mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47868 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 429, 430, 431, 432, 433, 434, 435 ... 2394  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 7 lut 2014, 10:36 
Cytuj  
No ja jeszcze cenię wolność słowa, wolny (zasadniczo hehe) rynek, znaczną poprawę stopy życiowej w stosunku do początku lat 90. Ludzie przedsiębiorczy i pracowicie są w stanie odnieść tutaj sukces.

@High Bez wątpienia dałoby się lepiej, ale w szkolnej skali do 6 dałbym Polsce 3+/4- za ostatnie 25 lat.


_________________
Χ Ξ Σ

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 7 lut 2014, 10:39 
Cytuj  
no ja predzej 2+.
a ta wolnosc slowa, to nie wiem czy to taka dobra rzecz jednak :)

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 7 lut 2014, 10:45 
Cytuj  
Ale przecież ty Mendol jesteś zamordystą. Byłbyś idealnym członkiem rządzącej kliki, ze swoją mentalnością Kalego. Psioczysz bo nie jesteś w żadnym układzie. ;)


_________________
Χ Ξ Σ

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 7 lut 2014, 10:46 
Cytuj  
Ja jestem mniej negatywnie nastawiony do obecnej sytuacji i uważam że mimo politycznego jak i biznesowego gówna w Polsce mamy dzięki naszej zaradności w miarę dobrze.
Porównanie do lat 80-tych nawet nie ma miejsca, a to co osiągnęliśmy przez te 25 lat to sukces, który zapewne dopiero w przyszłości zostanie doceniony.

Nasza ułomność polityczna jak i mentalna to zaszłości sowieckiej okupacji przed 1989 rokiem jak i ich działania w latach późniejszych.
Elity nam stworzono sztucznie, każda kurwa rwie się od lat do kasy dzięki czemu mamy jak mamy w strefie polityka-biznes, jednak dajemy rade.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 7 lut 2014, 10:49 
Cytuj  
Tor-Bled-Nam napisał(a):
Ludzie przedsiębiorczy i pracowicie są w stanie odnieść tutaj sukces.

imo coraz coraz mniej. O ile ludzie, którzy w latach 90tych się czegoś chwytali mogli stosunkowo cos osiagnac, to teraz jest coraz trudniej. Młodzi ludzie i młode interesy to masakra. A te interesy "na rok" za dotacje lulz... Za mało ludzi nie pracuje w wieku najbardziej produktywnym.

A ludzie z niektórych budżetowek kompletnie nie rozumieją, że ktoś "zapierdala na swoim" zamiast pochwalić to jeszcze skrytykują -> ogólnikowy przykład z wczoraj jak mi ktoś przedstawial z mojej rodziny (strona krytykujaca, której musialem wybic to z glowy)

Mam trochę wrazenie, ze niedługo część ludzi będzie zapierdalac tracąc zdrowie by później na nie wydawac...


_________________
.

***

Posty: 13931
Dołączył(a): 28.08.2010
Offline
PostNapisane: 7 lut 2014, 10:57 
Cytuj  
embe napisał(a):
zaradności w miarę dobrze.


o jakiej zaradności Polaków mówisz? jebani kombinatorzy

embe napisał(a):
Porównanie do lat 80-tych nawet nie ma miejsca, a to co osiągnęliśmy przez te 25 lat to sukces, który zapewne dopiero w przyszłości zostanie doceniony.


"mamy dodatnie pkb więc mamy zieloną wyspę"
zegar balcerowicza + % kredytów w pkb + ofe + rezerwa demograficzna i kilka-kilkanaście innych rzeczy, mamy kryzys w chuj


_________________
Zbanowany permanentnie, bez mozliwosci odwolania od bana.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 7 lut 2014, 11:02 
Cytuj  
No tak, jak komuś powodzi to kombinator i złodziej. Niahu, jako prosty człowiek zajmij się modlitwą.


_________________
Χ Ξ Σ

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 7 lut 2014, 11:02 
Cytuj  
a mnie wkurwia brak wsparcia ze strony panstwa dla drobnych przedsiebiorcow. Wkurwiam sie jak widze ile malych firm wokol mnie pada, bo nie maja szans w starciu z koncernami, albo nie wytrzymuja krotkich okresow dekoniunktory. Wystarcza 3 slabe miesiace w malej dwuosobowej spolce i odrazu ma sie prawie 7000 zl dlugu wobec panstwa za sam ZUS. Oczywiscie pnastwo w tym czasie skupulatnie zaczyna atakowac dluznikow.

