mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6979 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 170, 171, 172, 173, 174, 175, 176 ... 349  Następna strona
Autor Wiadomość
*
Avatar użytkownika

Posty: 5159
Dołączył(a): 10.02.2009
Offline
PostNapisane: 6 wrz 2009, 20:30 
Cytuj  
Krolik napisał(a):
brazz napisał(a):
iniside napisał(a):
c) religie wymyslaja ludzie ktorzy chca zdobyc wladze.


ano, budda czy jezus zdecydowanie mieli zapędy dyktatorskie.


Tylko ze to nie Jezus wymyślił religie...

No, za to apostołowie i św. Paweł na stworzeniu podstaw tej religii ukręcili niezły biznes.
Cytuj:
Buddyzm to nie religia. To filozofia, tak jak konfucjanizm, taozim itd.
I nie rzucaj mi tu linkiem z wiki z definicja ze buddyzm to religia. TO NIE JEST RELIGIA. Nie wierzysz. Znajdz jakiegos buddyste.

Istnieją odłamy buddyzmu, które jak najbardziej można podciągnąć pod system religijny np. tybetański lamaizm i takie, które są tylko zbiorem poglądów filozoficznych - np. zen. Podobnie taozim przybierał formy zarówno systemu filozoficznego jak i religijnego, przy czym zwolennicy tego pierwszego ostro krytykowali ten drugi.
Cytuj:
Hahaha zabawne. Widzisz, popełniłeś (a raczej autor tego tekstu) jeden zasadniczy błąd. Atheism to nie jest "Belief" tylko "Knowledge".

Wiedzy nawet nie da się porządnie zdefiniować.
Cytuj:
Wiedza oparta na wyniku prac dziesiątek różnych dziedzin naukowych, od astronomii, do geologii i paleontologii.

I co, ci astronomowie i geologowie udowodnili, że bóg/bogowie nie istnieją?

Ogólnie łezka mi się w oku kręci jak czytam wynurzenia Nokiu$ia albo Ashtona bo to jakbym słuchał samego siebie z czasów gimnazjum i początków liceum, też uważałem, że religia jest domeną plebsu, nie dla takiego inteligentnego 15 latka jak ja i też lubiłem rzucać fragmentami z biblii znalezionymi na stronkach świadków jehowy.

Pytanie dla wierzących we wszechwiedzącego boga - jak czujecie się ze świadomością, że nie posiadacie wolnej woli?

******
Avatar użytkownika

Posty: 4474
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 6 wrz 2009, 20:34 
Cytuj  
A co tam, wrzucę newsa z dzisiaj, pasuje do waszego flame'a ;)

"Ta katastrofa była karą Bożą za koncert Madonny w świętym dla prawosławnych dniu - tak metropolita płowdiwski Mikołaj skomentował wypadek na Jeziorze Ochrydzkim w Macedonii, w którym zginęło 15 obywateli bułgarskich. Powiedział to na mszy żałobnej w Płowdiwie, w intencji ofiar wypadku. '

ps. jakiś uczynny mod mógłby wykroić tego całkiem niezłego flame'a i wrzucić w oddzielny temat bo nie ma gdzie komentować rzeczy z zabawnych


_________________
ǝuʍɐqɐz ʇsǝظ ıɯɐbou ʎɹob op ǝıuɐsıd
¡ lɐʇod lɐʇod

***

Posty: 935
Dołączył(a): 26.04.2007
Offline
PostNapisane: 6 wrz 2009, 20:49 
Cytuj  
Junkier napisał(a):
Pytanie dla wierzących we wszechwiedzącego boga - jak czujecie się ze świadomością, że nie posiadacie wolnej woli?


To ze ludzie maja wolna wole udowodnil juz Adam i Ewa gdy zerwali zakazany owoc.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 6 wrz 2009, 20:54 
Cytuj  
Vobiscum Satanas, orate fratres.


