mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47868 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 204, 205, 206, 207, 208, 209, 210 ... 2394  Następna strona
Autor Wiadomość
***

Posty: 13931
Dołączył(a): 28.08.2010
Offline
PostNapisane: 28 mar 2013, 10:30 
Cytuj  
Tor-Bled-Nam napisał(a):
jako krok do dalszej europeizacji kraju


że co kurwa? http://www.rp.pl/artykul/19,994528-Tecz ... cznik.html


_________________
Zbanowany permanentnie, bez mozliwosci odwolania od bana.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 28 mar 2013, 10:37 
Cytuj  
Czego nie zrozumiałeś? Chętnie wytłumaczę. Rozumiem, że tak trudnych słów nie słyszałeś w piosenkach Kukiza i instrukcjach, które otrzymujesz z Watykanu.


_________________
Χ Ξ Σ

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 28 mar 2013, 13:37 
Cytuj  
Niah - przed wejsciem do EU bylismy krajem azjatyckim, przed II wojna swiatowa - afrykanskim.
A zdrowa europa to przeciez kraj islamski, gdzie przecietna rodzina sklada sie z tatusia nr 1, tatusia nr 2, tatusia nr 3 + dwojka adoptowanych dziewczynek.

Niezla papke z mozgu robia teraz media...

******

Posty: 3595
Dołączył(a): 5.02.2002
Offline
PostNapisane: 28 mar 2013, 14:15 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
Niah - przed wejsciem do EU bylismy krajem azjatyckim, przed II wojna swiatowa - afrykanskim.
A zdrowa europa to przeciez kraj islamski, gdzie przecietna rodzina sklada sie z tatusia nr 1, tatusia nr 2, tatusia nr 3 + dwojka adoptowanych dziewczynek.

Niezla papke z mozgu robia teraz media...

To czemu jeszcze siedzisz w tej islamskiej anglii?

@sula
Naprawdę sądzisz, że utrzymanie złotówki w polsce coś zmieni na plus? Płynność kursu czy "inne instrumenty" potrzebne są chyba tylko rządowi. Według mnie kraj montowni i marketów, z gównianą gospodarką będzie krajem z gównianą gospodarką niezależnie od tego jaką będzie miał walutę.
Wspomniane cięcia płac np. w Hiszpanii, możliwe że będzie miało miejsce jednak przynajmniej mają z czego ciąć. Mimo to jestem pewien, że poziom życia pozostanie tam na wyższym poziomie niż u nas.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 28 mar 2013, 14:24 
Cytuj  
Havoc, czyli uwazasz, ze powinnismy wprowadzic ojro?


_________________
.

**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 28 mar 2013, 14:30 
Cytuj  
Havok napisał(a):

@sula
Naprawdę sądzisz, że utrzymanie złotówki w polsce coś zmieni na plus? Płynność kursu czy "inne instrumenty" potrzebne są chyba tylko rządowi. Według mnie kraj montowni i marketów, z gównianą gospodarką będzie krajem z gównianą gospodarką niezależnie od tego jaką będzie miał walutę.
Wspomniane cięcia płac np. w Hiszpanii, możliwe że będzie miało miejsce jednak przynajmniej mają z czego ciąć. Mimo to jestem pewien, że poziom życia pozostanie tam na wyższym poziomie niż u nas.

Co do rządu - to akurat z punktu widzenia rządu - lepiej jest euro wprowadzić szybciej niż później i dlatego zobaczysz jak tylko się kryzys euro skończy to się zacznie urabianie społeczeństwa na przyjęcie euro i się okaże, że można jednak przyjąć szybko i strefa euro pokazała jaka jest silna, itd Pierwsze jaskółki tego już widać.
Co do gospodarki i płac - to, że jest chujowo to nie oznacza, że nie może być chujowiej. Lepiej w morde dostać słabiej niż mocniej.

Ja nie jestem przeciwko wprowadzeniu euro biednych krajach z powodów ideologicznych. Jebie mnie zupełnie jak się waluta w moim portfelu nazywa, mogą być równie dobrze różowe banknoty ze słonikiem - po prostu widzę dla mnie osobiście więcej minusów niż plusów. Dopóki nie będziemy krajem bardzo zbliżonym do zamożności największych krajów euro jak już wspomniałem.

