mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47868 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120 ... 2394  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 17 sie 2012, 18:36 
Cytuj  
Dobra, a teraz zdejmujemy różowe okulary.
Mareczku - czy nie zauważyłeś pewnych zmian na stanowiskach kierowniczych w swoim otoczeniu?
Czy nie zauważyłeś pewnych podziałów na dzielnice względem kolorów skóry w większych miastach UK? Co odwiedzam Birningham czy Londyn to osiedla domków jednorodzinnych są bardzo sterylne rasowo. Już kupę lat.
Anglicy byli otwarci na multikulti. To multikulti nie było i nadal nie jest otwarta na integrację.
W mojej branży to właśnie Polacy, na współ z białymi Anglikami dostają stanowiska kierownicze nad klepaczami kodu. Mimo braku obywatelstwa stoją wyżej w hierarchii od brytyjczyków pochodzenia hinduskiego.
To samo dzieje się w innych sektorach gospodarki. Polacy zajmuję miejsca pracy po czarnych i muzułmanach. Dostają wyższe stawki, są bardziej szanowani, są zapraszani na wspólne imprezy. Kierowcy, kierownicy restauracji, marketów, centrów logistycznych to już w większości Polacy. Droga do awansu jest znacznie szybsza niż w przypadku "kolorowych".
Zauważ po sobie - wyparłeś z rynku jakiegoś czarnego lub ciapatego, bo wykonujesz usługi o lepszej jakości za niewiele wyższą cenę. Brytyjczycy w sposób naturalny wręcz czują potrzebę integracji z właśnie Polakami.
Poczekaj kilka lat jak zaczną ciąć socjal. To nie XIX wiek - nie wykurzą innych kolorów pochodniami tylko właśnie brakiem kasy. Oczywiście będą ich traktować równo i Ci, którzy będą w stanie się zasymilować to w kraju pozostaną. Jednak właśnie dzięki napływowi Polaków teraz w UK kończą się złote czasy dla nierobów.
Zacznie się od muslimów - za ich samosądy, burki i inne fanatyczne bzdury. Później zdegradowani zostaną Hindusi - za swoje bałaganiarstwo i nieróbstwo.
To są ich etniczne naleciałości, a w dobie recesji nie ma na to miejsca.

Polacy generalnie jako pracownicy są szanowani na całym świecie oprócz oczywiście kociołka okołopolskiego. Czyli właśnie Polski, Niemiec i Rosji. Tutaj zarabia się gówno, a gdzie indziej nawet bez dobrej znajomości języków zarobki są zdecydowanie wyższe i nasi żyją na co najmniej przyzwoitym poziomie.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 17 sie 2012, 19:06 
Cytuj  
btw. jakby w polsce bylby lepszy socjal.... to juz by nie bylo tak homogenicznie...


_________________
.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 17 sie 2012, 21:16 
Cytuj  
Mareczku - czy nie zauważyłeś pewnych zmian na stanowiskach kierowniczych w swoim otoczeniu?

nie

Czy nie zauważyłeś pewnych podziałów na dzielnice względem kolorów skóry w większych miastach UK? Co odwiedzam Birningham czy Londyn to osiedla domków jednorodzinnych są bardzo sterylne rasowo. Już kupę lat.

nie, wręcz odwrotnie, tu się nie robi gett i mieszkania socjalne pakuje się do najlepszych dzielnic. Oczywiście są wyjątki - kilka ulic na putney gdzie średnia cena mieszkania to 2mln GBP+ i np. Brixton gdzie mieszka od cholery czarnych. Ale o żadnym robieniu gett nie ma mowy - wręcz przeciwnie. Pomyliłeś londyn z paryżem.

To samo dzieje się w innych sektorach gospodarki. Polacy zajmuję miejsca pracy po czarnych i muzułmanach. Dostają wyższe stawki, są bardziej szanowani, są zapraszani na wspólne imprezy.

nie dlatego że są polakami czy białymi. Zresztą na imprezy firmowe zaprasza się wszystkich. A pracę polacy dostają również po anglikach (głównie), grekach, francuzach, niemcach etc. nie tylko po "czarnych" i pokistanczykach. Najechało ich tu tyle, że jak są przyjęcia to duże prawdopodobieństwo, ze przyjmą polaka.
Np. aktualnie pracuję w firmie: ze mną pracuje - 2 innych polaków, 1 węgier, 1 jamajczyk, 1 grek, 1 anglik.