_________________
Χ Ξ Σ

******

Posty: 4759
Dołączył(a): 28.01.2004
Offline
PostNapisane: 6 wrz 2009, 21:00 
Cytuj  
nie wiem co piszesz heretyku, ale to nieistotne i tak spłoniesz


_________________
Obrazek
"Hope is the first step on the road to disappointment."

***
Avatar użytkownika

Posty: 10140
Dołączył(a): 13.10.2005
Offline
PostNapisane: 6 wrz 2009, 21:05 
Cytuj  
Junkier napisał(a):

Pytanie dla wierzących we wszechwiedzącego boga - jak czujecie się ze świadomością, że nie posiadacie wolnej woli?


Dzisiaj trochę chujowo bo coś mi w plecach strzeliło, ale mam nadzieję, że jak jutro wstanę to już będzie dobrze.

Btw to już widzę takiego Enchu czy Nokiu$a w chwili śmierci jak sobie myślą: "Dobrze, że nie dałem sobie wcisnąć tego religijnego szajsu, jestem w chuj mądry, za chwile nic nie będzie, całe to życie nie miało sensu, wszechświat powstał sam z niczego a ateiści są zajebiści" : ) !!

Fajna dyskusja, jedziecie dalej, mi się nie chce produkować pewnie przez blokadę umysłową wywołaną przez Tego-Którego-Imienia-Nie-Wolno-Wymawiać, więc tylko powiem, że wyjątkowo jestem po stronie Huragana.

+1 do tego co on tu pisze. :(

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 6 wrz 2009, 21:05 
Cytuj  
MagPS napisał(a):
nie wiem co piszesz heretyku, ale to nieistotne i tak spłoniesz

Jeszcze udrzucisz swoich slabych bogow i ugniesz kolano.


_________________
Χ Ξ Σ

*
Avatar użytkownika

Posty: 5159
Dołączył(a): 10.02.2009
Offline
PostNapisane: 6 wrz 2009, 21:06 
Cytuj  
Lil napisał(a):
Junkier napisał(a):
Pytanie dla wierzących we wszechwiedzącego boga - jak czujecie się ze świadomością, że nie posiadacie wolnej woli?


To ze ludzie maja wolna wole udowodnil juz Adam i Ewa gdy zerwali zakazany owoc.

Nie. Jeśli Bóg wie wszystko i istnieje poza biegiem czasu, to przed stworzeniem wszechświata wiedział, że Adam i Ewa zarwą jabłko, albo, że dzisiaj napiszesz tego posta, zaplanował, że np. ja będę ateistą, wie też dokładnie kiedy i w jaki sposób umrzesz. Tu nie ma miejsca na wolną wolę i jakikolwiek wybór, świat jest deterministyczny.
Poza tym nie pierdol, że traktujesz na serio historię o Adamie i Ewie.

****
Avatar użytkownika

Posty: 1546
Dołączył(a): 15.07.2006
Offline
PostNapisane: 6 wrz 2009, 21:11 
Cytuj  
Lil napisał(a):
Junkier napisał(a):
Pytanie dla wierzących we wszechwiedzącego boga - jak czujecie się ze świadomością, że nie posiadacie wolnej woli?


To ze ludzie maja wolna wole udowodnil juz Adam i Ewa gdy zerwali zakazany owoc.



...i zostali za to ukarani. I nie tylko oni, a wszyscy ludzie! Sic! Ukarani, za wybór. Skażeni grzechem pierworodnym, który może tylko zetrzeć chrzest. Utraciliśmy niebo, za kare trafiliśmy na zięmie, Bóg nas od siebie odsunął, bo gdy ten dał nam wolną wolę, to ta zadziałała wbrew niemu ? Więc czym do cholery jest wolna wola, w takim układzie?

Biedny Adam popełnił błąd. Kuszony był nie tylko przez Ewę, ale także przez samego szatana. A bóg co? Wybaczył? Nieeee, gdzie tam wielki bóg będzie wybaczał, najlepiej skarcić, wpierdolić w jakieś gówno i patrzyć jak jego "dzieci" się w nim babrają...Ale bóg nas kocha! oj kocha!


