mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1117 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46 ... 56  Następna strona
Autor Wiadomość
***

Posty: 764
Dołączył(a): 30.01.2008
Offline
PostNapisane: 16 kwi 2010, 11:13 
Cytuj  
W naszym kraju jesli chodzi o polityke nic nie jest pewne. Kaczynski przegrywal w sondazach ,a wygrał. Pozatym pamietajmy ze w tym samolocie nie tylko byl Kaczynski, ale tez prezes NBP (przeciwny wprowadzeniu Euro w Polsce) ,dowódcy wojskowi. Nie twierdze że tak mogło być ,ale ich śmierć przypadkowa czy nie na pewno była korzyscia dla niektorych osob,panstw czy organizacji.


Ostatnio edytowano 16 kwi 2010, 11:21 przez WilkuDemon, łącznie edytowano 1 raz
***

Posty: 971
Dołączył(a): 2.12.2001
Offline
PostNapisane: 16 kwi 2010, 11:16 
Cytuj  
Huragan napisał(a):
Toll napisał(a):
Moje informacje pochodzą od wdowy po nawigatorze.


buahahahahahah :)

oto co zostalo z kokpitu

Obrazek

To akurat jest TYŁ samolotu

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 16 kwi 2010, 11:44 
Cytuj  
Ruscy wymieniaja zarowki po katastrofie:

Obrazek

i wypowiedz kogos kto wydaje sie znac na temacie rosyjskich (i nie tylko) lotnisk:

"oni na tym lotnisku dorabiali kawałek pasa czy też poszerzali go na końcu (nieprecyzyjnie się wyraził) by tego typu maszyny mogły tam lądować/zawrócić na pasie, gdyż w pierwotnej wersji nie był on przygotowany na przyjęcie takich samolotów jak TU-154. Ambasador powiedział, że robili to za własne pieniądze (tzn. ambasady) tak by Polacy mogli przylatywać tu do Katynia i oddawać hołd i cześć poległym w mordzie. Jednak nie wiem, czy chodziło mu lotnisko wojskowe czy też cywilne."

Co do lotniska, to trzeba pewne sprawy wyjaśnić.
Z całym szacunkiem dla ambasadora, nic się nie zgadza w przypisywanych mu słowach. I nie ma co dorabiać filozofii do banalnej rzeczywistości. Wygląda ona tak mianowicie, że Smolensk-Siewiernyj to jest typowe rosyjskie lotnisko wojskowe z pasem o długości ok. 2500 metrów, co w zupełności wystarcza dla samolotów klasy Tu-154. Aby było ciekawiej, stacjonuje tam (a przynajmniej do niedawna stacjonował) pułk transportowy na Iłach-76. A zatem nasz Tu-154 jest dla tej bazy żadnym nadzwyczajnym wydarzeniem. Normalka po prostu.
Być może ostatnio było coś w remoncie, ale to jest inne zagadnienie, chwilowa, że tak powiem, słabsza dyspozycja lotniska.
Powyższe każdy może łatwo sprawdzić na Google Earth.
Jeśli chodzi o sprzęt radionawigacyjny, to na rosyjskim lotnisku wojskowym można się spodziewać jakiejś zmodernizowanej lub nowej wersji doskonale znanego u nas systemu RSP. Druga możliwa aparatura, to system lądowania wg przyrządów PRMG, analogiczny do ILS. Być może zamontowali, montują lub zamierzają zamontować ILS-a wg zachodnich standardów. Ale nawet gdyby nie, to przecież nie sposób doszukiwać się w tym jakichś nieeuropejskich czy też niecywilizowanych standardów, co niedwuznacznie sugeruje powyższa wypowiedź. Ich wojsko ma od kilkudziesięciu lat swój standard i reszta ma się dostosować, jeśli chce tam z jakiegoś powodu wylądować. Polski Tu-154 w normalnych warunkach nie powinien mieć z tym żadnego problemu.
Jeśli polska ambasada - rzekomo z własnych środków - finansuje doposażenie rosyjskiego lotniska wojskowego,to dla mnie w tym momencie cały świat na głowie stoi. A ponieważ trochę w życiu widziałem i trochę się znam na finansowaniu polskich ambasad i funkcjonowaniu rosyjskich sił powietrznych, to nie jestem w stanie uwierzyć w ani jedno słowo. I nie uwierzę, że ambasador Bahr, mądry człowiek, z którym miałem w życiu osobiście do czynienia coś takiego mógł powiedzić. Ewidentnie ktoś pokręcił. "