Poczekaj kilka lat jak zaczną ciąć socjal. To nie XIX wiek - nie wykurzą innych kolorów pochodniami tylko właśnie brakiem kasy. Oczywiście będą ich traktować równo i Ci, którzy będą w stanie się zasymilować to w kraju pozostaną.

tak jak już Ci tłumaczyłem, to nie jest tak, że czarny = bezrobotny siedzący na benefitach. Mnóstwo czarnych pracuje, część siedzi na benefitach. Identycznie jak polacy, grecy, anglicy, węgrzy, łotysze i litwini.

Jednak właśnie dzięki napływowi Polaków teraz w UK kończą się złote czasy dla nierobów.
Tu masz rację - jak to określił mój kolega UK nie było przygotowane na napływ takiej masy piekielnie dobrych kombinatorów. Polak pracuje na czarno, przychody ma prawie zerowe, z żoną potrafi się rozwieść bo samotna matka z dzieckiem dużo łatwiej dostanie mieszkanie socjalne, do darmowego mieszkanka dochodzi masa różnych benefitów - całość idzie w tysiące funtów miesięcznie. W oczach rządu - to też nieroby, bo przecież nie zgłaszają prawie żadnych dochodów.
Od czasu do czasu któryś cwaniaczek wpadnie i ma do oddania 20-30k GBP... bo kontrolują coraz częściej i wnikliwiej. I bardzo dobrze.

Zacznie się od muslimów - za ich samosądy, burki i inne fanatyczne bzdury.

haha!

Później zdegradowani zostaną Hindusi - za swoje bałaganiarstwo i nieróbstwo.

hehe, a na końcu słowianie, za brak aryjskich rysów twarzy!

***

Posty: 710
Dołączył(a): 24.01.2009
Offline
PostNapisane: 17 sie 2012, 21:46 
Cytuj  
NA tym forum ktoś wstawił link z filmikiem youtube, który pokazywał jak naprawdę jest. Koleś jedzie samochodem i opowiada jak to żydy czy jakieś brudasy robią sami sobie getta (powiedzmy) i ostrzegają, że TUTAJ obowiązują ich prawa. Na koniec jakiś szef brudasów sapie się do kierowcy...


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 17 sie 2012, 23:39 
Cytuj  
Mark serio masz różowe klapki na oczach.
Bywam co jakiś czas w UK i nie jest tak różowo jak opowiadasz. Dzielnice są podzielone kulturowo. No chyba, że biali boją się wychodzić w miejscach gdzie mieszka sporo czarnych lub muslimów.
Z tego co opowiadają ANGLICY to wrzodem na dupie są własnie muslimy i hindusi. 1 pracuje, 8 lub więcej to rodzina na benefitach. Dlatego też zaczynają ich wymieniać na Polaków na lepszych stanowiskach - bo bardziej sobie cenią Polaków.
I Anglicy mają zdanie o Polakach zgoła odmienne od Twojego.
Ty mi przypominasz testovirona.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 18 sie 2012, 00:10 
Cytuj  
ale testoviron strollowal ;p


_________________
.

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 18 sie 2012, 00:13 
Cytuj  
Chodzi o podobną treść ;)


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 18 sie 2012, 08:06 
Cytuj  
tczewiak napisał(a):
Mark serio masz różowe klapki na oczach.
Bywam co jakiś czas w UK i nie jest tak różowo jak opowiadasz. Dzielnice są podzielone kulturowo. No chyba, że biali boją się wychodzić w miejscach gdzie mieszka sporo czarnych lub muslimów.
Z tego co opowiadają ANGLICY to wrzodem na dupie są własnie muslimy i hindusi. 1 pracuje, 8 lub więcej to rodzina na benefitach. Dlatego też zaczynają ich wymieniać na Polaków na lepszych stanowiskach - bo bardziej sobie cenią Polaków.
I Anglicy mają zdanie o Polakach zgoła odmienne od Twojego.
Ty mi przypominasz testovirona.



a ja tu mieszkam od 8 lat. I powoli leczę się z polskiej ksenofobii i rasizmu.
Podzielone kulturowo dzielnice - rotfl...
opowieści rzekomych anglików o wrzodach na dupie muslimach i hindusach - rotfl (katolicy i panowie z wąsem im nie przeszkadząją?) wymienianie na polaków (co, gdzie, jak? w jakiej firmie są te wymiany?)
Anglicy mają zdanie o polakach różne - od nieskrywanej nienawiści (jakieś nazi głąby twojego typu) do ubóstwiania (bo ma np. żonę polkę).