_________________
Zdarzają się takie dni, kiedy dostaję gęsiej skórki na myśl, że co człowiek to wszechświat.


Ostatnio edytowano 6 wrz 2009, 21:14 przez Nokiu$, łącznie edytowano 1 raz
*
Avatar użytkownika

Posty: 5159
Dołączył(a): 10.02.2009
Offline
PostNapisane: 6 wrz 2009, 21:13 
Cytuj  
Zamknij mordę.

***
Avatar użytkownika

Posty: 508
Dołączył(a): 1.05.2008
Offline
PostNapisane: 6 wrz 2009, 21:19 
Cytuj  
tak samo nas kocha jak nas jebie po dupie, wystawiajac na probe wiary hehe

*

Posty: 54
Dołączył(a): 4.09.2009
Offline
PostNapisane: 6 wrz 2009, 21:23 
Cytuj  
Junkier napisał(a):
Zamknij mordę.


Przydałby się moderator...

A co do tematu: jestem agnostykiem, wierze w wyższą sile (możecie sobie ja nazywać bogiem, energia, mocą czy czymkolwiek chcecie) a nie w jakiegoś Boga. W chrześcijaninie nie podoba mi się jedna rzecz, którą dobrze opisał George Carlin: "jak nie będziesz się modlił, pójdziesz do piekła, jak będziesz czynił złe rzeczy, pójdziesz do piekła, będziesz smażył się w kotle, cierpiał po wsze czasy niestworzone męczarnie... ale pamiętaj: Bóg Cie kocha..."

Cos w tym rodzaju. Osobiście wisi mi kto w co wierzy, ja swoje wiem i raczej nikt mnie nie przekona do "uosobionego Boga"


_________________
Read all about it, in the book of heavy metal
Read all about it, in the manual
Read all about it, in the book of heavy metal
Read all about it, YES! READ IT!

***

Posty: 935
Dołączył(a): 26.04.2007
Offline
PostNapisane: 6 wrz 2009, 21:24 
Cytuj  
Junkier napisał(a):
Nie. Jeśli Bóg wie wszystko i istnieje poza biegiem czasu, to przed stworzeniem wszechświata wiedział, że Adam i Ewa zarwą jabłko


Oczywiscie, ze wiedzial ze zerwa jablko, jednak w imie danej im wolnej woli nie mogl temu zapobiec. Nie mozesz obwiniac Boga za wszystkie zlo na Ziemi, bo zlo dzieje sie z wyboru czlowieka. Nikt nie zna boskiego planu.

***
Avatar użytkownika

Posty: 508
Dołączył(a): 1.05.2008
Offline
PostNapisane: 6 wrz 2009, 21:27 
Cytuj  
Lil napisał(a):
Junkier napisał(a):
Nie. Jeśli Bóg wie wszystko i istnieje poza biegiem czasu, to przed stworzeniem wszechświata wiedział, że Adam i Ewa zarwą jabłko


Oczywiscie, ze wiedzial ze zerwa jablko, jednak w imie danej im wolnej woli nie mogl temu zapobiec. Nie mozesz obwiniac Boga za wszystkie zlo na Ziemi, bo zlo dzieje sie z wyboru czlowieka. Nikt nie zna boskiego planu.


mozna to tez interpretowac na 2 sposob. Wiedzial, ze to sie stanie, wiec nic tu z wolnego wyboru. Wszystko jest planem. Bla bla bla bla

*
Avatar użytkownika

Posty: 5159
Dołączył(a): 10.02.2009
Offline
PostNapisane: 6 wrz 2009, 21:30 
Cytuj  
Cytuj:
Oczywiscie, ze wiedzial ze zerwa jablko

No, i dlatego nie mogli zrobić nic innego jak zerwać jabłko. Gdyby dokonali innego wyboru, znaczyłoby to że Bóg nie jest wszechwiedzący.
Dalej nie rozumiesz?

