniach z croppa, w full capach z allegro i wzbudzają litość. Moda, moda, moda, to jest to co spaczyło wizerunek rapu. Po raz kolejny jako przykład wartościowego hip-hopu ktoś tu poda Fisza, Łonę, czy Eldo. Sam nie słucham żadnego z nich, bo wolę rap zagraniczny, albo polskie podziemie, ale nie powiecie, że ci trzej panowie nie robią dobrej muzyki.


edit: http://youtube.com/watch?v=7r0KpWMNxnM

zagraniczny rap, ktorego nie spotkacie w telewizji, wielokrotnie dawałem tego linka osobom wrzucającym na hip-hop i za każdym razem odszczekiwali to co mówili.

*

Posty: 5321
Dołączył(a): 19.11.2004
Offline
PostNapisane: 7 maja 2008, 11:38 
Cytuj  
Dobry hip hop jest dobry.
Chujowy hip hop jest chujowy.

To stwerdzenie pasuje zresztą do każdej muzyki. Oczywiście nie ma co wymagać od niektórych by wyszli ze swojego pudła i otworzyli się troszeczke na coś innego.

Wracając do spraw edukacji, jestem daleki, jak tczewiak chociażby,od gloryfikacji systemu edukacji sprzed x lat. On był chujowy jak nieszczęście, ten co jest teraz jest chujowy jak dwa nieszczęścia.

Chociaż niektóre zmiany są w dobrą strone, jest pare dobrych pomysłów, niestety są one zazwyczaj pierdolone przez niewyklwalifikowaną kadre pedagogiczną.


_________________
I say starighten yuh crooked ways.
Blessed is the man that walketh not in the counsel of the ungodly.

**

Posty: 208
Dołączył(a): 30.11.2007
Offline
PostNapisane: 7 maja 2008, 12:12 
Cytuj  
Nokius pisz głupoty treściwiej ,bo mi się do siga nie mieszczą. :har:
Bardzo zależało by mi na tym fragmencie o gangsterce w tej osadzie z populacją na poziomie 60tys. osób.


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 7 maja 2008, 12:20 
Cytuj  
Go go - jeszcze nikt nie napisał, że hiphop to nie muzyka tylko "kultura i sposób życia" :lol:

Stary system nie był rewelacyjny. Jednak wymagał czegoś od ucznia. Przykładania się. Uczenia się. Nie tolerowano patologii.
Nie było takich chorych sytuacji, że jakiś szczeniak uderzy/opluje/zwyzywa nauczyciela i nie można go nawet wyjebać ze szkoły.

Jak słyszę płacz "aaa teraz nie można ściągać na maturze" to sam nie wiem - śmiać się z kretynów czy płakać nad tym co sobą obecna młodzież reprezentuje. Matura to tak wąski zakres materiału, że po co ściągać? Można się tego wykuć w 2-3 tygodnie.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

**

Posty: 381
Dołączył(a): 19.02.2007
Offline
PostNapisane: 7 maja 2008, 13:11 
Cytuj  
rozszerzona biologia to wg ciebie waski zakres materialu ? k


_________________
FiRe-S4ndM4n napisał(a):
tak, wiem jestem paskudnym chujem, ale nic nowego nie wnosisz wiec ...

****
Avatar użytkownika

Posty: 1139
Dołączył(a): 6.01.2002
Offline
PostNapisane: 7 maja 2008, 13:17 
Cytuj  
tczewiak napisał(a):
Jak słyszę płacz "aaa teraz nie można ściągać na maturze" to sam nie wiem - śmiać się z kretynów czy płakać nad tym co sobą obecna młodzież reprezentuje. Matura to tak wąski zakres materiału, że po co ściągać? Można się tego wykuć w 2-3 tygodnie.


Zabawna musi byc teraz rozdziewiczajaca sesja bo nie sadze zeby przy tak smiesznej maturze (i braku egz wstepnych?) byl to mily reality check.

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 7 maja 2008, 13:59 
Cytuj  
Duven napisał(a):
rozszerzona biologia to wg ciebie waski zakres materialu ? k

Tak.

Exodus: ja teraz zaocznie studiuję z "nowomaturzystami" - na studiach ZAOCZNYCH (które są gdzieś o 50% okrojone w porównaniu do dziennych) po pierwszym egzaminie wykrusza się 40% ludzi. I to na banalnie prostym kierunku jakim jest informatyka. Próbuję sobie tych biednych ludzi wkomponować w realia studiów dziennych fizyki... Taaa - już to widzę.

