mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1273 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 64  Następna strona

Kto prezydentem !!!!!!!!!!!!!
Bronisław Komorowski 39%  39%  [ 86 ]
Jarosław Kaczyński 11%  11%  [ 25 ]
Janusz Korwin-Mikke 27%  27%  [ 60 ]
Andrzej Lepper 5%  5%  [ 12 ]
Bogdan Szpryngiel 0%  0%  [ 1 ]
Bogusław Ziętek 0%  0%  [ 0 ]
Marek Jurek 2%  2%  [ 5 ]
Waldemar Pawlak 0%  0%  [ 1 ]
Kornel Morawiecki 0%  0%  [ 1 ]
Roman Sklepowicz 2%  2%  [ 4 ]
Ludwik Wasiak 3%  3%  [ 6 ]
Andrzej Olechowski 9%  9%  [ 19 ]
Liczba głosów : 220
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 10851
Dołączył(a): 12.02.2004
Offline
PostNapisane: 28 kwi 2010, 08:36 
Cytuj  
Tor-Bled-Nam napisał(a):
Dlaczego mam finansowac komus bonus za dzieciaka?


Zeby potem mial kto pracowac na twoja emeryture :)


_________________



**
Avatar użytkownika

Posty: 7080
Dołączył(a): 13.05.2005
Offline
PostNapisane: 28 kwi 2010, 08:45 
Cytuj  
Huragan napisał(a):
Tor-Bled-Nam napisał(a):
Dlaczego mam finansowac komus bonus za dzieciaka?


Zeby potem mial kto pracowac na twoja emeryture :)

jak ktos potrzebuje pomocy innych by miec z czego zyc na emeryturze, to jest failem.


_________________
rufen.@steam
rufenn@psn
rufen@wot

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 28 kwi 2010, 08:46 
Cytuj  
RufeN napisał(a):
Huragan napisał(a):
Tor-Bled-Nam napisał(a):
Dlaczego mam finansowac komus bonus za dzieciaka?


Zeby potem mial kto pracowac na twoja emeryture :)

jak ktos potrzebuje pomocy innych by miec z czego zyc na emeryturze, to jest failem.


Nie, to państwo jest 'failem' nie gwarantując tego.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 28 kwi 2010, 08:47 
Cytuj  
Huragan napisał(a):
Tor-Bled-Nam napisał(a):
Dlaczego mam finansowac komus bonus za dzieciaka?


Zeby potem mial kto pracowac na twoja emeryture :)

Wole sie sam zajac sowja 'emerytura'. Najchetniej bym przestal placic ZUS jeszcze, ale narazie to niemozliwe.


_________________
Χ Ξ Σ

*

Posty: 6914
Dołączył(a): 26.01.2003
Offline
PostNapisane: 28 kwi 2010, 09:09 
Cytuj  
Ta, ZUS to najbardziej popierdolona rzecz jaka mozna wymyslec. Oddawanie co miesiac grubych pieniedzy na 3 spierdolone fundusze, ktore zapewniaja mi GOWNO w rozumieniu mojego wygodnego zycia...


_________________
Rzabolek

TYLKO ELMINISTER

*

Posty: 6259
Dołączył(a): 30.07.2004
Offline
PostNapisane: 28 kwi 2010, 09:11 
Cytuj  
Tor-Bled-Nam napisał(a):
Huragan napisał(a):
Tor-Bled-Nam napisał(a):
Dlaczego mam finansowac komus bonus za dzieciaka?


Zeby potem mial kto pracowac na twoja emeryture :)

Wole sie sam zajac sowja 'emerytura'. Najchetniej bym przestal placic ZUS jeszcze, ale narazie to niemozliwe.

True, jakbys składkę zdrowotną (230zł) wydawał na prywatną opiekę, to by Cię po dupie całowali w każdej firmie ubezpieczeniowej.