Genaralnie w Polsce pnastwo to taki twor jakby na zewnatrz, ktory ma zapewnic dobrobyt kregom wladzy, albo tym ktorzy sie potrafia podlizac wladzy i z drugiej strony pognebic pozostalych obywateli, ktorzy OCZYWISCIE na wszelkie sposoby chca to panstwo oszukac, a tym samym ograbic rzadzacym, ktorzy maja mniej pieniedzy do rozdania nauczycielom czy innym gornikom.

Wkurwia to jeszcze bardziej gdy robia to "liberalowie" z PO ktorzy przez dlugie lata pierdololi o obnizaniu podatkow i wspieraniu drobnej przedsiebiorczosci.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 7 lut 2014, 11:04 
Cytuj  
juz chuj ze wsparciem, ale zeby chociaz nie przeszkadzali i dbali o to, zeby bylo sprawiedliwie.
no a po i ich obnizkach podatkow juz nawet nie warto wspominac, tylko trzeba w morde dac.

tor: jakim tam zamordysta ;p
ale fakt, zaluje, ze dawno temu sie nie zdecydowalem ;p

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 7 lut 2014, 11:05 
Cytuj  
No mam wrażenie, że żadna władza nigdy nie wspiera średniaków/małych.
Zazwyczaj albo bogatych albo biednych.

A mniejsze podatki pewnie spowodowalyby większe wpływy do budżetu i lepszy rozwój...

Tor - to generalizowanie to co niah napisał, ale tez jest w tym część prawdy.


_________________
.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 7 lut 2014, 11:09 
Cytuj  
tzn. chciales napisac, ze u nas wladza nie wspiera nikogo, poza kolegami.
u mnie ostatnio po 30 latach, koles zamknal warzywniak, bo nie dal juz rady go ciagnac.
a wystarczyloby obnizenie podatku albo zwolnienie z zus'u na rok.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 7 lut 2014, 11:23 
Cytuj  
No jak slysze, że czasem największym pracodawcą w miejscowościach są czasem urzędy to mnie krew zalewa... a mali przedsiębiorcy padają...


_________________
.

**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 7 lut 2014, 11:28 
Cytuj  
mrynar napisał(a):
a mnie wkurwia brak wsparcia ze strony panstwa dla drobnych przedsiebiorcow. Wkurwiam sie jak widze ile malych firm wokol mnie pada, bo nie maja szans w starciu z koncernami, albo nie wytrzymuja krotkich okresow dekoniunktory. Wystarcza 3 slabe miesiace w malej dwuosobowej spolce i odrazu ma sie prawie 7000 zl dlugu wobec panstwa za sam ZUS. Oczywiscie pnastwo w tym czasie skupulatnie zaczyna atakowac dluznikow.

Genaralnie w Polsce pnastwo to taki twor jakby na zewnatrz, ktory ma zapewnic dobrobyt kregom wladzy, albo tym ktorzy sie potrafia podlizac wladzy i z drugiej strony pognebic pozostalych obywateli, ktorzy OCZYWISCIE na wszelkie sposoby chca to panstwo oszukac, a tym samym ograbic rzadzacym, ktorzy maja mniej pieniedzy do rozdania nauczycielom czy innym gornikom.

Wkurwia to jeszcze bardziej gdy robia to "liberalowie" z PO ktorzy przez dlugie lata pierdololi o obnizaniu podatkow i wspieraniu drobnej przedsiebiorczosci.

O to to.

Obciążenie podatkowe drobnych firm i ogólnie biednych i średnio-zamożnych obywateli jest bardzo wysokie, a koncerny w tym samym czasie dostają zwolnienia z podatków na długie lata i jeszcze często pośrednie (budowa infrastruktury za państwowe pieniądze w momencie inwestycji koncernu) albo wręcz bezpośrednie wsparcie fianansowe (kasa do rączki koncernu za zainwestowanie a potem często to samo w momencie dalszych inwestycji). Wszystko to finansowane z podatków zwykłych Kowalskich.
Podobnie inne przepisy nie-podatkowe dostoswane do dużych firm i koncernów zagranicznych.

To nawet nie aż tak bardzo chodzi o wysokość bazy podatkowej, w takich Niemczech czy Czechach wcale nie jest ona niższa, nie mówiąc o innych krajach Europy. Najbardziej napierdala po zwykłych ludziach to, że podatki są rozłożone celowo w zły sposób.

