mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2488 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86 ... 125  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 13655
Dołączył(a): 24.08.2004
Offline
PostNapisane: 23 maja 2007, 14:34 
Cytuj  
Cytuj:
James Bond jest oficerem operacyjnym, ktory (normalny oficer operacyjny) zajmuje sie werbunkiem agentow, ktorzy z praca w wywiadzie nie maja nic wspolnego poza tym, ze sprzedaja (czasem za free) informacje oficerowi.


Bzduuuuuurraaaaa, Fleming się w grobie przewraca.

****
Avatar użytkownika

Posty: 1116
Dołączył(a): 11.04.2005
Offline
PostNapisane: 23 maja 2007, 15:50 
Cytuj  
Wydaje się, że temat zamienia się w analizę dowolną filmów i książek o Bondzie. Piszcie dalej, nagrodzimy najlepsze prace :D


_________________
whiteman#2717

*

Posty: 6259
Dołączył(a): 30.07.2004
Offline
PostNapisane: 23 maja 2007, 15:51 
Cytuj  
Dana napisał(a):
Bzduuuuuurraaaaa, Fleming się w grobie przewraca.

A to czemu?

To zostalo po prostu niefortunnie przrtlumaczone z jezyka angielskiego na polski. Ich "ejdżent" to zupelnie ktos inny niz polski agent.
Ichniejszy ejdżent to jest wlasnie oficer. Z tym ze ich oficer to raczej funkcjonariusz, ktos o niewielkim statusie.
Wszystko rozbija sie o roznice jezykowe, ale gwarantuje, ze 'polski james bond' o ile by istnial to nie chcialby byc nazywany agentem.


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 23 maja 2007, 16:49 
Cytuj  
agent specjalny != agent SB


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

***
Avatar użytkownika

Posty: 13655
Dołączył(a): 24.08.2004
Offline
PostNapisane: 23 maja 2007, 16:53 
Cytuj  
Ja się tam nie interesuje niuansami językowymi.

Komandor James Bond jest agentem (synonim: szpieg) wywiadu MI6 i nic tego nie zmieni :)

*

Posty: 6259
Dołączył(a): 30.07.2004
Offline
PostNapisane: 23 maja 2007, 17:07 
Cytuj  
tczewiak napisał(a):
agent specjalny

To pojecie nie istnieje poza kultura masowa (a na pewno nie w kontekscie sluzb specjalnych). Agentem specjalnym byl Mulder. W polsce jest oficer CBS - a funkcje pelnia taka sama.

Oczywiscie w odniesieniu do Muldera, Scully i Bonda nalezy uzywac slowa agent, ale jako pojecia troche 'beletrystycznego'. Nie powinno sie mylic tych pojec rozmawiajac o realnych sluzbach, bo tu juz jest duza roznica.


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 13655
Dołączył(a): 24.08.2004
Offline
PostNapisane: 23 maja 2007, 17:31 
Cytuj  
Cytuj:
To pojecie nie istnieje poza kultura masowa (a na pewno nie w kontekscie sluzb specjalnych).


http://en.wikipedia.org/wiki/Special_Agent

(taa ja wiem, polecą komenty że to wikipedia...)

*

Posty: 6259
Dołączył(a): 30.07.2004
Offline
PostNapisane: 23 maja 2007, 20:12 
Cytuj  
Zgadzam sie z tym artykulem.

Ale agent to agent, a special agent to special agent. W polsce bylby to pracownik sluzb specjalnych do zadan specjalnych (tak, wiem tautologia).


I wlasciwie nie chodzilo mi o to zeby podwazac James Bonda jako 'special agenta'. On oczywiscie tym agentem sobie bedzie, tak samo stado innych agentow rodem z amerykanskich filmow (i nie tylko filmow). Chodzilo mi jedynie o wyprostowanie opini qraczka ze
Cytuj:
Wywiad i UB to troche inne rzeczy. Dla porownania - agentem wywiadu jest np. James Bond

Przekladajac na 'nasze' warunki to odpowiednikiem jamesa bylby pewnie jakis gen. Gromoslaw Czempinski, ktory byl oficerem wywiadu, ale na pewno nie byl niczyim agentem (a przynajmniej sie nie przyznaje ani mu nie udowodniono).

I przepraszam wszystkich urazonych milosnikow 'agenta 007'. Oczywiscie byl agentem w warunkach brytyjskich. Ale cala sprawa od ktorej sie rozpoczelo to nazwanie kogos kto pracuje w wywiadzie agentem. Jesli chodzi o MI6 to moze i tak, jesli chodzi o polski wywiad - to z cala pewnoscia nie.


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 13655
Dołączył(a): 24.08.2004
Offline
PostNapisane: 23 maja 2007, 20:55 
Cytuj  
No cały czas można polemizować. Mimo że Gromosław nie miał oficjalnego "stopnia" czy "tytułu" (tak jak napisałeś w ostatnim akapicie) agenta, to jednak można go owym agentem nazwać. Oczywiście jeżeli przyjmiemy definicje agenta jako "«pracownik wywiadu»" czy "«tajny pracownik policji lub służb specjalnych»" (by PWN). Podczas operacji Samum, nasi UOPowcy raczej nie obraziliby się na nazywanie ich agentami. Ale tak czy siak, Czempiński był szpiegiem.