Reszta składki ZUS czyli 550 zł dzielisz na:
1. 150 zł na konto oszczędnościowe i w razie choroby masz bufor na przeżycie (i w dupie masz zwolnienie lekarskie)
2. 400 na fundusz emerytalny da Ci przez 30 lat taką emeryturkę, o której w ZUSie mógłbyś pomarzyć.

Inne środki, które i tak odkładamy na trzeci filar (a przynajmniej część z nas) to już po prostu wisienka na torcie i wakacje na hawajach.


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 28 kwi 2010, 09:31 
Cytuj  
Zlodziejski system. Do tego im lepiej sobie radzisz i zarabiasz to panstow cie kaze wyzszym podatkiem. Jak tu sie nie wkurwiac. :>


_________________
Χ Ξ Σ

******

Posty: 4759
Dołączył(a): 28.01.2004
Offline
PostNapisane: 28 kwi 2010, 09:34 
Cytuj  
ZUS jest w sytuacji kierowcy na autostradzie z zepsutymi hamulcami. Musiałoby spać kilka tysięcy tupolewów z emerytami żeby kierowca dojechał szczęśliwie do celu, a tym celem jest bezpieczeństwo finansowe państwa i obywateli.


_________________
Obrazek
"Hope is the first step on the road to disappointment."

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 28 kwi 2010, 09:38 
Cytuj  
System jest zjebany, bo to co wypracowali nasi rodzice/dziadkowie zostalo sprzedane albo rozjebane (choc i tak nie bylo wiele warte, komunisci nie mieli glowy do gospodarki) :wink:, a kasa poszla na zaspokajanie biezacych potrzeb duzych grup spolecznych, zeby potem glosowaly na partie ktore im to daly.

Teraz mamy na utrzymaniu miliony ludzi bez majatku, polis ubezpieczeniowych itp, ktorych jedynym "grzechem" bylo urodzenie sie w pojebanym PRLu. Finansujemy im renty, emerytury, opieke zdrowotna.

Do tego mlodych przybywa coraz mniej.
Chujowa sytuacja.

******

Posty: 3595
Dołączył(a): 5.02.2002
Offline
PostNapisane: 28 kwi 2010, 09:39 
Cytuj  
Zychoo napisał(a):
True, jakbys składkę zdrowotną (230zł) wydawał na prywatną opiekę, to by Cię po dupie całowali w każdej firmie ubezpieczeniowej.

Reszta składki ZUS czyli 550 zł dzielisz na:
1. 150 zł na konto oszczędnościowe i w razie choroby masz bufor na przeżycie (i w dupie masz zwolnienie lekarskie)
2. 400 na fundusz emerytalny da Ci przez 30 lat taką emeryturkę, o której w ZUSie mógłbyś pomarzyć.

Prywatna firma ubezpieczeniowa jak każda firma ma na celu swój zysk a nie twoje dobro, więc nie licz, że za 230 zł miałbyś opiekę medyczna w nie wiadomo jakim standardzie. Zwłaszcza, że nawet w usa gdzie działa system ubezpieczeń prywatnych nie wszyscy pracujący mają "pełne" ubezpieczenia, a koszty pobytu w szpitalu "ponad" to co pokrywa ubezpieczenie są często takie, że ludzie wychodzą ze szpitala z długami.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 28 kwi 2010, 09:44 
Cytuj  
Z ubezpieczeniem zdrowotnym to u nas jest wiekszy problem. Tak na prawde nie ma prywatnych ofert, ktore by oferowaly komplet uslug w rozsadnej cenie. Dla chcacych uniknac panstwowego haraczu, a nie bedacych 'na swoim' zostaje chyba tylko umowa o dzielo plus kontrakt z nfz. Unika sie wtedy zusu, placi czysty podatek. Oczywiscie obowiazkowo ubezpieczenie prywatne w jakims rozsadnym zaresie, bo publicznie mozna zejsc zanim sie ktos na badanie doczeka.