****
Avatar użytkownika

Posty: 1546
Dołączył(a): 15.07.2006
Offline
PostNapisane: 6 wrz 2009, 21:32 
Cytuj  
Ja nadal nie widzę motywu w działaniu boga.


Może ma ten swój "plan", może właśnie my go teraz realizujemy, ale...no, skoro ktoś jest wszystkim i niczym, to dlaczego bawi się w całą tą szopkę? Z nudów?

aaa, echh, dobra ide spać, miłej dyskusji.


_________________
Zdarzają się takie dni, kiedy dostaję gęsiej skórki na myśl, że co człowiek to wszechświat.

***

Posty: 935
Dołączył(a): 26.04.2007
Offline
PostNapisane: 6 wrz 2009, 21:34 
Cytuj  
Loki napisał(a):
Wiedzial, ze to sie stanie, wiec nic tu z wolnego wyboru.


Moglby temu twojemu wolnemu wyborowi zapobiec, ale nie zrobil tego. Dlaczego ? Bo to twoj wybor.

***
Avatar użytkownika

Posty: 508
Dołączył(a): 1.05.2008
Offline
PostNapisane: 6 wrz 2009, 21:34 
Cytuj  
Nokiu$ napisał(a):
Ja nadal nie widzę motywu w działaniu boga.


Może ma ten swój "plan", może właśnie my go teraz realizujemy, ale...no, skoro ktoś jest wszystkim i niczym, to dlaczego bawi się w całą tą szopkę? Z nudów?

aaa, echh, dobra ide spać, miłej dyskusji.


bo jest nerdem i nie ma kolegow ehehe

Lil - > ale jesli bylo to przez niego zaplanowane to nie mial czego zmieniac i czemu zapobiegac ?

edytuje te posty bo mi sie w glowie juz pieprzy

******

Posty: 4017
Dołączył(a): 26.02.2005
Offline
PostNapisane: 6 wrz 2009, 21:38 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
Enhu napisał(a):

Z bogiem jest jak z wyprzedzeniem x360 przez ps3 - wszyscy o tym mówią ale nigdy się nie stanie


"ja nie jestem fanbojem" 8)


nie jestem, stwierdzam tylko fakty

i jak konsolka ci wrocila juz z serwisu? mi jeszcze nie ... jedyna konsolka po ngc która do tej pory ani razu się nie zjepsuła to wii

Razoth napisał(a):
Btw to już widzę takiego Enchu czy Nokiu$a w chwili śmierci jak sobie myślą: "Dobrze, że nie dałem sobie wcisnąć tego religijnego szajsu, jestem w chuj mądry, za chwile nic nie będzie, całe to życie nie miało sensu, wszechświat powstał sam z niczego a ateiści są zajebiści" : ) !!


zacytuje kawałek 'for whom the bell tolls'

"Take a look to the sky just before you die - it's the last time you will"

a co do religii wierzę że jest coś po śmierci, ale bliżej mi do buddyzmu zen jak do chrześcijaństwa czy jakiejś innej religii wierzącej w pseudo-omnipotentnego boga

Jeżeli się mylę to znaczy że w niebiosach siedzi sobie grubasek z wielkim lolem na twarzy zajadający chrupki i popijający cole wylewając z tego co ten eksperyment zwany ludzkością robi na ziemi


_________________
Friends come and go, but enemies accumulate.

***
Avatar użytkownika

Posty: 508
Dołączył(a): 1.05.2008
Offline
PostNapisane: 6 wrz 2009, 21:41 
Cytuj  
Enhu napisał(a):

Jeżeli się mylę to znaczy że w niebiosach siedzi sobie grubasek z wielkim lolem na twarzy zajadający chrupki i popijający cole wylewając z tego co ten eksperyment zwany ludzkością robi na ziemi


No jesli nas cos stworzylo, to albo to co mowisz +/-, albo cos co ma nas totalnie w dupie po prostu ;)

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6979 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 170, 171, 172, 173, 174, 175, 176 ... 349  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.