Powtórzę się ostatni raz: system benefitów nadwęrężają osoby które korzystają z tego systemu do tego w sytuacjach gdy najczęściej im się one nie należą - a nie muslimi czy murzyni. Wiara czy kolor skóry nie ma tu żadnego znaczenia - jest mnóstwo również polaków-kombinatorów którzy ciągną benefity skąd się da.
Jak się wezmę za benefity to kilkuset tysięcy polaków też dostanie mocno po dupie. I nikt tu nie bedzie zwracał uwagi, że on biały i że katolik. Bo nikogo to nie obchodzi.

Kurna tczewiak nie widziałem ze ty taki 100% rasista :lol: Ja pierdolę.. dziki kraj - dzicy ludzie.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 18 sie 2012, 08:16 
Cytuj  
Ja tam nie wiem jak jest naprawde, ale mam kumpla co troche pracowal w anglii i holandii, chyba wiecej w holandii. To mowil, ze przez pobyt tam na miejscu stal sie rasista lub latwo sie stac. Jako, ze jechal tam iles tam razy zarobkowo czy raczej by dorobic to polakow tez dobrze nie wspomina ;)


_________________
.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 18 sie 2012, 08:23 
Cytuj  
on był rasistą tylko siedząc w Polsce o tym nie wiedział.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 18 sie 2012, 08:29 
Cytuj  
Mowil, ze holendrzy generalnie wszystkich przyjezdnych traktowali znacznie gorzej. I oceniajac jacy tam polacy jezdzili to sie temu nie dziwil specjalnie. No i to, ze to "kolorowi" wszyscy sie trudnili lewymi interesami.

Mark: Sam nie czuje sie rasista, choc rasistowskie zarty lubie, zreszta z polakow tez. ;d A tam w Anglii jak do tego podchodza? instant dyskryminacja? ;)


_________________
.

***

Posty: 13931
Dołączył(a): 28.08.2010
Offline
PostNapisane: 18 sie 2012, 08:40 
Cytuj  
mark nienawidzi polaków, gardzi nimi, najlepsze jest to, że to nie są nawet jego poglądy to jest wymóg żeby mógł się stać "prawdziwym" anglikiem

Razem w obronie Krzyza


_________________
Zbanowany permanentnie, bez mozliwosci odwolania od bana.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 18 sie 2012, 08:45 
Cytuj  
Przyjedziesz to pewnie odkryjesz że rasistą jesteś. Po prostu nie jesteś przyzwyczajony - a inne kultury potrafią być czasami totalnie różne.
To są inni ludzie, totalnie inna kultura i inne zachowania. Do tego Londyn jest miastem przeludnionym (na polskie standardy, bo znajoma bangladeszka powiedziała mi, że jak tu przyjechała to czuła się jak na pustyni i się zastanawiała gdzie są ludzie) - miasto na codzien wygląda tak jak centrum handlowe w Wwie na wyprzedażach przedświątecznych. Więc jest to deko irytujące dopóki się nie przyzwyczaisz.
Zresztą sam taki byłem. Przecież nie przyzwyczaiłem się do murzynów czy ciapatych pracując w Wwie..

Dyskryminacja? Owszem jak ktoś jest chujowy to jest "dyskryminowany" - od nas na pierwszy ogień poszło dwóch anglików ;) Przy pierwszej okazji supervisor się ich pozbył.
Zresztą mnie najbardziej irytują ludzie z naszej części europy. Na serio czasami wolę pracować z czarnym jamajczykiem niż z nabormuszonym polaczkiem, którzy mi będzie przez 8h pracy pierdolił smuty.
Większość murzynów z którymi pracowałem była bardzo OK. Słuchaweczki na uszach, uśmiech na twarzy i co drugie zdanie walą dżołki.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 18 sie 2012, 08:56 
Cytuj  
Chodzilo mi o to, ze jak ktos sobie zazartuje z mudzynów w UK to dla wiekszosci jest to postrzegane jako dyskyminacja i skandal, czy troche wrzucenie na luz jest?...
Ale nie Mark stwierdzil, ze jestem rasista. Dodaj jeszcze, ze rasistowskim walacym smuty polaczkiem ....


_________________
.

******

Posty: 3429
Dołączył(a): 25.10.2010
Offline
PostNapisane: 18 sie 2012, 10:19 
Cytuj  
Highlander napisał(a):
Mowil, ze holendrzy generalnie wszystkich przyjezdnych traktowali znacznie gorzej. I oceniajac jacy tam polacy jezdzili to sie temu nie dziwil specjalnie. No i to, ze to "kolorowi" wszyscy sie trudnili lewymi interesami.


Jeżeli dobrze pamiętam to właśnie w Holandii założył ktoś stronę na donosy na Polaków. Dodatkowo, osatnio ich rasistowska partia ma spore poparcie.