Ja jestem za przyciąganiem inwestycji, ale kurwa tak jak to jest teraz to w tym kraju społeczeństwo będzie tylko za chłopów pańszczyźnianych robić.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 7 lut 2014, 11:36 
Cytuj  
koncerny to czasem masz porejestrowane na cyprach itp. i chuja płacą ;p

a podnieść status średnich to oni podniosą status biednych bo ich zatrudnią do pomocy.

mój ojciec chciałby sobie kogoś zatrudnić (2 osobe), bo też już jest starszy i nie chce mu sie ale boi się, że będzie mu ciężko to opłacić. A wcześniej prowadzil większą firme, ale było coraz gorzej jak nawpuszczali zagraniczne sieci.

Albo wejście do UE nei było takie dobre + lipne prywatyzacje, gdzie powinno się polakom dać prawo pierwokupu ;p


_________________
.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 7 lut 2014, 12:05 
Cytuj  
Nie czasem tylko zawsze uciekają z podatkami. Ale zasadniczo większość krajów sobie z tym nie radzi. Za duże wpływy, miejsca pracy. Polacy to akurat pracowity naród, państwo niestety tego nie wspiera.


_________________
Χ Ξ Σ

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 7 lut 2014, 13:14 
Cytuj  
Wiekszosc krajow sobie z tym RADZI lepiej lub gorzej. Polska zdecydowania gorzej, bo nie dosc ze realnie placone podatki sa nawet kilka razy wyzsze to caly system ich sciagania jest duzo bardziej agresywny. Z UK tez duze firmy (starbucks, amazon) unikaja placenia podatkow, ale juz malej kilkuodobowej firmy po prostu nie oplaca sie przenosic. Zreszta z punktu widzenia polskiego przedsiebiorcy UK to tez raj podatkowy.
Wiec skoncz z tym natretnym PR Torbus - jak ktos zechce podobnej masci bzdury sobie poczytac to przejrzy wyborcza.

***

Posty: 13931
Dołączył(a): 28.08.2010
Offline
PostNapisane: 7 lut 2014, 13:16 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
Wiec skoncz z tym natretnym PR Torbus - jak ktos zechce podobnej masci bzdury sobie poczytac to przejrzy wyborcza.


+1


_________________
Zbanowany permanentnie, bez mozliwosci odwolania od bana.

***

Posty: 13931
Dołączył(a): 28.08.2010
Offline
PostNapisane: 7 lut 2014, 13:49 
Cytuj  
"Nie będę uczestniczył w podsycaniu atmosfery histerii"
co za kretyn i hipokryta


_________________
Zbanowany permanentnie, bez mozliwosci odwolania od bana.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 7 lut 2014, 13:50 
Cytuj  
Sry, że nie jestem smutnym zjebem jak wy. I nauczcie się czytać ze zrozumieniem, mój psot odnosił się wprost do kwestii korporacji. Oczywiście już przyszliście płakać jacy jesteście chujowi bo Tusk.

http://www.bbc.co.uk/news/magazine-20560359


_________________
Χ Ξ Σ

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 7 lut 2014, 14:00 
Cytuj  
Jest wiele banalnych rzeczy, które w głowach polityków nie mieszczą się ponieważ żyją w innym oderwanym od rzeczywistości świecie, dla polityka serio każdy w Polsce zarabia te ponad 4k na rękę i bezrobocie to tylko to zarejestrowane w pośredniaku.

Co do tych banalnych rzeczy, pozwolić tym co otwierają firmy jednoosobowe na niepłacenie podatku dochodowego przez np 2 lata, oczywiście zabezpieczyć się przed cwaniactwem, do tego taka firma zatrudniająca kogoś z pośredniaka dostaje zwolnienie na rok ze składki zus, bezrobotny nie otrzymuje zasiłku z automatu tylko w wyniku nieudanych rozmów o prace, wcześniejsze emerytury automatycznie blokują możliwość dorabiania.
Rząd powinien namiastkę liberalnych rzeczy wprowadzać nie dla koncernów, a dla przeciętnego kowalskiego, dla firm rodzinnych, dla zaradnych ludzi, a karać leni i wykorzystujących socjal.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47868 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 429, 430, 431, 432, 433, 434, 435 ... 2394  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.