Pamiętam takie przedmiot jak "metody probabilistyczne". Dla mnie to była powtórka z fakultetu matematycznego z dorzuceniem całeczek. Moja kobiszcza zaś musiała się uczyć tego od podstaw, bo... teraz w liceum jest tylko liznięcie probabilistyki - i to na fakultetach, bo na podstawach nie ma praktycznie wcale.

Wracając do pytania Duvena. To co wy macie teraz na lolmaturze rozszerzonej - to kilka lat temu było wymagane do zaliczenia na 5 przedmiotu. Podstawowa zaś ledwo starczyłaby na 2.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

****
Avatar użytkownika

Posty: 1116
Dołączył(a): 11.04.2005
Offline
PostNapisane: 7 maja 2008, 14:56 
Cytuj  
Dla mnie pierwsza sesja po starej maturze i tak była szokiem. Teraz dla nowomaturzystów to musi być sąd ostateczny.


_________________
whiteman#2717

**

Posty: 215
Dołączył(a): 6.07.2006
Offline
PostNapisane: 7 maja 2008, 15:54 
Cytuj  
Nokiu$ napisał(a):
Podobno w HH liczy sie "przekaz" , ale sa inne, lepsze, ciekawsze, mądrzejsze sposoby aby nadać "przekaz". Trzeba sie zając porządniejszymi rzeczami, mozna namalowac obraz, napisac wiersz...wybudować świątynie. Cokolwiek, byle by się ruszyc, i cos zrobic, a nie siedziec i rapowac.


Gdyby to 2Pac czytal...

**

Posty: 363
Dołączył(a): 20.03.2008
Offline
PostNapisane: 7 maja 2008, 17:15 
Cytuj  
tczewiak napisał(a):
Stary system nie był rewelacyjny. Jednak wymagał czegoś od ucznia. Przykładania się. Uczenia się. Nie tolerowano patologii.

Jak słyszę płacz "aaa teraz nie można ściągać na maturze" to sam nie wiem - śmiać się z kretynów czy płakać nad tym co sobą obecna młodzież reprezentuje. Matura to tak wąski zakres materiału, że po co ściągać? Można się tego wykuć w 2-3 tygodnie.


Prawda jest taka, ze kto sie chce nauczyc to sie nauczy, kto nie to nie i chuj. Nikogo do tego nie zmusisz. Pozatym nie mow tak, jak gdyby pare lat wstecz w ogole idiotow nie bylo. Zgodze sie z tym stwierdzeniem, ze duzo zalezy od kadry. Bo teraz taka pizda po studiach przyjdzie i nie wie od czego zaczac. Takie zachowanie momentalne jest wychwytywane przez uczniow i na niekorzysc nauczyciela perfidnie wykorzystywane.

Cytuj:
Nie było takich chorych sytuacji, że jakiś szczeniak uderzy/opluje/zwyzywa nauczyciela i nie można go nawet wyjebać ze szkoły.


A podnies teraz reke na nauczyciela to pojdziesz siedziec:]

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 7 maja 2008, 18:29 
Cytuj  
czego jeszcze nie było na starej maturze?

tego:
Obrazek

*****

Posty: 2857
Dołączył(a): 31.12.2005
Offline
PostNapisane: 7 maja 2008, 18:40 
Cytuj  
nie myslalem ze zgodze sie kiedys z markiem 24, ale zgadzam sie z markiem 24


_________________
martwy czarodziej produkuje dziwne cyferki

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 7 maja 2008, 18:45 
Cytuj  
Davich napisał(a):
A podnies teraz reke na nauczyciela to pojdziesz siedziec:]

ORLY?

Nieletniemu można gówno tak naprawdę zrobić, a sprawy toczą się miesiącami. Sytuacja z mojego miasta - rozlali historykowi klej na krzesło - sprawa trafiła do sądu grodzkiego, a jako, że jednym z uczestników zdarzenia był syn radnego - rozeszło się po kościach.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

****

Posty: 1569
Dołączył(a): 8.12.2001
Offline
PostNapisane: 7 maja 2008, 18:57 
Cytuj  
Niestety dysmozgowie bylo tez na starej. De facto nie bylo tak nagminne, ale zasada byla chyba ta sama.

**

Posty: 290
Dołączył(a): 23.05.2005
Offline
PostNapisane: 7 maja 2008, 19:00 
Cytuj  
Słownik ortograficzny i tak musiał być zapewniony na Polaku.
Piękne, co? :P


_________________
AO: 220/27/67 clan agent @ RK2 pic - Nieaktywny

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 102 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.