_________________
Χ Ξ Σ

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 28 kwi 2010, 09:45 
Cytuj  
Tylko odnośnie adwokatów - by zostać adwokatem nie trzeba mieć błękitnej krwi - wystarczy być w czołówce na studiach. Znam mnóstwo ludzi, którzy są pierwszym pokoleniem adwokatów w swojej rodzinie i jakoś nie mieli z tym wielkich problemów.

Odnośnie niepłacenia ZUSu. Płaćcie litewski odpowiednik. Z pośrednikami wyjdzie Wam jakieś 250zł zamiast 800.
Jak macie spółkę to można się zatrudnić na 1/4 etatu i płacić ~131zł (dokładnie jeszcze nie wiem - przekazuję co mi księgowy mówił).
ZUS to taka skarbonka bez dna. Z której krasnoludki podpierdalają przeszło 75% oszczędności.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania


Ostatnio edytowano 28 kwi 2010, 09:48 przez kamilus, łącznie edytowano 1 raz
*
Avatar użytkownika

Posty: 5596
Dołączył(a): 24.04.2005
Offline
PostNapisane: 28 kwi 2010, 09:48 
Cytuj  
mrynar napisał(a):
Do tego mlodych przybywa coraz mniej.
Chujowa sytuacja.


Ludzie nie maja pieniędzy teraz na zakładanie rodzin wielodzietnych a ci młodzi którzy dorastają i kończą szkoły wolą wyjechać za granicę i tam pracować "na zmywaku".

Bym młodszy był to sam bym wyjechał.


_________________
Mam leniwe szare komórki.

******

Posty: 3595
Dołączył(a): 5.02.2002
Offline
PostNapisane: 28 kwi 2010, 09:56 
Cytuj  
tczewiak napisał(a):
(...)
Jak macie spółkę to można się zatrudnić na 1/4 etatu i płacić ~131zł (dokładnie jeszcze nie wiem - przekazuję co mi księgowy mówił).
ZUS to taka skarbonka bez dna. Z której krasnoludki podpierdalają przeszło 75% oszczędności.

I jakich świadczeń w przyszłości oczekujesz płacąc 131 zł :roll:

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 28 kwi 2010, 10:00 
Cytuj  
Havok napisał(a):
tczewiak napisał(a):
(...)
Jak macie spółkę to można się zatrudnić na 1/4 etatu i płacić ~131zł (dokładnie jeszcze nie wiem - przekazuję co mi księgowy mówił).
ZUS to taka skarbonka bez dna. Z której krasnoludki podpierdalają przeszło 75% oszczędności.

I jakich świadczeń w przyszłości oczekujesz płacąc 131 zł :roll:

Zadnych, chodzi o minimalizacje strat w ZUS.


_________________
Χ Ξ Σ

*

Posty: 6259
Dołączył(a): 30.07.2004
Offline
PostNapisane: 28 kwi 2010, 10:07 
Cytuj  
Havok napisał(a):
Prywatna firma ubezpieczeniowa jak każda firma ma na celu swój zysk a nie twoje dobro, więc nie licz, że za 230 zł miałbyś opiekę medyczna w nie wiadomo jakim standardzie. Zwłaszcza, że nawet w usa gdzie działa system ubezpieczeń prywatnych nie wszyscy pracujący mają "pełne" ubezpieczenia, a koszty pobytu w szpitalu "ponad" to co pokrywa ubezpieczenie są często takie, że ludzie wychodzą ze szpitala z długami.

Nie wiem, bo nigdy aż w takim zakresie się nie ubezpieczałem, ale generalnie za 200 złotych masz pełną opiekę zdrowotną z zasiłkiem szpitalnym 200zł/dzień, darmowym dentystą, leczeniem w szpitalu, psychiatrą, psychoterapią i wszystkimi innymi drogimi opcjami w cenie.

Nie wiem jak to wyglada w przypadku takiego na przykład wyrostka robaczkowego (albo czegoś jeszcze bardziej posranego), ale wydaje mi się, że od tego też spokojnie możesz się ubezpieczyć. Ja byłem w szpitalu dwa razy w życiu, z czego raz to był wyrostek(czyli naprawdę prosta operacja). Jakbym im płacił po 200 zł miesięcznie to i tak by wyszli na tym do przodu.