***
Avatar użytkownika

Posty: 10851
Dołączył(a): 12.02.2004
Offline
PostNapisane: 16 kwi 2010, 12:04 
Cytuj  
Ossur napisał(a):
Huragan napisał(a):
Toll napisał(a):
Moje informacje pochodzą od wdowy po nawigatorze.


buahahahahahah :)

oto co zostalo z kokpitu

Obrazek

To akurat jest TYŁ samolotu


Mozliwe, w takim razie tu jest zdjecie kokpitu

Obrazek

***

Posty: 675
Dołączył(a): 4.05.2005
Offline
PostNapisane: 16 kwi 2010, 12:11 
Cytuj  
po czym wnosisz ?

****

Posty: 1059
Dołączył(a): 12.11.2001
Offline
PostNapisane: 16 kwi 2010, 12:33 
Cytuj  
a propos rozbryzgiwania się.
Pamiętacie wypadek Zientarskiego ? Jechał sobie z prędkością okolo 220 km/h i przyj... uderzył centralnie w betonową ścianę.
Tamto ferrari nie miało ani takich blach jak samolot ani tak wytrzymałych części. A jednak kierowca przeżył.


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 13655
Dołączył(a): 24.08.2004
Offline
PostNapisane: 16 kwi 2010, 12:35 
Cytuj  
To pewnie dlatego że samoloty nie posiadają strefy zgniotu :roll:

***

Posty: 787
Dołączył(a): 1.04.2005
Offline
PostNapisane: 16 kwi 2010, 12:36 
Cytuj  
To na pewno nie jest kokpit.


edit: Samochód ma o wiele większy współczynnik wytrzymałości, pomimo że ma "cieńsze" blachy...I co z tego?


_________________
PoE RIP Retardoom
Dota2 wy**bana wpizdu

*

Posty: 6259
Dołączył(a): 30.07.2004
Offline
PostNapisane: 16 kwi 2010, 12:39 
Cytuj  
Zgadza się. Samolot ciężko jest rozerwać, ale łatwo zgnieść.


_________________
Obrazek

****

Posty: 1059
Dołączył(a): 12.11.2001
Offline
PostNapisane: 16 kwi 2010, 12:40 
Cytuj  
Nic z tego. Chodzi mi cały czas o brak kilku ciał z samolotu.

Huragan zamieszcza albo zdjęcia kokpitu, który jest ogonem, albo czerpie informacje z Faktu. brawo.


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 13655
Dołączył(a): 24.08.2004
Offline
PostNapisane: 16 kwi 2010, 12:45 
Cytuj  
Cytuj:
Nic z tego. Chodzi mi cały czas o brak kilku ciał z samolotu


A skąd taka informacja ? Wybacz że pytam bo nie śledzę już newsów na ten temat.

***

Posty: 787
Dołączył(a): 1.04.2005
Offline
PostNapisane: 16 kwi 2010, 12:45 
Cytuj  
Wiele z tych ciał uległa całkowitej destrukcji, może zająć wiele czasu zanim znajdzie się chociaż odłamek z którego będzie można pobrać DNA.

Samolot tego typu ma wagę 55t, masa przy lądowaniu to około 102t. Samoloty są tak zaprojektowane, że gdy coś gruchnie to wszyscy mają przejebane!1

90% wypadków samolotów zdarza się przy lądowaniu lub starcie.


_________________
PoE RIP Retardoom
Dota2 wy**bana wpizdu

*

Posty: 131
Dołączył(a): 11.12.2006
Offline
PostNapisane: 16 kwi 2010, 12:49 
Cytuj  
Tbh to zamiast robić cyrk z uroczystościami w 2 miastach to pochowali by go w wawie a zaoszczędzone pare milionów już lepiej przeznaczyli by na śledztwo bo już dość mam czytania teorii zwiększających się w postępie geometrycznym.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2223
Dołączył(a): 8.07.2005
Offline
PostNapisane: 16 kwi 2010, 13:27 
Cytuj  
Huragan napisał(a):
Ossur napisał(a):
Huragan napisał(a):
Toll napisał(a):
Moje informacje pochodzą od wdowy po nawigatorze.