Semantyka bejbe.

Ale czaję twój, Zychoo, punkt widzenia :)

***
Avatar użytkownika

Posty: 13268
Dołączył(a): 7.11.2004
Offline
PostNapisane: 23 maja 2007, 21:13 
Cytuj  
Zychoo, zajmijmy sie Klossem moze.


_________________
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent

*

Posty: 6259
Dołączył(a): 30.07.2004
Offline
PostNapisane: 23 maja 2007, 21:43 
Cytuj  
tomugeen napisał(a):
Zychoo, zajmijmy sie Klossem moze.

Ty to sie lepiej zajmij swoim sigiem, bo ci undead pierze w rzece na nim.

@Dana
/agreed


_________________
Obrazek

******

Posty: 3152
Dołączył(a): 11.02.2005
Offline
PostNapisane: 24 maja 2007, 08:45 
Cytuj  
whiteman napisał(a):
Wydaje się, że temat zamienia się w analizę dowolną filmów i książek o Bondzie. Piszcie dalej, nagrodzimy najlepsze prace :D


Twoj Stary byl agentem !

****

Posty: 1073
Dołączył(a): 30.01.2005
Offline
PostNapisane: 24 maja 2007, 10:57 
Cytuj  
http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80269,4168614.html

Ehhh, wkurwia mnie juz to wszystko :|


pozdrawiam

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2291
Dołączył(a): 30.01.2005
Offline
PostNapisane: 24 maja 2007, 11:39 
Cytuj  
Logain >>> Kasy dla lekarzy nie ma, ale dla IPN sie znalazla, heh... Fakt ze liczby sa nieporownywalne, ale czy to nie pokazuje co jest w orbicie interesow obecnego rzadu?

To mnie zalamalo...

http://ubezpieczenia.wp.pl/POD,2,hor,1, ... 002501.463

To sa najzwyklejsze jaja. Kupilem samochod i nie dosc ze musze placic juz 4,5zl za litr paliwa (wczoraj pod Mariottem na stacji Orlenu 95tka kosztowala 4,66) to jeszcze lze-rzad podnosi skladki, ciekawe na co maja zamiar przeznaczyc ta nadwyzke ze skladek (po co ja sie pytam w ogole :P)? Niedlugo roczny koszt utrzymania nowego samochodu dobije do jego rynkowej wartosci. Ja wiem ze cel jest szczytny, ja wiem ze rynkiem paliwowym od jakiegos czas targaja wstrzasy i rzadzi niepewnosc, ale zeby kurwa nasz rzad zamiast przeciwdzialac temu, nam nietylko dokladal obciazen, ale zamiast zajac sie powaznymi problemami to pierdola sie z jakimis jebanymi polkami makulatury.

Uff, sorki ze emocjonalny wydzwiek i przeklenstwa, ale mnie juz normalnie nosi...


_________________
Hana wa Sakuragi,
Hito wa Watashi...


Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 24 maja 2007, 12:36 
Cytuj  
Przeciwieństwo naszego MEN:
LINK

Wolę naszą, polską rzeczywistość.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

*
Avatar użytkownika

Posty: 5356
Dołączył(a): 6.10.2004
Offline
PostNapisane: 24 maja 2007, 12:37 
Cytuj  
Qraczek napisał(a):
Nie zlapales przeslania. Chodzilo mi o to, ze jak sie z tym nie zrobi porzadku, to beda takie gowna wyplywac przez najblizsze 20 lat :)

I prosze - nie rob podstawowego przy ocenie Kapuscinskiego bledu. Wywiad i UB to troche inne rzeczy. Dla porownania - agentem wywiadu jest np. James Bond :P (postac ofc fikcyjna, ale podaje jako przyklad). Donosicielem zas np. Pawka Morozow (mistrz swiata ... wlasnych starych podpierdolil :D )

Tbh to z tym nie da sie zrobic porzadku ;].
Na zabetonowanie nie zgodza sie ci, ktorzy zyja z 'niekontrolowanych' przeciekow (aka obecny rzad).
Otwarcie archiwow tez srednio mi sie podoba bo:
- skatalogowanie tego wszystkiego bedzie trwalo wiecznosc (wrzucenie do netu biblioteki kongresu usa trwalo jakies 12 lat, a tam mieli na to nieograniczone fundusze)
- ten kto bedzie tuszowal 'dane intymne' (jesli zdecyduja sie na cos takiego) bedzie mial ogromna wladze; nie mowie juz o tym ze od czasu do czasu 'przypadkowo' do jakiegos posla trafia akta jakiejs waznej osoby ktora, o zgrozo, byla gejem