_________________
Obrazek

******

Posty: 3595
Dołączył(a): 5.02.2002
Offline
PostNapisane: 28 kwi 2010, 10:07 
Cytuj  
Tor-Bled-Nam napisał(a):
Zadnych, chodzi o minimalizacje strat w ZUS.

Ta, szkoda tylko, że ci którzy nic nie oczekują gdy powinie im się noga chętnie korzystają z zusów.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 28 kwi 2010, 10:11 
Cytuj  
Havok napisał(a):
Tor-Bled-Nam napisał(a):
Zadnych, chodzi o minimalizacje strat w ZUS.

Ta, szkoda tylko, że ci którzy nic nie oczekują gdy powinie im się noga chętnie korzystają z zusów.

Ale co masz na mysli, ze korzystaja z ZUS jak im sie podwienie noga? 300PLN zasilku dla bezrobotnych? :lol:


_________________
Χ Ξ Σ

*

Posty: 6259
Dołączył(a): 30.07.2004
Offline
PostNapisane: 28 kwi 2010, 10:24 
Cytuj  
Zobaczcie na zakres usług.
nie ma cen, ale w najbardziej rozszerzonym wariancie nawet z nowotworu będą cię leczyc, a korzystając z państwowej opieki zdrowotnej to pewnie można sobie umrzeć czekając w kolejce do onkologa:
http://www.interrisk.pl/dla_ciebie/zdrowie/


_________________
Obrazek

******

Posty: 3595
Dołączył(a): 5.02.2002
Offline
PostNapisane: 28 kwi 2010, 10:40 
Cytuj  
Zychoo napisał(a):
Nie wiem, bo nigdy aż w takim zakresie się nie ubezpieczałem, ale generalnie za 200 złotych masz pełną opiekę zdrowotną z zasiłkiem szpitalnym 200zł/dzień, darmowym dentystą, leczeniem w szpitalu, psychiatrą, psychoterapią i wszystkimi innymi drogimi opcjami w cenie.

Nie wiem jak to wyglada w przypadku takiego na przykład wyrostka robaczkowego (albo czegoś jeszcze bardziej posranego), ale wydaje mi się, że od tego też spokojnie możesz się ubezpieczyć. Ja byłem w szpitalu dwa razy w życiu, z czego raz to był wyrostek(czyli naprawdę prosta operacja). Jakbym im płacił po 200 zł miesięcznie to i tak by wyszli na tym do przodu.

Co masz w zakresie tej opieki zdrowotnej? Przykładowy dentysta to standardowe wypełnienie ubytku czy zabieg wymagający chirurga szczękowego?
Najczęściej są to konsultacja u specjalisty, ale nie liczyłbym że są tam wliczone jakiekolwiek poważne zabiegi (typu dializy). Nie znam się dokładnie na kosztach pobytu w szpitalu ale utrzymanie łóżka na oiom czy kardiologii raczej nie kosztuje 200 zł/dzień itd.Dwa piszesz z punktu widzenia osoby zdrowej, która de facto nie musi z opieki medycznej korzystać.

Gdyby istniał tylko system ubezpieczeń prywatnych nie licz, że chorując na cokolwiek płaciłbyś ubezpieczenie w wysokości 200 zł. Tzn. puki byłbyś "młody i zdrowy" to czemu nie. Później zaczynają się schody bo koszty ubezpieczenia rosłyby drastycznie wraz z wiekiem i przebytymi chorobami.

Odnośnie linku, jaki podałeś w poście powyżej. Leczenie nowotworów to chemia. radioterapia, operacje wszystko o różnym zakresie i czasie leczenia.
Niewydolność nerek zależnie od stopnia - dializy (jak długo?), przeszczep itp.
Zakres i sposoby leczenia podanych schorzeń są bardzo szerokie i bez umowy co ci dokładnie przysługuje niewiele wynika.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1273 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 64  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.