buahahahahahah :)

oto co zostalo z kokpitu

Obrazek

To akurat jest TYŁ samolotu


Mozliwe, w takim razie tu jest zdjecie kokpitu

Obrazek
W związku z tym, że to jest zdjęcie kokpitu to ja się nie dziwię, iż samolot się rozjebał. Jak Ci biedni piloci mieli trafić w pas startowy skoro siedzieli z tyłu samolotu i to jeszcze pomiędzy gondolami silników :o


_________________
Obrazek
RETIRED [UO,SWG,L2,FFXI,FFXIV,WoW,RFO,GW,CoH,DDO,SB,TR,PS,EQ2,MxO,VG,AOC,WAR,DFO,AION,RIFT,LOTRO,SWTOR,EVE]
ATM [PONY CARS GARAGE HOBBY]

***

Posty: 971
Dołączył(a): 2.12.2001
Offline
PostNapisane: 16 kwi 2010, 13:44 
Cytuj  
Huragan napisał(a):
Ossur napisał(a):
Huragan napisał(a):
Toll napisał(a):
Moje informacje pochodzą od wdowy po nawigatorze.


buahahahahahah :)

oto co zostalo z kokpitu

Obrazek

To akurat jest TYŁ samolotu


Mozliwe, w takim razie tu jest zdjecie kokpitu

Obrazek


To dalej jest ogon - widoczne mocowania dwóch bocznych silników. Na innym zdjęciu widać że statecznik wraz z górnym silnikiem został oderwany.

*

Posty: 6259
Dołączył(a): 30.07.2004
Offline
PostNapisane: 16 kwi 2010, 13:55 
Cytuj  
Kassei napisał(a):
W związku z tym, że to jest zdjęcie kokpitu to ja się nie dziwię, iż samolot się rozjebał. Jak Ci biedni piloci mieli trafić w pas startowy skoro siedzieli z tyłu samolotu i to jeszcze pomiędzy gondolami silników :o

True hehe.


_________________
Obrazek

**

Posty: 300
Dołączył(a): 26.05.2009
Offline
PostNapisane: 16 kwi 2010, 14:00 
Cytuj  
Cytuj:
Polskie wojska zostają w Afganistanie

Marszałek Sejmu Bronisław Komorowski podpisał postanowienie o przedłużeniu użycia polskiego kontyngentu wojskowego w Afganistanie o kolejne pół roku, o czym poinformował na konferencji prasowej.

Marszałek podjął tę decyzję jako pełniący obowiązki głowy państwa po tragicznej śmierci prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

Dotychczasowe postanowienie obowiązuje do 13 kwietnia. Nowe przewiduje zwiększenie polskiego kontyngentu do 3000 żołnierzy i pracowników - 2600 na miejscu i kolejnych 400 w odwodzie w kraju.


komorowski juz sie wczuwa haha. gnoj jeden no.


a co do kadluba to nie oddano dla publiki ZADNEGO zdjecia kadluba do cholery. robia nas w jajo jak chca.

PS. zobaczcie sobie to http://www.youtube.com/watch?v=8tX00EWg ... r_embedded.

praktycznie identyczna katastrofa miala miejsce w lesie w poblizu moskwy 18 dni przed nasza. Praktycznie identyczne warunki pogodowe, przyczyna to rowniez mgla, rowniez zachaczyl o drzewo, rowniez urwalo mu skrzydlo, rowniez kokpit zostal nienaruszony z czym ze 8 osobowa zaloga samolotu pozostala nie tknieta.
coincidence?


Ostatnio edytowano 16 kwi 2010, 14:07 przez Magisteri, łącznie edytowano 1 raz
***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 16 kwi 2010, 14:07 
Cytuj  
Co gnój? Ma prawo i obowiązek.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10851
Dołączył(a): 12.02.2004
Offline
PostNapisane: 16 kwi 2010, 14:09 
Cytuj  
kikas napisał(a):
To na pewno nie jest kokpit.


FAKT napisal ze to jest kokpit wiec STFU !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

**

Posty: 300
Dołączył(a): 26.05.2009
Offline
PostNapisane: 16 kwi 2010, 14:11 
Cytuj  
Oyci3C napisał(a):
Co gnój? Ma prawo i obowiązek.


nie chodzi o czyn, ale o rodzaj decyzji. no chyba ze ktos tu wierzy w misje pokojowa ;>?
czasami to mam wrazenie, ze cala ta klasa polityczna to jakies pieprzone klony. jednemu urwalo na dobre, to nowy go zastapi i ciagle bedzie to samo stare gowno.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1117 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46 ... 56  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.