******

Posty: 3595
Dołączył(a): 5.02.2002
Offline
PostNapisane: 28 mar 2013, 16:10 
Cytuj  
Highlander napisał(a):
Havoc, czyli uwazasz, ze powinnismy wprowadzic ojro?

Osobiście jest mi wszystko jedno i sądzę, że z punktu widzenia przeciętnego zjadacza chleba wiele się nie zmieni. Może poza wzrostem cen z okazji przeliczania nowej waluty. No ale ja jestem optymistą i uważam, że i tak nie ma tu przyszłości.
sula napisał(a):
Dopóki nie będziemy krajem bardzo zbliżonym do zamożności największych krajów euro jak już wspomniałem.

Na to by raczej nie liczył. Chyba, że w wyniku globalnego ocieplenia atlantyk będzie się zaczynał na odrze.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 28 mar 2013, 17:03 
Cytuj  
Havok - bo tu sa lepsze zarobki niz w Polsce, ktora bezmozdzy lewacy chca zabagnic identycznie jak zachod. Naprawde zamiast pierdolic smuty zza biurka niech wyjada i pomieszkaja troszke we Francji czy UK. Potem przemysla (najtrudniejsze), i dopiero wtedy niech sie wypowiadaja jaka przyszlosc chcieliby zapewnic swoim dzieciom.

Z jednej strony piszecie jaki to syf na zachodzie, muslimy, czarnuchy, ciapate brudasy czy macajace sie po tylkach homo-niewiadomo. Z drugiej strony przyklaskujecie lewakom-oszolomom w stylu Mendy-Blendy, ktory wita to wszystko z otwartymi ramionami. Bo to Europa, a my przeciez biedni eastern-european musimy udowodnic ze nie jestesmy inni, bo jeszcze nas do Azji przepisza..

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 28 mar 2013, 17:07 
Cytuj  
Muslimy to taka sama plaga jak twardzi katole w Polsce. Pierdolisz jak zwykle. Z resztą w UK nie jesteś pewnie lepszy niż muslimy.


_________________
Χ Ξ Σ

**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 28 mar 2013, 17:35 
Cytuj  
Havok napisał(a):
sula napisał(a):
Dopóki nie będziemy krajem bardzo zbliżonym do zamożności największych krajów euro jak już wspomniałem.

Na to by raczej nie liczył. Chyba, że w wyniku globalnego ocieplenia atlantyk będzie się zaczynał na odrze.

Też na to nie liczę.

******

Posty: 3595
Dołączył(a): 5.02.2002
Offline
PostNapisane: 28 mar 2013, 17:44 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
Z jednej strony piszecie jaki to syf na zachodzie, muslimy, czarnuchy, ciapate brudasy czy macajace sie po tylkach homo-niewiadomo. Z drugiej strony przyklaskujecie lewakom-oszolomom w stylu Mendy-Blendy, ktory wita to wszystko z otwartymi ramionami. Bo to Europa, a my przeciez biedni eastern-european musimy udowodnic ze nie jestesmy inni, bo jeszcze nas do Azji przepisza..

Tak się składa, że przyczyną tego co mamy w polsce są polacy a nie muslimy :roll:

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 28 mar 2013, 18:26 
Cytuj  
Tor-Bled-Nam napisał(a):
Muslimy to taka sama plaga jak twardzi katole w Polsce...

:lol:


Tor-Bled-Nam napisał(a):
Chciałbym wprowadzenia w Polsce euro, ale raczej jako krok do dalszej europeizacji kraju.

nie ma czegoś takiego jak europeizacja, takie państwa jak niemcy czy francja stara się wzmacniać swoje wpływy od pewnego czasu, a ty dalej pierdu pierdu z lat 90-tych


Tor-Bled-Nam napisał(a):
Nie mniej, dyskusję o naszym wejściu do strefy powinniśmy rozpocząć dopiero jak zakończy się kryzys, a my uzdrowimy nasze finanse.

u nas nie ma kryzysu, a finansów nie uzdrowisz w takim systemie polityczno-biznesowym jaki jest teraz ponieważ każdy dobry pomysł odbija się od tych co mają w tym interes


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 28 mar 2013, 18:36 
Cytuj  
Havok napisał(a):
Highlander napisał(a):
Havoc, czyli uwazasz, ze powinnismy wprowadzic ojro?