Edit- O coś o tym.

http://www.dziennikbaltycki.pl/artykul/ ... e=redirect


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 18 sie 2012, 11:09 
Cytuj  
Czyli pewnie nijak porownac sytuacje w UK z Holandia.


_________________
.

**
Avatar użytkownika

Posty: 9516
Dołączył(a): 5.08.2004
Offline
PostNapisane: 18 sie 2012, 18:02 
Cytuj  
czego sie marka czepiacie. koles dla ktorego wyznacznikiem standardow pracy jest tylko i wylacznie kasa i przeciez na emigracji musi sie "zintegrowac" lizodupstwo i wspolne gadki z angolami jaka ta polska jest chujowa a anglia super. pamietam jeszcze jak przed euro mareczek byl w 100% za bbc i ich haselkami ze anglicy powinni zostac w domu w trumnach wroca. jeszcze co do angli i rasizmu mialem teraz gosci z londynu on hindus informatyk pracuje w banku ona polka w szpitalu za bardzo nie chwalili angli mimo ze maja juz obywatelstwo itd. a nie zarabiaja wcale zle, dom sredni auta brak. mareczek po prostu na sile szuka swego miejsca w zyciu majac w dupie cala reszte i pewnie oddalby lewe jadro aby go tylko kolesie w angli zaakceptowali. nie rozumiejac przy tym ze sa ludzie ktorzy nawet w polsce maja juz swoje miejsce i zyje im sie dobrze. przykre bo w ten sposob udowadnia jakim jest polaczkiem myslac przy tym jaki jest pro i british.


_________________
Obrazek
http://www.pathofexile.com/forum/view-thread/611443

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 18 sie 2012, 18:15 
Cytuj  
Highlander napisał(a):
Chodzilo mi o to, ze jak ktos sobie zazartuje z mudzynów w UK to dla wiekszosci jest to postrzegane jako dyskyminacja i skandal, czy troche wrzucenie na luz jest?...
Ale nie Mark stwierdzil, ze jestem rasista. Dodaj jeszcze, ze rasistowskim walacym smuty polaczkiem ....


Każdy kto wychował się w społeczeństwie jednolitym kulturowo i wyznaniowo raczej jest rasistą. Może gdzieś tam są wyjątki - ale wątpię.
Chcesz to się oburzaj i obrażaj. Twoja sprawa - ja też przez pierwsze lata na czarnuchów/ciapatych/muslimów patrzyłem z ukosa jak na egzotyczne dwunożne zwierzęta.

******

Posty: 3595
Dołączył(a): 5.02.2002
Offline
PostNapisane: 18 sie 2012, 18:21 
Cytuj  
Nefastus napisał(a):
Nic nikomu nie zarzucam i kompletnie rozumiem dlaczego Polacy generalnie maja sztuczny dystans do kolorowych, ale mam nadzieje że w naszym wieku Internetu, szybkiego dostępu do informacji, i możliwości wyjazdów za granice, choćby na wakacje, przeciętny Polak powoli zacznie się normalizować z tak zwanymi "czarnymi".

Jeśli porównasz społeczeństwo w którym od praktycznie "od zawsze" prostu nie było dużych ilości ludzi o innym kolorze ze społeczeństwem w usa czy uk gdzie proporcje są zupełnie inne i nie domyślasz się czemu w polsce jest sztuczny dystans. To po prostu jesteś głupi. W polsce czarnych czy żółtych ludzi jest na tyle mało, że dla większości społeczeństwa stanowią raczej "ciekawostkę" a nie powód do rozważań nad wyższością ras/siedzeniem na socjalu itp itd.

******

Posty: 3429
Dołączył(a): 25.10.2010
Offline
PostNapisane: 18 sie 2012, 18:36 
Cytuj  
Piszpan, tak na serio, ty masz naprawdę coś nie bardzo pod sufitem z tą jazdą o polaczkach za granicą. Co post to samo.

@Highlander - Co do żartów na tle rasy, to zakładam że jest tak samo jak w US. Jeżeli dobrze znasz osobę i jesteście blisko zgrani to można rzucać lekkimi nigga żartami, ale poza tym to wielkie no no. Można szybko dostać w mordę. Z drugiej strony, żarty na tle religijnym, kraju pochodzenia itd to można w pubie na luzie walić. Z innej strony, czarni są o wiele bardziej wrażliwi niż na przykład Latynosi (głównie Meksykanie, bo tych jest najwięcej w south cali) lub Azjaci. Głównie tak jest przez rasistowską historię USA względem czarnych.


_________________
Obrazek

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47868 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120 ... 2394  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.