Jesli archiwum beda otwarte to nie moge sobie wyobrazic jak to bedzie przekazywane ludziom, bo z tego co sie orientuje to juz teraz dziennikarz/historyk na pojedyncza teczke czeka jakies 3-4 miesiecy (chyba, ze jest sie poslem Mularczykiem :oops:)


_________________
cypis#2942
Obrazek

******

Posty: 3152
Dołączył(a): 11.02.2005
Offline
PostNapisane: 24 maja 2007, 12:47 
Cytuj  
cypis napisał(a):
Qraczek napisał(a):
Nie zlapales przeslania. Chodzilo mi o to, ze jak sie z tym nie zrobi porzadku, to beda takie gowna wyplywac przez najblizsze 20 lat :)

I prosze - nie rob podstawowego przy ocenie Kapuscinskiego bledu. Wywiad i UB to troche inne rzeczy. Dla porownania - agentem wywiadu jest np. James Bond :P (postac ofc fikcyjna, ale podaje jako przyklad). Donosicielem zas np. Pawka Morozow (mistrz swiata ... wlasnych starych podpierdolil :D )

Tbh to z tym nie da sie zrobic porzadku ;].
Na zabetonowanie nie zgodza sie ci, ktorzy zyja z 'niekontrolowanych' przeciekow (aka obecny rzad).
Otwarcie archiwow tez srednio mi sie podoba bo:
- skatalogowanie tego wszystkiego bedzie trwalo wiecznosc (wrzucenie do netu biblioteki kongresu usa trwalo jakies 12 lat, a tam mieli na to nieograniczone fundusze)
- ten kto bedzie tuszowal 'dane intymne' (jesli zdecyduja sie na cos takiego) bedzie mial ogromna wladze; nie mowie juz o tym ze od czasu do czasu 'przypadkowo' do jakiegos posla trafia akta jakiejs waznej osoby ktora, o zgrozo, byla gejem

Jesli archiwum beda otwarte to nie moge sobie wyobrazic jak to bedzie przekazywane ludziom, bo z tego co sie orientuje to juz teraz dziennikarz/historyk na pojedyncza teczke czeka jakies 3-4 miesiecy (chyba, ze jest sie poslem Mularczykiem :oops:)


Dobrze, moze inaczej. Posluze sie analogiami.

1) Zostawic tak jak jest. Analogia ? Raz na jakis czas, ktos kogos rzuci gownem. Przy czym oberwac moze kazdy. W dowolnym momencie. I bedziemy zyli ze swiadomoscia, ze w okolicy rzuca sie gownem.
2) Spalic. Elektrocieplownia Zeran. Analogia ? Wszyscy zyja w swiadomosci, ze kiedys bylo gowno, ale teraz nie ma. Oczywiscie, raz na jakis czas ktos moze kogos podejrzewac, ze tenze kiedys rzucal gownem. Lub taplal sie w nim. Do wyboru. Z tym ze to nie udowodnienia, wiec po 2ch procesach sadowych sie pewnie skonczy.
3) Otworzyc. Calkowicie. Zrobic kurwa Instytut Gaucka (nawet nazwa gotowa). Analogia ? Wszyscy zainteresowani (i nie zainteresowani) - blyskawiczne zanurzenie po szyje, a potem usuniecie calego gowna na swiecie do innego wymiaru. Bedziemy zyli ze swiadomoscia "kiedys to bylo gowno, ale teraz juz nie ma".

Aaaa ... i gwoli wyjasnienia. Ja nie sugeruje zabetonowania. Wiesz, beton mozna usunac kiedys. Nie. Zniszczyc. (tu powinni sie odezwac zwolennicy PiSu ze to "nasza historia" - tyle ze jesli tak, to odpierdolcie sie od ulic Gierka, Armii Czerwonej i takich tam).

O ja p.dole, jakiego agresora zlapalem.

A niepotrzebnie ...

*
Avatar użytkownika

Posty: 5356
Dołączył(a): 6.10.2004
Offline
PostNapisane: 24 maja 2007, 12:54 
Cytuj  
Ogolnie to sie zgadzam, ale jak mowilem wczesniej: jak to otworza dla wszystkich to o szybkim dotarciu do akt mozna zapomniec. Zeby obsluzyc wszystkich trzebaby wynajac mase archiwistow, zbudowac ogromna czytelnie a i tak ludzie czekaliby po kilka lat na swoja teczke.
Druga opcja to wrzucenie tego do internetu, a to tez trwaloby dobre 20 lat.
I tak zle i tak niedobrze ;]


_________________
cypis#2942
Obrazek

******

Posty: 3152
Dołączył(a): 11.02.2005
Offline
PostNapisane: 24 maja 2007, 12:58 
Cytuj  
Rozwiazanie.

Obrazek

****

Posty: 1073
Dołączył(a): 30.01.2005
Offline
PostNapisane: 24 maja 2007, 13:05 
Cytuj  
Yeah! I love smell of IPN in the morning ;)


pozdrawiam

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2488 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86 ... 125  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.