Osobiście jest mi wszystko jedno i sądzę, że z punktu widzenia przeciętnego zjadacza chleba wiele się nie zmieni. Może poza wzrostem cen z okazji przeliczania nowej waluty. No ale ja jestem optymistą i uważam, że i tak nie ma tu przyszłości.

Nie pamietam gdzie to czytalem kiedys, ale jak pytali ludzi/spoleczenstwo o ogolne zadowolenie ludzi po wprowadzeniu euro w roznych krajach to nie wyszlo to za dobrze (wlosi, hiszpanie, a nawet niemcy), dlatego sądze, ze dotkneloby to przecietnego zjadacza chleba. osobiscie spodziewalbym sie chleba za 3zl=3 euro, a placa ta sama ;p moze przesadzone ale cos w ten desen.

"jestem optymista, i tak nie ma tu przyszlosci". Coz za optymizm! ;d


_________________
.


Ostatnio edytowano 28 mar 2013, 18:42 przez Highlander, łącznie edytowano 1 raz
******

Posty: 3595
Dołączył(a): 5.02.2002
Offline
PostNapisane: 28 mar 2013, 18:38 
Cytuj  
embe napisał(a):
u nas nie ma kryzysu, a finansów nie uzdrowisz w takim systemie polityczno-biznesowym jaki jest teraz ponieważ każdy dobry pomysł odbija się od tych co mają w tym interes

Może właśnie z tego powodu "europeizacja" jest jakimś rozwiązaniem.
Highlander napisał(a):
Nie pamietam gdzie to czytalem kiedys, ale jak pytali ludzi/spoleczenstwo o ogolne zadowolenie ludzi po wprowadzeniu euro w roznych krajach to nie wyszlo to za dobrze, dlatego sądze, ze dotkneloby to przecietnego zjadacza chleba. osobiscie spodziewalbym sie chleba za 3zl=3 euro, a placa ta sama ;p moze przesadzone ale cos w ten desen.

"jestem optymista, i tak nie ma tu przyszlosci". Coz za optymizm! ;d

Optymizm forumowy ;). A tu masz coś z dzisiejszego onetu. Po przeczytaniu tego tekstu jestem pewien, że polak i po przyjęciu euro będzie zadowolony :lol:

"W ubiegłym roku Urząd Statystyczny we Wrocławiu we współpracy ze swoim odpowiednikiem z Niemiec porównał ceny detaliczne w sklepach województwa dolnośląskiego i Saksonii. Wyniki badania były zaskakujące – piwo w Polsce jest droższe niż w Niemczech o 17 proc., masło o 25 proc., a butelka wody mineralnej aż o 70 proc.
Eurostat wskazuje w swoich badaniach, że Niemcy są droższym krajem niż Polska, jednak w przypadku licznych produktów wciąż kalkuluje nam się tam kupować. Jak wynika z przeprowadzonego badania za naszą zachodnią granicą tańsze niż w Polsce są również serki twarogowe, mleko zagęszczone, sok jabłkowy, alkohol, czy mydło.
Żywność i napoje bezalkoholowe stanowią średnio aż 24 proc. wydatków konsumpcyjnych Polaków. Saksonia to oczywiście jeden z biedniejszych niemieckich landów i ceny w tamtejszych sklepach są niższe niż chociażby w bogatej Bawarii, jednak rozbieżności cen niektórych produktów na Dolnym Śląsku i w Saksonii mogą zaskakiwać.
Przeciętny Kowalski za wodę mineralną płaci więcej aż o 70 proc. niż Muller w Niemczech przede wszystkim ze względu na różnicę w podatkach. VAT na wodę za zachodnią granicą jest znacznie niższy niż u nas – w Polsce woda obłożona jest maksymalną stawką 23 proc.
Jan powinien również przestać słodzić herbatę, czy kawę, bo za cukier płaci więcej niż Hans. – Od 2006 r. ceny cukru w Polsce poszły w górę o 60 proc. i są wyższe niż w Niemczech. Co więcej, porównując siłę nabywczą naszych konsumentów i przedsiębiorstw z niemieckimi, rzeczywista wartość tony cukru w Polsce jest czterokrotnie wyższa, niż u naszych zachodnich sąsiadów – mówi Andrzej Gantner, dyrektor generalny Polskiej Federacji Producentów Żywności. "

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 28 mar 2013, 18:45 
Cytuj  
Znajac Polske, byloby po prostu jeszcze drozej ;)

w sumie zus stwierdzil, ze polacy go kochaja wiec wszystko jest mozliwe ;]


_________________
.

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 28 mar 2013, 19:25 
Cytuj  
http://wiadomosci.onet.pl/swiat/w-bryta ... omosc.html

Mark uciekaj. Seryjny samobójca przeprowadził się na wyspy teraz.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 28 mar 2013, 19:40 
Cytuj  
@embe Rozróżniaj politykę Niemiec i Francji w ramach UE, a zmiany społeczno-gospodarcze, które zachodzą w bloku postsowieckim. Havok dokładnie odczytał co miałem na myśli. Dodam jeszcze jako ciekawostkę, że stawiane są teorie o korelacji między patologiami na styku biznesu i polityki w a dominującą religią katolicką w danym kraju. Za przykład weźmy Wlochy, gdzie powiązania mafijne i korupcja są pewnie większe niż u nas.W Polsce kryzysu nie ma, ale jest ewidentne spowolnienie gospodarcze, które dla naszej gospodarki jest już niebezpieczne. Serial grecki się nie zakończył, Włochy, Hiszpania i Portugalia mają poważne problemy, więc na rynkach finansowych ciągle jest duże ryzyko.


_________________
Χ Ξ Σ

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 28 mar 2013, 19:46 
Cytuj  
yea, w polsce "nie ma kryzysu" ale i tak poziom zycia nizszy niz w panstwach w kryzysie. Zielona wyspa.


_________________
.

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 28 mar 2013, 19:54 
Cytuj  
W Norwegii urlop macierzynski trwa odpowiednio 47tygodni przy 100% wyplacie lub 57tygodni jesli zdecydujemy sie na wyplate w wysokosci 80% zarobkow. 12 tygodni jest przeznaczonych tylko dla ojca, 15 dla matki ( 3 tyg przed porodem i 12 tygodni po), reszte mozna sobie podzielic wg uznania. Od 1mca zycia dziecka dostaje sie zasilek na dziecko w wysokosci ok 450zl mcznie ( az do ukonczenia przez dziecko 18 roku zycia). Jesli po ukonczeniu 11mca zycia dziecko nie pojdzie do przedszkola mozna zlozyc wniosek o zasilek z tytulu "nie chodzenia do przedszkola" i wynosi on ok 3000zl mcznie. Mozna go pobierac tak dlugo jak dziecko nie chodzi do przedszkola, ale najdluzej 11 mcy. Sluzba zdrowia jest bezplatna dla koniet w ciazy i dzieci, lekarstwa na choroby przewlekle ( w tym np alergia na mleko czyli zakup mieszanki dla alergika, np Nutramigen) sa za darmo. Zeby wypracowac sobie prawo do macierzysnkiego nalezy pracowac 6 z ostatnich 10 mcy. Jesli nie mamy prawa do macierzynskiego dostajemy jednorazowy zasilek w wysokosci ok 20.000zl ( srednie 3 wyplaty w NO). Przedszkole jest w czesci finansowane przez panstwo i wszedzie jest ta sama stawka, obojetnie w jakiej czesci kraju sie mieszka.


nieźle , a w Polsce ile ? , 18 tygodni?


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

****
Avatar użytkownika

Posty: 1514
Dołączył(a): 5.10.2009
Offline
PostNapisane: 28 mar 2013, 20:00 
Cytuj  
kogo obchodzi urlop macierzynski jak pizza w Norwegii kosztuje ponad 50 zl.


_________________
PSN_id: Adhoc8810

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47868 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 204, 205, 206, 207, 208, 209, 210 ... 2394  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.